Sobota, 18 stycznia 2020 r.   Imieniny: Piotra, Małgorzaty
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2020-01-10, 11:49 Redakcja/Magda Jasińska

Serce Julki będzie operowane w Bostonie: - Mamy dwa miliony! - cieszą się rodzice

Rodzina państwa Ciesińskich z Bydgoszczy. Fot. Magda Jasińska
Rodzina państwa Ciesińskich z Bydgoszczy. Fot. Magda Jasińska
Juleczka liczyć może tylko na hojność ludzi dobrej woli. Jej serce potrzebuje operacji./fot. Facebook
Juleczka liczyć może tylko na hojność ludzi dobrej woli. Jej serce potrzebuje operacji./fot. Facebook
Juleczka liczyć może tylko na hojność ludzi dobrej woli. Jej serce potrzebuje operacji
Juleczka liczyć może tylko na hojność ludzi dobrej woli. Jej serce potrzebuje operacji
Julka ma 5 miesięcy i 5 centymetrowego guza na serduszku. Operację w renomowanym szpitalu w Bostonie zaplanowano na połowę lutego. Rodzice mieli kilka tygodni na zebranie dwóch milionów złotych. I je uzbierali z pomocą zjednoczonego łańcucha dobrych serc!

- Na starcie myśleliśmy, że uda nam się podziękować każdemu z Was z osobna - pisze w mediach społecznościowych rodzina Juleczki. - Dziś jednak na samej zrzutce mamy 18,5 tys. Julkowych Aniołów, w grupie @Licytacje dla Julki 25 tys. użytkowników, a na FB Serce Julki prawie 6,5 tys. osób. Wsparcie płynie do nas od dalszych i bliższych znajomych, od bydgoszczan, od całej Polski, naszych rodaków przebywających za granicą oraz obcokrajowców.


Wszystkim razem i każdemu z osobna z głębi naszych serc dziękujemy - tak szczerze i radośnie jak uśmiecha się do nas Julka!

Pozwoliliście nam uwierzyć, że spełnią się marzenia naszej starszej córeczki Laury z Listu do Św. Mikołaja, w którym prosiła, aby jej Siostrzyczka Julka wyzdrowiała i razem z Mamą wróciła do domu.

Nadzieja na ratunek w Bostonie przemienia się w fakt! Choć mamy w sobie dużo lęku i obaw, mocno wierzymy, że 19. lutego 2020 roku Julka przejdzie udaną operację.
Będzie to operacja na jednym malutkim serduszku, ale takim, dla którego biją tysiące innych serc. Będą przy niej tysiące aniołów.

Wierzymy, że nasza siła, którą zawdzięczamy poczuciu jedności z Wami wszystkimi, pomoże również i Julce w najważniejszym dla niej momencie.

AKCJA #SERCEJULKI W TOKU! Zbiórka pozostaje otwarta.

Tylu ludzi w tak bezinteresowny sposób wsparło nas materialnie! Nie moglibyśmy prosić Was o ani złotówkę więcej. Jesteśmy pełni wdzięczności i pokory wobec tego, co nas spotkało. Jako rodzice kierujemy się jednak przede wszystkim dobrem Julii. Czy koszty leczenia nie przekroczą potrzebnych nam na dziś 2 mln zł dowiemy się dopiero po zakończeniu całego procesu. Ewentualną nadwyżkę traktujemy jako „poduszkę powietrzną” na dodatkowe koszty leczenia Julki.

Przypomnijmy, że Julka będzie operowana w Bostonie, w klinice, która specjalizuje się w takich operacjach. Jak mówili nam opiekunowie dziewczynki, jest to Szpital Dziecięcy od kilku lat z rzędu uznawany za najlepszy w Stanach. Lecznica działa przy Uniwersytecie Harwarda. To jest jedyne miejsce na świecie, gdzie lekarze mogą rzeczywiście się legitymować konkretnym doświadczeniem w leczeniu takich schorzeń. Sam przelot do USA to koszt 400 tys. złotych.


https://www.facebook.com/uratujmysercejulki
https://zrzutka.pl/sercejulki

Rodzinę państwa Ciesińskich odwiedziła Magda Jasińska. (Popołudnie z nami)
Drugie spotkanie w domu Julki (06.01)

Wiadomości lokalne

2020-01-18, godz. 18:10 Dąb Stulecia już rośnie. Na uroczystości trzy prawnuczki Jana Maciaszka Jeden z dębów w Alei Ossolińskich w Bydgoszczy nosi od soboty miano Dębu Stulecia Powrotu Bydgoszczy do Polski. » więcej 2020-01-18, godz. 17:02 Błękitna Armia generała Hallera wjechała na rynek w Toruniu [zdjęcia] - Zawsze będziemy dbali o wolność i polskość naszego miasta, a także o to, by było miastem pokoju - powiedział w sobotę prezydent Torunia Michał Zaleski w 100 ... » więcej 2020-01-18, godz. 16:04 Bydgoszcz jest polska! Miasto biało-czerwone na stulecie powrotu do Macierzy Bydgoszcz przybrała uroczyste oblicze z okazji 100-lecia powrotu do wolnej Polski. Na bydgoskim ratuszu pojawił się ogromny baner z napisem 'Bydgoszcz jest po ... » więcej 2020-01-18, godz. 14:50 Kidawa-Błońska: 100 lat temu salwy armatnie oznajmiły, że Toruń jest wolny Wicemarszałek Sejmu Małgorzata-Kidawa Błońska (PO) świętowała z Toruniem 100-lecie powrotu miasta do wolnej Polski. Zaapelowała do prezydenta Andrzeja Dudy, b ... » więcej 2020-01-18, godz. 12:50 Obchody 100. rocznicy wolnej Bydgoszczy: zmiany w organizacji ruchu w centrum W związku z planowanymi uroczystościami - do wtorku (20 stycznia) trzeba zwracać uwagę na oznakowanie na ulicach przyległych do Starego Rynku. Jeździmy inacze ... » więcej 2020-01-18, godz. 11:40 Premier Morawiecki świętuje z Bydgoszczą 100-lecie powrotu do Polski [wideo, zdjęcia] - Jesteśmy unitarnym państwem polskim i takim państwem pozostaniemy - powiedział w sobotę w Bydgoszczy premier Mateusz Morawiecki. Podkreślił, że wszyscy urzę ... » więcej 2020-01-18, godz. 11:11 Burmistrz Aleksandrowa Kujawskiego nie żyje. Przegrał walkę z ciężką chorobą Zmarł burmistrz Aleksandrowa Kujawskiego Andrzej Cieśla. Tragiczną informację przekazała na portalu społecznościowym m.in. miejscowa Ochotnicza Straż Pożarna. » więcej 2020-01-18, godz. 09:26 Weekend radości! 100 lat temu Bydgoszcz i Toruń wróciły do wolnej Polski [program obchodów] Ponad pół tysiąca osób weźmie udział w rekonstrukcji wydarzeń sprzed stu lat na Starym Rynku w Bydgoszczy. W Toruniu odbędzie się rekonstrukcja powitania pols ... » więcej 2020-01-18, godz. 08:02 Setna rocznica powrotu Bydgoszczy do Macierzy. Jest co czytać! Z okazji setnej rocznicy powrotu Bydgoszczy do wolnej Polski Archiwum Państwowe wydało książkę „Polska Bydgoszcz w dokumencie archiwalnym 1918-1920”. » więcej 2020-01-17, godz. 19:23 Wózek ma pomagać chorym dzieciom. Udoskonalą go na UTP [wideo] Naukowcy i studenci z Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy będą udoskonalać prototyp nowatorskiego wózka, który powstał w Niemczech. » więcej
1234567