Sobota, 04 kwietnia 2020 r.   Imieniny: Izydora, Wacława
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-09-23, 22:00 Redakcja/WITD Bydgoszcz

Z trasy prosto do warsztatu. Inspektorzy zatrzymali autobusy z usterkami

WITD skontrolowało autobusy komunikacji podmiejskiej i międzymiastowej./fot. WITD Bydgoszcz
WITD skontrolowało autobusy komunikacji podmiejskiej i międzymiastowej./fot. WITD Bydgoszcz
W największych miastach regionu: Bydgoszczy, Toruniu i Włocławku, inspektorzy transportu drogowego kontrolowali autobusy linii komunikacji podmiejskiej i międzymiastowej. I wyłapali usterki techniczne...
Kontrole autobusów należących do 10 przewoźników były bardzo szczegółowe, i odbywały się z wykorzystaniem infrastruktury i wyposażenia siedmiu Okręgowych Stacji Kontroli Pojazdów, co pozwoliło wnikliwie ocenić stan najważniejszych układów bezpośrednio odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w ruchu drogowym, tj. układów: hamulcowego, kierowniczego, jezdnego, zawieszenia i oświetlenia.

Dodatkowo, pojazdy sprawdzono pod kątem ekologii. Aby kontrole były jak najmniej uciążliwe dla pasażerów, autobusy były typowane do weryfikacji na przystankach końcowych, skąd następnie kierowane były na stacje diagnostyczne.

Inspektorzy ITD ujawnili usterki techniczne skutkujące zatrzymaniem dowodów rejestracyjnych, które dotyczyły: braku wymaganej siły hamowania lub zbyt duże różnice sił hamowania na kołach tej samej osi, nadmierne luzy w układzie kierowniczym i zawieszeniu, wycieki płynów eksploatacyjnych do środowiska, nadmierne zużyte ogumienie, zbyt wysoki współczynnik zadymienia spalin.

Inspektorzy nie spotkali w czasie kontroli kierowców prowadzących autobusy w stanie po użyciu alkoholu lub innego środka działającego podobnie.

Wiadomości lokalne

2020-04-04, godz. 10:00 Kujawsko - Pomorskie: kolejne 42 osoby z koronawirusem. W Polsce chorują już 3503 osoby W piątek późnym wieczorem (03.04) sztab wojewody przysłał kolejne wiadomości z frontu walk z wirusem COVID - 19. Liczba chorych bardzo wzrosła. Łącznie jest i ... » więcej 2020-04-03, godz. 21:00 Pracownicy socjalni wspierają podopiecznych. Telefonicznie, osobiście i...na wynos Bydgoskie stołówki dla najbiedniejszych mieszkańców, w czasie epidemii zamieniono na punkty wydawania obiadów na wynos. Kontakt z pracownikami socjalnymi Miej ... » więcej 2020-04-03, godz. 19:58 Palił się magazyn, cztery samochody i drzewa. Słup dymu nad Bydgoszczą Do poważnego pożaru doszło w piątek przed godz. 17.00 przy ulicy Ciechocińskiej w Bydgoszczy. Ogień pojawił się na terenie warsztatu samochodowego. » więcej 2020-04-03, godz. 19:21 "Jesteś siedemsetny w kolejce". Czy to film Barei? To komunikat infolinii regionalnego ZUS-u Jak uzyskać odpowiedzi na nurtujące nas pytania i nie zwariować? Krystyna Michałek z kujawsko-pomorskiego oddziału ZUS przyznaje, że interesanci masowo korzys ... » więcej 2020-04-03, godz. 18:32 Śmierć z powodu zatrzymania krążenia w przebiegu obrzęku płuc, ale koronawirusa nie było 70-letnia kobieta, która zmarła z powodu nagłego zatrzymania krążenia w Szpitalu im. Jurasza w Bydgoszczy, nie była zakażona koronawirusem - poinformowano w p ... » więcej 2020-04-03, godz. 17:45 Zbiórka na środki ochrony dla dwóch klinik Szpitala im. Jurasza. „Brakuje wszystkiego” Pieniądze na środki ochrony osobistej dla zespołów Kliniki Kardiochirurgii oraz Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii w bydgoskim Szpitalu im. Jurasza zb ... » więcej 2020-04-03, godz. 16:58 Miejsce pamięci w Mniszku coraz bliżej remontu. Zginęło tam prawie 10 tysięcy osób Kolejny samorząd przekazał wsparcie finansowe na odbudowę zbiorowej mogiły pomordowanych Polaków w Mniszku w gminie Dragacz. Tym razem zrobił to powiat świeck ... » więcej 2020-04-03, godz. 16:18 Chrystus umarł, Chrystus zmartwychwstał, Chrystus tęskni! Rekolekcje i Msze św. w PR PiK W Wielkim Tygodniu w Polskim Radiu PiK będzie można posłuchać rekolekcji, nagranych specjalnie dla naszych Słuchaczy. W Niedzielę Palmową, Wielkanoc i kolejne ... » więcej 2020-04-03, godz. 15:14 Zamknęli sześć oddziałów szpitala we Włocławku. Personel z koronawirusem Sześć oddziałów Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Włocławku zostało zamkniętych z powodu potwierdzenia zakażenia koronawirusem u osób z personelu pl ... » więcej 2020-04-03, godz. 14:53 Terytorialsi pomagają potrzebującym. Ostatnio nakarmili mieszkańców Nakła Terytorialsi z 8 Kujawsko - Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. gen. bryg. Elżbiety Zawackiej, ps. „Zo” rozwozili żywność dla najbardziej potrzebujący ... » więcej
1234567