Wtorek, 26 maja 2020 r.   Imieniny: Filipa, Pauliny / Dzień Matki
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Skorzystaj z oferty. Kliknij! (OGŁOSZENIE WŁASNE NADAWCY)
2019-09-19, 15:05 Michał Zaręba/Redakcja

Paweł Kukiz: Prawo i Sprawiedliwość chce wszystko zawłaszczyć

Liderowi ruchu Kukiz
Liderowi ruchu Kukiz'15 towarzyszył podczas konferencji poseł Paweł Szramka - lider listy PSL-Koalicja Polska w okręgu toruńsko-włocławskim. Fot. Michał Zaręba
Walczę o taki ustrój, w którym obywatele będą wystawiać swoich kandydatów, a nie partie polityczne - powiedział w Toruniu Paweł Kukiz. Do parlamentu startuje w koalicji z Polskim Stronnictwem Ludowym.
- W Senacie są jednomandatowe okręgi wyborcze, więc wspieram działaczy Kukiz'15, którzy mają ochotę startować, natomiast nie ma czegoś takiego jak wystawianie przez Kukiza ludzi do Senatu. Gdyby była ordynacja większościowa, byłbym w swoim Brzegu na Opolszczyźnie i starał się o głosy wyborców. To jest najprostszy system, taki istnieje we wszystkich cywilizowanych państwach, prócz państw postbolszewickich - powiedział Paweł Kukiz.

Po stworzeniu Koalicji Polskiej były przypadki, że część sympatyków Kukiz'15 przeszła do Konfederacji. - Trzymam kciuki, żeby weszli do Sejmu - powiedział Paweł Kukiz.

- Jeżeli Konfederacja przekroczy 5-procentowy próg to wprowadzi kilku posłów, ale równocześnie zabierze sporo głosów PiS-owi, żeby również PSL - Koalicja Polska, Kukiz'15 wprowadziła posłów i w ten sposób być może unikniemy ogromnego prawdopodobieństwa powrotu do komuny. Siermiężnej komuny jak w czasach PRL-u. Mówię o władzy Prawa i Sprawiedliwości, które chce absolutnie wszystko zawłaszczyć, poddać kontroli państwowej - samorządy, absolutnie wszystko - dodał Paweł Kukiz.

W Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy odbędzie się o godz. 17:00 wojewódzka konwencja programowa PSL-Koalicja Polska z udziałem prezesa ludowców Władysława Kosiniaka-Kamysza i lidera Kukiz'15 Pawła Kukiza.

Liderowi ruchu Kukiz'15 towarzyszył podczas konferencji poseł Paweł Szramka - lider listy PSL-Koalicja Polska w okręgu toruńsko-włocławskim.
Mówi Paweł Kukiz
Mówi Paweł Kukiz
Toruń

Wiadomości lokalne

2020-05-26, godz. 20:25 W urzędzie zbierano podpisy pod kandydaturą na prezydenta? Sprawdza to policja Policja prowadzi postępowanie sprawdzające w związku z zawiadomieniem o zbieraniu w Świeciu podpisów pod jedną z kandydatur na prezydenta - poinformował ofice ... » więcej 2020-05-26, godz. 19:52 Ulicy Bydgoskiej w Warszawie nie będzie W stolicy są ulice Koronowska, Nakielska, Tucholska, Inowrocławska, nie ma zaś ulicy Bydgoskiej i... nie będzie. W tej sprawie do prezydenta stolicy Rafała Tr ... » więcej 2020-05-26, godz. 18:16 Aura zmienia plany. Most tymczasowy w Toruniu nie stanie Nie będzie tymczasowej przeprawy w Toruniu. Powodem jest susza i niski stan Wisły - poinformował podczas wtorkowej wideokonferencji prezydent miasta Michał Za ... » więcej 2020-05-26, godz. 16:20 Tęsknota i bajki zza krat. Dzień Matki w więzieniu Zza krat piszą wiersze i bajki dla swoich dzieci. Kobiety z Zakładu Karnego nr 1 w Grudziądzu w ten sposób spędzają ten wyjątkowy dla wszystkich matek dzień. » więcej 2020-05-26, godz. 15:41 Kujawsko-Pomorskie: Brak nowych zakażeń koronawirusem, 6 nowych ozdrowieńców O 6 kolejnych osobach, które zostały wyleczone z COVID-19 poinformowały we wtorek po południu służby wojewody kujawsko-pomorskiego. » więcej 2020-05-26, godz. 15:10 Kontynuacja i doskonalenie. Takie są plany rektora UKW na kolejną kadencję Nie zapowiada dużych zmian na uczelni. Zamiast tego mówi o kontynuacji i doskonaleniu tego, co już zostało zapoczątkowane. Nowy-stary rektor Uniwersytetu Kazi ... » więcej 2020-05-26, godz. 14:02 Rodziny zmarłych na Covid-19 chcą przeniesienia śledztwa do Gdańska Czy śledztwo w sprawie możliwych nieprawidłowości w Specjalistycznym Szpitalu Miejskim w Toruniu zostanie przeniesione do Gdańska ? Chce tego część rodzin - d ... » więcej 2020-05-26, godz. 11:13 Znowu zmiany w okolicach Kujawskiej. Kolejny etap rozbudowy [grafiki] Będą kolejne zmiany w organizacji ruchu w rejonie ulicy Kujawskiej w Bydgoszczy. Od soboty (30 maja) wykonawca przystępuje do prac na odcinkach, po których ob ... » więcej 2020-05-26, godz. 10:42 Europoseł Karski: Mechanizm „ulica i zagranica” przed wyborami to standard [wywiad] - Przed wyborami zawsze uruchamiany jest mechanizm „ulica i zagranica” - uważa europoseł Karol Karski, który był dziś gościem Rozmowy Dnia w Polskim Radiu PiK ... » więcej 2020-05-26, godz. 08:34 Tylko dwa procent uczniów wróciło w poniedziałek do szkół w regionie Klasy bez pluszaków i dywanów, dystans oraz mierzenie temperatury i dezynfekcja rąk przy wejściu - tak wyglądał powrót dzieci do szkolnych ławek. Od 25 maja, ... » więcej
1234567