Sobota, 24 października 2020 r.   Imieniny: Rafała, Marcina, Antoniego
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Ogłoszenie własne nadawcy
2019-05-14, 20:56 Damian Klich/Redakcja

Co z ruchem na Starym Rynku w Bydgoszczy? Pytali o dowóz towarów i przesyłek

Spotkanie odbyło się w Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu/fot. Damian Klich
Spotkanie odbyło się w Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu/fot. Damian Klich
Spotkanie odbyło się w Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu/fot. Damian Klich
Spotkanie odbyło się w Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu/fot. Damian Klich
Ponad 50 osób wzięło udział w spotkaniu w ramach konsultacji społecznych dotyczących zmiany organizacji ruchu w rejonie Starego Rynku w Bydgoszczy.
Płyta Starego Rynku przeszła generalny remont i niedługo zostanie otwarta. Władze miasta chcą, aby okolice Starego Rynku były przyjazne dla pieszych. - Dlatego zaproponowaliśmy wyłączenie z ruchu płyty Starego Rynku i kilku uliczek, które są przyległe. Teraz chcielibyśmy wysłuchać opinii użytkowników - mówił zastępca prezydenta Bydgoszczy Mirosław Kozłowicz.

- Rynek i okoliczne ulice podzieliliśmy na trzy obszary – tłumaczył Jacek Witkowski, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej. - Pierwszy jest całkowicie wyłączony z ruchu pojazdów. Drugi to taki, gdzie będzie można się pojazdami poruszać, ale w sposób bardzo ograniczony, czyli będzie dotyczył tylko ewentualnie dojazdu do posesji. Wreszcie trzeci obszar – w tym będzie można się poruszać i zatrzymać pojazd, żeby rozładować towar, ewentualnie później gdzieś na wózku dowieźć do lokali gastronomicznych, sklepów itd.

Spotkanie odbyło się w Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu. Wzięło w nim udział około 50 osób – więcej, niż spodziewali się urzędnicy. - Chciałam się dowiedzieć, jakie będą zmiany w organizacji ruchu na terenie Starego Rynku. Jest to dla mnie ważne, ponieważ prowadzę tam sklep – mówiła jedna z uczestniczek.

- Jesteśmy tutaj z ramienia firmy kurierskiej. Kurier będzie miał problemy z doręczaniem przesyłek. Chcemy przedstawić propozycję, by wprowadzić określone godziny, w których będzie mógł tam dotrzeć – tłumaczyli inni uczestnicy.

Konsultacje na temat propozycji władz miasta potrwają jeszcze do 20 maja. Ankiety można wypełnić w formie papierowej w Urzędzie Miasta Bydgoszczy lub elektronicznie na stronie www.bydgoszcz.pl/StaryRynek.
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2020-10-24, godz. 14:00 Odbierali tuszki, wygraną w konkursie „Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina” 2020 gęsich tuszek trafi w sumie do mieszkańców naszego regionu. Wszystko w ramach akcji „Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina”, która organizowana je ... » więcej 2020-10-24, godz. 12:33 Jazda zakończyła się na drzewie. Nie żyje siedemnastolatka 17-letnia pasażerka zginęła w wypadku w miejscowości Bielsk w gminie Kowalewo Pomorskie. Kierowca samochodu trafił do szpitala. » więcej 2020-10-24, godz. 10:08 Czego tam nie ma? Puszki pełne zdrowia dla podopiecznych Caritas Trzy tiry z żywnością dotarły do Ośrodka Caritas w Przysieku. Puszki z warzywami trafią do potrzebujących. Przydadzą się także podczas przygotowywania posiłkó ... » więcej 2020-10-24, godz. 08:03 Zapal Znicz Pamięci - apeluje IPN. W tym roku wspominamy pięć postaci XII edycja akcji „Zapal znicz pamięci” odbędzie się 25 października na terenie Oddziału IPN w Gdańsku i Delegatury IPN w Bydgoszczy. - Zapal znicz pamięci w m ... » więcej 2020-10-23, godz. 21:04 Zmiany w organizacji ruchu w centrum Torunia. Sprawdź jak jeździć od poniedziałku! [mapa] Od poniedziałku, 26 października 2020 r. zmieni się organizacja ruchu w rejonie pl. Niepodległości. Ma to związek z pracami torowymi na jezdni południowej ul. ... » więcej 2020-10-23, godz. 19:20 „Pogrzeb praw kobiet” – protesty w regionie. Chodzi o orzeczenie TK ws. aborcji W kilku miastach regionu odbyły się protesty przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego, który uznał za niezgodne z konstytucją przepisy dotyczące tzw. ab ... » więcej 2020-10-23, godz. 17:04 Ułatwienie dla chorych oraz przybywających na kwarantannie. ZUS sam pozyska informacje z Sanepidu Spore ułatwienia dla osób, które przebywają na kwarantannie lub w izolacji domowej. By otrzymać zasiłek, nie będzie już konieczne osobiste dostarczenie decyzj ... » więcej 2020-10-23, godz. 16:07 Mandat lub wniosek o ukaranie do sądu za brak maseczek. Tysiące interwencji! Od blisko dwóch tygodni w przestrzeni publicznej obowiązuje zakrywanie ust i nosa. Za nieprzestrzeganie tego obostrzenia grożą kary. » więcej 2020-10-23, godz. 15:05 Kreatywny ogrodnik z Dąbrowy Biskupiej. Niestety, hodowla nielegalna 19 rosnących krzaków konopi oraz blisko 20 kg suszących się już roślin zabezpieczyli policjanci z Inowrocławia na jednej z posesji w gminie Dąbrowa Biskupia. » więcej 2020-10-23, godz. 13:59 Koronawirus u księży i kleryków. Seminarium zamknięte do odwołania Ognisko koronawirusa w Wyższym Seminarium Duchownym w Toruniu - dowiedzieli się dziennikarze Polskiego Radia PiK. Zakażenie koronawirusem potwierdzono u 29 os ... » więcej
1234567