Piątek, 10 lipca 2020 r.   Imieniny: Sylwany, Witalisa, Antoniego
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Weź udział! Kliknij! (OGŁOSZENIE WŁASNE NADAWCY-POLSKIE RADIO Pi
2019-08-08, 10:15 Andrzej Krystek

Osoby udające się do Szpitala Wojskowego w Bydgoszczy chcą ławek po drodze. Urzędnicy nie mówią nie

Tym razem chodzi o brak ławek na ulicy Powstańców Warszawy. Fot. Google Street View
Tym razem chodzi o brak ławek na ulicy Powstańców Warszawy. Fot. Google Street View
Słuchacze Polskiego Radia PiK zgłosili się do naszej redakcji z kolejną prośbą o interwencję.
Tym razem chodzi o brak ławek na ulicy Powstańców Warszawy - przy tej ulicy również znajduje się Szpital Wojskowy, co oznacza, że dotrzeć do niego mogą się starać starsi, schorowani ludzie, którzy nie posiadają samochodu. Głównie chodzi o odcinek od ul. Gdańskiej do lecznicy.

Przedstawiciel Urzędu Miasta w Bydgoszczy, Wiesław Zawistowski odpowiada, że informacja przekazana przez reportera Polskiego Radia PiK jest pierwszym sygnałem w tej sprawie.

- Jeśli faktycznie taka potrzeba istnieje, to możemy ustawić taką ławkę między ul. Gdańską a szpitalem. Jednak to czy ławka stanie zależy od zarządcy pasa drogowego czyli ZDMiKP w Bydgoszczy. Jeżeli ich opinia będzie pozytywna to taką ławkę ustawimy. Jednak trudno określić kiedy to mogłoby nastąpić - dodał Wiesław Zawistowski.
Materiał Andrzeja Krystka (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2020-07-10, godz. 20:12 Podsumowanie kampanii wyborczej Rafała Trzaskowskiego w Toruniu i Bydgoszczy - To najważniejsze wybory po 1989 roku - mówili w Toruniu działacze i sympatycy Koalicji Obywatelskiej podsumowując w regionie kampanię Rafała Trzaskowskiego. » więcej 2020-07-10, godz. 18:23 Docelowo ma łączyć, a już podzielił. Dlaczego ludzie nie chcą mostu na Drwęcy? [wideo] Usprawnienie komunikacji czy degradacja natury i pogorszenie życia mieszkańców? W Nowej Wsi w gminie Lubicz ma powstać most przez Drwęcę. Nie wszystkim się ta ... » więcej 2020-07-10, godz. 17:21 Strażak Rafał Pudlewski w ciężkim stanie po wypadku. Potrzebna krew! Strażacy z OSP w Lipienku organizują zbiórkę krwi dla swojego kolegi z jednostki, Rafała Pudlewskiego, który w czerwcu miał wypadek pod Częstochową. Druh prze ... » więcej 2020-07-10, godz. 16:16 1450 zł dla każdego pracownika DPS - u w regionie. Razem 19 milionów wsparcia Prawie 19 mln złotych trafi do Domów Pomocy Społecznej w województwie kujawsko-pomorskim - tę wiadomość przekazała w Toruniu - poseł Iwona Michałek, wiceminis ... » więcej 2020-07-10, godz. 14:32 Kierowca nie ustąpił pierwszeństwa. Koniec śledztwa po śmierci Janusza Dzięcioła Niezachowanie ostrożności kierowcy i nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu - to przyczyny wypadku drogowego, w którym zginął Janusz Dzięcioł - ustaliła grudzi ... » więcej 2020-07-10, godz. 13:39 Długi, trójwymiarowy mural obejrzymy z tramwaju. Budowa na Kujawskiej [zdjęcia] To będzie -  jeśli nie najdłuższy - to jeden z najdłuższych murali w Polsce. Powstanie wzdłuż ulicy Kujawskiej w Bydgoszczy. Ma być szczególną atrakcją  dla o ... » więcej 2020-07-10, godz. 12:55 Przekładają ruch ze starej drogi na dojazdową. Trasa S5 ciągle w budowie [wideo, zdjęcia] Prace na S5 w naszym regionie idą pełną parą. W poniedziałek (12 lipca) drogowcy zaplanowali przełożenie ruchu z istniejącej drogi krajowej nr 5 na dojazdową, ... » więcej 2020-07-10, godz. 12:14 Anna Derewienko: PO wykorzystywała mój wizerunek w wyborach, a teraz mnie skreślili [rozmowa] - Nie spodziewałam się, że ten wpis wywoła taką burzę - mówi w rozmowie z Polskim Radiem PiK Anna Derewienko - niepełnosprawna bydgoszczanka, która została wy ... » więcej 2020-07-10, godz. 11:02 Minister Schreiber: Poziom arogancji Trzaskowskiego po wygranych wyborach wzrośnie - Stawką tych wyborów jest Polska ambitna, a alternatywą jest Polska „niedasizmu” - podsumował kończącą się kampanię wyborczą minister Łukasz Schreiber, szef ... » więcej 2020-07-10, godz. 09:18 „Czerwony szlak życia" - startuje turniej dla gmin. Dla najlepszych puchar Akcja krwiodawstwa, która jest też konkursem dla mniejszych gmin z naszego regionu, rozpoczyna się w piątek (10 lipca). W turnieju „Czerwony szlak życia' ucze ... » więcej
1234567