Piątek, 23 października 2020 r.   Imieniny: Marleny, Seweryna, Igi
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Ogłoszenie własne nadawcy
2019-07-09, 11:31 Polska Agencja Prasowa

Siemoniak: PO chce zaproponować w najbliższych tygodniach program dla mniejszych miejscowości

Wiceszef PO Tomasz Siemoniak (w środku) podczas wizyty w Ciechocinku. Fot. twitter.com/TomaszSiemoniak
Wiceszef PO Tomasz Siemoniak (w środku) podczas wizyty w Ciechocinku. Fot. twitter.com/TomaszSiemoniak
Chcemy w najbliższych tygodniach zaproponować program dla mniejszych miejscowości - zapowiedział w Ciechocinku wiceszef Platformy Obywatelskiej Tomasz Siemoniak. Według niego złą specyfiką polskich miasteczek jest obecnie to, że się one wyludniają.
Spotkanie w Ciechocinku było kolejnym w ramach akcji Koalicji Obywatelskiej #POrozmawiajmy. - Chcemy zaproponować w najbliższych tygodniach program dla mniejszych miejscowości, dlatego szczególnie się im przyglądamy. Bardzo nam się podoba to, że takie miejscowości jak Ciechocinek przyciągają tysiące Polaków. Warto promować turystykę krajową. Ciechocinek jest dzięki burmistrzowi i samorządowcom taką perełką, ale może być ich więcej na mapie Polski - ocenił Siemoniak.

Dodał, że politycy Koalicji Obywatelskiej spotykają podczas objazdu po Polsce wiele osób, które nie zarabiają dużo, a coraz większym problemem dla nich jest drożyzna w sklepach. Polityk wyraził przekonanie, że Koalicja Obywatelska musi na swoje rozmowy programowe przenieść to, co słyszy od Polaków.

Siemoniak pytany przez dziennikarzy o filary programu Koalicji Obywatelskiej dla mniejszych miejscowości wskazał, że złą specyfiką mniejszych miejscowości w Polsce jest to, że się one wyludniają.

- Większe miasta też się wyludniają, ale tam ten problem nie jest tak dotkliwy. Mamy w Polsce wiele miasteczek pełnych seniorów i dlatego główne projekty będą w ich kierunku adresowane. Seniorzy potrzebują dobrej służby zdrowia, opieki specjalistycznej, geriatrii, która w ostatnich latach została zahamowana. Potrzebują takich rozwiązań, które zapewnią im opiekę wtedy, gdy niesprawność nie pozawala im chociażby wyjść po zakupy - podkreślił wiceszef PO.

Wymienił pomysły takie jak m.in. asystenci dla seniorów, czek opiekuńczy czy urlopy wytchnieniowe.

Liderka Inicjatywy Polska Barbara Nowacka dodała, że Koalicja Obywatelska i samorządowcy przygotowują się do forum programowego w najbliższy weekend, ale nie zwalniają tempa spotkań z Polakami, żeby rozmawiać z nimi o sprawach, które są dla nich istotne.

- W każdym mieście, w którym jesteśmy ludzie mówią o narastającej drożyźnie czy słabym dostępie do służby zdrowia. Nawet w tak pięknym miejscu jak Ciechocinek te tematy cały czas wracają. Cała Polska mogłaby mieć znacznie lepsze powietrze, znacznie lepszy klimat - tylko rządzący muszą chcieć się za to zabrać. PiS nie chce się absolutnie zająć problemami ekologii czy czystego powietrza. Nic nie robi też z bolączkami służby zdrowia czy drożyzną. My mamy na to program, rozwiązania i będziemy dziś do nich przekonywać mieszkanki i mieszkańców woj. kujawsko-pomorskiego - wskazała Nowacka.

Poseł PO Arkadiusz Myrcha poinformował, że politycy Koalicji Obywatelskiej odwiedzą we wtorek 7 miejscowości w woj. kujawsko-pomorskim, w których spotkają się m.in. z przedstawicielami środowisk rolniczych i klubami seniora.

- Rozmawiamy z Polakami o ich problemach. Słuchamy ich i pytamy o oczekiwania wobec największej siły opozycyjnej w kraju. Robimy to, żeby być jak najlepiej przygotowanymi do jesiennych wyborów - podkreślił Myrcha. (PAP)
Aleksandrów Kujawski
wybory, PO

Wiadomości lokalne

2020-10-23, godz. 21:04 Zmiany w organizacji ruchu w centrum Torunia. Sprawdź jak jeździć od poniedziałku! [mapa] Od poniedziałku, 26 października 2020 r. zmieni się organizacja ruchu w rejonie pl. Niepodległości. Ma to związek z pracami torowymi na jezdni południowej ul. ... » więcej 2020-10-23, godz. 19:20 „Pogrzeb praw kobiet” – protesty w regionie. Chodzi o orzeczenie TK ws. aborcji W kilku miastach regionu odbyły się protesty przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego, który uznał za niezgodne z konstytucją przepisy dotyczące tzw. ab ... » więcej 2020-10-23, godz. 17:04 Ułatwienie dla chorych oraz przybywających na kwarantannie. ZUS sam pozyska informacje z Sanepidu Spore ułatwienia dla osób, które przebywają na kwarantannie lub w izolacji domowej. By otrzymać zasiłek, nie będzie już konieczne osobiste dostarczenie decyzj ... » więcej 2020-10-23, godz. 16:07 Mandat lub wniosek o ukaranie do sądu za brak maseczek. Tysiące interwencji! Od blisko dwóch tygodni w przestrzeni publicznej obowiązuje zakrywanie ust i nosa. Za nieprzestrzeganie tego obostrzenia grożą kary. » więcej 2020-10-23, godz. 15:05 Kreatywny ogrodnik z Dąbrowy Biskupiej. Niestety, hodowla nielegalna 19 rosnących krzaków konopi oraz blisko 20 kg suszących się już roślin zabezpieczyli policjanci z Inowrocławia na jednej z posesji w gminie Dąbrowa Biskupia. » więcej 2020-10-23, godz. 13:59 Koronawirus u księży i kleryków. Seminarium zamknięte do odwołania Ognisko koronawirusa w Wyższym Seminarium Duchownym w Toruniu - dowiedzieli się dziennikarze Polskiego Radia PiK. Zakażenie koronawirusem potwierdzono u 29 os ... » więcej 2020-10-23, godz. 12:32 Wiadomo już gdzie powstanie szpital uzupełniający dla chorych na covid-19 Szpital uzupełniający dla pacjentów z covid-19 dla województwa kujawsko-pomorskiego powstanie w Ciechocinku. » więcej 2020-10-23, godz. 12:00 Poseł Piotr Król: - Nie możemy sobie pozwolić na ponowne zamknięcie Poseł Piotr Król, który był gościem Rozmowy Dnia Polskiego Radia PiK, mówił, że tak zwana droga środka, którą proponuje premier Mateusz Morawiecki to kompromi ... » więcej 2020-10-23, godz. 10:00 Do maja 2021, kierowcy muszą uważać na trasie Białe Błota - Szubin Na drogowej mapie naszego regionu pojawiło się nowe utrudnienie. Jest związane z budową drogi ekspresowej S5 i potrwa kilka miesięcy. » więcej 2020-10-23, godz. 09:09 Cmentarz nie ucieknie. Świąteczne odwiedziny można rozłożyć w czasie! W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną apelujemy do wszystkich mieszkańców o rozłożenie w czasie wizyty na bydgoskich cmentarzach - to komunikat Za ... » więcej
1234567