Piątek, 28 lutego 2020 r.   Imieniny: Romana, Ludomira, Lecha
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-09-03, 11:06 Redakcja

Handlowali ludźmi i zmuszali ich do pracy? Zarzuty dla czterech mężczyzn

Zatrzymani pochodzą ze środowiska pseudokibiców, w przeszłości byli karani za podobne czyny/fot. materiały nadesłane
Zatrzymani pochodzą ze środowiska pseudokibiców, w przeszłości byli karani za podobne czyny/fot. materiały nadesłane
Młodzi mężczyźni m.in. z naszego regionu zostali zatrzymani w Toruniu oraz w Gdyni, w związku z handlem ludźmi i ciężkim pobiciem 38-letniego mężczyzny.
Funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali w Toruniu i Gdyni czterech mężczyzn w wieku od 25 do 48 lat. Pochodzą z województw kujawsko-pomorskiego i pomorskiego. Są podejrzani w badanej od roku sprawie zmuszania do pracy i prania brudnych pieniędzy z handlu ludźmi. Prokuratura Okręgowa w Gdańsku zebrała też dowody na udział podejrzanych w ciężkim pobiciu kijem bejsbolowym 38-letniego mieszkańca Pomorza.

Zarzuty usłyszało czterech zatrzymanych oraz piąta osoba, która stawiła się w prokuraturze ze swoim obrońcą. W mieszkaniach i autach podejrzanych funkcjonariusze zabezpieczyli m.in. kij bejsbolowy, kominiarki, gaz obezwładniający i ok. 150 tys. zł gotówki.

Zatrzymani pochodzą ze środowiska pseudokibiców, w przeszłości byli karani za podobne czyny. Jednym z zatrzymanych jest dyrektor regionalny firmy oferującej „twardą windykację oraz usuwanie dzikich lokatorów”. Sąd Rejonowy Gdańsk Południe wobec trzech zatrzymanych zastosował areszt na 3 miesiące. Mężczyznom grozi od 3 lat więzienia.
Toruń

Wiadomości lokalne

2020-02-27, godz. 19:30 Podrobione kluczyki i piloty aut znanych marek odkryła - w sklepie - policja Ponad 3 tysiące sztuk podrobionych kluczyków od aut różnych marek zabezpieczyli policjanci z bydgoskiej komendy zwalczający przestępczość gospodarczą. Podróbk ... » więcej 2020-02-27, godz. 17:30 Niepubliczne Przedszkole „Alf" w Bydgoszczy zostanie zlikwidowane Do końca lipca podopieczni placówki muszą opuścić budynek przy ul. Przy Zamczysku 1. Wg Urzędu Miasta budynek jest stary, brzydki i już dawno zaplanowano jego ... » więcej 2020-02-27, godz. 17:17 Pożar kamienicy w Inowrocławiu. Jest już kluczowa opinia biegłych Śledztwo w sprawie śmierci przed czterema miesiąca kobiety i jej trzech córeczek w pożarze kamienicy w Inowrocławiu wkroczyło w końcową fazę. - Otrzymaliśmy k ... » więcej 2020-02-27, godz. 16:45 Kampania Roberta Biedronia w Bydgoszczy: kandydat ma już swój pierwszy baner Baner wyborczy Roberta Biedronia, kandydata Lewicy na prezydenta RP, zawisł w Bydgoszczy. - To inauguracja kampanii wizerunkowej naszego kandydata - mówili po ... » więcej 2020-02-27, godz. 16:25 „Pierzchajcie odmęty historii!”. Urzędnicy zmierzyli się z dyktandem Agnieszka Niwińska ze Starostwa Powiatowego w Toruniu najlepiej poradziła sobie z dyktandem, jakie z okazji obchodów Dnia Języka Ojczystego odbyło się w Urzęd ... » więcej 2020-02-27, godz. 15:50 Spowodował wypadek, w którym zginęła prezes BTBS. Wyrok w zawieszeniu Rok więzienia w zawieszeniu na 5 lat i 5-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych - to kara na jaką skazał bydgoski sąd sprawcę wypadku, w którym zginęł ... » więcej 2020-02-27, godz. 14:55 Grudziądzcy radni PiS o szpitalu i wzroście opłat za wywóz śmieci z działek Sytuacja Regionalnego Szpitala Specjalistycznego i wysoka cena za odbiór śmieci od działkowców zdominowały konferencję prasową grudziądzkich radnych Prawa i S ... » więcej 2020-02-27, godz. 12:50 Trener karate ze Żnina w areszcie z zarzutem zgwałcenia osoby małoletniej Jak informuje tygodnik lokalny Pałuki, znanemu żnińskiemu trenerowi karate postawiono zarzut wykorzystywania seksualnego małoletniej. Na razie trafił na trzy ... » więcej 2020-02-27, godz. 11:41 Trzecia żnińska wojna o szkołę. Tym razem burmistrz wziął się za społeczną „Trójkę" Mieszkańców żnińskiego osiedla Góra zbulwersowała wiadomość o nieprzedłużeniu przez burmistrza Żnina Społecznej „Trójce' dzierżawy budynku. Szkoła mieści się ... » więcej 2020-02-27, godz. 10:15 Kontrowersyjna decyzja większości bydgoskich radnych budzi silne emocje Jarosław Wenderlich — minister i jednocześnie szef klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości w bydgoskiej radzie miasta był gościem Rozmowy Dnia Polskiego Radia P ... » więcej
1234567