Wtorek, 21 stycznia 2020 r.   Imieniny: Agnieszki, Jarosława / Dzień Babci
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-09-27, 12:58 Redakcja na podst. inf. z policji

W szafie obok ubrań na wieszakach wisiała... marihuana

W szafie ubraniowej stojącej w pokoju kryminalni ujawnili wiszące kwiatostany ziela konopi indyjskich. Fot. Policja
W szafie ubraniowej stojącej w pokoju kryminalni ujawnili wiszące kwiatostany ziela konopi indyjskich. Fot. Policja
Kryminalni z komisariatu na Wyżynach zatrzymali mieszkańca bydgoskich Kapuścisk, który związany był z przestępczością narkotykową. 19-latek, do którego drzwi zapukali policjanci, kwiatostany konopi indyjskich suszył w szafie ubraniowej. Jednak to nie jedyne narkotyki, które bydgoszczanin posiadał. Łącznie policjanci zabezpieczyli u niego ponad 2 kilogramy zabronionych substancji. Teraz mężczyzna odpowie za posiadanie znacznej ilości środków odurzających.
Działania policjantów z Wydziału Kryminalnego komisariatu na bydgoskich Wyżynach doprowadziły do zatrzymania 19-latka podejrzanego o posiadanie narkotyków.

Do jego zatrzymania doszło w miniony wtorek (24.09.2019) przed południem. Wówczas kryminalni pojechali do jego miejsca zamieszkania na osiedlu Kapuściska. Podejrzewanego mężczyznę zastali w mieszkaniu. Już przy wejściu do lokalu uwagę policjantów zwrócił zapach marihuany dochodzący ze środka. Mężczyzna na widok policjantów bardzo się zdenerwował i nie chciał ich wpuścić do zajmowanego przez siebie pokoju. Po przedstawieniu powodu „wizyty” policjanci przystąpili do przeszukania pomieszczenia.

Chwilę później w szafie ubraniowej stojącej w pokoju kryminalni ujawnili wiszące kwiatostany ziela konopi indyjskich. Jednak to nie wszystko. W pomieszczeniu znajdowały się również kwiatostany zanurzone w pojemnikach z cieczą, woreczki strunowe z zawartością suszu roślinnego, jasnego proszku, substancji zbrylonej w kolorze brązowym oraz tabletek. Susz roślinny ujawniony przez nich został również na szafce kuchennej. Policjanci zabezpieczyli wszystkie te substancje i przekazali je do laboratorium kryminalistycznego. Wstępne badania potwierdziły, że kwiatostany suszących się roślin to marihuana.

19-latek usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości środków – ponad 2 kilogramów marihuany, a to tego haszyszu i środka psychotropowego w postaci 3 tabletek ekstazy. Za tego typu przestępstwo może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Prokurator, po przesłuchaniu bydgoszczanina i zapoznaniu się ze zgromadzonym materiałem dowodowym, zdecydował o zastosowaniu wobec niego środka zapobiegawczego w postaci dozoru policji.
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2020-01-21, godz. 12:54 Przez jego wyprzedzanie zginął inny kierowca. 27-latkowi grozi więzienie Sprawa śmiertelnego wypadku na DK nr 10 w Emilianowie trafi na wokandę bydgoskiego sądu. Prokuratura skierowała tam akt oskarżenia przeciwko 27-letniemu Hipol ... » więcej 2020-01-21, godz. 12:06 Była sekretarzem premiera, będzie wiceministrem. Awans Anny Gembickiej Posłanka z naszego regionu Anna Gembicka została wiceministrem. We wtorek została powołana na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki ... » więcej 2020-01-21, godz. 11:19 Senator Kobiak: Nie 20, a 22 stycznia to dzień przyłączenia Bydgoszczy do Polski - Powinniśmy świętować 22 stycznia, bo formalnie tego dnia Bydgoszcz stała się częścią Polski - uważa Andrzej Kobiak. Senator PO był gościem „Rozmowy dnia' w ... » więcej 2020-01-21, godz. 08:13 Bydgoszczanie Stulecia wybrani! Finał plebiscytu [lista wyróżnionych, zdjęcia, wideo] Gala Bydgoszczan Stulecia odbyła się w poniedziałek w Filharmonii Pomorskiej. Zorganizowana została w ramach obchodów 100-lecia powrotu Bydgoszczy w granice P ... » więcej 2020-01-21, godz. 07:00 Okrągły stół - operacyjny - dla ratowania grudziądzkiego szpitala przed bankructwem Kilka godzin trwały w Grudziądzu obrady „okrągłego stołu' ponad podziałami. Spotkanie dotyczyło bardzo trudnej sytuacji finansowej szpitala specjalistycznego. » więcej 2020-01-20, godz. 22:00 Wolność niejedno ma imię - i nazwisko! Wspominamy ojców bydgoskiej polskości Wiązanki kwiatów i znicze na grobach Bohaterów Bydgoskiej Niepodległości: Bernarda Śliwińskiego, Jana Biziela, Jana Maciaszka, w setną rocznicę powrotu miasta ... » więcej 2020-01-20, godz. 20:30 Jubileuszów jest wiele, a życzenie jedno: - Tworzyć Wąbrzeźno naszych marzeń! Radni Wąbrzeźna uczcili przypadającą 20 stycznia setną rocznicę powrotu ich miasta do Macierzy. Podczas uroczystej sesji przyjęli stanowisko, z którego dowiad ... » więcej 2020-01-20, godz. 18:30 Służba zdrowia potrzebuje menedżerów z duszą. Centrum Onkologii takiego ma Prof. Janusz Kowalewski, dyrektor bydgoskiego Centrum Onkologii, odebrał tytuł Menedżera Roku 2019 w Ochronie Zdrowia. Uroczysta gala odbyła się 16 stycznia b ... » więcej 2020-01-20, godz. 17:30 Bydgoszcz świętuje: - Nie zmarnowaliśmy tych stu lat wolności! [wideo, galeria] Bydgoszcz obchodzi 100-lecie powrotu do Macierzy. Oficjalne - historyczne - uroczystości z ceremoniałem wojskowym odbyły się w poniedziałek - 20 stycznia - na ... » więcej 2020-01-20, godz. 16:16 Olbrzymi martwy wąż porzucony na bydgoskiej ulicy. Skąd się tam wziął? Właściciel jednej sztuki czy całej hodowli? Jaki to wąż, i czy jadowity, czy niejadowity? Zdechł sam, czy ktoś go skrzywdził? Pytań jest wiele, a temat niecod ... » więcej
1234567