Czwartek, 28 maja 2020 r.   Imieniny: Jaromira, Justa, Justyny
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Longinówka
2019-04-05, 14:33 Jolanta Fischer/Redakcja

Nowe domy opieki w regionie. Dla ciężko chorych, po leczeniu w szpitalach

-Domy opieki medycznej to dla ciężko chorych ogromne udogodnienie - podkreślano podczas oficjalnego podpisania umowy w Bydgoszczy/fot. Jolanta Fischer
-Domy opieki medycznej to dla ciężko chorych ogromne udogodnienie - podkreślano podczas oficjalnego podpisania umowy w Bydgoszczy/fot. Jolanta Fischer
12 domów opieki medycznej, rozsianych po całym województwie i remont Domu Sue Ryder w Bydgoszczy - to gwarantuje wicemarszałek Zbigniew Ostrowski. Dzisiaj uroczyście podpisano umowy.
- Potrzeby w zakresie opieki paliatywnej są ogromne. Nasz region jest szczególnie narażony na choroby nowotworowe - mówił wicemarszałek. - Na podstawie tych projektów zostanie objętych dzienną opieką medyczną około 700 osób w wizytach domowych i 150 w domach dziennej opieki medycznej - dodał. - Wizyty domowe będą zrealizowane w wymiarze około 65 tys., więc pieniądze służące realizacji tej umowy będą naprawdę znakomicie zainwestowane.

Inwestycje to wielka radość dla Andrzeja Stachowiaka, prezesa firmy Pallmed, która prowadzi Dom Sue Ryder w Bydgoszczy. W przypadku hospicjum, pieniądze pozwolą m.in. na wybudowanie specjalnej sali, w której całodobowo będą mogły przebywać rodziny pacjentów.

Prezes podkreśla, że domy opieki medycznej to dla ciężko chorych ogromne udogodnienie. - To są świadczenia, które nie są refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia i o które od lat zabiegaliśmy. Miejsca są już wyznaczone, już je organizujemy, podlegają pewnej adaptacji - opowiada.

W naszym regionie domy opieki medycznej powstaną w Bydgoszczy, Tucholi i w Świeciu. Zapewnią pomoc pacjentom wymagającym opieki, tuż po przebytej hospitalizacji. Chorzy przyjmowani będą na podstawie zwykłego skierowania od lekarza rodzinnego.
Mówi wicemarszałek Zbigniew Ostrowski
Mówi Andrzej Stachowiak, prezesa firmy Pallmed, która prowadzi Dom Sue Ryder w Bydgoszczy

Wiadomości lokalne

2020-05-28, godz. 07:04 Chcą refundacji urządzenia dla osób z usuniętą krtanią. Ministerstwo czeka na opinię Parlamentarzyści z Inowrocławia pytają ministra zdrowia o refundację urządzenia, ułatwiającego życie osobom z usuniętą krtanią. Tacy pacjenci, w czasie epidem ... » więcej 2020-05-27, godz. 21:32 „Jest dla nas życiowym przewodnikiem”. Bydgoszcz upamiętni 100. urodziny Jana Pawła II Bydgoska Rada Miasta przyjęła stanowisko w sprawie upamiętnienia 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II. Wniosek w tej sprawie zgłosił Jarosław Wenderlich z klub ... » więcej 2020-05-27, godz. 20:19 Radni PiS: strategia rozwoju Bydgoszczy bez konkretów. PO: Wypracowali ją mieszkańcy Bydgoska Rada Miasta przyjęła strategię rozwoju miasta do 2030 roku. Radni PiS mieli do dokumentu wiele zastrzeżeń, jednak w ocenie radnych koalicji - choć do ... » więcej 2020-05-27, godz. 19:48 Personel przebadany, wszystkie testy ujemne. Uzdrowisko Ciechocinek zaprasza - Uzdrowisko Ciechocinek jest bezpieczne i gotowe na przyjęcie kuracjuszy - przekazał Polskiemu Radiu PiK prezes spółki Marcin Zajączkowski. Szefostwo spółki ... » więcej 2020-05-27, godz. 18:54 Przed maturami szkoła domaga się oświadczeń od uczniów, że są zdrowi Abiturienci V LO w Bydgoszczy mają składać specjalne oświadczenia, że nie są zakażeni koronawirusem. Kuratorium Oświaty jest zdziwione, a prawnicy mówią, że o ... » więcej 2020-05-27, godz. 18:09 Prezydent Bydgoszczy: Budujmy przyszłość z bezpośrednim otoczeniem, nie z Toruniem - Bydgoszcz i Toruń mają kilkaset lat tradycji i nigdy się do siebie nie zbliżyły - mówił na sesji bydgoskiej Rady Miasta prezydent Rafał Bruski. Wyjaśniał ra ... » więcej 2020-05-27, godz. 16:12 Będzie nadzorował pracę siedmiu wydziałów. Nowy wiceprezydent Torunia [wideo] Pomoc społeczna, zdrowie, ochrona zabytków i zieleń miejska - to między innymi dziedziny, którymi jako nowy zastępca prezydenta Torunia zajmować się będzie Pa ... » więcej 2020-05-27, godz. 13:17 Uwaga, łabędzie na drodze! Nietypowa interwencja inowrocławskiej policji [zdjęcia] To było niecodzienne 'doprowadzenie'. Policjanci zaopiekowali się rodziną łabędzi i przekierowali ją w rejon pobliskiej rzeki. Tam posłuszni rodzice i siedem ... » więcej 2020-05-27, godz. 11:08 Były oficer z Bydgoszczy podejrzany o ustawianie przetargów dla armii [wideo] Do zatrzymań doszło w Bydgoszczy, Gdańsku i Warszawie. W gronie osób podejrzanych o zamieszanie w ten proceder, poza byłym żołnierzem, jest także dwóch biznes ... » więcej 2020-05-27, godz. 10:30 Rozmowa Dnia z Tomaszem Latosem: - W co gra opozycja? W destabilizację i chaos Gość Rozmowy dnia Polskiego Radia PiK przypuszcza, że jedna z poprawek senackich ma spowodować przesunięcie wyborów prezydenckich na dni po 6 sierpnia. » więcej
1234567