Sobota, 31 października 2020 r.   Imieniny: Urbana, Saturnina, Krzysztof
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Ogłoszenie własne nadawcy
2019-07-11, 13:11 Tatiana Adonis

Listy przyjętych w liceach, w branżówkach i w technikach - 16 lipca drugi nabór do szkół

Zastępca prezydenta Bydgoszczy Iwona Waszkiewicz i Magdalena Buszman, kierownik Referatu Organizacji Oświaty w Wydziale Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Bydgoszczy./fot. Tatiana Adonis
Zastępca prezydenta Bydgoszczy Iwona Waszkiewicz i Magdalena Buszman, kierownik Referatu Organizacji Oświaty w Wydziale Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Bydgoszczy./fot. Tatiana Adonis
Harmonogram rekrutacji do szkół./fot. Tatiana Adonis
Harmonogram rekrutacji do szkół./fot. Tatiana Adonis
Listy kandydatów zakwalifikowanych do szkół średnich na Kujawach i Pomorzu już opublikowane. W Bydgoszczy, ponad pół tysiąca uczniów nie dostało się do wymarzonej placówki i czeka ich nabór uzupełniający.
Tegoroczna rekrutacja do szkół średnich jest wyjątkowa. O przyjęcie ubiega się bowiem podwójny rocznik, czyli absolwenci gimnazjum i 8-letniej podstawówki. W Bydgoszczy to prawie 8 tys. uczniów. We wszystkich liceach, szkołach branżowych i prawie wszystkich technikach podwojono liczbę miejsc dla pierwszoklasistów.

W Bydgoszczy, prawie 6900 uczniów znalazło miejsce w wymarzonej przez siebie szkole, a 520 uczniów nie zostało zakwalifikowanych do żadnej placówki. Dla nich w rekrutacji uzupełniającej czeka ponad 870 wolnych miejsc.

- Są wolne miejsca: 188 w liceach, 280 w technikach, 420 w szkołach branżowych - mówi Iwona Waszkiewicz, zastępca prezydenta Bydgoszczy. - Ponadto miasto zdecydowało się w niektórych szkołach zwiększyć liczbę miejsc w klasach. Powstały także dodatkowe oddziały w kilku szkołach.

Uczniowie, którzy dostali się do wymarzonej przez siebie szkoły do 15 lipca muszą potwierdzić swój wybór. Wtedy będzie wiadomo, ile miejsc w szkołach średnich będzie ostatecznie jeszcze dostępnych.

767 absolwentów podstawówek i gimnazjów nie zakwalifikowało się do żadnej z toruńskich szkół średnich w pierwszym etapie rekrutacji. Czy dla wszystkich znajdzie się miejsce? Władze miasta uspokajają - trzeba zaczekać do 16 lipca. - Wtedy zostaną ogłoszone ostateczne listy przyjętych - wyjaśnia zastępca prezydenta Torunia Zbigniew Fiderewicz.

Nabór uzupełniający potrwa do 22 lipca. - Będziemy pracować nad tym, by zwiększyć liczbę miejsc w szkołach - dodaje Anna Łukaszewska, dyrektor Wydziału Edukacji toruńskiego magistratu.

W toruńskich szkołach są teraz wolne 143 miejsca, m.in. w III LO, VIII LO, Zespole Szkół Ekonomicznych i Zespole Szkół Samochodowych. W sumie w mieście przygotowano 5177 miejsc w liceach, technikach i szkołach branżowych. Kandydatów do placówek jest więcej - 5781. Największą popularnością cieszyły się: I LO, IV LO, V LO oraz X LO.

We Włocławku jest miejsce w szkole dla każdego absolwenta gimnazjum, czy podstawówki. Niestety, nie każdy uczeń dostanie się do wymarzonej szkoły. Placówki wywiesiły właśnie wstępne listy przyjętych.

Najbardziej oblegane były ogólniaki, w następnej kolejności technika, natomiast szkoły branżowe, czyli dawne zawodówki, nie cieszyły się zainteresowaniem młodych włocławian.

W trakcie konferencji prasowej zastępca prezydenta Włocławka, Barbara Moraczewska, oświadczyła, że w tej chwili nie wiadomo, jaka część uczniów nie dostanie się do wymarzonej szkoły i będzie musiała zadowolić się szkołą tak zwanego drugiego, czy nawet trzeciego wyboru.

Kandydaci, którzy nie zostali przyjęci do liceów, techników i szkół branżowych do 22 lipca (do godz. 15.00) mogą składać wnioski do tych szkół, w których będą jeszcze wolne miejsca. 12 sierpnia zostaną podane listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych. Do 14 sierpnia uczniowie w rekrutacji uzupełniającej będą musieli potwierdzić swój wybór, a 16 sierpnia nastąpi publikacja listy osób przyjętych i nieprzyjętych.
Sytuacja po I etapie rekrutacji do szkół średnich w Bydgoszczy (Popołudnie z nami)
Sytuacja po I etapie rekrutacji do szkół średnich w Toruniu (Popołudnie z nami)
Sytuacja po I etapie rekrutacji do szkół średnich we Włocławku (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2020-10-31, godz. 19:50 To nielegalne wysypisko długo nie mogło się ukryć. Jest ogromne! Inspektorzy Delegatury WIOŚ we Włocławku prowadzą dochodzenie po ujawnieniu nielegalnego składowiska odpadów w Złotopolu. Zdjęcia z tego miejsca robią straszn ... » więcej 2020-10-31, godz. 18:31 Nauczyciel z Włocławka pilnie potrzebuje osocza od dawcy z grupą ABRh- Nauczyciel z włocławskiego liceum potrzebuje osocza ozdrowieńców. Ireneusz Wrzecionkowski - anglista z III Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej we ... » więcej 2020-10-31, godz. 15:49 Tragedia na drodze. Jedna ciężarówka uderzyła w drugą. Kierowca nie żyje W nocy 31 października, około godz. 4:00, na DK nr 91, doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Kierowca pojazdu ciężarowego marki MAN, najechał na unierucho ... » więcej 2020-10-31, godz. 11:33 Koronawirus: raport z 31 października - 21897 zakażeń, region:1461 Koronawirus nadal sieje spustoszenie. Według sobotnich (31.10.) statystyk Ministerstwa Zdrowia, minionej doby zmarło z jego powodu 280 osób, 9 z kujawsko-pomo ... » więcej 2020-10-31, godz. 10:50 Rząd pomoże handlarzom sprzed cmentarzy, którzy nie mogli sprzedać towaru Na cmentarzach żywe dusze można policzyć na palcach jednej ręki - byliśmy tam w piątek (30.10.) około północy i następnego dnia rano. Niestety, straty finanso ... » więcej 2020-10-30, godz. 19:25 Mamy najszybszy spośród wszystkich województw wzrost zakażeń w Polsce Wojewoda zaapelował do mieszkańców regionu o zachowanie dystansu społecznego » więcej 2020-10-30, godz. 17:35 Polowanie na twojej ziemi? Sprawdź czy to możliwe... Tylko do dzisiaj, do północy każdy właściciel lub użytkownik wieczysty ziemi może złożyć wniosek do Urzędu Marszałkowskiego o wyłączenie swojej ziemi z obwodu ... » więcej 2020-10-30, godz. 16:52 Toruńscy działacze KNP uważają, że Polsce nie jest potrzebne kolejne zatrzymanie Lockdown jest błędną koncepcją walki z epidemią — uważają toruńscy działacze Kongresu Nowej Prawicy. » więcej 2020-10-30, godz. 16:11 Cmentarze zamknięte — decyzję ogłosił premier. Drogowe zmiany w regionie Premier Mateusz Morawiecki poinformował podczas konferencji prasowej o zamknięciu cmentarzy od soboty do poniedziałku, 2 listopada. Policja i strażnicy miejsc ... » więcej 2020-10-30, godz. 15:59 Toruńska orkiestra zagra ku pamięci. I nawet z publicznością, choć ograniczoną Muzyczne spotkanie upamiętni zmarłych członków społeczności akademickiej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. To niezwykła okazja by wspomnieć i uczcić pamięć tyc ... » więcej
1234567