Wtorek, 01 grudnia 2020 r.   Imieniny: Natalii, Eligiusza, Edmunda
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Ogłoszenie własne nadawcy
2019-07-01, 14:25 Monika Siwak-Waloszewska/Redakcja

Odeszło sześciu neurochirurgów, przyjdą nowi. Na tydzień zabiegi wstrzymane

W oddziale szpitala im. Biziela, który od roku funkcjonuje jako Klinika Neurochirurgii i Neurologii przeprowadzanych jest rocznie 800 operacji leczących raka, kręgosłup i udary mózgu/fot. darpaw, Wikipedia
W oddziale szpitala im. Biziela, który od roku funkcjonuje jako Klinika Neurochirurgii i Neurologii przeprowadzanych jest rocznie 800 operacji leczących raka, kręgosłup i udary mózgu/fot. darpaw, Wikipedia
Od poniedziałku wstrzymane są planowe zabiegi na Oddziale Neurochirurgii w szpitalu im. Biziela w Bydgoszczy. Odszedł  sześcioosobowy zespół lekarzy i twórca oddziału dr Andrzej Swincow. 
Jak podawały lokalne media, powodem był sprzeciw specjalistów wobec metod pracy nowego szefa - dra habilitowanego Pawła Sokala.  Dyrekcja zapewnia, że oficjalne informacje o jakimkolwiek zagrożeniu dla pacjentów oddziału do niej nie dotarły.

– Kompletujemy nowy zespół -mówi dyrektor szpitala  Wanda Korzycka – Wilińska. – Wiem kto przyjdzie, mam nadzieję, że do końca tygodnia będzie wszystko załatwione i wszyscy będą mieli podpisane umowy o pracę. Dzisiaj w szpitalu jest pan docent Sokal i przyjdzie jeden lekarz neurochirurg. Z informacji od pana docenta wiem, że przyjdzie do nas sześciu neurochirurgów.

Dyrektor dodaje, że w tym tygodniu szpital odwołał planowe zabiegi, żeby zorganizować pracę w klinice. – Ale od przyszłego tygodnia już wszystkie zabiegi będą i ci pacjenci, którzy w tej chwili leżą w klinice mają zapewnioną opiekę. Również zabiegi, które były przewidziane dla kilku pacjentów w tym tygodniu będą wykonane przez szefa i jeszcze dodatkowo inną osobą – zapowiada.

W oddziale, który od roku funkcjonuje jako Klinika Neurochirurgii i Neurologii przeprowadzanych jest rocznie 800 operacji leczących raka, kręgosłup i udary mózgu.
Materiał Moniki Siwak - Waloszewskiej (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2020-12-01, godz. 08:45 Pociągi nie pojadą przez Śliwice? Linia 201 do likwidacji, 215 wróci ze szkołą - Nadal nie została podpisana umowa z Polregio na obsługę przewozów kolejowych w przyszłym roku, ale rozmowy są na finiszu - odpowiadała na pytania radnych wo ... » więcej 2020-12-01, godz. 06:47 Bydgoski sposób na pandemię: jarmark świąteczny w Internecie W tym roku - z powodu epidemii - nie na ulicy Mostowej a w Internecie. Bydgoski ratusz przedstawił szczegóły Jarmarku Świątecznego. » więcej 2020-11-30, godz. 17:38 Akcja „Bezpieczna kolej”. Czy łatwo w pociągu o zakażenie? W czasie epidemii bezpieczeństwo nabiera wyjątkowego znaczenia i zależy nam na tym, aby pasażerowie rzeczywiście czuli się bezpiecznie - mówi Adam Musiał - dy ... » więcej 2020-11-30, godz. 15:57 Odpowie za wulgarne znieważenie policjanta. 22-latek: Jestem niewinny 22-letniemu Dawidowi Blachowskiemu z Torunia postawiono dziś zarzut znieważenia policjanta podczas sobotniej akcji Strajku Kobiet w Toruniu. Mężczyzna twierdz ... » więcej 2020-11-30, godz. 14:52 W „Rozmowie dnia” o negocjacjach dotyczących budżetu UE Dr Sławomir Sadowski, politolog, który był gościem „Rozmowy dnia” Polskiego Radia PiK, przewiduje, że w sprawie budżetu Unii Europejskiej prawdopodobnie zosta ... » więcej 2020-11-30, godz. 13:07 Więcej miejsc dla samochodów na Kapuściskach w Bydgoszczy Zakończyła się budowa miejsc parkingowych przy ul. Szarych Szeregów na bydgoskich Kapuściskach. Powstało prawie 50 stanowisk z dodatkowymi miejscami dla pojaz ... » więcej 2020-11-30, godz. 12:05 Kujawsko-pomorscy rolnicy najczęściej wybierali kontakt z rachmistrzem. Kończy się spis rolny Rolnicy z regionu spisali się wzorowo. 30 listopada to ostatni dzień powszechnego spisu rolnego. » więcej 2020-11-30, godz. 09:58 Tak będzie wyglądać nowa remiza w Grudziądzu. Kiedy powstanie? Grudziądzcy strażacy będą mieli nową remizę. Działkę za darmo przekazało miasto. » więcej 2020-11-29, godz. 20:23 Finisz remontu chodników przy ul. Powstańców Wielkopolskich w Bydgoszczy Kończy się przebudowa kolejnych odcinków chodnika wzdłuż ul. Powstańców Wielkopolskich na osiedlu Bielawy. Inwestycja realizowana jest w oparciu o Bydgoski Bu ... » więcej 2020-11-29, godz. 18:23 Wystawy, fontanny, tarasy. Coraz bliżej Parku Kultury Młyn Rothera w Bydgoszczy [zdjęcia] Do finiszu zbliżają się prace budowlane przy rewitalizacji gmachu Młyna Rothera. Z początkiem przyszłego roku ruszą odbiory i rozruchy technologiczne. W odres ... » więcej
1234567