Poniedziałek, 30 listopada 2020 r.   Imieniny: Andrzeja, Maury, Konstanteg
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Ogłoszenie własne nadawcy
2019-09-06, 15:06 Monika Siwak/Redakcja

Paulina Wenderlich: Sąd Apelacyjny musi powstać w Bydgoszczy

Paulina Wenderlich/fot. Monika Siwak
Paulina Wenderlich/fot. Monika Siwak
O utworzenie Sądu Apelacyjnego w Bydgoszczy chce zabiegać jako posłanka kandydatka PiS z Bydgoszczy – Paulina Wenderlich.
Jej zdaniem jest to możliwe, a wiele ułatwiłoby mieszkańcom. – Utworzenie Sądu Apelacyjnego to podniesienie Bydgoszczy do rangi miasta prawdziwie wojewódzkiego – tłumaczy. – Sąd Apelacyjny dla województwa kujawsko-pomorskiego w tej chwili znajduje się w Gdańsku. Jeżeli chcemy, żeby była lepsza dostępność sądu dla mieszkańców, sprawy szybciej rozpatrywane, konieczne jest utworzenie Sądu Apelacyjnego w Bydgoszczy – dodaje.

Jak twierdzi Paulina Wenderlich, nie ma żadnych przeciwwskazań, by Sąd Apelacyjny w Bydgoszczy powstał. – Mamy na miejscu stosowną infrastrukturę, zasoby kadrowe i wspaniałych prawników, którzy – jeżeli chcą awansować – niestety muszą udać się do Gdańska. Czas rozpatrywania spraw apelacyjnych w Gdańsku to prawie dwa lata. To bardzo długo, zwłaszcza jeżeli chodzi o sprawy gospodarcze - mówi Paulina Wenderlich.

Uważa, że koszt utworzenia sądu nie byłby wielki. – Wolny jest budynek byłej przychodni kolejowej przy ul. Dworcowej, na który nie ma pomysłu. To byłaby doskonała lokalizacja – przekonuje.

W Polsce jest obecnie jedenaście okręgów apelacji sądowych.
Materiał Moniki Siwak (Popołudnie z nami)
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2020-11-29, godz. 20:23 Finisz remontu chodników przy ul. Powstańców Wielkopolskich w Bydgoszczy Kończy się przebudowa kolejnych odcinków chodnika wzdłuż ul. Powstańców Wielkopolskich na osiedlu Bielawy. Inwestycja realizowana jest w oparciu o Bydgoski Bu ... » więcej 2020-11-29, godz. 18:23 Wystawy, fontanny, tarasy. Coraz bliżej Parku Kultury Młyn Rothera w Bydgoszczy [zdjęcia] Do finiszu zbliżają się prace budowlane przy rewitalizacji gmachu Młyna Rothera. Z początkiem przyszłego roku ruszą odbiory i rozruchy technologiczne. W odres ... » więcej 2020-11-29, godz. 09:43 Dyrektor szpitala w Grudziądzu nie chce większej liczby łóżek „covidowych” Grudziądzki szpital nie chce zwiększać bazy łóżkowej dla pacjentów chorych na COVID-19, bo chce pomagać również innym mieszkańcom. » więcej 2020-11-28, godz. 19:30 W Toruniu uczczono rocznicę przyznania praw wyborczych kobietom w Polsce Spacer z okazji 102. rocznicy przyznania praw wyborczych kobietom odbył się w Toruniu. Uczestnicy spotkali się przy pomniku marszałka Józefa Piłsudskiego, któ ... » więcej 2020-11-28, godz. 16:30 Miasto dołoży do remontów włocławskich kamienic Władze Włocławka chcą w przyszłym roku przeznaczyć 1,5 mln złotych na remonty śródmiejskich kamienic. » więcej 2020-11-28, godz. 13:25 Biskup włocławski Wiesław Mering złożył rezygnację Ordynariusz Diecezji Włocławskiej biskup Wiesław Mering złożył rezygnację z pełnionego przez siebie urzędu w związku z tym, że 10 grudnia skończy 75 lat - poi ... » więcej 2020-11-28, godz. 06:30 NFZ skontrolował przychodnie. W większości jest zapewniony dostęp pacjentów do lekarza Dostępność do lekarza pod lupą kujawsko-pomorskiego Narodowego Funduszu Zdrowia. Urzędnicy sprawdzali czy w dobie pandemii bez problemu skontaktujemy się z pr ... » więcej 2020-11-27, godz. 20:08 Jabłońska za Moraczewską. Zmiana na stanowisku zastępcy prezydenta Włocławka Prezydent Włocławka w piątek wieczorem poinformował o zakończeniu współpracy z Barbarą Moraczewską - dotychczasowym swoim zastępcą. » więcej 2020-11-27, godz. 17:58 Nie chcą oddać osiedlowych klubów. Protestowali przed siedzibą spółdzielni Kilkadziesiąt osób protestowało przed siedzibą Kujawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Inowrocławiu. Decyzją zarządu spółdzielni kluby osiedlowe „Kopernik”, „P ... » więcej 2020-11-27, godz. 17:10 Kampanię czas zacząć. Konferencja Anny Ośko Anna Ośko wystartowała z kampanią wyborczą na wójta gminy Warlubie. Przedterminowe wybory wójta odbędą się 20 grudnia. » więcej
1234567