Wtorek, 29 września 2020 r.   Imieniny: Michała, Gabriela, Rafała
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Ogłoszenie własne nadawcy
2020-01-10, 11:49 Redakcja/Magda Jasińska

Serce Julki będzie operowane w Bostonie: - Mamy dwa miliony! - cieszą się rodzice

Rodzina państwa Ciesińskich z Bydgoszczy. Fot. Magda Jasińska
Rodzina państwa Ciesińskich z Bydgoszczy. Fot. Magda Jasińska
Juleczka liczyć może tylko na hojność ludzi dobrej woli. Jej serce potrzebuje operacji./fot. Facebook
Juleczka liczyć może tylko na hojność ludzi dobrej woli. Jej serce potrzebuje operacji./fot. Facebook
Juleczka liczyć może tylko na hojność ludzi dobrej woli. Jej serce potrzebuje operacji
Juleczka liczyć może tylko na hojność ludzi dobrej woli. Jej serce potrzebuje operacji
Julka ma 5 miesięcy i 5 centymetrowego guza na serduszku. Operację w renomowanym szpitalu w Bostonie zaplanowano na połowę lutego. Rodzice mieli kilka tygodni na zebranie dwóch milionów złotych. I je uzbierali z pomocą zjednoczonego łańcucha dobrych serc!

- Na starcie myśleliśmy, że uda nam się podziękować każdemu z Was z osobna - pisze w mediach społecznościowych rodzina Juleczki. - Dziś jednak na samej zrzutce mamy 18,5 tys. Julkowych Aniołów, w grupie @Licytacje dla Julki 25 tys. użytkowników, a na FB Serce Julki prawie 6,5 tys. osób. Wsparcie płynie do nas od dalszych i bliższych znajomych, od bydgoszczan, od całej Polski, naszych rodaków przebywających za granicą oraz obcokrajowców.


Wszystkim razem i każdemu z osobna z głębi naszych serc dziękujemy - tak szczerze i radośnie jak uśmiecha się do nas Julka!

Pozwoliliście nam uwierzyć, że spełnią się marzenia naszej starszej córeczki Laury z Listu do Św. Mikołaja, w którym prosiła, aby jej Siostrzyczka Julka wyzdrowiała i razem z Mamą wróciła do domu.

Nadzieja na ratunek w Bostonie przemienia się w fakt! Choć mamy w sobie dużo lęku i obaw, mocno wierzymy, że 19. lutego 2020 roku Julka przejdzie udaną operację.
Będzie to operacja na jednym malutkim serduszku, ale takim, dla którego biją tysiące innych serc. Będą przy niej tysiące aniołów.

Wierzymy, że nasza siła, którą zawdzięczamy poczuciu jedności z Wami wszystkimi, pomoże również i Julce w najważniejszym dla niej momencie.

AKCJA #SERCEJULKI W TOKU! Zbiórka pozostaje otwarta.

Tylu ludzi w tak bezinteresowny sposób wsparło nas materialnie! Nie moglibyśmy prosić Was o ani złotówkę więcej. Jesteśmy pełni wdzięczności i pokory wobec tego, co nas spotkało. Jako rodzice kierujemy się jednak przede wszystkim dobrem Julii. Czy koszty leczenia nie przekroczą potrzebnych nam na dziś 2 mln zł dowiemy się dopiero po zakończeniu całego procesu. Ewentualną nadwyżkę traktujemy jako „poduszkę powietrzną” na dodatkowe koszty leczenia Julki.

Przypomnijmy, że Julka będzie operowana w Bostonie, w klinice, która specjalizuje się w takich operacjach. Jak mówili nam opiekunowie dziewczynki, jest to Szpital Dziecięcy od kilku lat z rzędu uznawany za najlepszy w Stanach. Lecznica działa przy Uniwersytecie Harwarda. To jest jedyne miejsce na świecie, gdzie lekarze mogą rzeczywiście się legitymować konkretnym doświadczeniem w leczeniu takich schorzeń. Sam przelot do USA to koszt 400 tys. złotych.


https://www.facebook.com/uratujmysercejulki
https://zrzutka.pl/sercejulki

Rodzinę państwa Ciesińskich odwiedziła Magda Jasińska. (Popołudnie z nami)
Drugie spotkanie w domu Julki (06.01)

Wiadomości lokalne

2020-09-29, godz. 13:01 77-letni pacjent z koronawirusem wożony od szpitala, do szpitala. Dlaczego? - Prawdopodobnie błąd ludzki, a nie wada systemu organizacji pomocy, był przyczyną sytuacji, w której pacjent z Covid - 19 był wożony karetką między kilkoma s ... » więcej 2020-09-29, godz. 12:00 Dramatyczna sytuacja kadrowa w szpitalu w Grudziądzu! Potrzeba 40 osób Brakuje personelu do opieki nad pacjentami zarażonymi koronawirusem. Aby ratować sytuację, lecznica zawiesiła działalność dwóch oddziałów, a tamtejszą kadrę m ... » więcej 2020-09-29, godz. 10:20 Samochód „pożyczył", narkotyki miał w mieszkaniu - i w organizmie Policjanci nakielskiej drogówki, przy współpracy z wydziałem kryminalnym, zatrzymali 43-latka, który przemieszczał się autem wywiezionym z Niemiec. Podczas ko ... » więcej 2020-09-29, godz. 09:15 Zbiórka krwi i poszukiwanie genetycznego bliźniaka. Wszystko dla pani Oli! Ponad 23 litry krwi udało się zebrać funkcjonariuszom koronowskiego Zakładu Karnego, zaprzyjaźnionym policjantom i mieszkańcom Koronowa, podczas akcji na rzec ... » więcej 2020-09-29, godz. 08:10 Prosimy o uwagę szkoły: leśne zwierzęta czekają na żołędzie i kasztany! Leśnicy zachęcają dzieci i młodzież do zbierania kasztanów i żołędzi, które zimą trafią do leśnych paśników. Nadleśnictwo Dąbrowa rozpoczęło akcję edukacyjną ... » więcej 2020-09-29, godz. 07:06 Studenci wzornictwa UTP znów z nagrodami za swoje projekty Podczas Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations, które odbyły się 24-25 września w Warszawie, projektanci ze Wzornictwa Wydziału Inżynierii Mec ... » więcej 2020-09-28, godz. 20:49 Zapora we Włocławku już pół wieku siłuje się z Wisłą. Rzeka nie ustąpi... Stopień wodny na Wiśle we Włocławku kończy 50 lat. Gdy powstawał, miał być jednym z ośmiu w kaskadzie dolnej Wisły, a od pół wieku jest jedynym i, jak mówią s ... » więcej 2020-09-28, godz. 15:32 Koronawirus w regionie i szczegółowy raport wojewody: 152 przypadki W raporcie Ministerstwa Zdrowia z 28 września czytamy, że minionej doby w województwie kujawsko-pomorskim stwierdzono 152 pozytywne wyniki testów na obecność ... » więcej 2020-09-28, godz. 13:02 W szpitalu brak miejsc dla chorych z Covidem, wojsko pomaga w DPS-ach Miejsc dla pacjentów z koronawirusem zaczyna brakować w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Toruniu. Tymczasem „terytorialsi” z regionu od dwóch dni pomagają w ... » więcej 2020-09-28, godz. 11:26 Senator PSL po przejściu Covid-19: Apeluję o słuchanie sanepidu i empatię dla chorych - Gospodarka, szkoły - wszystko wróciło do normalności i w tej chwili trudno by było Polaków zmobilizować, aby nałożyli sami na siebie rygory i ograniczenia, ... » więcej
1234567