Niedziela, 19 maja 2019 r.   Imieniny: Iwa, Piotra, Celestyna
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-05-14, 20:56 Damian Klich/Redakcja

Co z ruchem na Starym Rynku w Bydgoszczy? Pytali o dowóz towarów i przesyłek

Spotkanie odbyło się w Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu/fot. Damian Klich
Spotkanie odbyło się w Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu/fot. Damian Klich
Spotkanie odbyło się w Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu/fot. Damian Klich
Spotkanie odbyło się w Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu/fot. Damian Klich
Ponad 50 osób wzięło udział w spotkaniu w ramach konsultacji społecznych dotyczących zmiany organizacji ruchu w rejonie Starego Rynku w Bydgoszczy.
Płyta Starego Rynku przeszła generalny remont i niedługo zostanie otwarta. Władze miasta chcą, aby okolice Starego Rynku były przyjazne dla pieszych. - Dlatego zaproponowaliśmy wyłączenie z ruchu płyty Starego Rynku i kilku uliczek, które są przyległe. Teraz chcielibyśmy wysłuchać opinii użytkowników - mówił zastępca prezydenta Bydgoszczy Mirosław Kozłowicz.

- Rynek i okoliczne ulice podzieliliśmy na trzy obszary – tłumaczył Jacek Witkowski, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej. - Pierwszy jest całkowicie wyłączony z ruchu pojazdów. Drugi to taki, gdzie będzie można się pojazdami poruszać, ale w sposób bardzo ograniczony, czyli będzie dotyczył tylko ewentualnie dojazdu do posesji. Wreszcie trzeci obszar – w tym będzie można się poruszać i zatrzymać pojazd, żeby rozładować towar, ewentualnie później gdzieś na wózku dowieźć do lokali gastronomicznych, sklepów itd.

Spotkanie odbyło się w Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu. Wzięło w nim udział około 50 osób – więcej, niż spodziewali się urzędnicy. - Chciałam się dowiedzieć, jakie będą zmiany w organizacji ruchu na terenie Starego Rynku. Jest to dla mnie ważne, ponieważ prowadzę tam sklep – mówiła jedna z uczestniczek.

- Jesteśmy tutaj z ramienia firmy kurierskiej. Kurier będzie miał problemy z doręczaniem przesyłek. Chcemy przedstawić propozycję, by wprowadzić określone godziny, w których będzie mógł tam dotrzeć – tłumaczyli inni uczestnicy.

Konsultacje na temat propozycji władz miasta potrwają jeszcze do 20 maja. Ankiety można wypełnić w formie papierowej w Urzędzie Miasta Bydgoszczy lub elektronicznie na stronie www.bydgoszcz.pl/StaryRynek.
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2019-05-19, godz. 17:30 Janusz Korwin-Mikke chce przekonać ludzi, którzy mają dość tego, co jest Regionalni kandydaci Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy do Parlamentu Europejskiego szukali wyborców w Toruniu: - Niesiemy Europie wolność nadzieję i ś ... » więcej 2019-05-19, godz. 16:36 Częściej na Motoarenie jeżdżą żużlowcy. Tym razem tor zajęli rowerzyści [galeria] Rodzinny Piknik Rowerowy odbył się w Toruniu z okazji jubileuszu dziesięciolecia Motoareny. Chętnych do poczucia się jak zawodnik, nie brakowało. Kusił i tor, ... » więcej 2019-05-19, godz. 14:42 Od Chełmży, do Dachau. W „Wiatraku” o inspirującym życiorysie kapłana z regionu Robert Zadura, były konsul Polski w Monachium, w niedzielę (19.05.) o godz. 16, opowie o księdzu Wincentym Frelichowskim, bohaterze trzech swoich książek i pr ... » więcej 2019-05-19, godz. 14:00 Uczniowie z Grudziądza mogą skorzystać z wakacyjnych półkolonii Samorząd po raz pierwszy na tak dużą skalę organizuje w szkołach letni wypoczynek dla dzieci. Zapisy - w czterech grudziądzkich placówkach - już się rozpoczęł ... » więcej 2019-05-19, godz. 13:49 Królik z Myślęcinka wziął udział w sesji zdjęciowej naszego reportera Niby pospolite zwierzątko, a bardzo dzielne i wytrwałe. Europę zdobyło wyruszając z...Rzymu. Po setkach lat wędrówek królik doszedł także na Różopole. Ma się ... » więcej 2019-05-19, godz. 13:21 W Myślęcinku spotkali się dobrzy ludzie i dobre psy! [galeria] Na bydgoskim Różopolu odbył się Piknik Dobrych psów i ludzi. To cykliczne spotkanie dla czworonogów organizowane przez bydgoskie Schronisko dla Zwierząt. » więcej 2019-05-19, godz. 12:45 Już wiadomo, jakie atrakcje powstaną przy otwartym basenie na Astorii! Zjeżdżalnia pontonowa dla dzieci, boiska wielofunkcyjne i strefa ze zdrową żywnością - to część pomysłów mieszkańców, które zrealizowane zostaną w strefach re ... » więcej 2019-05-19, godz. 12:28 Zmarł Eugeniusz Izdebski, żniński twórca ludowy, wychowawca wielu rzeźbiarzy Inspiracją dla twórczości pana Eugeniusza były przede wszystkim tradycje regionu pałuckiego oraz miejscowego folkloru. Na trasie Szlaku Piastowskiego można sp ... » więcej 2019-05-19, godz. 12:06 W poszukiwaniu życiowego przewodnika można pójść do Wyższej Szkoły Bankowej ''Doświadcz coachingu'' - to hasło Międzynarodowego Tygodnia Coachingu, który rozpoczyna się w Bydgoszczy w poniedziałek - 20 maja. Organizatorzy liczą, że sp ... » więcej 2019-05-19, godz. 10:55 Miasta są dla ludzi, a nie ludzie dla miast! A może nie? Odpowiedź czeka w ratuszu! W poniedziałek (20 maja) w bydgoskim ratuszu odbędzie się konferencja popularnonaukowa pt. „Wyzwania dla współczesnych miast”. Wszyscy jesteśmy pieszymi. Mias ... » więcej
1234567