Piątek, 06 grudnia 2019 r.   Imieniny: Mikołaja, Jaremy, Emiliana
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-04-29, 17:09 Jolanta Fischer/Redakcja

Stary Rynek po remoncie: gdzie wjadą samochody? Konsultacje dla bydgoszczan [sonda]

Prace nad renowacją Starego Rynku w Bydgoszczy kończą się w maju, a wprowadzenie wszystkich zmian może potrwać do końca lipca/fot. bydgoszcz.pl
Prace nad renowacją Starego Rynku w Bydgoszczy kończą się w maju, a wprowadzenie wszystkich zmian może potrwać do końca lipca/fot. bydgoszcz.pl
Jak będzie wyglądał ruch w okolicach bydgoskiego Starego Rynku? Są propozycje ratusza, teraz czas na mieszkańców. Rozpoczęły się konsultacje społeczne w tej sprawie.
Konsultacje potrwają do 20 maja. - Nie ma obawy, że rozmowy z mieszkańcami zablokują długo wyczekiwane zmiany w najbardziej reprezentatywnej części miasta. Nie pytamy: "czy", ale "w jakim stopniu" ograniczyć ruch w tym miejscu - zapewnia Maciej Bakalarczyk, menadżer Starego Miasta i Śródmieścia.

Co proponuje ratusz i drogowcy? - Nasza propozycja to wyłączony obszar ruchu, obejmujący płytę Starego Rynku i przyległe ulice, czyli: Niedźwiedzia, Batorego, Zaułek, Jana Kazimierza, Mostową, fragment ulicy krętej i Długiej - tłumaczy Wojciech Nalazek, zastępca dyrektora Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej. - Kolejnym jakby pierścieniami, otaczającym rynek, wprowadzamy następną strefę ograniczonej prędkości, gdzie będzie dostępność dla mieszkańców posesji, leżących na tym terenie, pojazdów zaopatrzenia itd.

Trzecia z kolei strefa - tzw. żółta - będzie dostępna praktycznie dla każdego - obejmie ulice dojazdowe do bydgoskiej Starówki. 14 maja odbędzie się spotkanie z mieszkańcami w Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. Gdańskiej 5. - Wtedy będziemy rozmawiali o ich uwagach i propozycjach. Serdecznie zapraszamy - mówi Michał Sztybel, zastępca prezydenta Bydgoszczy.

Prace nad renowacją Starego Rynku w Bydgoszczy kończą się w maju, a wprowadzenie wszystkich zmian może potrwać do końca lipca.
Relacja Jolanty Fischer

Stary Rynek w Bydgoszczy:

Bez samochodówRuch ograniczonyBez ograniczeń ruchuGłosuj i zobacz wyniki!

Wiadomości lokalne

2019-12-05, godz. 22:34 Jeszcze 8 miesięcy prac i będzie można pływać! I nie tylko! Symboliczna wiecha zawisła dziś na budowie basenu przy ul. Bażyńskich w Toruniu. Mieszkańcy będą mogli skorzystać z przebudowanego całkowicie obiektu w grudni ... » więcej 2019-12-05, godz. 21:32 Zorganizowano aukcję by pomóc bydgoskiemu klubowi Visła Blisko 17 tysięcy złotych zebrano podczas aukcji na rzecz siatkarskiego klubu Visła. W Bydgoskim Centrum Sztuki pod młotek poszły: rzeźby i obrazy, ale też pa ... » więcej 2019-12-05, godz. 19:23 Poznaliśmy pierwszego kandydata na stanowisko rektora UMK. Kto to? Prof. Andrzej Sokala z Wydziału Prawa i Administracji UMK ogłosił start w wyborach rektorskich. Stawia na harmonijny i zrównoważony rozwój całej uczelni, częś ... » więcej 2019-12-05, godz. 18:32 Podziękujmy wolontariuszom! Dzisiaj ich święto! [wideo] Dziś Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Z tej okazji w wielu miejscach regionu odbywają się targi wolontariatu. Na przykład w Bydgoszczy, w siedzibie Organiz ... » więcej 2019-12-05, godz. 17:23 Ich droga nie jest usłana różami. Znów muszą walczyć o swoje miejsca pracy Kwiaciarki z bydgoskiego placu Wolności znowu walczą o swoje pawilony. W tym miejscu ma powstać zbiornik retencyjny MWIK-u. Dodatkowo według wytycznych wojewó ... » więcej 2019-12-05, godz. 16:24 Czy w Polsce powstanie azyl dla dzikich zwierząt? Młodzi ludzie tego chcą Uczniowie z Torunia apelują o utworzenie azylu dla dzikich zwierząt w Polsce. Młodych poruszyła historia tygrysów uratowanych z „transportu śmierci”, które mu ... » więcej 2019-12-05, godz. 14:09 Zagraniczni wolontariusze „Wiatraka” śpiewają kolędy świata w tramwajach [wideo] Przyjechali z Włoch, Hiszpanii, Portugalii i Rumunii - młodzi wolontariusze „Wiatraka” wywołują uśmiech na twarzach bydgoskich pasażerów. W tramwajach rozbrzm ... » więcej 2019-12-05, godz. 13:05 Nowy dyrektor uspokaja. Grudziądzki szpital nie zostanie zlikwidowany Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dr. Wł. Biegańskiego w Grudziądzu nie zostanie zlikwidowany. Zapewnił o tym na konferencji prasowej nowy dyrektor placó ... » więcej 2019-12-05, godz. 11:35 Jakie atuty ma region? Jak można je wykorzystać? Co wpływa na rozwój województwa kujawsko-pomorskiego? Jak lepiej można to wykorzystać? O tym debatują naukowcy na sympozjum „Stymulatory rozwoju regionu”, zor ... » więcej 2019-12-05, godz. 09:57 Będzie zmiana na stanowisku zastępcy prezydenta Torunia? Czy Paweł Gulewski zastąpi Andrzeja Rakowicza na stanowisku zastępcy prezydenta Torunia? Prezydent miasta Michał Zaleski w Rozmowie Dnia Polskiego Radia PiK p ... » więcej
1234567