Środa, 12 sierpnia 2020 r.   Imieniny: Innocentego, Lecha, Euzebii
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-09-23, 14:17 Tatiana Adonis/Redakcja

Pracownicy pomocy społecznej chcą zaostrzyć protest. Żądają podwyżek

W najbliższych dniach okaże się, czy związkowcy zdecydują się na oflagowanie budynków/fot. Tatiana Adonis
W najbliższych dniach okaże się, czy związkowcy zdecydują się na oflagowanie budynków/fot. Tatiana Adonis
Na początek chcą oflagować budynki, w ostateczności nie wykluczają strajku - pracownicy pomocy społecznej z Bydgoszczy rozważają zaostrzenie protestu. Dotychczasowe rozmowy o podwyżkach nie przyniosły rezultatu.
Dyrekcja Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej rozkłada ręce i mówi, że w budżecie nie ma pieniędzy na podwyżki. Apele do prezydenta miasta i radnych – przynajmniej na razie – pozostały bez echa. - Stąd przyszedł czas na bardziej stanowcze działania - mówią Mateusz Hoppe i Anna Sadowska ze Związku Zawodowego Pracowników Pomocy Społecznej w Bydgoszczy. – W tym tygodniu zamierzamy zwołać zebranie naszych zarządów związków zawodowych i podjąć kroki w celu zaostrzenia protestu - zapowiadają.

W najbliższych dniach okaże się, czy związkowcy zdecydują się na oflagowanie budynków. Jeśli tak, banery na obiektach pojawią się na początku października. Na razie pracownicy bydgoskiego MOPS-u czekają na wyznaczenie mediatora z ministerstwa. – Nie wykluczamy protestów czy udziału w sesji rady miasta. Jeżeli nie dojdzie do rozmów, jakiegoś kompromisu, wtedy będziemy działać już radykalnie i dojdzie do strajku - mówią.

Pracownicy pomocy społecznej z Bydgoszczy domagają się m.in. tysiączłotowej podwyżki i poprawy warunków pracy. Swój apel z postulatami wysłali do władz miasta, przewodniczącej Rady Miasta, radnych z komisji rodziny, polityki społecznej i polityki zdrowotnej oraz kandydatów do parlamentu.
Relacja Tatiany Adonis

Wiadomości lokalne

2020-08-12, godz. 15:30 Czy tęczowa flaga zawiśnie nad bydgoskim ratuszem? Jest odpowiedź prezydenta Bydgoszczy Lewica i środowiska LGBT zaapelowały do prezydenta Bydgoszczy, by w geście solidarności i sprzeciwu wobec przemocy, wywiesił tęczowe flagi na budynku Ratusza. ... » więcej 2020-08-12, godz. 13:10 Skazane z więzienia w Grudziądzu napisały listy do dziewczyn z poprawczaka Brak rodzinnego ciepła, brak pieniędzy, albo ich nadmiar, alkohol, narkotyki, złe środowisko - kobiety z wyrokami przeanalizowały swoje życie i proszą dziewcz ... » więcej 2020-08-12, godz. 11:00 Sławomir Mentzen w Rozmowie Dnia: Opozycja białoruska nie ma żadnych szans Sławomir Mentzen, toruński polityk Konfederacji, który był gościem Rozmowy dnia Polskiego Radia PiK, mówił, że choć wszyscy współczujemy Białorusinom, obaleni ... » więcej 2020-08-12, godz. 09:53 Pracownicy IPN w Areszcie Śledczym w Bydgoszczy. Szukają grobów... Na terenie Aresztu Śledczego w Bydgoszczy rozpoczęły się prace zespołu Biura Poszukiwań i Identyfikacji Instytutu Pamięci Narodowej - Delegatury w Bydgoszczy. ... » więcej 2020-08-12, godz. 08:15 Nocne prace na remontowanym moście w Toruniu. Będą utrudnienia Dwie pracowite noce czekają wykonawcę na rozbudowywanym moście drogowym im. J. Piłsudskiego w Toruniu. » więcej 2020-08-12, godz. 07:20 Z bydgoskiego lotniska na własne. Nowa siedziba lotniczego pogotowia prawie gotowa Prawie 10 milionów złotych kosztowała nowa baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego zlokalizowana w Żołędowie koło Bydgoszczy. Pod koniec roku do nowego obiektu ... » więcej 2020-08-12, godz. 06:13 Przełamują stereotyp bibliotekarza. Fotografie w oknie świeckiej biblioteki Kilkanaście niezwykłych fotografii pojawiło się w oknach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świeciu nad Wisłą. Pozowali do nich pracownicy biblioteki, a inspir ... » więcej 2020-08-11, godz. 21:12 12 litrów osocza od kujawsko-pomorskich dawców posłuży do produkcji leku na Covid-19 Osocze od ozdrowieńców z województwa kujawsko-pomorskiego pomoże w produkcji leku na Covid-19 - ustaliło Polskie Radio PiK. Nad lekiem pracuje lubelska spółka. » więcej 2020-08-11, godz. 20:15 Sędzia Jakub K. z prawomocnie uchylonym immunitetem. Prokuratura może postawić zarzuty Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego prawomocnie uchyliła immunitet bydgoskiemu sędziemu Jakubowi K., który miał się dopuścić gwałtu. Oznacza to, że prokuratur ... » więcej 2020-08-11, godz. 19:15 Drogowcy kończą prace na rondzie Poznańskim w Bydgoszczy W Bydgoszczy do niedawna było wiele placów budowy i remontów dróg i ulic. Teraz jest ich już znacznie mniej niż jeszcze kilka miesięcy temu, ale kierowcy musz ... » więcej
1234567