Poniedziałek, 25 maja 2020 r.   Imieniny: Grzegorza, Urbana, Magdaleny
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-07-11, 16:50 Marek Ledwosiński/Redakcja

CBA bada sprawę remontu hali widowiskowo-sportowej we Włocławku

Hala OSiR przy Chopina 12 we Włocławku. Fot. www.osir.wloclawek.pl
Hala OSiR przy Chopina 12 we Włocławku. Fot. www.osir.wloclawek.pl
Centralne Biuro Antykorupcyjne bada, czy nie doszło do złamania prawa w trakcie remontu hali widowiskowo-sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji we Włocławku. Hala należy do miasta i to włocławski ratusz zlecił remont i za niego zapłacił.
Kontrola rozpoczęła się już w czerwcu, ale wiadomość o niej wypłynęła dopiero teraz, gdy CBA zamieściło na swojej stronie internetowej lakoniczny komunikat o prowadzeniu takiej kontroli.

- Na stronie Centralnego Biura Antykorupcyjnego pojawiła się informacja o rozpoczęciu kontroli „wybranych procedur podejmowania i realizacji decyzji w przedmiocie wykonania inwestycji pod nazwą Przebudowa hali sportowo - rekreacyjnej Ośrodka Sportu i Rekreacji przez Gminę Miasta Włocławek”. Współpracujemy oczywiście w tym zakresie z jednostką kontrolującą i jesteśmy spokojni o wynik kontroli. Mogę potwierdzić, że kontrolujący zażyczyli sobie od ratusza konkretnych dokumentów. I jest to wszystko, co na chwilę obecną mogę w tej sprawie powiedzieć - poinformował Bartłomiej Kucharczyk z Urzędu Miasta we Włocławku.

Rzecznik prasowy Centralnego Biura Antykorupcyjnego Temistokles Brodowski, poinformował, że agentów nie ma w ratuszu. Dokumentację remontu analizują w bydgoskiej delegaturze CBA. Rzecznik odmówił odpowiedzi na pytanie o przyczynę kontroli.

CBA wstępnie określa, że kontrola potrwa 3 miesiące, ale może się przedłużyć. Do chwili jej zakończenia biuro nie będzie informować o jakichkolwiek ustaleniach.

Remont hali sportowej we Włocławku nie był prostą inwestycją. Kilkakrotnie zmieniał się termin zakończenia prac, zmieniał się też ich kosztorys. Roboty w pełni nie są zakończone. Z frontowej ściany budynku odpadły panele elewacyjne. Główne wejście do hali jest zamknięte i otoczone tymczasowym ogrodzeniem. Z tego powodu w hali nie mogą odbywać się imprezy, wymagające sprzedaży biletów.
Mówi Bartłomiej Kucharczyk

Wiadomości lokalne

2020-05-25, godz. 20:49 Śmieci: powstała petycja w sprawie zerwania umowy z firmą Komunalnik - Firma Komunalnik nie radzi sobie z wywozem odpadów w Bydgoszczy, dlatego miasto powinno zerwać z nią umowę - uważa Daniel Kaszubowski. Bydgoszczanin napisał ... » więcej 2020-05-25, godz. 18:50 Bydgoski sędzia Jakub K. bez immunitetu. Jest zgoda na zatrzymanie. Zarzut: gwałt Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego uchyliła w poniedziałek 25 maja immunitet sędziemu, który miał dopuścić się gwałtu i wyraziła zgodę na jego zatrzymanie or ... » więcej 2020-05-25, godz. 15:52 Włocławek: trwa wyprowadzanie zdegradowanego Śródmieścia z kryzysu Remonty kamienic, działania pomocowe skierowane do mieszkańców, wspieranie lokalnych przedsiębiorców, pierwszy park kieszonkowy i mural - to tylko niektóre pr ... » więcej 2020-05-25, godz. 13:55 Córka zmarłej pacjentki zawiadamia prokuraturę. Z COVID-19 walczy też ojciec Najpierw z powodu koronawirusa straciła matkę, teraz o życie walczy jej ojciec. Jest szóste zawiadomienie do prokuratury w sprawie możliwych nieprawidłowości ... » więcej 2020-05-25, godz. 12:55 Międzynarodowy Dzień Dziecka Zaginionego. Ważne dobre relacje z dzieckiem Około 30 procent wszystkich zaginięć w Kujawsko-Pomorskiem dotyczy najmłodszych. W poniedziałek przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka Zaginionego. Choć większ ... » więcej 2020-05-25, godz. 11:45 Powstanie park kulturowy grudziądzkiej cytadeli. Fortyfikacje symbolem miasta Władze miejskie planują powstanie Parku Kulturowego „Cytadela Twierdzy Grudziądz”. Przedsięwzięcie ma wpisywać się w działania ochrony zabytków - poinformował ... » więcej 2020-05-25, godz. 09:26 Dariusz Kurzawa: Zbieranie podpisów dla Rafała Trzaskowskiego nie oznacza jego poparcia Zbieranie przez Polskie Stronnictwo Ludowe podpisów dla kandydatury Rafała Trzaskowskiego w wyborach prezydenckich nie oznacza jego poparcia, ale staranie o r ... » więcej 2020-05-25, godz. 07:56 Uczniowie klas I-III wracają na zajęcia. Co zrobić, by dzieci się nie nudziły? Klasy bez pluszaków i dywanów, dystans oraz mierzenie temperatury i dezynfekcja rąk przy wejściu - tak wygląda powrót dzieci do szkolnych ławek. » więcej 2020-05-24, godz. 18:30 Ojciec i nastoletnia córka nie żyją. Tragiczny wypadek w Tonowie koło Żnina Dwie osoby zginęły w niedzielę popołudniu w wypadku w miejscowości Tonowo (powiat żniński). Na powiatowej drodze samochód osobowy uderzył w drzewo. » więcej 2020-05-24, godz. 18:12 Nowe zakażenie koronawirusem w regionie. Ile takich osób w powiatach? O jednym, nowym zakażeniu koronawirusem w Kujawsko-Pomorskiem informuje w niedzielę (24 maja) wieczorem Urząd Wojewódzki. » więcej
1234567