Piątek, 13 grudnia 2019 r.   Imieniny: Lucji, Otylii
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-07-01, 14:25 Monika Siwak-Waloszewska/Redakcja

Odeszło sześciu neurochirurgów, przyjdą nowi. Na tydzień zabiegi wstrzymane

W oddziale szpitala im. Biziela, który od roku funkcjonuje jako Klinika Neurochirurgii i Neurologii przeprowadzanych jest rocznie 800 operacji leczących raka, kręgosłup i udary mózgu/fot. darpaw, Wikipedia
W oddziale szpitala im. Biziela, który od roku funkcjonuje jako Klinika Neurochirurgii i Neurologii przeprowadzanych jest rocznie 800 operacji leczących raka, kręgosłup i udary mózgu/fot. darpaw, Wikipedia
Od poniedziałku wstrzymane są planowe zabiegi na Oddziale Neurochirurgii w szpitalu im. Biziela w Bydgoszczy. Odszedł  sześcioosobowy zespół lekarzy i twórca oddziału dr Andrzej Swincow. 
Jak podawały lokalne media, powodem był sprzeciw specjalistów wobec metod pracy nowego szefa - dra habilitowanego Pawła Sokala.  Dyrekcja zapewnia, że oficjalne informacje o jakimkolwiek zagrożeniu dla pacjentów oddziału do niej nie dotarły.

– Kompletujemy nowy zespół -mówi dyrektor szpitala  Wanda Korzycka – Wilińska. – Wiem kto przyjdzie, mam nadzieję, że do końca tygodnia będzie wszystko załatwione i wszyscy będą mieli podpisane umowy o pracę. Dzisiaj w szpitalu jest pan docent Sokal i przyjdzie jeden lekarz neurochirurg. Z informacji od pana docenta wiem, że przyjdzie do nas sześciu neurochirurgów.

Dyrektor dodaje, że w tym tygodniu szpital odwołał planowe zabiegi, żeby zorganizować pracę w klinice. – Ale od przyszłego tygodnia już wszystkie zabiegi będą i ci pacjenci, którzy w tej chwili leżą w klinice mają zapewnioną opiekę. Również zabiegi, które były przewidziane dla kilku pacjentów w tym tygodniu będą wykonane przez szefa i jeszcze dodatkowo inną osobą – zapowiada.

W oddziale, który od roku funkcjonuje jako Klinika Neurochirurgii i Neurologii przeprowadzanych jest rocznie 800 operacji leczących raka, kręgosłup i udary mózgu.
Materiał Moniki Siwak - Waloszewskiej (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2019-12-13, godz. 09:25 Toruń nocą wspominał czas, kiedy Polacy stanęli przeciwko Polakom... Torunianie upamiętnili 38. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. O północy złożyli kwiaty i zapalili znicze pod tablicą przypominającą patriotyczne demonstra ... » więcej 2019-12-13, godz. 08:29 Marszałek rozdał nagrody dziennikarzom z regionu. Nasi radiowcy górą! Dziennikarze z regionu docenieni w dwóch konkursach Urzędu Marszałkowskiego: „Fundusze europejskie dla Kujawsko-Pomorskiego' oraz „Lubię tu być...na zielonym' ... » więcej 2019-12-12, godz. 21:40 Amerykańska ustawa o zwrocie pożydowskich majątków. Kto za, kto przeciw? Na Starym Rynku w Bydgoszczy zbierane były podpisy pod projektem polskiej ustawy „Stop 447'. Dokument ten sprzeciwia się założeniom amerykańskiej ustawy 447 p ... » więcej 2019-12-12, godz. 20:35 102 - letnia pani Aurelia poleciała do stolicy. Bilet dał bydgoski port lotniczy Seniorka jest w znakomitej formie. Na początku roku odebrała od marszałka województwa medal dla stulatków - rówieśników Niepodległej - z okazji setnej rocznic ... » więcej 2019-12-12, godz. 19:28 Cep, chałupa, łódź, skorupa - Muzeum Etnograficzne w Toruniu ma 60 lat! [zdjęcia] Wspomniany cep był pierwszym obiektem muzealnym pozyskanym do zbiorów toruńskiego Muzeum Etnograficznego. Dziś bogatą kolekcję placówki tworzą i meble, i stro ... » więcej 2019-12-12, godz. 18:50 Śladami ojca Rydzyka. Bydgoska katedra niedostępna dla toruńskiego zakonnika? Mapa dojazdu do bydgoskiej katedry i propozycja pracy - to oferta dla założyciela Radia Maryja, którą złożyli w bydgoscy Młodzi Demokraci. Chodzi o jubileuszo ... » więcej 2019-12-12, godz. 17:20 Zima, poligon, namioty, tortury psychicznie - tak władze PRL internowały w Chełmnie W Chełmnie uczczono 38. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. Na spotkanie przybyli związkowcy Solidarności, którzy w 1982 roku trafili do zlokalizowanego wł ... » więcej 2019-12-12, godz. 16:19 Jak rozmawiać z młodymi o narkotykach? O tym dyskutowano na konferencji w Bydgoszczy [wideo] Dialog motywujący w pracy z młodzieżą wykazującą zachowania problemowe. O tym rozmawiają w Bydgoszczy osoby przeciwdziałające narkomanii. » więcej 2019-12-12, godz. 14:18 Jest kasa na drogi gminne i powiatowe w ramach Funduszu Dróg samorządowych. Ile? Prawie 182 mln zł - taka kwota ma przyszłym roku trafić na Kujawy i Pomorze na wsparcie rozbudowy dróg gminnych i powiatowych w ramach Funduszu Dróg Samorządo ... » więcej 2019-12-12, godz. 13:18 Wysoko postawiony wojskowy na ławie oskarżonych toruńskiego sądu Rozpoczął się proces apelacyjny pułkownika Roberta O. Były już szef sztabu Wielonarodowej Dywizji Północ-Wschód w Elblągu został skazany przez sąd pierwszej i ... » więcej
1234567