Czwartek, 02 kwietnia 2020 r.   Imieniny: Władysława, Franciszka, Teodozji
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-05-18, 08:00 Iwona Muszytowska - Rzeszotek

Muzykofile wszystkich krajów łączcie się w Toruniu!

W trakcie festiwalu Muzykofilia wystąpią artyści wizjonerzy, eksperymentatorzy multiinstrumentaliści i konstruktorzy, wybitni przedstawiciele muzyki współczesnej./fot. Pixabay
W trakcie festiwalu Muzykofilia wystąpią artyści wizjonerzy, eksperymentatorzy multiinstrumentaliści i konstruktorzy, wybitni przedstawiciele muzyki współczesnej./fot. Pixabay
Artyści z Australii, Francji, Austrii, Stanów Zjednoczonych oraz Polski wystąpią podczas III edycji Festiwalu Muzykofilia: ars elektronika, który w weekend (18-19.05.) odbywa się w toruńskim Dworze Artusa.
Muzykofilia to cykl koncertów zainicjowany przez Rafała Iwańskiego, perkusjonistę i artystę dźwięku z Torunia, współzałożyciela grup muzycznych HATI, Innercity Ensemble, Kapital, Alameda 5 i projektu audiowizualnego Voices Of The Cosmos, solo tworzącego pod nazwą X-Navi:Et.

Wydarzenie jest kontynuacją dwóch dobrze przyjętych poprzednich edycji , których tematem był głos i instrument oraz natura dźwięku.

- Tegoroczna edycja prezentuje oryginalnych artystów dźwięku, kompozytorów i instrumentalistów, tworzących autorską muzykę elektroakustyczną – wyjaśnia Rafał Iwański.

- Zależy mi na tym, żeby uczestnicy festiwalu odkryli, że muzyka elektroniczna to nie tylko uproszczone utwory elektroniczne z nurtu techno na przykład, znane z setów didżejów w dyskotekach, ale także wszelkie inne zjawiska , które poprzedziły to, co się dzieje teraz w muzyce elektronicznej. Mam na myśli syntezatory modularne, wykorzystanie generatorów, fal radiowych czy też muzyki konkretnej, a z drugiej strony co jest bardzo istotne od samego początku istnienia muzyki elektronicznej, łączenie jej z instrumentami akustycznymi.

W trakcie festiwalu Muzykofilia wystąpią artyści wizjonerzy, eksperymentatorzy multiinstrumentaliści i konstruktorzy, wybitni przedstawiciele muzyki współczesnej. Koncertom towarzyszyć będą wykłady na temat muzyki elektronicznej i elektroakustycznej. Prezentacje w Dworze Artusa w Toruniu w sobotę i w niedzielę (18-19.05.) rozpoczynają się o 18.00.

Więcej informacji na stronie www.muzykofilia.pl

Warto wiedzieć:

Nazwa "Muzykofilia" zaczerpnięta jest z tytułu książki wybitnego angielskiego lekarza neurologa - Oliviera Sacksa, którego literatura badawcza jest wysoko ceniona przez krytykę i czytelników. Poprzez termin ten rozumiemy apoteozę wszystkich fenomenów muzycznych/dźwiękowych oraz doniosłość muzyki w oddziaływaniu na mózg ludzki.
Artyści z Australii, Francji, Austrii, Stanów Zjednoczonych oraz Polski wystąpią podczas III edycji Festiwalu Muzykofilia

Wiadomości lokalne

2020-04-02, godz. 07:30 Nitrochem dzieli się ze szpitalem zakaźnym maseczkami ochronnymi. I daje coś jeszcze Zakłady Chemiczne Nitro-Chem w Bydgoszczy przekazały miejscowemu Wojewódzkiemu Szpitalowi Obserwacyjno-Zakaźnemu im. Tadeusza Borowicza tysiąc maseczek ochron ... » więcej 2020-04-01, godz. 22:35 Przysięgą Hipokratesa w doktora Tomasza Latosa. Prezydent Bruski pisze do posła Prezydent Bydgoszczy pisze list otwarty do posła Tomasza Latosa. Temat to organizacja wyborów prezydenckich. Zarzutów jest sporo. Główny to data głosowania. T ... » więcej 2020-04-01, godz. 21:42 Koronawirus: osiem nowych przypadków w regionie. Jeden stan ciężki, ale stabilny Wojewoda kujawsko - pomorski zawiadamia o kolejnych ośmiu osobach zakażonych koronawirusem w naszym regionie. Łącznie chorują 84 osoby. » więcej 2020-04-01, godz. 21:00 Janikowo: zaczęli od masek, teraz dezynfekują całe miasto. I tak do skutku! Ten samorząd jako bodajże pierwszy w kraju (i jedyny?) rozdawał mieszkańcom pakiety ochronne, teraz zainicjował dezynfekcję ulic, parkingów i wejść do klatek ... » więcej 2020-04-01, godz. 20:21 Pamiętajmy o lokalnych wytwórcach. Kupując od nich pomagamy im przetrwać trudny czas „poMOCNY KOSZYK WIELKANOCNY” to akcja Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej, pod patronatem marszałka województwa. » więcej 2020-04-01, godz. 19:22 Ten prezent osłodzi życie tym, którzy ryzykują życie. Szczególnie teraz - dla nas [zdjęcia] Nie tylko sprzętem ochronnym, maseczkami i rękawiczkami można wspierać w trudnych czasach pandemii służby medyczne, w tym ratowników pogotowia ratunkowego. Os ... » więcej 2020-04-01, godz. 18:04 12 miesięcy dla szpitala w Grudziądzu. Co dalej? Nie wiadomo Nowe otwarcie dla grudziądzkiej lecznicy. Wszystko dzięki specustawie i uchwale grudziądzkiej Rady Miasta. » więcej 2020-04-01, godz. 17:10 Pięć osób nad trumną - rodziny z bólem serca znoszą rygory kwarantanny Jak zorganizować pogrzeb bliskiej osoby w czasie epidemii i kwarantanny, gdy przy trumnie może się spotkać maksymalnie pięć osób? Część rodzin dzieli się na g ... » więcej 2020-04-01, godz. 16:08 Prof. Bogusław Buszewski członkiem Europejskiej Akademii Nauki i Sztuki Związany z marszałkowską administracją naszego województwa wybitny polski chemik profesor Bogusław Buszewski, jako pierwszy w historii naukowiec Uniwersytetu ... » więcej 2020-04-01, godz. 15:00 Pub wpuszczał klientów tylnymi drzwiami. To się nazywa: nawarzyć sobie piwa! Klienci jednego z pubów w Toruniu wpuszczani byli przez pracującą tam osobę tylnymi drzwiami. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie, a osoby, które nie respekto ... » więcej
1234567