Sobota, 20 lipca 2019 r.   Imieniny: Czesława, Hieronima, Małgorzaty
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-07-11, 16:50 Marek Ledwosiński/Redakcja

CBA bada sprawę remontu hali widowiskowo-sportowej we Włocławku

Hala OSiR przy Chopina 12 we Włocławku. Fot. www.osir.wloclawek.pl
Hala OSiR przy Chopina 12 we Włocławku. Fot. www.osir.wloclawek.pl
Centralne Biuro Antykorupcyjne bada, czy nie doszło do złamania prawa w trakcie remontu hali widowiskowo-sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji we Włocławku. Hala należy do miasta i to włocławski ratusz zlecił remont i za niego zapłacił.
Kontrola rozpoczęła się już w czerwcu, ale wiadomość o niej wypłynęła dopiero teraz, gdy CBA zamieściło na swojej stronie internetowej lakoniczny komunikat o prowadzeniu takiej kontroli.

- Na stronie Centralnego Biura Antykorupcyjnego pojawiła się informacja o rozpoczęciu kontroli „wybranych procedur podejmowania i realizacji decyzji w przedmiocie wykonania inwestycji pod nazwą Przebudowa hali sportowo - rekreacyjnej Ośrodka Sportu i Rekreacji przez Gminę Miasta Włocławek”. Współpracujemy oczywiście w tym zakresie z jednostką kontrolującą i jesteśmy spokojni o wynik kontroli. Mogę potwierdzić, że kontrolujący zażyczyli sobie od ratusza konkretnych dokumentów. I jest to wszystko, co na chwilę obecną mogę w tej sprawie powiedzieć - poinformował Bartłomiej Kucharczyk z Urzędu Miasta we Włocławku.

Rzecznik prasowy Centralnego Biura Antykorupcyjnego Temistokles Brodowski, poinformował, że agentów nie ma w ratuszu. Dokumentację remontu analizują w bydgoskiej delegaturze CBA. Rzecznik odmówił odpowiedzi na pytanie o przyczynę kontroli.

CBA wstępnie określa, że kontrola potrwa 3 miesiące, ale może się przedłużyć. Do chwili jej zakończenia biuro nie będzie informować o jakichkolwiek ustaleniach.

Remont hali sportowej we Włocławku nie był prostą inwestycją. Kilkakrotnie zmieniał się termin zakończenia prac, zmieniał się też ich kosztorys. Roboty w pełni nie są zakończone. Z frontowej ściany budynku odpadły panele elewacyjne. Główne wejście do hali jest zamknięte i otoczone tymczasowym ogrodzeniem. Z tego powodu w hali nie mogą odbywać się imprezy, wymagające sprzedaży biletów.
Mówi Bartłomiej Kucharczyk

Wiadomości lokalne

2019-07-20, godz. 07:45 Kacper stracił rękę. Dziś (20.07.), w Łabiszynie, zbiórka pieniędzy dla chłopaka Mieszkańcy zorganizowali pomoc dla 19-letniego Kacpra. Specjalna licytacja odbędzie się podczas Pałuckiego Pikniku Rodzinnego w Łabiszynie. Gadżety na licytac ... » więcej 2019-07-20, godz. 06:00 Las Was powita, a ludzie ugoszczą, „Wakacyjne Radio PiK” również! W piątek 19 lipca rozpoczęły się 60. Dni Borów Tucholskich. W krajobraz drugiego dnia obchodów w Tucholi wtopi się załoga „Wakacyjnego Radia PiK', która przek ... » więcej 2019-07-19, godz. 19:58 Od samego patrzenia jeść się chce! Promocja kujawskiej kuchni w Kruszwicy [galeria] Przez cały piątkowy wieczór (19.07.), nad Gopłem królowało kujawskie jadło. Podczas pikniku Lokalnej Grupy Działania, z myślą o rodzinach przygotowano moc atr ... » więcej 2019-07-19, godz. 19:39 Wysyp szczeniaków w toruńskim schronisku dla zwierząt. Cztery razy więcej, niż zwykle! Do schroniska całe mioty psich maluchów przynoszą właściciele suczek, które się oszczeniły. Czasem słyszy się kłamstwa, że zwierzęta zostały gdzieś znalezione ... » więcej 2019-07-19, godz. 17:18 Bydgoszcz - Białe Błota: drogowy zawrót głowy już od wtorku, 23 lipca! Od najbliższego wtorku, duże utrudnienia czekają kierowców na wprawdzie krótkim, acz niezwykle obciążonym ruchem odcinku drogi wojewódzkiej 223: Bydgoszcz - B ... » więcej 2019-07-19, godz. 16:38 Chrześcijańskie granie niech się stanie! Rozpoczyna się Song of Songs Festiwal W piątek (19.07.), o godz. 18.00, w Toruniu, na scenie plenerowej przy Jordankach, rozpocznie się Song Of Songs Festiwal. W programie tegorocznej edycji zapla ... » więcej 2019-07-19, godz. 16:15 Młodzi i zdolni, prawie tysiąc osób: zwiedzają i dzielą się wiarą w Toruniu Stypendyści Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia' przyjechali do Torunia. Są z całej Polski. Podczas obozu integracyjnego odwiedzą między innymi wyższe uczelni ... » więcej 2019-07-19, godz. 15:19 Rower miejski we Włocławku z poślizgiem, ale niewielkim W sobotę mija termin uruchomienia we Włocławku roweru miejskiego. Wiadomo, że będzie opóźnienie. » więcej 2019-07-19, godz. 14:42 Uderzył kobietę w twarz, wyrwał jej telefon i pieniądze. Rozpoznajecie go? Policjanci z Komisariatu Policji Bydgoszcz-Szwederowo zwracają się z prośbą o pomoc w identyfikacji osoby przedstawionej na zdjęciach i filmie. To sprawca roz ... » więcej 2019-07-19, godz. 14:17 Prace na Wałach Sikorskiego w Toruniu dłużej przez historyczne „niespodzianki” Nie do końca lipca, a do połowy września potrwają prace na Wałach gen. Sikorskiego i ulicy Chopina w Toruniu. Przebudowa torowisk tramwajowych ma związek z bu ... » więcej
1234567