Piątek, 22 listopada 2019 r.   Imieniny: Cecylii, Wszemiły, Stefana
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-09-06, 15:06 Monika Siwak/Redakcja

Paulina Wenderlich: Sąd Apelacyjny musi powstać w Bydgoszczy

Paulina Wenderlich/fot. Monika Siwak
Paulina Wenderlich/fot. Monika Siwak
O utworzenie Sądu Apelacyjnego w Bydgoszczy chce zabiegać jako posłanka kandydatka PiS z Bydgoszczy – Paulina Wenderlich.
Jej zdaniem jest to możliwe, a wiele ułatwiłoby mieszkańcom. – Utworzenie Sądu Apelacyjnego to podniesienie Bydgoszczy do rangi miasta prawdziwie wojewódzkiego – tłumaczy. – Sąd Apelacyjny dla województwa kujawsko-pomorskiego w tej chwili znajduje się w Gdańsku. Jeżeli chcemy, żeby była lepsza dostępność sądu dla mieszkańców, sprawy szybciej rozpatrywane, konieczne jest utworzenie Sądu Apelacyjnego w Bydgoszczy – dodaje.

Jak twierdzi Paulina Wenderlich, nie ma żadnych przeciwwskazań, by Sąd Apelacyjny w Bydgoszczy powstał. – Mamy na miejscu stosowną infrastrukturę, zasoby kadrowe i wspaniałych prawników, którzy – jeżeli chcą awansować – niestety muszą udać się do Gdańska. Czas rozpatrywania spraw apelacyjnych w Gdańsku to prawie dwa lata. To bardzo długo, zwłaszcza jeżeli chodzi o sprawy gospodarcze - mówi Paulina Wenderlich.

Uważa, że koszt utworzenia sądu nie byłby wielki. – Wolny jest budynek byłej przychodni kolejowej przy ul. Dworcowej, na który nie ma pomysłu. To byłaby doskonała lokalizacja – przekonuje.

W Polsce jest obecnie jedenaście okręgów apelacji sądowych.
Materiał Moniki Siwak (Popołudnie z nami)
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2019-11-22, godz. 06:15 Spełnijmy marzenia! Rozpoczynamy zbiórkę dla podopiecznych Domu Dziecka w Cerkwicy Małej Nowe sportowe buty, mówiąca lalka, kubek z własnym imieniem - o tym m.in. marzą podopieczni Domu Dziecka w Cerkwicy Małej koło Kamienia Krajeńskiego. Wkrótce ... » więcej 2019-11-21, godz. 21:10 Transplantacje rodzinne - nie zawsze możliwe. Z jakiego powodu? Jak przygotować się do oddania krewnemu nerki? O tym mówili specjaliści na spotkaniu w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy. » więcej 2019-11-21, godz. 20:25 Tu zajdzie zmiana. We Włocławku powstanie centrum przesiadkowe W przyszłym roku we Włocławku ruszy budowa centrum przesiadkowego. Będzie kosztować 16 mln złotych. Blisko 8 mln złotych miasto otrzymało z Regionalnego Progr ... » więcej 2019-11-21, godz. 19:45 Rośnie siedziba IPN w Bydgoszczy. Jest już wiecha Budowa nowej siedziby Instytutu Pamięci Narodowej w Bydgoszczy na półmetku. Na budynku powieszono wiechę. » więcej 2019-11-21, godz. 19:02 Dyskusja nad projektem budżetu Torunia i apel do rządu Toruńscy radni przyjęli apel do rządu o podjęcie działań rekompensujących samorządom ubytki dochodów. Toruń szacuje, że w 2020 roku wpływy z powodu wprowadzen ... » więcej 2019-11-21, godz. 18:15 Pali coraz mniej osób, ale palenie tytoniu to wciąż problem Coraz mniej Polaków sięga po papierosy. W 2011 roku paliło 31 proc. naszych rodaków, w tym roku 21 proc. - Mamy spadek, ale papierosy to nadal problem, także ... » więcej 2019-11-21, godz. 16:23 Gminie Sadki nie po drodze z Metropolią Bydgoską Gmina Sadki nie jest już częścią Metropolii Bydgoskiej. Zdaniem wójta Dariusza Gryniewicza, gmina nie odnosiła żadnych korzyści z przynależności do stowarzysz ... » więcej 2019-11-21, godz. 16:11 Gdzie leży „Piąty ocean”? W Świeciu! Rozpoczął się tam festiwal podróżników W Świeciu rozpoczął się Ogólnopolski Festiwal Podróżników „Piąty Ocean”. Przez trzy dni miłośnicy przygody będą opowiadać o swoich małych i większych podróżac ... » więcej 2019-11-21, godz. 15:08 Jak eksperci oceniają rynek nieruchomości w Bydgoszczy? Nie jest źle „Bydgoszcz da się lubić - uwarunkowania i perspektywy rynku nieruchomości” - to konferencja, która odbyła się dziś na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodnicz ... » więcej 2019-11-21, godz. 14:13 Dopalacze i pestycydy pod lupą w Bydgoszczy. Otwarto nowe laboratorium Dobrzy specjaliści i najlepszy w Polsce sprzęt - w Bydgoszczy otwarto Laboratorium Chemiczne, w którym badane będą dopalacze i pestycydy oraz Krajowe Laborato ... » więcej
1234567