Czwartek, 09 lipca 2020 r.   Imieniny: Lukrecji, Weroniki, Zenona
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
MOJA GAZETKA (20/0011/06/2020)
2019-07-08, 16:44 Tatiana Adonis

Instynkt ratownika na emeryturze nie znika! Były policjant z Bydgoszczy ocalił rodzinę!

Filip Dworzecki przyjął gratulacje i nagrody od prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego./fot. Tatiana Adonis
Filip Dworzecki przyjął gratulacje i nagrody od prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego./fot. Tatiana Adonis
Filip Dworzecki przyjął gratulacje i nagrody od prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego./fot. Tatiana Adonis
Filip Dworzecki przyjął gratulacje i nagrody od prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego./fot. Tatiana Adonis
Emerytowany policjant z Bydgoszczy, który wraz z funkcjonariuszem sopockiej policji, uratował tonącą rodzinę na Wyspie Sobieszowskiej, gościł w poniedziałek (8.07.) w bydgoskim ratuszu. Spotkał się z prezydentem miasta, Rafałem Bruskim.
Filip Dworzecki 29 czerwca odpoczywał z rodziną na plaży w Gdańsku-Sobieszewie. Słysząc wołanie o pomoc, natychmiast ruszył na pomoc rodzeństwu i dziadkowi dzieci.

- Jako wieloletni ratownik bydgoskiego WOPR - u, ruszyłem w stronę osób tonących. Na szczęście, policjant z Sopotu, przede mną dopłynął do osób potrzebujących i podał im dmuchane koło zabawkę - relacjonuje Filip Dworzecki. - Dzięki temu kołu, miałem czas na przeprowadzenie dalszej części akcji ratunkowej, czyli wyciągnięcie spod wody jednego z chłopców oraz dziadka całej tej trójki. Dzięki sprawnej pomocy ratowników, mogliśmy wszystkich bezpiecznie odholować do brzegu.

Jak się okazało, to jeszcze nie był finał tego zdarzenia.

- Myśleliśmy, że jest już po wszystkim, gdy nagle usłyszałem wołanie o pomoc. Okazało się, że w niebezpieczeństwie jest osoba, która pierwsza ruszyła na ratunek tej rodzinie razem z sopockim policjantem. Znalazłem ją około 80 metrów od brzegu, pomogłem wydostać się na powierzchnię. Wspólnymi siłami, po wielu zalaniach wysoką falą, udało się nam bezpiecznie dotrzeć do brzegu.

Nie była to pierwsza akcja ratunkowa Filipa Dworzeckiego. - Niestety, większość zakończyła się niepowodzeniem. Z racji tego, że pracowałem w policji wodnej, często, na miejscu byliśmy już za późno, ale zdarzyło się kilkanaście razy, że mogłem pomóc i uratować topiących się...

Filip Dworzecki jest emerytowanym policjantem, wychowankiem bydgoskiego WOPR-u. Przez wiele lat pracował na kąpieliskach w Bydgoszczy i regionie, zawodowo związany był z jednostkami wodniackimi bydgoskiej policji. Prezydent Rafał bruski wręczył bohaterowi list gratulacyjny, bydgoskie upominki i nagrodę finansową.
Filip Dworzecki, emerytowany policjant z Bydgoszczy, uratował rodzinę tonącą w Bałtyku. Materiał Tatiany Adonis (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2020-07-08, godz. 21:00 Ważny temat: niepełnosprawni - kto się nimi zajmie po śmierci opiekunów? Jak skutecznie pomóc osobom niepełnosprawnym? W jaki sposób mądrze zabezpieczyć ich przyszłość? Na naszej antenie mówił na ten temat podczas wizyty w Bydgoszc ... » więcej 2020-07-08, godz. 20:15 Gdzie grzebać zwierzęta? Włocławscy społecznicy wskazują os. Kazimierza Wielkiego We Włocławku miłośnicy czworonogów starają się o zrealizowanie tego celu od półtora roku. Problemem jest jednak lokalizacja. Na propozycję Krzywej Góry zaprot ... » więcej 2020-07-08, godz. 19:21 Głosowanie się opłaca. Gminy z dostaną bonusy za wysoką frekwencję - Nie mamy tak pokaźnych promes, jakie wręczają samorządowcom przedstawiciele rządu, ale o czeki na 20 tys zł też warto powalczyć - mówił w Toruniu marszałek ... » więcej 2020-07-08, godz. 17:10 Rafał Trzaskowski w Radziczu: - Rolników trzeba traktować jak przedsiębiorców Współpracę z rządem i walkę o jak największe unijne dopłaty dla rolników oraz stworzenie funduszu klęskowego, jeśli wygra wybory - obiecywał na spotkaniu w Ra ... » więcej 2020-07-08, godz. 16:30 Duma Ciechocinka zrzuciła "kieckę"! Od pół wieku nie było tak dużego remontu tężni [wideo, zdjęcia] Najdłuższe w Europie tężnie są właśnie odświeżane. Nową tarninę przywiezie około 180 tirów. Rewitalizacja symbolu Ciechocinka pochłonie 22 mln zł, z czego 15 ... » więcej 2020-07-08, godz. 16:04 Łączy dwie części gminy, ułatwia życie ludziom. Nowa droga w gminie Koneck Na ten remont czekali mieszkańcy - 4,5-kilometrowy odcinek drogi otwarto uroczyście w Kolonii Straszewskiej, w powiecie aleksandrowskim. » więcej 2020-07-08, godz. 15:02 Policja z Bydgoszczy i Poznania wpadła na trop złodziei samochodów [zdjęcia, wideo] Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy wspólnie z poznańskimi policjantami zatrzymali dwie osoby zamieszane w przestępczość samochodową. 41 i ... » więcej 2020-07-08, godz. 13:12 „Prezydent Warszawy pozbył się problemu”. Odpady z Czajki zagrożeniem dla regionu Co z bombą ekologiczną, którą zafundowała m.in. naszemu regionowi warszawska oczyszczalnia Czajka? Pytała dziś na polu koło Wójcina bydgoska poseł PiS Ewa Koz ... » więcej 2020-07-08, godz. 11:30 Poseł Myrcha: Polska polityka potrzebuje zupełnie nowego otwarcia [rozmowa] - Rafał Trzaskowski nie boi się używać słów, że jest niesiony nową falą, także w polskim społeczeństwie, które oczekuje nowego rozdziału, nie odcinając się oc ... » więcej 2020-07-08, godz. 09:42 Zderzenie ciężarówki z cysterną, naczepa w poprzek jezdni. Wypadek na „dziesiątce" Dwa samochody ciężarowe zderzyły się w środę po godz. 7.00 w Przyłubiu na drodze krajowej na 10 (Bydgoszcz-Toruń). Cysterna wypadła z drogi, a zestaw z naczep ... » więcej
1234567