Środa, 13 listopada 2019 r.   Imieniny: Mateusza, Izaaka, Stanisława
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-07-30, 20:45 Kamila Zroślak/Redakcja

Mowy końcowe w procesie Rafała P. Oskarżony wniósł o uniewinnienie, oskarżyciel o karę ograniczenia wolności

Oskarżony Rafał P. i jego pełnomocnicy podczas rozprawy. Fot. Kamila Zroślak
Oskarżony Rafał P. i jego pełnomocnicy podczas rozprawy. Fot. Kamila Zroślak
Koniec procesu Rafała P. Były radny Bydgoszczy z ramienia Prawa i Sprawiedliwości przez ponad 11 lat miał znęcać się nad swoją żoną. W bydgoskim sądzie rejonowym strony wygłosiły mowy końcowe.
Prokuratura domaga się 2 lat ograniczenia wolności i prac społecznych. Pełnomocnik pokrzywdzonej żony - 6 lat więzienia i przymusowego leczenia po zakończeniu kary. Oskarżony i jego obrońcy prosili sąd o uniewinnienie.

Sprawa wyszła na jaw po opublikowaniu przez byłą żonę polityka nagrań małżeńskich kłótni. Oskarżony nazwał je fikcją i montażem. Przekonywał sąd, że jest niewinny.

- Nigdy nie pobiłem Karoliny, nigdy się nad nią nie znęcałem. Zostałem już skazany przez opinię publiczną. Jestem na skraju bankructwa finansowego. Proszę Wysoki Sąd, aby odciął całkowicie jakąś polityczność, która tu jest sugerowana, a której nigdy nie było - mówił oskarżony.

Autorem aktu oskarżenia jest warszawska prokuratura. Dla byłego polityka PiS zażądała 2 lat ograniczenia wolności i z wykonywaniem prac społecznych - w wymiarze 30 godzin miesięcznie.

- To zaskakująco łagodna kara - mówił pełnomocnik byłej żony polityka - mec. Filip Dopierała.

- Przypatruję się innym wnioskom prokuratury w procesach sądowych dotyczącym znęcania się nad bliskimi i nigdzie nie są one tak łaskawe dla oskarżonych. Czy była przynależność partyjna sprzyja panu P.? - pytał mecenas Dopierała.

- Nie jesteśmy w stanie znaleźć każdego dowodu na to, żeby zakwestionować twierdzenia pani Karoliny. Na całe szczęście to oskarżonemu trzeba udowodnić winę - mówił mec. Krzysztof Wysocki, obrońca Rafała P.

- Mam ogromną nadzieję, że sąd analizując dowody, które dostarczyłam będzie potrafił określić winę i wydać sprawiedliwy wyrok - powiedziała pokrzywdzona Karolina P.

Sąd ma ogłosić wyrok 13 sierpnia.
Mowy końcowe w procesie Rafała P.
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2019-11-12, godz. 21:12 W Klubie „Supełek” haftują od 40 lat! Świętowali okrągły jubileusz Od 40 lat Klub Rękodzieła Artystycznego działa przy Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu. » więcej 2019-11-12, godz. 17:05 Naukowcy z UKW nagrodzeni! Egzoszkielet pomoże chorym, a rozdrabnianie przyspieszy recykling! To pierwszy tak duży sukces naukowców z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Na tegorocznych targach iEna 2019 w Norymberdze - które są jedną z naj ... » więcej 2019-11-12, godz. 15:05 Ramy okienne i panele podłogowe do pieca. 36 mandatów we Włocławku Stare meble, odpady po remontach i plastikowe butelki - to wrzucają do pieców włocławianie. W tym roku strażnicy miejscy nałożyli już 36 mandatów za spalanie ... » więcej 2019-11-12, godz. 14:15 Długi weekend na drogach: trzy osoby zginęły, zatrzymanych 54 pijanych kierowców Trzy osoby straciły życie na drogach w naszym regionie w miniony długi weekend. Niestety znowu było wielu takich, którzy wsiedli za kierownicę po wypiciu alko ... » więcej 2019-11-12, godz. 13:33 Ewa zginęła na przejściu, 23-latka przeprasza rodziców w sądzie. Jaka będzie kara? 23-letnia sprawczyni śmiertelnego wypadku na bydgoskich Kapuściskach stanęła we wtorek przed sądem. Niespełna rok temu potrąciła na pasach przy ul. Szpitalnej ... » więcej 2019-11-12, godz. 11:39 Rozpoczęła się nowa kadencja Parlamentu. Kto nas reprezentuje w Warszawie? 25 posłów i 5 senatorów będzie reprezentować nasze województwo podczas rozpoczynającej się nowej kadencji Parlamentu. » więcej 2019-11-12, godz. 11:20 Poseł Lenz: Spodziewam się w Sejmie debat pełnych emocji. Będzie się dużo działo - Spokojnie już było — odpowiedział poseł Tomasz Lenz na pytanie, jaka będzie rozpoczynająca się we wtorek IX kadencja Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej. Tomasz ... » więcej 2019-11-12, godz. 10:45 Katedra i kuria odcięte od świata. Podpisy pod petycją zbierane w parafiach i w Internecie - Jako mieszkańcy Diecezji Bydgoskiej zwracamy się do Pana Prezydenta i do Rady Miasta Bydgoszczy z prośbą o cofnięcie decyzji o zamknięciu ruchu samochodoweg ... » więcej 2019-11-12, godz. 08:03 Świąteczne dekoracje rozświetlą Bydgoszcz. Trwają przygotowania do montażu trwają przygotowania do wykonania świątecznej iluminacji miasta. Każdy będzie mógł sobie zrobić zdjęcia z rozświetlonymi anielskimi skrzydłami. Na Starym Rynk ... » więcej 2019-11-12, godz. 07:11 Stadion Polonii będzie ładniejszy. Trwa przebudowa obiektu w Bydgoszczy Trwa modernizacja stadionu Polonii, dzięki której obiekt będzie lepiej odpowiadać potrzebom żużlowców i kibiców. Cały czas trwają prace budowlane przy budowie ... » więcej
1234567