Wtorek, 16 lipca 2019 r.   Imieniny: Mariki, Benity, Eustachego
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-06-08, 07:00 Elżbieta Rupniewska

Komu w drogę, temu czas...po rządowe pieniądze

Mikołaj Bogdanowicz, wojewoda kujawsko -pomorski przedstawił szczegóły rządowego finansowania wojewódzkich dróg./fot. Elżbieta Rupniewska
Mikołaj Bogdanowicz, wojewoda kujawsko -pomorski przedstawił szczegóły rządowego finansowania wojewódzkich dróg./fot. Elżbieta Rupniewska
Ponad 18 mln 600 tysięcy złotych trafi z budżetu państwa na budowę i modernizację dróg wojewódzkich w kujawsko-pomorskiem. To o 2 miliony więcej, niż w ubiegłym roku.
O dofinansowanie wnioskował samorząd województwa, który zarządza drogami wojewódzkimi.

- 6 milionów z tej kwoty będzie wykorzystane na modernizację dróg, opracowanie koncepcji, projekty budowlane i wykonawcze, na roboty remontowe - wylicza Mikołaj Bogdanowicz, wojewoda kujawsko -pomorski. - Natomiast 12 milionów 622 tysiące złotych trafi na bieżące utrzymanie dróg wojewódzkich.

Ale to nie wszystko, jeśli chodzi o finansowanie dróg w regionie.

- Trwa procedura oceny wniosków w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Województwo kujawsko-pomorskie otrzymało 312 milionów złotych na zadania jednoroczne i wieloletnie. Jest to bardzo bardzo duża kwota, która wpłynie pozytywnie na nasze województwo i wiele zadań będzie za te pieniądze zrealizowanych, nawet nie kilkadziesiąt, a kilkaset - mówi wojewoda.

Dotacja sięgnie wielu gmin i powiatów, miast, m.in.: Włocławka, Grudziądza, Inowrocławia.

- Jak powiedziałem, trwa procedura oceny projektów, na wszystkie środków nie wystarczy, ale kwota 312 milionów pozwoli rozwiązać wiele problemów w województwie kujawsko-pomorskim. Mamy również zapewnienie, że podobne kwoty będą zgodnie z planem rządowym na najbliższe lata, przeznaczane na potrzeby naszego województwa, więc myślę, że w przeciągu najbliższych kilku lat, większość problemów komunikacyjnych zostanie rozwiązana.

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz podkreśla, że w ramach Funduszu Dróg Samorządowych, dofinansowanie należy się także tym drogom, które wcześniej z finansowania z tej puli były wykluczone, m.in. z powodu zbyt małej liczby punktów. Chodzi chociażby o drogi osiedlowe, czy wiejskie.
Ponad 18 mln 600 tysięcy złotych trafi z budżetu państwa na budowę i modernizację dróg wojewódzkich.

Wiadomości lokalne

2019-07-15, godz. 21:17 Polak - Brazylijczyk dwa bratanki! Do tańca i do śpiewanki! [zdjęcia] W centrum miasta wystąpiły w poniedziałkowy wieczór polonijne zespoły z Brazylii. Goście z Ameryki Południowej przyjechali nad Brdę na zaproszenie Zespołu Pie ... » więcej 2019-07-15, godz. 21:00 Młodzi z regionu jadą na szkołę pod żaglami, czyli pod gwiazdami! W Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu, pożegnano 20-osobową grupę uczniów, którzy w nagrodę za udział w zajęciach w astrobazach, wyjechali na obóz żeglarski w C ... » więcej 2019-07-15, godz. 20:37 Wznowienie procesu o odszkodowanie dla krzywdzonego w zakonie ministranta... 28-letni dziś mężczyzna, kilkanaście lat temu był gwałcony przez jednego z zakonników. Batalia o wynagrodzenie za krzywdy z dzieciństwa, toczy się w bydgoskim ... » więcej 2019-07-15, godz. 18:34 Groził śmiercią dyrektorowi i wychowawcy z zakładu karnego. „Posiedzi” osiem miesięcy Taki wyrok zapadł w poniedziałek (15.07.), w Sądzie Okręgowym w Bydgoszczy, w procesie Edwarda K. Mężczyzna swoimi wypowiedziami wzbudził pewność, że to, co z ... » więcej 2019-07-15, godz. 17:22 Chełmno: tablica pamięci policjanta, który zginął na służbie Aspirant Marek Mieczkowski, w zeszłym roku zginął w wypadku motocyklowym. Zginął w czasie pracy. Koledzy odsłonili tablicę ku jego czci i pamięci. » więcej 2019-07-15, godz. 16:52 Moc polskiego folkloru i brazylijska charyzma. Przed filharmonią będzie gorąco! Dwie polonijne grupy młodzieżowe z Brazylii - Zespół Pieśni i Tańca „Wisła' z Kurytyby i Polska Grupa Ludowa „Karolinka' Sao Mateus do Sul, przyjechały do reg ... » więcej 2019-07-15, godz. 16:19 Zgnilec amerykański już na granicy. Pszczoły w niebezpieczeństwie! Na styku województw wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego, w powiecie wągrowieckim, wystąpiło ognisko groźnej choroby pszczół - zgnilca amerykańskiego. Na to ... » więcej 2019-07-15, godz. 13:45 Dziecko zatrzasnęło się w samochodzie. Skończyło się na strachu To przestroga dla wszystkich rodziców. Czasami wystarczy chwila, gdy opiekun odwróci uwagę od swojej pociechy, by ta znalazła się opałach. » więcej 2019-07-15, godz. 12:55 Pieniądze na remont „RT4 Kopernik”! Radioteleskop UMK będzie jak nowy „RT4 Kopernik” - największy radioteleskop Obserwatorium Astronomicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w podtoruńskich Piwnicach przejdzie gruntowny remont. ... » więcej 2019-07-15, godz. 11:35 Człowiek z pociągiem nie ma szans. Zginęła pasażerka volkswagena Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu było przyczyną niedzielnego wypadku w Dragaczu koło Świecia nad Wisłą. Na tamtejszym przejeździe kolejowym samochód osob ... » więcej
1234567