Niedziela, 08 grudnia 2019 r.   Imieniny: Marii, Światozara, Makarego
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-06-01, 12:30 Monika Siwak - Waloszewska/Damian Klich

Ogród wypięknieje, a jego zaplecze zyska wreszcie cywilizowane standardy...

Botanik UKW przejdzie wkrótce rewitalizację./fot. Ogród Botaniczny UKW
Botanik UKW przejdzie wkrótce rewitalizację./fot. Ogród Botaniczny UKW
Historyczny wygląd bydgoskiego botanika./fot. Ogród Botaniczny UKW
Historyczny wygląd bydgoskiego botanika./fot. Ogród Botaniczny UKW
Szersze ścieżki, udogodnienia dla niepełnosprawnych gości, pomost na stawie i większe zaplecze do działań edukacyjnych - to tylko część zmian, których można się spodziewać w uniwersyteckim ogrodzie.
Miasto ogłosiło właśnie przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej dotyczącej rewitalizacji zielonej oazy w centrum Bydgoszczy. Gminny Program Rewitalizacji ma umożliwić zdobycie unijnych pieniędzy na tę przebudowę.

Koszty zaplanowanych prac szacuje się na ponad milion złotych. Ogród ma zostać dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, ścieżki zostaną poszerzone, będzie nowa nawierzchnia chodników i placów. Rozbudowa czeka także domek stojący w ogrodzie, w którym odbywają się zajęcia edukacyjne i kulturalne.

Zmieni się również budynek nad stawem. Na wodzie pojawi się pomost, a w całym parku - nowe oświetlenie i monitoring. Prace budowlano- agrotechniczne mają zacząć się w ciągu roku.

Warto wiedzieć: ogród z wieloma unikatowymi gatunkami roślin istnieje prawie 90 lat. Powstał w 1930 roku jako Szkolny Ogród Botaniczny. Po II wojnie światowej botanik zmienił status na Miejski Ogród. Uniwersytet Kazimierza Wielkiego przejął to miejsce w 1999 roku. Poza walorami przyrodniczymi, w botaniku UKW można wziąć także łyk...kultury, podczas organizowanych cyklicznie plenerowych spotkań.
O tym, dlaczego infrastruktura ogrodu musi przejść remont mówi Damianowi Klichowi dr Katarzyna Marcysiak, kierownik Ogrodu Botanicznego UKW.
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2019-12-08, godz. 22:32 Konfederacja wybiera kandydata na prezydenta RP [aktualizacja] Konfederacja wybiera kandydata na prezydenta Polski. W Bydgoszczy sympatycy głosowali dziś na 1 z 9 polityków, którzy chcą reprezentować ugrupowanie w wyborac ... » więcej 2019-12-08, godz. 21:13 Kochamy świąteczne jarmarki! Kolejny odbył się w bydgoskim Wiatraku W bydgoskim Domu Jubileuszowym Jana Pawła II odbył się kolejny jarmark bożonarodzeniowy. » więcej 2019-12-08, godz. 20:05 „Nasze dobre” czyli targi samych pysznych rzeczy! Czego tam nie było? „Nasze dobre” to Targi Żywności Lokalnej zorganizowane jako kontynuacja konkursu Gazety Pomorskiej pod nazwą „Nasze dobre”. » więcej 2019-12-08, godz. 18:34 Święta na ludowo? Takie ozdoby warto mieć w domu! Około 90 twórców ludowych z całej Polski i niemal wszystkich regionów kraju oraz z zagranicy, prezentowało swoje prace rękodzielnicze na Kiermaszu przedświąte ... » więcej 2019-12-08, godz. 16:55 Postanowili pomóc choremu Kubie na sportowo. Zorganizowali turniej piłkarski Magia świąt i mistrzowskie emocje w zespole szkół nr 9 w Bydgoszczy. Dziś odbył się tam turniej o puchar poseł Ewy Kozaneckiej. » więcej 2019-12-08, godz. 15:34 Off–Roadowe ho ho ho!!! Świetna akcja! A wszystko dla dzieciaków! [wideo] Sanie to już przeżytek - dziś św. Mikołaj przesiadł się do samochodu terenowego i miał jedną misję - zdobyć pieniądze na wypoczynek dla dzieci z domu dziecka. » więcej 2019-12-08, godz. 14:34 Zrób dzieciom radość darując pluszaka lub przybory szkolne Zabawki, maskotki, przybory szkolne i słodycze. Wszystko to można przynosić w ramach akcji „Za każdy uśmiech dziecka”, która odbywa się w Toruniu. » więcej 2019-12-08, godz. 12:24 Groźny wypadek w Gościeradzu. Rowerzysta w szpitalu Na drodze krajowej nr 25 w Gościeradzu doszło do wypadku. Samochód wpadł w poślizg i wypadł z drogi. Gdy znalazł się na ścieżce rowerowej uderzył w prawidłowo ... » więcej 2019-12-08, godz. 11:31 Rozbudowa Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy. Nowa przestrzeń przy ul. Gdańskiej Ostatnie prace konstrukcyjne wykonywane są przy nowej części Muzeum Okręgowego. Wykonywane jest zadaszenie. Nowa przestrzeń pozwoli wprowadzić szereg nowych f ... » więcej 2019-12-08, godz. 09:04 "Chcemy uratować ich od niesłusznej kary". Maraton Pisania Listów w Toruniu Torunianie stanęli w obronie osób, których prawa są łamane. Włączyli się w Międzynarodowy Maraton Pisania Listów, organizowany przez Amnesty International. » więcej
1234567