Niedziela, 08 grudnia 2019 r.   Imieniny: Marii, Światozara, Makarego
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-07-09, 11:31 Polska Agencja Prasowa

Siemoniak: PO chce zaproponować w najbliższych tygodniach program dla mniejszych miejscowości

Wiceszef PO Tomasz Siemoniak (w środku) podczas wizyty w Ciechocinku. Fot. twitter.com/TomaszSiemoniak
Wiceszef PO Tomasz Siemoniak (w środku) podczas wizyty w Ciechocinku. Fot. twitter.com/TomaszSiemoniak
Chcemy w najbliższych tygodniach zaproponować program dla mniejszych miejscowości - zapowiedział w Ciechocinku wiceszef Platformy Obywatelskiej Tomasz Siemoniak. Według niego złą specyfiką polskich miasteczek jest obecnie to, że się one wyludniają.
Spotkanie w Ciechocinku było kolejnym w ramach akcji Koalicji Obywatelskiej #POrozmawiajmy. - Chcemy zaproponować w najbliższych tygodniach program dla mniejszych miejscowości, dlatego szczególnie się im przyglądamy. Bardzo nam się podoba to, że takie miejscowości jak Ciechocinek przyciągają tysiące Polaków. Warto promować turystykę krajową. Ciechocinek jest dzięki burmistrzowi i samorządowcom taką perełką, ale może być ich więcej na mapie Polski - ocenił Siemoniak.

Dodał, że politycy Koalicji Obywatelskiej spotykają podczas objazdu po Polsce wiele osób, które nie zarabiają dużo, a coraz większym problemem dla nich jest drożyzna w sklepach. Polityk wyraził przekonanie, że Koalicja Obywatelska musi na swoje rozmowy programowe przenieść to, co słyszy od Polaków.

Siemoniak pytany przez dziennikarzy o filary programu Koalicji Obywatelskiej dla mniejszych miejscowości wskazał, że złą specyfiką mniejszych miejscowości w Polsce jest to, że się one wyludniają.

- Większe miasta też się wyludniają, ale tam ten problem nie jest tak dotkliwy. Mamy w Polsce wiele miasteczek pełnych seniorów i dlatego główne projekty będą w ich kierunku adresowane. Seniorzy potrzebują dobrej służby zdrowia, opieki specjalistycznej, geriatrii, która w ostatnich latach została zahamowana. Potrzebują takich rozwiązań, które zapewnią im opiekę wtedy, gdy niesprawność nie pozawala im chociażby wyjść po zakupy - podkreślił wiceszef PO.

Wymienił pomysły takie jak m.in. asystenci dla seniorów, czek opiekuńczy czy urlopy wytchnieniowe.

Liderka Inicjatywy Polska Barbara Nowacka dodała, że Koalicja Obywatelska i samorządowcy przygotowują się do forum programowego w najbliższy weekend, ale nie zwalniają tempa spotkań z Polakami, żeby rozmawiać z nimi o sprawach, które są dla nich istotne.

- W każdym mieście, w którym jesteśmy ludzie mówią o narastającej drożyźnie czy słabym dostępie do służby zdrowia. Nawet w tak pięknym miejscu jak Ciechocinek te tematy cały czas wracają. Cała Polska mogłaby mieć znacznie lepsze powietrze, znacznie lepszy klimat - tylko rządzący muszą chcieć się za to zabrać. PiS nie chce się absolutnie zająć problemami ekologii czy czystego powietrza. Nic nie robi też z bolączkami służby zdrowia czy drożyzną. My mamy na to program, rozwiązania i będziemy dziś do nich przekonywać mieszkanki i mieszkańców woj. kujawsko-pomorskiego - wskazała Nowacka.

Poseł PO Arkadiusz Myrcha poinformował, że politycy Koalicji Obywatelskiej odwiedzą we wtorek 7 miejscowości w woj. kujawsko-pomorskim, w których spotkają się m.in. z przedstawicielami środowisk rolniczych i klubami seniora.

- Rozmawiamy z Polakami o ich problemach. Słuchamy ich i pytamy o oczekiwania wobec największej siły opozycyjnej w kraju. Robimy to, żeby być jak najlepiej przygotowanymi do jesiennych wyborów - podkreślił Myrcha. (PAP)
Aleksandrów Kujawski
wybory, PO

Wiadomości lokalne

2019-12-07, godz. 21:24 Prosili o modlitwę o czyste powietrze. Akcja przed Areną Toruń 'Pomódlcie się o czyste powietrze i zdrowie nas wszystkich' - mówili przed Areną Toruń przedstawiciele ruchów miejskich. » więcej 2019-12-07, godz. 21:13 Męski Różaniec przeszedł ulicami Bydgoszczy. Inicjatywa Wojowników Maryi W sobotę po raz pierwszy ulicami Bydgoszczy przeszedł Męski Różaniec. Jest to inicjatywa mężczyzn - członków wspólnoty Wojownicy Maryi. » więcej 2019-12-07, godz. 19:46 Walczą o czyste powietrze. Marsz antysmogowy w Bydgoszczy [wideo] 'Pokochaj sąsiada', 'Idź pobiegać', 'Nie pal śmieci' - to hasła jakie pojawiły się dziś na transparentach mieszkańców Miedzynia, którzy smogowi mówią: 'dość!'. » więcej 2019-12-07, godz. 18:51 Ciężko im się żyje, ale marzą tylko o zdrowiu. Finał "Szlachetnej Paczki" Jedzenie, środki czystości, opał, opatrunki - m.in. takie rzeczy rozwożą dziś do potrzebujących wolontariusze 'Szlachetnej Paczki'. To wzruszające spotkania z ... » więcej 2019-12-07, godz. 17:45 Pocięli dynię skalpelem i zajrzeli do niej za pomocą laparaskopii. "Medicalia" w Bydgoszczy [zdjęcia] Na twarzy maska, a w rękach skalpel, igła lub nóż. Bydgoszczanie mieli dziś okazję przyjrzeć się pracy chirurga. Wszystko w ramach trwających w mieście 'Medic ... » więcej 2019-12-07, godz. 16:22 Kilka dni temu planowali z Januszem Dzięciołem co zrobić, by przejazd był bezpieczny W miejscu, gdzie w piątek zginął Janusz Dzięcioł płoną znicze. Czy musiało dojść do tej tragedii? » więcej 2019-12-07, godz. 15:00 Są tacy, którzy słuchają przez całą dobę. 28. urodziny Radia Maryja w Toruniu Tłumy słuchaczy z całego kraju i z zagranicy przybyły do Torunia na obchody 28. rocznicy powstania Radia Maryja. Pierwsze kroki kierowali przed siedzibę rozgł ... » więcej 2019-12-07, godz. 13:46 Tramwajem do zdrowia, czyli kurs na profilaktykę nowotworową! „Zrób sobie prezent na Mikołajki, zbadaj się' - do tego zachęcali wolontariusze Akademii Walki z Rakiem w Toruniu w ramach akcji „Rzucamy światło na raka'. Gd ... » więcej 2019-12-07, godz. 12:38 Kosma Złotowski "Europosłem Roku". Nagroda za wspieranie polskiego transportu Kosma Złotowski odebrał w piątek nagrodę „Skrzydło Transportu” w kategorii „Europoseł Roku” z rąk Macieja Wrońskiego, prezesa Związku Pracodawców„Transport i ... » więcej 2019-12-07, godz. 10:09 Trzylatka potrzebuje pomocy! Mikołajkowy Koncert Charytatywny dla Karinki Ma cztery latka, zachorowała nagle, rodzice wierzą, że najgorsze już za nimi. Teraz potrzebuję pieniędzy na rehabilitację. W sobotę (7 grudnia) w Białych Błot ... » więcej
1234567