Niedziela, 06 grudnia 2020 r.   Imieniny: Mikołaja, Jaremy, Emiliana
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Ogłoszenie własne nadawcy
2019-09-26, 14:17 Michał Zaręba/PAP

Małgorzata Kidawa-Błońska: musimy otaczać startupy opieką!

O Wspieraniu branży kreatywnej mówiła w Toruniu była marszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska. Fot. Michał Zaręba
O Wspieraniu branży kreatywnej mówiła w Toruniu była marszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska. Fot. Michał Zaręba
O wspieraniu branży kreatywnej mówiła w Toruniu Małgorzata Kidawa-Błońska, kandydatka Koalicji Obywatelskiej na premiera.
- Państwo powinno otaczać startupy opieką i szukać inwestorów, którzy nie będą się bali ryzyka - powiedziała w czwartek w Toruniu kandydatka KO na premiera Małgorzata Kidawa-Błońska. Oceniła, że wielkim sukcesem byłoby, gdy powiedzie się jeden na pięć takich pomysłów.

- W tej kampanii bardzo dużo mówimy o pracy, o gospodarce. Mówimy o tym, że Polska ma być krajem nowoczesnym, kreatywnym. Nie będzie to możliwe, jeżeli nie damy ludziom szansy na realizowanie swoich pomysłów - podkreśliła Kidawa-Błońska po spotkaniu z przedsiębiorcami startupowymi w Młodzieżowym Centrum Spotkań Młodzieży.

Dodała, że w takich miejscach jak to powstają inicjatywy i działania, które być może zmienią świat w najbliższej przyszłości, a być może trzeba będzie na to poczekać nieco dłużej. Podkreśliła, że tego rodzaju pomysły i przedsięwzięcia - jak startupy - wymagają ryzyka.

- Państwo musi to wspierać i dawać szanse na prawo do eksperymentu, na prawo do tego, że nie każde z tych działań się powiedzie, bo być może na 5 projektów, które są tu podejmowane, jeden będzie tym najważniejszym w historii, który zmieni świat. Do takich działań należy podchodzić elastycznie. Państwo musi widzieć, że to nie jest scentralizowany system. On jest bardzo różnorodny - zakłada m.in. współpracę młodych ludzi z uczelniami, z osobami z dużym doświadczeniem. Oni muszą mieć prawo elastycznego podejmowana decyzji. Nie można nakazywać odgórnie, jak mają prowadzić takie firmy - podkreśliła kandydatka KO na premiera.

Wicemarszałek Sejmu oceniła, że jeżeli jako państwo nie zainwestujemy w tego rodzaju przedsiębiorstwa, to nie będziemy mogli mówić o zmianie świata wokół nas.

- W wyobraźni tych ludzi powstają projekty, które zmienią świat. Od państwa oczekują oni szansy na elastyczność, na zmniejszenie ilości biurokracji. Większości czasu nie może zabierać wypełniania papierów. Trzeba tworzyć takie sposoby wsparcia, żeby inwestorzy chcieli podejmować ryzyko wspierania tego rodzaju przedsiębiorstw, a one muszą mieć szansę dopracowywania swoich projektów i późniejszego wprowadzania ich w życie - - oceniła kandydatka KO na premiera.
Małgorzata Kidawa- Błońska w Toruniu (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2020-12-05, godz. 20:45 Piernikowe podziękowania dla medyków. Akcja UTP „Piernik dla Medyka” - tak nazywa się świąteczna akcja organizowana przez Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy. Społeczność akademicka upiecze ... » więcej 2020-12-05, godz. 17:38 Szast prast i sprzątnięty las! Tym razem na bydgoskiej Osowej Górze Kilkadziesiąt osób, głównie mieszkańców osiedla Osowa Góra w Bydgoszczy, przez ponad godzinę, sprzątało okoliczny las. Sprzątanie zorganizowała Fundacja Zielo ... » więcej 2020-12-05, godz. 16:05 Msza św. w rodnej mowie, czyli po kaszubsku Msza święta w języku kaszubskim odprawiana jest w Bydgoszczy. Można w niej uczestniczyć za pośrednictwem internetu. Odprawia ją salezjanin ks. Krzysztof Tusk. » więcej 2020-12-05, godz. 12:55 Porozumienie rzutem na taśmę. Autobusy w gminie Wielka Nieszawka jednak pojadą Komunikacyjne zamieszanie w gminie Wielka Nieszawka zakończone, choć przez ten weekend mieszkańcy nie będą mogli dostać się autobusem do Torunia. Połączenia p ... » więcej 2020-12-05, godz. 11:35 Wiceminister klimatu ws. pożaru w Raciniewie: państwo nie może być nabijane w butelkę Odpowiedzialni za pożar składowiska opon w Raciniewie muszą zostać surowo ukarani - powiedział w sobotę w Unisławiu wiceminister klimatu i środowiska Jacek Oz ... » więcej 2020-12-05, godz. 09:00 Medale dla stulatków: marszałek apeluje, by rodziny zgłaszały jubilatów 141 mieszkańców naszego regionu uhonorowano dotąd Medalami Marszałka Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis. Urząd Marszałkowski apeluje, aby rodzin ... » więcej 2020-12-05, godz. 07:34 Wierni przyjdą do księdza albo go zaproszą. Kolęda podczas epidemii inna niż zwykle Od decyzji biskupa zależy w jakiej formie odbędzie się lub nie wizyta duszpasterska. O tym jak na Pomorzu i Kujawach będzie wyglądała kolęda na razie wiadomo ... » więcej 2020-12-04, godz. 16:06 Tragedia na „10”, BMW rozpadło się na dwie części. Zginęła 16-letnia pasażerka Nakielscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w nocy z czwartku na piątek w Śmielinie (powiat nakielski). P ... » więcej 2020-12-04, godz. 14:22 Pogrzeby w czasie pandemii. Zgodne z procedurą, trudne dla bliskich Samotne umieranie w szpitalu, brak możliwości pożegnania z bliskimi - to dla wielu największy dramat związany z koronawirusem. » więcej 2020-12-04, godz. 13:31 Czy czekają nas podróże w wirtualnych goglach? W Bydgoszczy konferencja o turystyce Turystyka miejska oraz nowe technologie - o tym debatowało blisko stu naukowców i przedstawicieli biur turystycznych. » więcej
1234567