Wtorek, 18 lutego 2020 r.   Imieniny: Szymona, Konstancji, Flawiana
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-04-24, 19:32 Redakcja

Jarosław Kaczyński gościem konferencji "Być Polakiem - duma i powinność" we Włocławku

Jarosław Kaczyński wygłosił wykład w Muzeum Diecezjalnym we Włocławki/fot. Marek Ledwosiński
Jarosław Kaczyński wygłosił wykład w Muzeum Diecezjalnym we Włocławki/fot. Marek Ledwosiński
Wykład prezesa PiS odbył się w Muzeum Diecezjalnym z okazji Obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości. Tematów było wiele.
Współczesny patriotyzm: - To takie przeświadczenie, że trzeba pracować dla Polski, trzeba bronić jej interesów na wszystkich możliwych płaszczyznach, bo one są atakowane, są zagrożone. Jeżeli ktoś tego nie czyni albo, tym bardziej, działa w odmiennym kierunku, to patriotą nie jest. Trzeba być dumny z tego, że jest się Polakiem. (relacja: Marek Ledwosiński, PR PiK)

Przyjęcie euro: - Chodzi o to, żeby wszystkie stronnictwa się jasno wypowiedziały na ten temat. Przyjęcie euro w tej chwili jest w oczywisty sposób szkodliwy dla polskiej gospodarki. Euro może być przyjęte dopiero wtedy, kiedy Polska uzyska naprawdę bardzo wysoki poziom rozwoju porównywalny z Niemcami. Dopiero wtedy nam się to może opłacać. W tej chwili euro tak naprawdę opłaca się Niemcom, Holandii i w mniejszym stopniu Austrii. Jeżeli stronnictwa nie podpiszą tej deklaracji, to znaczy że są za euro i głos za nimi będzie oznaczał negatywny wstrząs ekonomiczny. (relacja: Marek Ledwosiński, PR PiK)

Język nienawiści: - Nie lubię tego zwrotu, bo to jest słowo lewicy, lewactwa i ono służy do tego żeby ograniczyć, eliminować wolność. Na zachodzie wolności słowa wolność i religii już w gruncie rzeczy nie ma, albo prawie nie ma. Jeżeli na przykład w Anglii nie można prowadzić poradni rodzinnych przykościelnych, ponieważ one musiałyby swatać homoseksualistów, albo wręcz oddawać im dzieci, bo inaczej to już byłyby instytucje wykluczające, dyskryminujących kogoś, to wobec tego nie ma wolności religii. (źr. IAR)

Korzenie państwa: - Niezależnie od tego, czy ktoś jest wierzący czy niewierzący musi akceptować chrześcijaństwo, bo Polska kultura w wyrosła chrześcijaństwa, i nie ma żadnej innej powszechnie znanej aksjologii, powszechnie znanego systemu wartości, niż ten który wyrasta z chrześcijaństwo, a którego głosicielem, dzierżycielem jest kościół katolicki. Kwestionowanie pozycji kościoła katolickiego w Polsce ma charakter po prostu niepatriotyczny. (źr. IAR)

NATO, UE: - Polska musi być suwerenna w NATO i w UE, tego wymaga dzisiaj Polski patriotyzm. Jeżeli spojrzeć na trzy główne wymiary polityki zewnętrznej państwa, czyli wymiar bezpieczeństwa, to z punktu widzenia tego wymogu, bez tej przynależności tego się zrealizować nie da. (IAR)
Jarosław Kaczyński: Państwo musi być emanacją wspólnoty
Jarosław Kaczyński o języku nienawiści (IAR)
Jarosław Kaczyński o współczesnym patriotyzmie/Marek Ledwosiński
Jarosław Kaczyński o przyjęciu przez Polskę euro/Marek Ledwosiński

Wiadomości lokalne

2020-02-18, godz. 21:05 Połasił się na perfumy. Policja prosi o pomoc w identyfikacji Policjanci z Komisariatu Policji Bydgoszcz-Wyżyny proszą o pomoc w identyfikacji mężczyzny przedstawionego na zdjęciu. » więcej 2020-02-18, godz. 20:18 We Włocławku będą badać próbki pod kątem ASF. Powstanie jedno z najnowocześniejszych laboratoriów We Włocławku powstanie laboratorium do badania próbek pod kątem afrykańskiego pomoru świń ASF. Ma być jednym z najnowocześniejszych w kraju. » więcej 2020-02-18, godz. 19:37 Wolna sesja obywatelska w Bydgoszczy. O reformie wymiaru sprawiedliwości Wprowadzana przez rząd reforma sądownictwa była tematem dyskusji podczas 30. Wolnej Sesji Obywatelskiej w Bydgoszczy. » więcej 2020-02-18, godz. 18:40 Koniec procesu ws. wypadku na przejściu dla pieszych w Bydgoszczy. Zginęła 25-letnia kobieta Za niespełna tydzień zapadnie wyrok w sprawie śmiertelnego wypadku na przejściu dla pieszych na ul. Szpitalnej w Bydgoszczy. Do zdarzenia doszło przed Wigilią ... » więcej 2020-02-18, godz. 17:35 Nowe umowy z RPO m.in. na przygotowanie rewitalizacji linii kolejowej do Grudziądza PKP Polskie Linie Kolejowe otrzymały 8 mln zł unijnej dotacji na przygotowanie projektu rewitalizacji linii kolejowej nr 207 z Grudziądza do granic województw ... » więcej 2020-02-18, godz. 16:30 Regionalny geoportal z nowymi funkcjami. Skorzystają mieszkańcy Władze regionu stawiają na cyfryzację i rozbudowują tzw. System Informacji Przestrzennej Województwa. Infostrada 2.0 dzięki e-usługom ma być bliżej mieszkańcó ... » więcej 2020-02-18, godz. 15:24 Rodzice nie zgadzają się na likwidację szkoły w Trzemiętowie. Będzie protest Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Trzemiętowie, w gminie Sicienko ma zostać zlikwidowana. Na środę (19 lutego) rodzice zapowiadają protest. » więcej 2020-02-18, godz. 14:27 Politycy PiS oburzeni po udziale Kidawy-Błońskiej w spotkaniu o strategii województwa - Spotkanie konsultacyjne w Urzędzie Miasta Włocławek zostało upolitycznione i przekształcone w wiec poparcia dla kandydatki KO na prezydenta Małgorzaty Kidaw ... » więcej 2020-02-18, godz. 13:48 Sportowcy, bankowcy i ratownicy odporni na stres. Badania bydgoskich naukowców Stres u różnych grup zawodowych pod lupą naukowców. Bydgoscy psychologowie zakończyli kilkuletni projekt. » więcej 2020-02-18, godz. 13:03 Kidawa-Błońska we Włocławku: Prezydent musi słuchać głosu Polaków - Nie wierzę w zawetowanie przez prezydenta Andrzeja Dudę noweli dającej rekompensatę TVP i PR, ale obywatele mu to zapamiętają - mówiła Małgorzata Kidawa-Bło ... » więcej
1234567