Czwartek, 29 października 2020 r.   Imieniny: Euzebii, Wioletty, Felicjana
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Ogłoszenie własne nadawcy
2019-04-24, 19:32 Redakcja

Jarosław Kaczyński gościem konferencji "Być Polakiem - duma i powinność" we Włocławku

Jarosław Kaczyński wygłosił wykład w Muzeum Diecezjalnym we Włocławki/fot. Marek Ledwosiński
Jarosław Kaczyński wygłosił wykład w Muzeum Diecezjalnym we Włocławki/fot. Marek Ledwosiński
Wykład prezesa PiS odbył się w Muzeum Diecezjalnym z okazji Obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości. Tematów było wiele.
Współczesny patriotyzm: - To takie przeświadczenie, że trzeba pracować dla Polski, trzeba bronić jej interesów na wszystkich możliwych płaszczyznach, bo one są atakowane, są zagrożone. Jeżeli ktoś tego nie czyni albo, tym bardziej, działa w odmiennym kierunku, to patriotą nie jest. Trzeba być dumny z tego, że jest się Polakiem. (relacja: Marek Ledwosiński, PR PiK)

Przyjęcie euro: - Chodzi o to, żeby wszystkie stronnictwa się jasno wypowiedziały na ten temat. Przyjęcie euro w tej chwili jest w oczywisty sposób szkodliwy dla polskiej gospodarki. Euro może być przyjęte dopiero wtedy, kiedy Polska uzyska naprawdę bardzo wysoki poziom rozwoju porównywalny z Niemcami. Dopiero wtedy nam się to może opłacać. W tej chwili euro tak naprawdę opłaca się Niemcom, Holandii i w mniejszym stopniu Austrii. Jeżeli stronnictwa nie podpiszą tej deklaracji, to znaczy że są za euro i głos za nimi będzie oznaczał negatywny wstrząs ekonomiczny. (relacja: Marek Ledwosiński, PR PiK)

Język nienawiści: - Nie lubię tego zwrotu, bo to jest słowo lewicy, lewactwa i ono służy do tego żeby ograniczyć, eliminować wolność. Na zachodzie wolności słowa wolność i religii już w gruncie rzeczy nie ma, albo prawie nie ma. Jeżeli na przykład w Anglii nie można prowadzić poradni rodzinnych przykościelnych, ponieważ one musiałyby swatać homoseksualistów, albo wręcz oddawać im dzieci, bo inaczej to już byłyby instytucje wykluczające, dyskryminujących kogoś, to wobec tego nie ma wolności religii. (źr. IAR)

Korzenie państwa: - Niezależnie od tego, czy ktoś jest wierzący czy niewierzący musi akceptować chrześcijaństwo, bo Polska kultura w wyrosła chrześcijaństwa, i nie ma żadnej innej powszechnie znanej aksjologii, powszechnie znanego systemu wartości, niż ten który wyrasta z chrześcijaństwo, a którego głosicielem, dzierżycielem jest kościół katolicki. Kwestionowanie pozycji kościoła katolickiego w Polsce ma charakter po prostu niepatriotyczny. (źr. IAR)

NATO, UE: - Polska musi być suwerenna w NATO i w UE, tego wymaga dzisiaj Polski patriotyzm. Jeżeli spojrzeć na trzy główne wymiary polityki zewnętrznej państwa, czyli wymiar bezpieczeństwa, to z punktu widzenia tego wymogu, bez tej przynależności tego się zrealizować nie da. (IAR)
Jarosław Kaczyński: Państwo musi być emanacją wspólnoty
Jarosław Kaczyński o języku nienawiści (IAR)
Jarosław Kaczyński o współczesnym patriotyzmie/Marek Ledwosiński
Jarosław Kaczyński o przyjęciu przez Polskę euro/Marek Ledwosiński

Wiadomości lokalne

2020-10-28, godz. 21:42 Czarny protest: desperackie krzyki na filmie spod kościoła w Czernikowie 'Odłóż broń' - słychać na filmie nagranym w Czernikowie. Tam także protestowano przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego aborcji. Osoba, któ ... » więcej 2020-10-28, godz. 21:00 Nadal protestują na ulicach. A zaczęło się tak [film z drona] Protestujący wciąż wyrażają swoje niezadowolenie z czwartkowego (22.10.) orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, który potwierdził niezgodność aborcji eugeniczn ... » więcej 2020-10-28, godz. 20:13 W środę (28.10.) na Rondzie Skrzetuskim zginął Grzegorz Piórkowski, ratownik medyczny - Grzegorz Piórkowski był świetnym ratownikiem medycznym i dyspozytorem medycznym oraz wykładowcą na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum w Bydgoszczy, UMK w ... » więcej 2020-10-28, godz. 19:15 Bydgoska "Budowlanka" pomogła studenckiej przychodni dla ubogich [wideo] Przychodnia Studencka „Otwarte Drzwi” działająca przy Bazylice św. Wincentego a Paulo w Bydgoszczy, zyskała wsparcie od uczniów Zespołu Szkół Budowlanych. W r ... » więcej 2020-10-28, godz. 18:15 Toruńscy studenci wsparli protest kobiet. Dołączyli do strajku Część środowiska akademickiego UMK nie uczestniczyła w środę, 28 października, w zdalnych zajęciach lub podczas nauki ubrana była w czarną odzież. W czwartek ... » więcej 2020-10-28, godz. 17:10 Analiza: prof. Jacek Bartyzel, politolog i historyk idei (UMK) o proteście kobiet Jeden z najbardziej konsekwentnych konserwatystów polskich, prof. Jacek Bartyzel, politolog i historyk idei z toruńskiego UMK, opublikował w związku z protest ... » więcej 2020-10-28, godz. 16:13 NFZ, w 2021 roku przedłuży umowy z POZ - etami na pół roku. Dlaczego? Kujawsko-Pomorski Oddział Wojewódzkie NFZ w Bydgoszczy wysłał do świadczeniodawców POZ aneksy do umów na okres od 1 stycznia do 30 czerwca przyszłego roku. » więcej 2020-10-28, godz. 14:31 Ratownik medyczny zginął w wypadku na Rondzie Skrzetuskim! Poważny wypadek na Rondzie Skrzetuskim w Bydgoszczy. Na skrzyżowaniu Alei Wyszyńskiego z ulicą Skłodowskiej - Curie, samochód osobowy zderzył się z motocyklem ... » więcej 2020-10-28, godz. 13:29 Starostwo Powiatowe w Inowrocławiu wspiera uzdolnioną młodzież 31 uczniów otrzymało stypendia za sukcesy w nauce oraz osiągnięcia artystyczne i sportowe. » więcej 2020-10-28, godz. 13:00 Sesja Rady Miasta Bydgoszczy znów burzliwa Samo ustalanie porządku obrad zajęło radnym dwie i pół godziny... » więcej
1234567