Wtorek, 07 lipca 2020 r.   Imieniny: Cyryla, Estery, Metodego
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
jazda
2019-10-01, 11:12 Redakcja

Ukrywał się w różnych krajach i w Polsce, w tajnym pokoiku...za szafą. [wideo]

Policja zatrzymała mężczyznę poszukiwanego pięcioma listami gończymi./fot. materiały policji
Policja zatrzymała mężczyznę poszukiwanego pięcioma listami gończymi./fot. materiały policji
26-latek z Lipna był poszukiwany od 2 lat. Lipnowski sąd wydał za nim aż 5 listów gończych i zarządzenie o zatrzymaniu. Na koncie ma oszustwa, narkotyki, kradzieże i pobicie.
Kryminalni wiedzieli, że mężczyzna zmienia miejsca pobytu. Ukrywał się w kraju i za granicą, m.in. w Niemczech i Danii. Kryminalni nie stracili jednak czujności. Dowiedzieli się, że poszukiwany w sierpniu tego roku wrócił do kraju. Od tej pory pojawiało się coraz więcej tropów w tej sprawie.

Okazało się, że mężczyzna podjął nielegalnie pracę na terenie Warszawy, i tam też przebywał. Operacyjni byli blisko zatrzymania 26-latka, ale znów udało mu się zbiec. Pracujący nad sprawą nie odpuścili i wytropili mężczyznę na terenie Lipna.

Prokuratura wydała zgodę na wejście do mieszkania, w którym poszukiwany miał
przebywać, o każdej porze dnia i nocy. Wczoraj (30.09.2019), gdy policjanci po wielogodzinnej obserwacji upewnili się, że lipnowianin jest na miejscu, wyłamali podwójne drzwi do mieszkania.

Pierwsze przeszukanie, o dziwo, nie przyniosło pozytywnych rezultatów, ale przecież funkcjonariusze byli pewni, że przestępca nie opuścił lokalu. Kiedy jeszcze raz sprawdzali jedno z pomieszczeń, odkryli tajne drzwi za szafą, które prowadziły do tajnego pomieszczenia. W pokoiku spokojnie, po cichutku siedział mężczyzna poszukiwany przez policję.

26-latek już został osadzony w zakładzie karnym, gdzie spędzi najbliższe
kilka lat.
Nietypowy schowek przestępcy - tajny pokoik ukryty za szafą./wideo: materiały policji

Wiadomości lokalne

2020-07-07, godz. 14:00 Rozpoznajesz tych mężczyzn? Szuka ich bydgoska policja [zdjęcia] Policjanci z komisariatu Bydgoszcz-Śródmieście proszą o pomoc w identyfikacji osób przedstawionych na zdjęciach. Wszyscy, którzy rozpoznają mężczyzn, proszeni ... » więcej 2020-07-07, godz. 10:26 Egzamin ósmoklasisty z języka polskiego. Niektórzy piszą w dodatkowym terminie Prawie 175 uczniów z 94 szkół w województwie kujawsko-pomorskim pisze we wtorek egzamin ósmoklasisty z języka polskiego. » więcej 2020-07-07, godz. 08:21 27 zastępów przez całą noc walczyło z ogniem. Pożar składowiska tworzyw sztucznych To była trudna noc dla strażaków w powiecie inowrocławskim. W poniedziałek po południu wybuchł pożar na terenie otwartego składowiska tworzyw sztucznych w Lis ... » więcej 2020-07-07, godz. 07:10 „To nie czeki tylko weksle". Zarzuty władz Bydgoszczy wobec rządu Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy, razem z przewodniczącą Rady Miasta, Moniką Matowską, przedstawili dane mające potwierdzić, że Bydgoszcz straciła na decyzj ... » więcej 2020-07-06, godz. 22:07 Płonął dom przy ulicy Bydgoskiej w Starym Fordonie [zdjęcia] W poniedziałek, 6 lipca, kilka minut po godzinie 19, okolice rynku w Fordonie spowił czarny dym. Na ul. Bydgoskiej zapalił się budynek mieszkalny. A później k ... » więcej 2020-07-06, godz. 19:30 Prezydencka debata w Końskich: na antenie i stronie Polskiego Radia PiK. Bądźcie z nami! W poniedziałek (06.07.) wieczorem odbędzie się debata telewizji publicznej w miejscowości Końskie. Zgodnie z Kodeksem wyborczym, Telewizja Polska ma obowiązek ... » więcej 2020-07-06, godz. 18:10 Żaglówka do góry dnem, załoga w Wiśle. Na szczęście, policja była na wodzie! [zdjęcia] W Toruniu, na wysokości Bulwaru Filadelfijskiego, w nurcie Wisły przewróciła się łódź żaglowa. Dzięki błyskawicznej i profesjonalnej pomocy toruńskich policja ... » więcej 2020-07-06, godz. 17:15 NFZ przywrócił bezpośrednią obsługę w swoich placówkach Sale obsługi klientów w oddziałach Narodowego Funduszu Zdrowia od poniedziałku 6 lipca działają w pełnym zakresie, jak przed stanem epidemii - wynika z inform ... » więcej 2020-07-06, godz. 14:20 Pomysły na pl. Wolności we Włocławku. Wypełnij ankietę! Podziemny parking, jeden duży przystanek obsługujący wszystkie autobusy miejskie, miejsce na imprezy plenerowe oraz interaktywna fontanna - to niektóre z pomy ... » więcej 2020-07-06, godz. 13:30 Pokrzywdzone czworonogi z Radys znalazły schronienie w Bydgoszczy. Będą czekać na dom Pierwsze psy z Radys są już w bydgoskim schronisku dla zwierząt. Gdy przejdą kwarantannę będą mogły zostać adoptowane. » więcej
1234567