Poniedziałek, 18 listopada 2019 r.   Imieniny: Romana, Klaudyny, Karoliny / Powołanie Radia PiK SA (1993)
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-07-22, 11:10 Elżbieta Rupniewska

Ranny policjant w komisariacie w Toruniu. Minister zapowiada kontrolę i surowe konsekwencje [aktualizacja]

Natychmiastową kontrolę w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zleciła minister spraw wewnętrznych i administracji Elżbieta Witek. Fot. Archiwum/Policja
Natychmiastową kontrolę w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zleciła minister spraw wewnętrznych i administracji Elżbieta Witek. Fot. Archiwum/Policja
Natychmiastową kontrolę w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zleciła minister spraw wewnętrznych i administracji Elżbieta Witek.
Powodem są ubiegłotygodniowe wydarzenia w komisariacie policji Toruń-Śródmieście. Ranny został jeden z policjantów. Trwa wewnętrzne dochodzenie w tej sprawie - powiedziała Radiu PiK Monika Chlebicz, rzeczniczka komendanta Wojewódzkiego Policji.

- My od zeszłego tygodnia prowadzimy postępowanie wyjaśniające związane z informacjami o zranionym funkcjonariuszu, który został znaleziony w komisariacie policji Toruń-Śródmieście. Wokół tego wydarzenia pojawiły się też informacje, że doszło do towarzyskiego spotkania na terenie komisariatu. Już w ubiegłym tygodniu zapadły pierwsze decyzje związane z odwołaniem pani komendant tego komisariatu, aczkolwiek formalnie się to jeszcze nie dokonało - mówiła Monika Chlebicz.

Informacje o zakrapianej alkoholem imprezie w komisariacie pojawiły się na portalu społecznościowym, które opisuje różne wydarzenia związane z działaniem policji. Z nieoficjalnych przekazów wynika, że jeden z policjantów miał uderzyć się o skrzyknę z wężem strażackim i rozbić głowę. Na miejscu miało być pogotowie.

- Prokuratura została powiadomiona o czynie, który miałby polegać na uszkodzeniu ciała jednej z osób na terenie komisariatu policji Toruń-Śródmieście. W sprawie tej zostały zebrane w trybie art. 308 czyli tzw. niezbędnym zakresie dowody i we czwartek w ubiegłym tygodniu sprawa została przekazana do Prokuratora Regionalnego w Gdańsku z wnioskiem o wskazanie innej prokuratury do prowadzenia w tej sprawie. (...). Wstępnie mogę powiedzieć tylko, że zakwalifikowano te uszkodzenia ciała jako średni uszczerbek na zdrowiu - powiedział Andrzej Kukawski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Toruniu.

- Współpracujemy my jako prokuratorzy, a w szczególności Prokuratura Rejonowa Toruń-Centrum-Zachód, ściśle przy prowadzonych postępowaniach z funkcjonariuszami komisariatu Toruń-Śródmieście. W związku z tym jest oczywiste, że zachodzi pewien konflikt interesów i nie powinniśmy prowadzić postępowań ich dotyczących z uwagi na ewentualny zarzut braku bezstronności. Akta tego postępowania zostały przekazane do Prokuratury Regionalnej w Gdańsku we czwartek i od tego czasu nie mamy informacji o tym jaka jednostka prokuratury została wyznaczona do nadzorowania tego postępowania. (...). Wszystkim jest wiadomo, że żona zastępcy Prokuratora Okręgowego w Toruniu pełni funkcję komendanta komisariatu policji Toruń-Śródmieście - to jest mi wiadomo - natomiast nic mi nie wiadomo o innych zmianach kadrowych związanych z tą osobą - dodał Andrzej Kukawski.

- Jeśli informacje medialne się potwierdzą, zażądam wyciągnięcia surowych konsekwencji wobec tych policjantów i ich zwierzchników - napisała na Twitterze minister Witek.

Szefowa MSWiA zdementowała też informację o nominacji komendanta kujawsko-pomorskiej policji na stopień generała.

Aktualizacja:

Około godz. 15.30 do naszej redakcji nadeszła informacja, że Komendant Miejski Policji w Toruniu podjął kolejne decyzje kadrowe. M.in. zastępcy Naczelnika Sztabu Komendy Miejskiej Policji w Toruniu powierzył obowiązki w pionie prewencji komisariatu policji Toruń-Podgórz, Naczelnik Sztabu KMP w Toruniu obecnie przebywa na L4, ale decyzje szefa toruńskich policjantów są takie, iż do czasu zakończenia czynności wyjaśniających obaj policjanci nie będą kierować Sztabem KMP w Toruniu.

Ponadto do czasu wyjaśnienia wszystkich okoliczności sprawy oficer prasowa KMP w Toruniu będzie wykonywać obowiązki w Wydziale do walki z przestępczością gospodarczą KMP w Toruniu.
Mówi Monika Chlebicz, rzeczniczka komendanta Wojewódzkiego Policji
Materiał Michała Zaręby (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2019-11-18, godz. 15:34 Napadł na dwie stacje benzynowe i sterroryzował pracowników. Policja już go ma 32-letni mężczyzna trafił na trzy miesiące do aresztu za dwa rozboje, których dokonał na stacjach benzynowych. Podejrzanemu grozi do 12 lat więzienia. » więcej 2019-11-18, godz. 14:31 Jak hodować gęsi? Kto się zdecyduje, może liczyć na szkolenia w Urzędzie Marszałkowskim Do zakładania niewielkich, przydomowych hodowli gęsi zachęca rolników z naszego regionu Urząd Marszałkowski. I organizuje szkolenia dla chętnych. » więcej 2019-11-18, godz. 13:32 Kurtki, bluzy, spodnie a zwłaszcza buty pilnie potrzebne. Zbiórka dla bezdomnych Zimowa odzież i buty potrzebne są dla bezdomnych trafiających na oddział ratunkowy Szpitala Wojskowego w Bydgoszczy. Na przeciw tym potrzebom wychodzi parafia ... » więcej 2019-11-18, godz. 12:46 Stypendia Ministra Nauki dla naukowców z bydgoskiego UTP. Ponad 5 tys. miesięcznie Dr inż. Weronika Kruszelnicka z wydziału inżynierii mechanicznej i dr Dariusz Kulus z wydziału rolnictwa i biotechnologii znaleźli się wśród 211 naukowców z c ... » więcej 2019-11-18, godz. 11:57 Szlam z resztkami zwierząt rozrzucony na łące we Wdeckim Parku Krajobrazowym Polskie Radio PiK, po apelach okolicznych mieszkańców, interweniuje w sprawie niebezpiecznego składowiska odpadów we Wdeckim Parku Krajobrazowym. Dochodzenie ... » więcej 2019-11-18, godz. 11:33 Przejmij stery samolotu i zobacz Bydgoszcz z lotu ptaka. Konkurs w Polskim Radiu PiK Słuchaj programu 'Zawsze Dzień Dobry' w Polskim Radiu PiK i wygraj lot Cessną. » więcej 2019-11-18, godz. 11:19 Zdecyduj, jakie obiekty i gdzie powstaną w Myślęcinku. Trwają konsultacje społeczne Bydgoszczanie mogą mieć wpływ na zagospodarowanie Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku. Trwają konsultacje społeczne, związane z przystąpieniem do ... » więcej 2019-11-18, godz. 10:23 Kosma Złotowski: Poseł Biedroń wymyślił rezolucję jak z dowcipu o radiu Erewań - Rezolucja Parlamentu Europejskiego z ubiegłego tygodnia w sprawie rzekomej penalizacji edukacji seksualnej w Polsce przypomina znany dowcip o radiu Erewań — ... » więcej 2019-11-18, godz. 09:37 Happeningi w Dniu Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych. By na drogach było bezpieczniej Happeningi w związku z przypadającym w niedzielę Światowym Dniem Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych odbyły się w Bydgoszczy i w Toruniu. Koalicja 'Chodzi O Życi ... » więcej 2019-11-18, godz. 08:03 Notariusze udzielają porad za darmo. Dzień Otwarty Notariatu w regionie Z darmowych porad notariuszy będzie można skorzystać w Bydgoszczy i Toruniu. Akcja odbędzie się w ramach 10. Dnia Otwartego Notariatu. » więcej
1234567