Czwartek, 14 listopada 2019 r.   Imieniny: Rogera, Serafina, Wawrzyńca
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-05-14, 20:56 Damian Klich/Redakcja

Co z ruchem na Starym Rynku w Bydgoszczy? Pytali o dowóz towarów i przesyłek

Spotkanie odbyło się w Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu/fot. Damian Klich
Spotkanie odbyło się w Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu/fot. Damian Klich
Spotkanie odbyło się w Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu/fot. Damian Klich
Spotkanie odbyło się w Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu/fot. Damian Klich
Ponad 50 osób wzięło udział w spotkaniu w ramach konsultacji społecznych dotyczących zmiany organizacji ruchu w rejonie Starego Rynku w Bydgoszczy.
Płyta Starego Rynku przeszła generalny remont i niedługo zostanie otwarta. Władze miasta chcą, aby okolice Starego Rynku były przyjazne dla pieszych. - Dlatego zaproponowaliśmy wyłączenie z ruchu płyty Starego Rynku i kilku uliczek, które są przyległe. Teraz chcielibyśmy wysłuchać opinii użytkowników - mówił zastępca prezydenta Bydgoszczy Mirosław Kozłowicz.

- Rynek i okoliczne ulice podzieliliśmy na trzy obszary – tłumaczył Jacek Witkowski, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej. - Pierwszy jest całkowicie wyłączony z ruchu pojazdów. Drugi to taki, gdzie będzie można się pojazdami poruszać, ale w sposób bardzo ograniczony, czyli będzie dotyczył tylko ewentualnie dojazdu do posesji. Wreszcie trzeci obszar – w tym będzie można się poruszać i zatrzymać pojazd, żeby rozładować towar, ewentualnie później gdzieś na wózku dowieźć do lokali gastronomicznych, sklepów itd.

Spotkanie odbyło się w Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu. Wzięło w nim udział około 50 osób – więcej, niż spodziewali się urzędnicy. - Chciałam się dowiedzieć, jakie będą zmiany w organizacji ruchu na terenie Starego Rynku. Jest to dla mnie ważne, ponieważ prowadzę tam sklep – mówiła jedna z uczestniczek.

- Jesteśmy tutaj z ramienia firmy kurierskiej. Kurier będzie miał problemy z doręczaniem przesyłek. Chcemy przedstawić propozycję, by wprowadzić określone godziny, w których będzie mógł tam dotrzeć – tłumaczyli inni uczestnicy.

Konsultacje na temat propozycji władz miasta potrwają jeszcze do 20 maja. Ankiety można wypełnić w formie papierowej w Urzędzie Miasta Bydgoszczy lub elektronicznie na stronie www.bydgoszcz.pl/StaryRynek.
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2019-11-14, godz. 13:46 Wlazł kotek... do domku w Świeciu. Kto go zbudował? Młodzież! Brawo! Drewniany, piętrowy, ocieplony domek dla kotów zamontowano dzisiaj przy starostwie powiatowym w Świeciu. » więcej 2019-11-14, godz. 13:28 Tomasz Latos (PiS) po raz kolejny przewodniczącym sejmowej Komisji Zdrowia Tomasz Latos (PiS) został wybrany jednomyślnie w czwartek po raz kolejny na przewodniczącego sejmowej Komisji Zdrowia. Podczas pierwszego posiedzenia komisji ... » więcej 2019-11-14, godz. 12:48 CBA zabezpiecza dokumenty w firmach zajmujących się serwisem lokomotyw i wagonów Funkcjonariusze CBA w związku ze śledztwem dotyczącym wyrządzenia znacznej szkody Przewozom Regionalnym zabezpieczają w czwartek w 11 miejscach w kraju m.in. ... » więcej 2019-11-14, godz. 11:51 Zbigniew Sosnowski: ważne kto co ma do zaoferowania, a nie gdzie mieszka Miejsce zamieszkania nie powinno decydować o podziale stanowisk w samorządzie województwa - tak uważa Zbigniew Sosnowski, gość dzisiejszej Rozmowy dnia. » więcej 2019-11-14, godz. 10:49 Fotowoltaika na dachu UTP. Będzie bardziej ekologicznie! Dwie nowe instalacje fotowoltaiczne zamontowano na budynku w kampusie UTP w Fordonie w Bydgoszczy. » więcej 2019-11-14, godz. 09:47 Paweł Olszewski (KO) przewodniczącym sejmowej komisji infrastruktury. Piotr Król (PiS) zastępcą Paweł Olszewski (KO) został w czwartek wybrany na przewodniczącego sejmowej Komisji Infrastruktury. Za tą kandydaturą głosowało 31 posłów, jeden był przeciw. » więcej 2019-11-14, godz. 07:58 Cukrzyca - co warto o niej wiedzieć, jak przeciwdziałać? Akcja w bydgoskim NFZ Profilaktyce i leczeniu cukrzycy poświęcona była kolejna akcja Narodowego Funduszu Zdrowia. W siedzibie oddziału NFZ przy ul. Łomżyńskiej w Bydgoszczy mieszka ... » więcej 2019-11-13, godz. 21:05 Testowali seniorów z wiedzy obywatelskiej. Olimpiada na bydgoskim UKW 75 pytań i 60 minut na odpowiedź - kujawsko-pomorscy seniorzy pisali e środę test z wiedzy obywatelskiej. » więcej 2019-11-13, godz. 19:48 Trasa S5: sześć firm chce kończyć odcinek za Włochów, wyrzuconych z budowy W środę otwarto oferty firm budowlanych, które zgłosiły chęć budowy odcinka trasy S5 - od Białych Błot do Szubina. Zgłosiło się sześć firm. » więcej 2019-11-13, godz. 18:54 Bilet Uczniowski i Karta Malucha dla mieszkańców Metropolii Bydgoszcz 10 złotych za bilet miesięczny i 100 złotych za całoroczny zapłacą od 1 grudnia dzieci i młodzież z czterech ościennych gmin w okolicach Bydgoszczy za korzyst ... » więcej
1234567