Środa, 08 lipca 2020 r.   Imieniny: Edgara, Elżbiety, Eugeniusza
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Na własne cztery kąty
2019-05-14, 20:56 Damian Klich/Redakcja

Co z ruchem na Starym Rynku w Bydgoszczy? Pytali o dowóz towarów i przesyłek

Spotkanie odbyło się w Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu/fot. Damian Klich
Spotkanie odbyło się w Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu/fot. Damian Klich
Spotkanie odbyło się w Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu/fot. Damian Klich
Spotkanie odbyło się w Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu/fot. Damian Klich
Ponad 50 osób wzięło udział w spotkaniu w ramach konsultacji społecznych dotyczących zmiany organizacji ruchu w rejonie Starego Rynku w Bydgoszczy.
Płyta Starego Rynku przeszła generalny remont i niedługo zostanie otwarta. Władze miasta chcą, aby okolice Starego Rynku były przyjazne dla pieszych. - Dlatego zaproponowaliśmy wyłączenie z ruchu płyty Starego Rynku i kilku uliczek, które są przyległe. Teraz chcielibyśmy wysłuchać opinii użytkowników - mówił zastępca prezydenta Bydgoszczy Mirosław Kozłowicz.

- Rynek i okoliczne ulice podzieliliśmy na trzy obszary – tłumaczył Jacek Witkowski, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej. - Pierwszy jest całkowicie wyłączony z ruchu pojazdów. Drugi to taki, gdzie będzie można się pojazdami poruszać, ale w sposób bardzo ograniczony, czyli będzie dotyczył tylko ewentualnie dojazdu do posesji. Wreszcie trzeci obszar – w tym będzie można się poruszać i zatrzymać pojazd, żeby rozładować towar, ewentualnie później gdzieś na wózku dowieźć do lokali gastronomicznych, sklepów itd.

Spotkanie odbyło się w Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu. Wzięło w nim udział około 50 osób – więcej, niż spodziewali się urzędnicy. - Chciałam się dowiedzieć, jakie będą zmiany w organizacji ruchu na terenie Starego Rynku. Jest to dla mnie ważne, ponieważ prowadzę tam sklep – mówiła jedna z uczestniczek.

- Jesteśmy tutaj z ramienia firmy kurierskiej. Kurier będzie miał problemy z doręczaniem przesyłek. Chcemy przedstawić propozycję, by wprowadzić określone godziny, w których będzie mógł tam dotrzeć – tłumaczyli inni uczestnicy.

Konsultacje na temat propozycji władz miasta potrwają jeszcze do 20 maja. Ankiety można wypełnić w formie papierowej w Urzędzie Miasta Bydgoszczy lub elektronicznie na stronie www.bydgoszcz.pl/StaryRynek.
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2020-07-08, godz. 21:00 Ważny temat: niepełnosprawni - kto się nimi zajmie po śmierci opiekunów? Jak skutecznie pomóc osobom niepełnosprawnym? W jaki sposób mądrze zabezpieczyć ich przyszłość? Na naszej antenie mówił na ten temat podczas wizyty w Bydgoszc ... » więcej 2020-07-08, godz. 20:15 Gdzie grzebać zwierzęta? Włocławscy społecznicy wskazują os. Kazimierza Wielkiego We Włocławku miłośnicy czworonogów starają się o zrealizowanie tego celu od półtora roku. Problemem jest jednak lokalizacja. Na propozycję Krzywej Góry zaprot ... » więcej 2020-07-08, godz. 19:21 Głosowanie się opłaca. Gminy z dostaną bonusy za wysoką frekwencję - Nie mamy tak pokaźnych promes, jakie wręczają samorządowcom przedstawiciele rządu, ale o czeki na 20 tys zł też warto powalczyć - mówił w Toruniu marszałek ... » więcej 2020-07-08, godz. 17:10 Rafał Trzaskowski w Radziczu: - Rolników trzeba traktować jak przedsiębiorców Współpracę z rządem i walkę o jak największe unijne dopłaty dla rolników oraz stworzenie funduszu klęskowego, jeśli wygra wybory - obiecywał na spotkaniu w Ra ... » więcej 2020-07-08, godz. 16:30 Duma Ciechocinka zrzuciła "kieckę"! Od pół wieku nie było tak dużego remontu tężni [wideo, zdjęcia] Najdłuższe w Europie tężnie są właśnie odświeżane. Nową tarninę przywiezie około 180 tirów. Rewitalizacja symbolu Ciechocinka pochłonie 22 mln zł, z czego 15 ... » więcej 2020-07-08, godz. 16:04 Łączy dwie części gminy, ułatwia życie ludziom. Nowa droga w gminie Koneck Na ten remont czekali mieszkańcy - 4,5-kilometrowy odcinek drogi otwarto uroczyście w Kolonii Straszewskiej, w powiecie aleksandrowskim. » więcej 2020-07-08, godz. 15:02 Policja z Bydgoszczy i Poznania wpadła na trop złodziei samochodów [zdjęcia, wideo] Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy wspólnie z poznańskimi policjantami zatrzymali dwie osoby zamieszane w przestępczość samochodową. 41 i ... » więcej 2020-07-08, godz. 13:12 „Prezydent Warszawy pozbył się problemu”. Odpady z Czajki zagrożeniem dla regionu Co z bombą ekologiczną, którą zafundowała m.in. naszemu regionowi warszawska oczyszczalnia Czajka? Pytała dziś na polu koło Wójcina bydgoska poseł PiS Ewa Koz ... » więcej 2020-07-08, godz. 11:30 Poseł Myrcha: Polska polityka potrzebuje zupełnie nowego otwarcia [rozmowa] - Rafał Trzaskowski nie boi się używać słów, że jest niesiony nową falą, także w polskim społeczeństwie, które oczekuje nowego rozdziału, nie odcinając się oc ... » więcej 2020-07-08, godz. 09:42 Zderzenie ciężarówki z cysterną, naczepa w poprzek jezdni. Wypadek na „dziesiątce" Dwa samochody ciężarowe zderzyły się w środę po godz. 7.00 w Przyłubiu na drodze krajowej na 10 (Bydgoszcz-Toruń). Cysterna wypadła z drogi, a zestaw z naczep ... » więcej
1234567