Środa, 13 listopada 2019 r.   Imieniny: Mateusza, Izaaka, Stanisława
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-09-23, 14:17 Tatiana Adonis/Redakcja

Pracownicy pomocy społecznej chcą zaostrzyć protest. Żądają podwyżek

W najbliższych dniach okaże się, czy związkowcy zdecydują się na oflagowanie budynków/fot. Tatiana Adonis
W najbliższych dniach okaże się, czy związkowcy zdecydują się na oflagowanie budynków/fot. Tatiana Adonis
Na początek chcą oflagować budynki, w ostateczności nie wykluczają strajku - pracownicy pomocy społecznej z Bydgoszczy rozważają zaostrzenie protestu. Dotychczasowe rozmowy o podwyżkach nie przyniosły rezultatu.
Dyrekcja Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej rozkłada ręce i mówi, że w budżecie nie ma pieniędzy na podwyżki. Apele do prezydenta miasta i radnych – przynajmniej na razie – pozostały bez echa. - Stąd przyszedł czas na bardziej stanowcze działania - mówią Mateusz Hoppe i Anna Sadowska ze Związku Zawodowego Pracowników Pomocy Społecznej w Bydgoszczy. – W tym tygodniu zamierzamy zwołać zebranie naszych zarządów związków zawodowych i podjąć kroki w celu zaostrzenia protestu - zapowiadają.

W najbliższych dniach okaże się, czy związkowcy zdecydują się na oflagowanie budynków. Jeśli tak, banery na obiektach pojawią się na początku października. Na razie pracownicy bydgoskiego MOPS-u czekają na wyznaczenie mediatora z ministerstwa. – Nie wykluczamy protestów czy udziału w sesji rady miasta. Jeżeli nie dojdzie do rozmów, jakiegoś kompromisu, wtedy będziemy działać już radykalnie i dojdzie do strajku - mówią.

Pracownicy pomocy społecznej z Bydgoszczy domagają się m.in. tysiączłotowej podwyżki i poprawy warunków pracy. Swój apel z postulatami wysłali do władz miasta, przewodniczącej Rady Miasta, radnych z komisji rodziny, polityki społecznej i polityki zdrowotnej oraz kandydatów do parlamentu.
Relacja Tatiany Adonis

Wiadomości lokalne

2019-11-13, godz. 18:54 Bilet Uczniowski i Karta Malucha dla mieszkańców Metropolii Bydgoszcz 10 złotych za bilet miesięczny i 100 złotych za całoroczny zapłacą od 1 grudnia dzieci i młodzież z czterech ościennych gmin w okolicach Bydgoszczy za korzyst ... » więcej 2019-11-13, godz. 18:08 To była największa zbrodnia popełniona przez Niemców. Prezentacja teki edukacyjnej IPN Nauczyciele historii nie tylko z regionu Kujaw i Pomorza otrzymali nową tekę edukacyjną Instytutu Pamięci Narodowej. Tym razem są to materiały na temat Zbrodn ... » więcej 2019-11-13, godz. 16:08 Protest w Mamliczu przeciw planom burmistrza Barcina. "Dzieci potrzebują tej szkoły!" - Skoro gmina ma pieniądze na basen czy lodowisko, to na szkołę też muszą się znaleźć - mówią mieszkańcy Mamlicza w gminie Barcin. Protestują przeciw planom b ... » więcej 2019-11-13, godz. 15:22 Wenezuelka chce zostać w Toruniu. Boi się mafii, która zmusiła ją do przemytu narkotyków - Boję się o życie swoje i moich dzieci - mówi Wenezuelka Yurbi, która przebywa w Toruniu i próbuje zalegalizować swój pobyt w Polsce. Kobieta - szukając prac ... » więcej 2019-11-13, godz. 14:26 Dzienne domy opieki medycznej ułatwią powrót do zdrowia po pobycie w szpitalu W regionie powstają dzienne domy pomocy medycznej. To nowa forma wsparcia, która ma pomóc w sprawowaniu opieki nad osobami chorymi i ułatwić ich powrót do peł ... » więcej 2019-11-13, godz. 13:12 Sejmik województwa zatwierdził zmiany personalne w samorządzie regionu Paweł Zgórzyński i Marek Domżała zostali nowymi radnymi województwa z PSL. Zastąpili Dariusza Kurzawę i Ryszarda Bobera, którzy dostali się do parlamentu. Now ... » więcej 2019-11-13, godz. 11:15 Samobójstwa, depresje, kryzysy. Dlaczego młodzi cierpią? Konferencja w Toruniu Pół tysiąca! młodych ludzi w ubiegłym roku odebrało sobie życie. Co czwarty nastolatek cierpi na depresję. W Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu zorganizowana z ... » więcej 2019-11-13, godz. 09:52 Zbigniew Girzyński: Mam nadzieję na merytoryczną debatę Niespokojnie też już było — mówił w Rozmowie Dnia poseł Zbigniew Girzyński z Prawa i Sprawiedliwości, nawiązując do wtorkowej wypowiedzi posła Tomasza Lenza z ... » więcej 2019-11-13, godz. 08:11 Rok na stanowisku. Prezydent Grudziądza Maciej Glamowski poddany ocenie Mija rok od wyborów samorządowych. Co udało się zrobić prezydentowi Maciejowi Glamowskiemu i jak oceniają to inni? » więcej 2019-11-13, godz. 07:12 Kiedy tramwaje na górnym tarasie w Bydgoszczy? W grudniu po południu Trwają przygotowania do powrotu tramwajów na górnym tarasie miasta. Na osiedla Kapuściska, Wyżyny i Glinki w połowie grudnia będzie można dojechać bez przesia ... » więcej
1234567