Wtorek, 29 września 2020 r.   Imieniny: Michała, Gabriela, Rafała
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Ogłoszenie własne nadawcy
2019-04-29, 17:09 Jolanta Fischer/Redakcja

Stary Rynek po remoncie: gdzie wjadą samochody? Konsultacje dla bydgoszczan [sonda]

Prace nad renowacją Starego Rynku w Bydgoszczy kończą się w maju, a wprowadzenie wszystkich zmian może potrwać do końca lipca/fot. bydgoszcz.pl
Prace nad renowacją Starego Rynku w Bydgoszczy kończą się w maju, a wprowadzenie wszystkich zmian może potrwać do końca lipca/fot. bydgoszcz.pl
Jak będzie wyglądał ruch w okolicach bydgoskiego Starego Rynku? Są propozycje ratusza, teraz czas na mieszkańców. Rozpoczęły się konsultacje społeczne w tej sprawie.
Konsultacje potrwają do 20 maja. - Nie ma obawy, że rozmowy z mieszkańcami zablokują długo wyczekiwane zmiany w najbardziej reprezentatywnej części miasta. Nie pytamy: "czy", ale "w jakim stopniu" ograniczyć ruch w tym miejscu - zapewnia Maciej Bakalarczyk, menadżer Starego Miasta i Śródmieścia.

Co proponuje ratusz i drogowcy? - Nasza propozycja to wyłączony obszar ruchu, obejmujący płytę Starego Rynku i przyległe ulice, czyli: Niedźwiedzia, Batorego, Zaułek, Jana Kazimierza, Mostową, fragment ulicy krętej i Długiej - tłumaczy Wojciech Nalazek, zastępca dyrektora Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej. - Kolejnym jakby pierścieniami, otaczającym rynek, wprowadzamy następną strefę ograniczonej prędkości, gdzie będzie dostępność dla mieszkańców posesji, leżących na tym terenie, pojazdów zaopatrzenia itd.

Trzecia z kolei strefa - tzw. żółta - będzie dostępna praktycznie dla każdego - obejmie ulice dojazdowe do bydgoskiej Starówki. 14 maja odbędzie się spotkanie z mieszkańcami w Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. Gdańskiej 5. - Wtedy będziemy rozmawiali o ich uwagach i propozycjach. Serdecznie zapraszamy - mówi Michał Sztybel, zastępca prezydenta Bydgoszczy.

Prace nad renowacją Starego Rynku w Bydgoszczy kończą się w maju, a wprowadzenie wszystkich zmian może potrwać do końca lipca.
Relacja Jolanty Fischer

Stary Rynek w Bydgoszczy:

Bez samochodówRuch ograniczonyBez ograniczeń ruchuGłosuj i zobacz wyniki!

Wiadomości lokalne

2020-09-28, godz. 20:49 Zapora we Włocławku już pół wieku siłuje się z Wisłą. Rzeka nie ustąpi... Stopień wodny na Wiśle we Włocławku kończy 50 lat. Gdy powstawał, miał być jednym z ośmiu w kaskadzie dolnej Wisły, a od pół wieku jest jedynym i, jak mówią s ... » więcej 2020-09-28, godz. 15:32 Koronawirus w regionie i szczegółowy raport wojewody: 152 przypadki W raporcie Ministerstwa Zdrowia z 28 września czytamy, że minionej doby w województwie kujawsko-pomorskim stwierdzono 152 pozytywne wyniki testów na obecność ... » więcej 2020-09-28, godz. 13:02 W szpitalu brak miejsc dla chorych z Covidem, wojsko pomaga w DPS-ach Miejsc dla pacjentów z koronawirusem zaczyna brakować w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Toruniu. Tymczasem „terytorialsi” z regionu od dwóch dni pomagają w ... » więcej 2020-09-28, godz. 11:26 Senator PSL po przejściu Covid-19: Apeluję o słuchanie sanepidu i empatię dla chorych - Gospodarka, szkoły - wszystko wróciło do normalności i w tej chwili trudno by było Polaków zmobilizować, aby nałożyli sami na siebie rygory i ograniczenia, ... » więcej 2020-09-28, godz. 09:46 Nowa elewacja i dodatkowe stropy. Remont zabytkowego spichlerza w Grudziądzu Ćwierć miliona złotych będzie kosztować remont elewacji grudziądzkiego XIV-wiecznego spichlerza numer 45. Prace zostaną wykonane od strony Wisły. » więcej 2020-09-28, godz. 07:03 Co słychać na budowie trasy S5? Raport z odcinka Bydgoszcz Błonie - Szubin Północ [zdjęcia] Budowa trasy S5 pomiędzy węzłem Bydgoszcz Błonie i Szubin Północ wiąże się z powstaniem nowych mostów wiaduktów i innych obiektów inżynierskich. Jednym z nich ... » więcej 2020-09-27, godz. 20:34 Witrażowy sterowiec? Tylko w Toruniu. Przypomina historię wojsk balonowych To ostatnia okazja, by zobaczyć - prawie na żywo - jak wyglądał jedyny w wojsku polskim sterowiec o imieniu Lech, który przed wojną stacjonował w Toruniu. » więcej 2020-09-27, godz. 18:59 Czołówka niedaleko Łochowa. Auta rozbite, jedno doszczętnie. Dwie osoby w szpitalu Groźny wypadek na trasie między miejscowością Łochowo i Gorzeń. Na wysokości wsi Niedola doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych. » więcej 2020-09-27, godz. 18:50 Prezydent Grudziądza Maciej Glamowski nie ma koronawirusa. Wraca do pracy Samorządowiec, o czym informowaliśmy w piątek, przebywał na kwarantannie w związku, z tym, że w szkole, do której chodzi jego dziecko, stwierdzono przypadek c ... » więcej 2020-09-27, godz. 12:41 Rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego. Obchody w regionie Obchody w Bydgoszczy rozpoczęło (o 10.30) nabożeństwo w kościele garnizonowym Najświętszej Maryi Panny Królowej Pokoju. Po mszy świętej zebrani złożyli kwiaty ... » więcej
1234567