Poniedziałek, 21 września 2020 r.   Imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Ogłoszenie własne nadawcy
2019-07-30, 20:45 Kamila Zroślak/Redakcja

Mowy końcowe w procesie Rafała P. Oskarżony wniósł o uniewinnienie, oskarżyciel o karę ograniczenia wolności

Oskarżony Rafał P. i jego pełnomocnicy podczas rozprawy. Fot. Kamila Zroślak
Oskarżony Rafał P. i jego pełnomocnicy podczas rozprawy. Fot. Kamila Zroślak
Koniec procesu Rafała P. Były radny Bydgoszczy z ramienia Prawa i Sprawiedliwości przez ponad 11 lat miał znęcać się nad swoją żoną. W bydgoskim sądzie rejonowym strony wygłosiły mowy końcowe.
Prokuratura domaga się 2 lat ograniczenia wolności i prac społecznych. Pełnomocnik pokrzywdzonej żony - 6 lat więzienia i przymusowego leczenia po zakończeniu kary. Oskarżony i jego obrońcy prosili sąd o uniewinnienie.

Sprawa wyszła na jaw po opublikowaniu przez byłą żonę polityka nagrań małżeńskich kłótni. Oskarżony nazwał je fikcją i montażem. Przekonywał sąd, że jest niewinny.

- Nigdy nie pobiłem Karoliny, nigdy się nad nią nie znęcałem. Zostałem już skazany przez opinię publiczną. Jestem na skraju bankructwa finansowego. Proszę Wysoki Sąd, aby odciął całkowicie jakąś polityczność, która tu jest sugerowana, a której nigdy nie było - mówił oskarżony.

Autorem aktu oskarżenia jest warszawska prokuratura. Dla byłego polityka PiS zażądała 2 lat ograniczenia wolności i z wykonywaniem prac społecznych - w wymiarze 30 godzin miesięcznie.

- To zaskakująco łagodna kara - mówił pełnomocnik byłej żony polityka - mec. Filip Dopierała.

- Przypatruję się innym wnioskom prokuratury w procesach sądowych dotyczącym znęcania się nad bliskimi i nigdzie nie są one tak łaskawe dla oskarżonych. Czy była przynależność partyjna sprzyja panu P.? - pytał mecenas Dopierała.

- Nie jesteśmy w stanie znaleźć każdego dowodu na to, żeby zakwestionować twierdzenia pani Karoliny. Na całe szczęście to oskarżonemu trzeba udowodnić winę - mówił mec. Krzysztof Wysocki, obrońca Rafała P.

- Mam ogromną nadzieję, że sąd analizując dowody, które dostarczyłam będzie potrafił określić winę i wydać sprawiedliwy wyrok - powiedziała pokrzywdzona Karolina P.

Sąd ma ogłosić wyrok 13 sierpnia.
Mowy końcowe w procesie Rafała P.
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2020-09-20, godz. 21:30 Orka jak od linijki. By wygrać konkurs trzeba to robić perfekcyjnie Rolnicy - przedstawiciele wszystkich kujawsko-pomorskich powiatów spotkali się dzisiaj w Podgórzynie koło Żnina aby rywalizować w 7. Wojewódzkim Konkursie Ork ... » więcej 2020-09-20, godz. 20:33 Hałas na rykowisku czyli jesienne amory jeleni rozpoczęte W lasach Kujaw i Pomorza rozpoczęło się rykowisko, czyli okres godowy jeleni. Tu liczy się przede wszystkim głos byka i jego siła. » więcej 2020-09-20, godz. 13:13 Mają bzika na punkcie psów i kotów. Zorganizowali targi PupiLove To impreza skierowana do miłośników psów i kotów. W Bydgoszczy trwają PupiLove Targi. » więcej 2020-09-20, godz. 08:30 Rowerowym wandalom stanowcze: nie! Pomagają mieszkańcy Torunia W ostatnich dniach operator roweru miejskiego w Toruniu odnotował dużą liczbę zniszczeń jednośladów. Najczęściej łupem złodziei padają dzwonki i opony, wymien ... » więcej 2020-09-19, godz. 21:00 Toruńska Barbarka z okazji Dnia Bez Samochodu Jak każdy z nas może chronić środowisko? Tego można było się dowiedzieć na toruńskiej Barbarce z okazji zbliżającego się Dnia Bez Samochodu. Były gry, ekologi ... » więcej 2020-09-19, godz. 14:05 Powrót do dzieciństwa w wersji hard, czyli Terenowa Masakra w Bydgoszczy [wideo] W bydgoskim Myślęcinku trwa Terenowa Masakra, czyli bieg z przeszkodami w trudnym terenie. To dziesiąta edycja imprezy. » więcej 2020-09-19, godz. 12:26 Ekologiczny piknik w Toruniu. Na zakupy siatka, plastik zalewa świat Pokaz sprzętu oraz ekologiczne gry i zabawy. Tak wygląda piknik, zorganizowany na Rynku Nowomiejskim przez Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w Toruniu. Z ... » więcej 2020-09-19, godz. 10:48 Kujawsko-Pomorskie: 35 nowych przypadków koronawirusa Służby wojewody poinformowały w sobotę o 35 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w województwie kujawsko-pomorskim. 2 osoby zmarły, 8 osób wyzdrowiało. » więcej 2020-09-19, godz. 07:35 Powiat aleksandrowski od soboty w żółtej strefie. Sprawdź, co to oznacza Zaostrzenie obostrzeń, w związku z większą liczbą przypadków koronawirusa, od soboty (18 września) obowiązuje w powiecie aleksandrowskim. » więcej 2020-09-18, godz. 21:30 Czy w gminie Jeżewo po latach znów będzie posterunek policji? Mieszkańcy i wójt Jeżewa (powiat świecki) chcą przywrócenia w gminie posterunku policji. Funkcjonariusze mieliby zająć budynek po byłym przedszkolu w Laskowic ... » więcej
1234567