Poniedziałek, 06 kwietnia 2020 r.   Imieniny: Izoldy, Celestyna, Wilhelma
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2020-01-20, 20:30 Elżbieta Rupniewska

Jubileuszów jest wiele, a życzenie jedno: - Tworzyć Wąbrzeźno naszych marzeń!

Uroczysta sesja Rady Miasta Wąbrzeźna./fot. Internet
Uroczysta sesja Rady Miasta Wąbrzeźna./fot. Internet
Radni Wąbrzeźna uczcili przypadającą 20 stycznia setną rocznicę powrotu ich miasta do Macierzy. Podczas uroczystej sesji przyjęli stanowisko, z którego dowiadujemy się, że Wąbrzeźno - tak jak pozostałe ziemie byłego zaboru pruskiego, później niż reszta kraju odzyskało niepodległość. Stało się to na mocy Traktatu Wersalskiego.
Treść uchwały przygotowanej przez radnego Aleksandra Czarneckiego odczytała przewodnicząca Rady Aleksandra Basikowska:

- Tak jak za czasów zaborów i zniewolenia, Polacy zachowywali wiarę i nadzieję w to, że „Jeszcze Polska nie zginęła...", tak dla naszego pokolenia wyzwanie stanowi zachowanie polskości we wspólnej Europie zacierających się granic. Natomiast w wymiarze lokalnym, podejmujmy takie decyzje, abyśmy mogli siłami całej samorządowej wspólnoty, współtworzyć Wąbrzeźno naszych marzeń.

Rada Miasta Wąbrzeźna ogłosiła też rok 2020 Rokiem 100-lecia powrotu miasta do Macierzy. Z tej okazji planowane są jubileuszowe obchody. Swoje 145-lecie, także w tym roku, świętować będzie miejscowa jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej, a 100-lecie tamtejsza drukarnia.

Podczas dzisiejszej uroczystej sesji radni Wąbrzeźna zdecydowali też o nadaniu tamtejszemu stadionowi imię Jana Wesołowskiego. Miejscowy nauczyciel wychował wielu medalistów w sportach zimowych juniorów. Był też organizatorem wielu imprez sportowych w Wąbrzeźnie.
Aleksandra Basikowska, przewodnicząca Rady Miasta Wąbrzeźna
Wąbrzeźno

Wiadomości lokalne

2020-04-06, godz. 13:19 Wybudowali szpital polowy w Bydgoszczy. „Gdyby liczba chorych mocno wzrosła" Żołnierze z 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej wybudowali w Bydgoszczy szpital polowy. To przygotowania lecznicy wojskowej na ewentualne zwię ... » więcej 2020-04-06, godz. 12:17 Gdzie najwięcej osób w kwarantannie, gdzie najmniej? Aktualny raport wojewody Najwięcej osób z regionu jest obecnie w kwarantannie w Toruniu i we Włocławku - wynika z raportu Urzędu Wojewódzkiego. » więcej 2020-04-06, godz. 11:31 Poseł Girzyński: Troszczymy się o zdrowie, ale każda strona ma interes polityczny - Poczekajmy na rekomendację ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego - mówił o terminie wyborów poseł Zbigniew Girzyński, który był dziś gościem „Rozmowy dnia” ... » więcej 2020-04-06, godz. 09:44 Kontrola w szpitalu po anonimowym liście lekarza. Zleciła ją prokuratura Prokuratura sprawdza, czy w toruńskim Szpitalu Miejskim nie narażono życia i zdrowia pacjentów oraz personelu medycznego, w związku z zakażeniami koronawiruse ... » więcej 2020-04-06, godz. 09:13 Chrystus umarł, Chrystus zmartwychwstał, Chrystus tęskni! Rekolekcje i msze św. w PR PiK W Wielkim Tygodniu w Polskim Radiu PiK będzie można posłuchać rekolekcji, nagranych specjalnie dla Naszych Słuchaczy. W Wielkanoc i kolejne niedziele będą tak ... » więcej 2020-04-06, godz. 08:39 Warzywa, owoce, kwiaty z dowozem do domu. Stworzyli targowisko online Targowisko online powstało w Świeciu. Z taką inicjatywą wyszli lokalni rolnicy i mieszkańcy. » więcej 2020-04-06, godz. 08:03 Pomoc psychologa i teleporady. Bydgoski Ośrodek pomaga za darmo Bezpłatną pomoc psychologiczną i teleporady w czasie epidemii koronawirusa proponuje potrzebującym Bydgoski Ośrodek Rehabilitacji, Terapii Uzależnień i Profil ... » więcej 2020-04-05, godz. 20:49 Są w kwarantannie i narzekają na złe warunki. Niektórzy muszą zostać dłużej Osoby przebywające w kwarantannie zbiorowej w budynku przy ul. Żytniej we Włocławku  skarżą się na warunki.  Wskazują, że do dyspozycji mają  wspólne łazienki ... » więcej 2020-04-05, godz. 19:49 Oddział urologii ogólnej i onkologicznej w szpitalu miejskim w Toruniu zamknięty Kolejny oddział zamknięty został w szpitalu miejskim w Toruniu. Taką decyzję podjął sanepid z powodów epidemiologicznych. » więcej 2020-04-05, godz. 18:19 17 nowych zakażeń koronawirusem w regionie. Gdzie najwięcej osób w kwarantannie? 17 kolejnych osób jest zakażonych koronawirusem w regionie - informuje Urząd Wojewódzki. » więcej
1234567