Wtorek, 02 czerwca 2020 r.   Imieniny: Marianny, Marcelina, Piotra
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Longinówka
2019-06-08, 07:00 Elżbieta Rupniewska

Komu w drogę, temu czas...po rządowe pieniądze

Mikołaj Bogdanowicz, wojewoda kujawsko -pomorski przedstawił szczegóły rządowego finansowania wojewódzkich dróg./fot. Elżbieta Rupniewska
Mikołaj Bogdanowicz, wojewoda kujawsko -pomorski przedstawił szczegóły rządowego finansowania wojewódzkich dróg./fot. Elżbieta Rupniewska
Ponad 18 mln 600 tysięcy złotych trafi z budżetu państwa na budowę i modernizację dróg wojewódzkich w kujawsko-pomorskiem. To o 2 miliony więcej, niż w ubiegłym roku.
O dofinansowanie wnioskował samorząd województwa, który zarządza drogami wojewódzkimi.

- 6 milionów z tej kwoty będzie wykorzystane na modernizację dróg, opracowanie koncepcji, projekty budowlane i wykonawcze, na roboty remontowe - wylicza Mikołaj Bogdanowicz, wojewoda kujawsko -pomorski. - Natomiast 12 milionów 622 tysiące złotych trafi na bieżące utrzymanie dróg wojewódzkich.

Ale to nie wszystko, jeśli chodzi o finansowanie dróg w regionie.

- Trwa procedura oceny wniosków w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Województwo kujawsko-pomorskie otrzymało 312 milionów złotych na zadania jednoroczne i wieloletnie. Jest to bardzo bardzo duża kwota, która wpłynie pozytywnie na nasze województwo i wiele zadań będzie za te pieniądze zrealizowanych, nawet nie kilkadziesiąt, a kilkaset - mówi wojewoda.

Dotacja sięgnie wielu gmin i powiatów, miast, m.in.: Włocławka, Grudziądza, Inowrocławia.

- Jak powiedziałem, trwa procedura oceny projektów, na wszystkie środków nie wystarczy, ale kwota 312 milionów pozwoli rozwiązać wiele problemów w województwie kujawsko-pomorskim. Mamy również zapewnienie, że podobne kwoty będą zgodnie z planem rządowym na najbliższe lata, przeznaczane na potrzeby naszego województwa, więc myślę, że w przeciągu najbliższych kilku lat, większość problemów komunikacyjnych zostanie rozwiązana.

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz podkreśla, że w ramach Funduszu Dróg Samorządowych, dofinansowanie należy się także tym drogom, które wcześniej z finansowania z tej puli były wykluczone, m.in. z powodu zbyt małej liczby punktów. Chodzi chociażby o drogi osiedlowe, czy wiejskie.
Ponad 18 mln 600 tysięcy złotych trafi z budżetu państwa na budowę i modernizację dróg wojewódzkich.

Wiadomości lokalne

2020-06-02, godz. 19:55 Radny z Pleszewa Eryk K. aresztowany. Miał wyłudzić dotację dla firmy z Grudziądza Radny z Pleszewa Eryk K. został zatrzymany przez bydgoską policję i tymczasowo aresztowany - potwierdziła rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy ... » więcej 2020-06-02, godz. 18:33 Płyną kajakiem i pomagają. Warto także wspomóc ich wyczyn! Dwóch kajakarzy z Podkarpacia płynie Wisłą i innymi pomorskimi ciekami głównie po to, by pomóc hospicjum dziecięcemu. Wyruszyli we wtorek rano z Torunia. » więcej 2020-06-02, godz. 18:19 Kujawsko-Pomorskie: 1 nowy przypadek koronawirusa Jedno nowe zakażenie koronawirusem w województwie kujawsko-pomorskim. Potwierdzono je u osoby mieszkającej w Bydgoszczy - poinformował Urząd Wojewódzki. » więcej 2020-06-02, godz. 18:05 Zmarł mjr Marian Słowiński, żołnierz gen. Maczka. Pochodził z Inowrocławia „W wieku 101 lat zmarł mjr Marian Słowiński, obrońca Ojczyzny w 1939 r., waleczny pancerniak gen. Stanisława Maczka, wyzwoliciel Francji, Belgii i Holandii. B ... » więcej 2020-06-02, godz. 17:55 Poseł Tomasz Lenz mówi: sprawdzam. Chodzi o wyborcze obietnice Andrzeja Dudy Poseł Tomasz Lenz rozlicza obietnice prezydenta Andrzeja Dudy. Jak wskazuje toruński polityk Platformy Obywatelskiej, najważniejsze niezrealizowane z ostatnie ... » więcej 2020-06-02, godz. 17:07 Żłobek „Słoneczko” w Bydgoszczy zamknięty. Jedna z opiekunek z koronawirusem Koronawirus pojawił się w bydgoskim żłobku „Słoneczko”. Placówka przy pl. Poznańskim od dziś jest zamknięta, a na kwarantannie przebywa prawie 178 osób. Wirus ... » więcej 2020-06-02, godz. 16:35 Rozbudowa mostu Piłsudskiego z rządowym wsparciem Prawie 46 mln zł rządowego wsparcia otrzymają władze Torunia na rozbudowę mostu Józefa Piłsudskiego - przekazali na konferencji prasowej politycy Prawa i Spra ... » więcej 2020-06-02, godz. 15:50 Rozpoczął się proces ws. tragicznego pożaru w Inowrocławiu. Czad zabił 4 osoby Przed Sądem Okręgowym w Bydgoszczy rozpoczął się proces przeciwko Eugeniuszowi S., oskarżonemu o nieumyślne spowodowanie pożaru w Inowrocławiu, którego skutki ... » więcej 2020-06-02, godz. 14:18 Tylko 17 osób chorych na Covid-19 przebywa obecnie w szpitalach w regionie Chorzy na Covid-19 przebywają obecnie w bydgoskim Centrum Pulmunologii, w jednoimiennym szpitalu w Grudziądzu, jedna osoba leczy się jeszcze w lecznicy w Toru ... » więcej 2020-06-02, godz. 13:31 Kierowca tira zderzył się z pociągiem. Nie zauważył go? Słono zapłacił [zdjęcia] Tir zderzył się z lokomotywą na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Bielawy (gmina Barcin). Na szczęście nikomu nic się nie stało. » więcej
1234567