Niedziela, 15 grudnia 2019 r.   Imieniny: Niny, Celiny, Waleriana
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-05-18, 08:00 Iwona Muszytowska - Rzeszotek

Muzykofile wszystkich krajów łączcie się w Toruniu!

W trakcie festiwalu Muzykofilia wystąpią artyści wizjonerzy, eksperymentatorzy multiinstrumentaliści i konstruktorzy, wybitni przedstawiciele muzyki współczesnej./fot. Pixabay
W trakcie festiwalu Muzykofilia wystąpią artyści wizjonerzy, eksperymentatorzy multiinstrumentaliści i konstruktorzy, wybitni przedstawiciele muzyki współczesnej./fot. Pixabay
Artyści z Australii, Francji, Austrii, Stanów Zjednoczonych oraz Polski wystąpią podczas III edycji Festiwalu Muzykofilia: ars elektronika, który w weekend (18-19.05.) odbywa się w toruńskim Dworze Artusa.
Muzykofilia to cykl koncertów zainicjowany przez Rafała Iwańskiego, perkusjonistę i artystę dźwięku z Torunia, współzałożyciela grup muzycznych HATI, Innercity Ensemble, Kapital, Alameda 5 i projektu audiowizualnego Voices Of The Cosmos, solo tworzącego pod nazwą X-Navi:Et.

Wydarzenie jest kontynuacją dwóch dobrze przyjętych poprzednich edycji , których tematem był głos i instrument oraz natura dźwięku.

- Tegoroczna edycja prezentuje oryginalnych artystów dźwięku, kompozytorów i instrumentalistów, tworzących autorską muzykę elektroakustyczną – wyjaśnia Rafał Iwański.

- Zależy mi na tym, żeby uczestnicy festiwalu odkryli, że muzyka elektroniczna to nie tylko uproszczone utwory elektroniczne z nurtu techno na przykład, znane z setów didżejów w dyskotekach, ale także wszelkie inne zjawiska , które poprzedziły to, co się dzieje teraz w muzyce elektronicznej. Mam na myśli syntezatory modularne, wykorzystanie generatorów, fal radiowych czy też muzyki konkretnej, a z drugiej strony co jest bardzo istotne od samego początku istnienia muzyki elektronicznej, łączenie jej z instrumentami akustycznymi.

W trakcie festiwalu Muzykofilia wystąpią artyści wizjonerzy, eksperymentatorzy multiinstrumentaliści i konstruktorzy, wybitni przedstawiciele muzyki współczesnej. Koncertom towarzyszyć będą wykłady na temat muzyki elektronicznej i elektroakustycznej. Prezentacje w Dworze Artusa w Toruniu w sobotę i w niedzielę (18-19.05.) rozpoczynają się o 18.00.

Więcej informacji na stronie www.muzykofilia.pl

Warto wiedzieć:

Nazwa "Muzykofilia" zaczerpnięta jest z tytułu książki wybitnego angielskiego lekarza neurologa - Oliviera Sacksa, którego literatura badawcza jest wysoko ceniona przez krytykę i czytelników. Poprzez termin ten rozumiemy apoteozę wszystkich fenomenów muzycznych/dźwiękowych oraz doniosłość muzyki w oddziaływaniu na mózg ludzki.
Artyści z Australii, Francji, Austrii, Stanów Zjednoczonych oraz Polski wystąpią podczas III edycji Festiwalu Muzykofilia

Wiadomości lokalne

2019-12-15, godz. 08:05 „Wielki Jarmark Bożonarodzeniowy” w Strzelnie. Po raz pierwszy w mieście Wyroby artystów ludowych i rękodzielników, wigilijne potrawy i pyszne ciasta, a przede wszystkim świąteczną atmosferę można odnaleźć na zorganizowanym po raz ... » więcej 2019-12-14, godz. 20:00 Emocje i dobra energia w tańcu. Finał Grand Prix Polski w Ciechocinku Najlepsze krajowe pary taneczne rywalizują w Ciechocinku w turnieju finałowym Grand Prix Polski. Najmłodsi zawodnicy mają 12-13 lat. » więcej 2019-12-14, godz. 18:30 Cudne szopki i smakołyki na Jarmarku Adwentowym w Przysieku Szopki, na ogół tradycyjne w treści i kształtach, ale często wykonane z bardzo nietypowych, oryginalnych materiałów, nadesłano na 13. Konkurs Szopek Bożonarod ... » więcej 2019-12-14, godz. 18:18 Kto wie gdzie jest Mariusz Wruck? Policja i rodzina poszukuje 23-letniego Mariusza Wrucka. Mężczyzna zaginął 6 grudnia. Ostatni raz widziany był w Bydgoszczy, na ulicy Warszawskiej. Pochodzi z ... » więcej 2019-12-14, godz. 14:45 Terytorialsi z Inowrocławia złożyli przysięgę 100 nowych żołnierzy 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej złożyło, po raz pierwszy w Inowrocławiu, przysięgę wojskową. » więcej 2019-12-14, godz. 13:06 Jarek potrzebuje szpiku. Akcja rejestracji potencjalnych dawców Rejestrację potencjalnych dawców szpiku zorganizowano w toruńskich centrach handlowych. Akcję z Fundacją DKMS zorganizowali koledzy 16-letniego Jarka Aleksand ... » więcej 2019-12-14, godz. 11:30 Na czerwonym świetle na rondo? Nie ryzykuj. Mogą to wyłapać kamery Ośmiu kierowców wjechało na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Zostali za to ukarani przez policjantów obserwujących bydgoskie rondo Toruńskie za pomocą Mobil ... » więcej 2019-12-14, godz. 10:00 „Sobota z paszportami” w Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki zorganizował „Sobotę z paszportami”. Mieszkańcy mogą złożyć wnioski paszportowe w Bydgoszczy, Toruniu, Włocławku i Grudziąd ... » więcej 2019-12-14, godz. 09:11 Choinka z płyt CD? Dla UTP studentów to nic trudnego! Ma 3,5 metra wysokości i składa się z 1200 płyt CD. Choinka z recyklingu. Oryginalne drzewko stanęło w holu kampusu głównego Uniwersytetu Technologiczno-Przyr ... » więcej 2019-12-14, godz. 08:11 Nowatorskie operacje w Bydgoszczy, chodzi o profilaktyczną mastektomię W Centrum Onkologii w Bydgoszczy odbyły się dwie nowatorskie operacje mastektomii z równoczesną rekonstrukcją piersi z użyciem nowoczesnych implantów. » więcej
1234567