Piątek, 06 grudnia 2019 r.   Imieniny: Mikołaja, Jaremy, Emiliana
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-05-06, 10:05 Redakcja na podst. UM w Bydgoszcz

Ruszyła akcja "Czysta Bydgoszcz. Podejmij wyzwanie"

Posprzątaj swoją najbliższą okolicę z sąsiadami, rodziną lub znajomymi, zrób zdjęcie efektów i odbierz miejskie gadżety. Fot. Bydgoszcz.pl
Posprzątaj swoją najbliższą okolicę z sąsiadami, rodziną lub znajomymi, zrób zdjęcie efektów i odbierz miejskie gadżety. Fot. Bydgoszcz.pl
Posprzątaj swoją najbliższą okolicę z sąsiadami, rodziną lub znajomymi, zrób zdjęcie efektów i odbierz miejskie gadżety – ruszyła wielka akcja sprzątania Bydgoszczy. W wyzwaniu mogą wziąć udział także kluby sportowe, które za posprzątanie zanieczyszczonych miejsc otrzymają voucher o wartości tysiąca złotych.
Akcję "Czysta Bydgoszcz. Podejmij wyzwanie" zainaugurowało porządkowanie fordońskich górek w sobotę 27 kwietnia. Zastępca prezydenta Michał Sztybel w ramach obchodzonego 22 kwietnia Międzynarodowego Dnia Ziemi ogłosił wtedy aż dwie akcje służące walce z dzikimi wysypiskami i zaśmieconymi terenami: oprócz „Czystej Bydgoszczy”, ruszyła także pilotażowa akcja "Ekoklub" skierowana do klubów sportowych. W tej akcji sprzątanie może się opłacać. Każdy klub sportowy, który posprząta przynajmniej 3 tereny w pobliżu swojej siedziby otrzyma voucher na 1000 zł, za który zakupiony zostanie sprzęt sportowy. Z akcji kluby skorzystać będą mogły dwa razy do roku. Jeśli pomysł będzie cieszył się zainteresowaniem do inicjatywy sprzątania zaśmieconych miejsc będą mogły dołączyć inne podmioty.

Zasady akcji „Czysta Bydgoszcz – Podejmij wyzwanie!” i „Ekokluby” są proste – należy zgłosić zaśmiecone miejsce w Bydgoszczy (na adres odpady@um.bydgoszcz.pl, www.facebook.com/czystabydgoszcz), sfotografować je, następnie doprowadzić to miejsce do ładu, i ponownie je sfotografować. Te dwa zdjęcia (przed i po) powinny być umieszczone w grupie „Czysta Bydgoszcz. Podejmij wyzwanie” lub przesłane na adres mailowy odpady@um.bydgoszcz.pl. Zdjęcia zamieszczone w innym miejscu nie będą brane pod uwagę.

Minimalna liczba uczestników w akcji „Czysta Bydgoszcz – Podejmij wyzwanie!” to 5 osób. W przypadku zgłoszenia do akcji „Ekokluby” należy zgłosić grupę liczącą minimalnie 10 osób.
Miasto przekaże worki do zbierania śmieci mieszkańcom/klubom chętnym do wzięcia udziału w akcji. Po worki można się zgłaszać do Biura Zarządzania Gospodarką Odpadami Komunalnymi, zlokalizowanego przy ul. Wojska Polskiego 65 w Bydgoszczy.
Po uprzątnięciu terenu koordynator akcji zobowiązany jest do zgłoszenia tego faktu pod numerem telefonu 52 58 59 134 lub na adres odpady@um.bydgoszcz.pl wskazując miejsce zgromadzenia worków w celu ich sprzątnięcia przez odpowiednie służby.
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2019-12-06, godz. 18:12 Pracownicy bydgoskich domów pomocy społecznej wołają o pomoc...dla siebie Dziesięć minut na jednego podopiecznego, za mało podnośników i łóżek elektrycznych, dwie opiekunki na kilkudziesięciu chorych - tak według pracowników bydgosk ... » więcej 2019-12-06, godz. 17:18 Orszak świętego Mikołaja z prezentami dla chorych dzieci od Caritas i policji Ulicami Bydgoszczy przejechał w piatek (06.12.) konwój Świętego Mikołaja. Starszy jegomość z workiem prezentów w towarzystwie Polfinka i serca Caritas podjech ... » więcej 2019-12-06, godz. 15:04 Bydgoski „mechanik” ma trzy nowe pracownie. Nauczyciele i uczniowie zachwyceni Wyremontowane pomieszczenia i nowy sprzęty - w Zespole Szkół Mechanicznych nr 1 w Bydgoszczy uroczyście otwarto dziś trzy pracownie - mechatroniczną i informa ... » więcej 2019-12-06, godz. 13:28 Trzylatka potrzebuje pomocy! Mikołajkowy Koncert Charytatywny dla Karinki Ma cztery latka, zachorowała nagle, rodzice wierzą, że najgorsze już za nimi. Teraz potrzebuję pieniędzy na rehabilitację. W sobotę (7 grudnia) w Białych Błot ... » więcej 2019-12-06, godz. 12:39 Weekend cudów, czyli dary jadą do potrzebujących. Finał „Szlachetnej Paczki” W sobotę (7 grudnia) rozpoczyna się Weekend Cudów, czyli wyjątkowe dwa dni, w których „Szlachetna Paczka” dostarczy pomoc do kilkudziesięciu tysięcy potrzebuj ... » więcej 2019-12-06, godz. 12:13 Wygraj biżuterię YES na Gwiazdkę. Świąteczny konkurs w Polskim Radiu PiK Pięknie zastawiony stół, w tle lśniąca choinka, pod którą - masa prezentów. My też lubimy ten świąteczny obrazek. Chcesz podarować biżuterię na święta, a może ... » więcej 2019-12-06, godz. 10:19 Janusz Dzięcioł nie żyje. Zginął w wypadku na przejeździe kolejowym Tragedia wydarzyła się w piątek rano na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Białym Borze koło Grudziądza. W wypadku zginął Janusz Dzięcioł. » więcej 2019-12-06, godz. 09:38 Posłowie ponownie zajmą się projektem ws. utworzenia Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy. Sejm ponownie zajmie się obywatelskim projektem ustawy o utworzeniu Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy. Pierwsze czytanie zaplanowano na najbliższe posiedze ... » więcej 2019-12-06, godz. 08:21 Mikołajki z Polskim Radiem PiK. Mnóstwo prezentów dla dzieci z Cerkwicy Małej [zdjęcia, wideo] Wielka góra prezentów urosła w naszej bydgoskiej siedzibie. Wszystkie przekazaliśmy dzieciakom z Domu Dziecka w Cerkwicy Małej, które dziś zaprosiliśmy na Mik ... » więcej 2019-12-06, godz. 07:03 Przedświąteczny kiermasz w ZUS. Zyskali niepełnosprawni Ten kiermasz to przykład, jak lokalne instytucje mogą wspierać swoich sąsiadów. W siedzibie Zakładu Ubezpieczeń w bydgoskim Fordonie odbył się kiermasz świąte ... » więcej
1234567