Środa, 08 lipca 2020 r.   Imieniny: Edgara, Elżbiety, Eugeniusza
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Weź udział! Kliknij! (OGŁOSZENIE WŁASNE NADAWCY-POLSKIE RADIO Pi
2020-01-29, 07:55 Redakcja/Maciej Wilkowski

„Środa z Profilaktyką”- tym razem wszystko o aktywności fizycznej

W siedzibie Oddziału NFZ przy ul. Łomżyńskiej w Bydgoszczy będzie można bezpłatnie zmierzyć poziom cukru we krwi, porozmawiać m.in. z trenerem personalnym. Fot. Archiwum
W siedzibie Oddziału NFZ przy ul. Łomżyńskiej w Bydgoszczy będzie można bezpłatnie zmierzyć poziom cukru we krwi, porozmawiać m.in. z trenerem personalnym. Fot. Archiwum
Przeciwdziałanie chorobom oraz wsparcie w ich leczeniu poprzez aktywność fizyczną dostosowaną do stanu zdrowia będzie głównym tematem kolejnej „Środy z Profilaktyką” - akcji profilaktycznej Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia.
NFZ chce zwrócić uwagę na rolę, jaką odgrywają ćwiczenia, zarówno w profilaktyce chorób, ale również w ich leczeniu.

Eksperci NFZ przypominają, że aktywność fizyczna zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób sercowo-naczyniowych, pomaga w walce z cukrzycą typu 2, otyłością i depresją. Obniża też prawdopodobieństwo złamania m.in. szyjki kości udowej czy kręgosłupa. Ma też bezpośredni wpływ na profilaktykę nowotworową. Zmniejsza ryzyko zachorowania na raka jelita grubego, szyjki macicy czy piersi, szczególnie w okresie menopauzy.

W siedzibie Oddziału NFZ przy ul. Łomżyńskiej 33 w Bydgoszczy w godzinach 10:00 -14:00 do dyspozycji wszystkich zainteresowanych będzie m.in. trener personalny, który podpowie jakie ćwiczenia można i warto wykonywać. Będą również krótkie pokazy prostych do wykonania ćwiczeń.

Poza tym jak zawsze: w Bydgoszczy oraz delegaturach NFZ w Toruniu i we Włocławku w punktach ds. promocji zdrowia i profilaktyki specjaliści będą mierzyli, ważyli, obliczali wskaźnik BMI i uczyli zdrowego odżywiania. Poza tym - w Kujawsko-Pomorskiem zaczęły się zimowe ferie - kto planuje wyjazd na narty do krajów Unii Europejskiej, a jeszcze nie zdążył wyrobić karty EKUZ będzie mógł to zrobić.

"Środy z Profilaktyką" w ubiegłym roku cieszyły się tak dużą popularnością, że zapadła decyzja, że będą się odbywały co tydzień.
Mówi Barbara Nawrocka - rzeczniczka Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2020-07-07, godz. 21:33 Kandydat na prezydenta odwiedził Kujawy i Pomorze Rafał Trzaskowski, kandydat na prezydenta RP spotkał się dziś ze swoimi zwolennikami w jednym z gospodarstw w gminie Sadki. » więcej 2020-07-07, godz. 19:27 Dyskutowano i uchwalono! Włocławscy radni udają się na wakacje! Ostatni raz przed wakacyjną przerwą obradowali we Włocławku miejscy radni. Sesja okazała się krótka i spokojna. » więcej 2020-07-07, godz. 19:08 Czy Twoje nazwisko widnieje w spisie wyborców? Sprawdź! Dopisz się! Jeszcze tylko dziś, 7 lipca osoby, które chcą wziąć udział w II turze wyborów i zagłosować poza miejscem swojego zamieszkania, mogą dopisać się do spisu wybor ... » więcej 2020-07-07, godz. 18:17 Czy rolnikom będzie żyło się łatwiej? O podniesienie dopłat dla rolników oraz o utworzenie europejskiego unijnego funduszu klęskowego chce zabiegać kandydat na prezydenta Rafał Trzaskowski - zapow ... » więcej 2020-07-07, godz. 17:36 Medale zawisły na piersiach zasłużonych, także znanych z radiowej anteny W Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych. Przyznane one zastały mi.in. osobom zasłużonym ... » więcej 2020-07-07, godz. 15:37 Bydgoscy działacze PiS piszą list do Donalda Tuska Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy i kandydat na prezydenta Polski, nie odpowiedział na pytania bydgoskich działaczy Prawa i Sprawiedliwości dostarczone do ... » więcej 2020-07-07, godz. 15:33 „Chcemy, by nasza praca godna pozostała”. Protest pracowników oświaty Pracownicy administracji i obsługi w toruńskiej oświacie obawiają się obniżenia wynagrodzeń. Ubrani na czarno spotkali się przed Urzędem Miasta. » więcej 2020-07-07, godz. 14:00 Rozpoznajesz tych mężczyzn? Szuka ich bydgoska policja [zdjęcia] Policjanci z komisariatu Bydgoszcz-Śródmieście proszą o pomoc w identyfikacji osób przedstawionych na zdjęciach. Wszyscy, którzy rozpoznają mężczyzn, proszeni ... » więcej 2020-07-07, godz. 10:26 Egzamin ósmoklasisty z języka polskiego. Niektórzy piszą w dodatkowym terminie Prawie 175 uczniów z 94 szkół w województwie kujawsko-pomorskim pisze we wtorek egzamin ósmoklasisty z języka polskiego. » więcej 2020-07-07, godz. 08:21 27 zastępów przez całą noc walczyło z ogniem. Pożar składowiska tworzyw sztucznych To była trudna noc dla strażaków w powiecie inowrocławskim. W poniedziałek po południu wybuchł pożar na terenie otwartego składowiska tworzyw sztucznych w Lis ... » więcej
1234567