Niedziela, 08 grudnia 2019 r.   Imieniny: Marii, Światozara, Makarego
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-04-03, 17:18 Tatiana Adonis/Redakcja

Protest bydgoskich pracowników DPS-ów. „To jest nasz krzyk rozpaczy”

Protest pracowników DPS-ów w Bydgoszczy/fot. Tatiana Adonis
Protest pracowników DPS-ów w Bydgoszczy/fot. Tatiana Adonis
Protest pracowników DPS-ów w Bydgoszczy/fot. Tatiana Adonis
Protest pracowników DPS-ów w Bydgoszczy/fot. Tatiana Adonis
Pracownicy DPS-ów w Bydgoszczy domagają się podwyżek i poprawy warunków pracy. - Brakuje sprzętu i etatów, pracujemy ciężko za najniższą krajową – mówią.
Pracownicy są w sporze zbiorowym z dyrekcją. Oflagowali budynki wchodzące w skład Zespołu Domów Pomocy Społecznej i Ośrodków Wsparcia. Żądają spełniania ośmiu postulatów. Oprócz płacowych i sprzętowych mowa jest także o zwiększeniu liczby pracowników, czy utworzeniu systemu awansowania  zawodowego. 

- Zarabiamy na poziomie najniższej krajowej. Nasza praca wymaga zaangażowania fizycznego i psychicznego, psychicznie już nie wytrzymujemy – mówią. - Brakuje etatów w dziale opieki, często zdarza się że są dwie opiekunki na 40 osób. To nasz krzyk rozpaczy, bo chcielibyśmy dla naszych podopiecznych zrobić dużo więcej – dodają.

Bożena Degler-Łaniewska, dyrektor Zespołu Domów Pomocy Społecznej i Ośrodków Wsparcia w Bydgoszczy odpowiada, że na częściowe doposażenie pracownicy DPS-ów mogą liczyć, ale szans na podwyżki na razie nie ma. Dodaje, że o zwiększenie budżetu dla placówki będzie się zwracać do prezydenta miasta.

Tymczasem kolejne spotkanie pracowników z dyrekcją - 8 kwietnia. Jeśli nie przyniesie pozytywnych rezultatów, będą mediacje.

W skład Zespołu Domów Pomocy Społecznej i Ośrodków Wsparcia wchodzą trzy Domy Pomocy Społecznej, sześć Środowiskowych Domów Samopomocy i Ośrodek Wsparcia dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej. We wszystkich tych placówkach zatrudnionych jest ponad 230 osób.
Relacja Tatiany Adonis

Wiadomości lokalne

2019-12-08, godz. 16:55 Postanowili pomóc choremu Kubie na sportowo. Zorganizowali turniej piłkarski Magia świąt i mistrzowskie emocje w zespole szkół nr 9 w Bydgoszczy. Dziś odbył się tam turniej o puchar poseł Ewy Kozaneckiej. » więcej 2019-12-08, godz. 15:34 Off–Roadowe ho ho ho!!! Świetna akcja! A wszystko dla dzieciaków! [wideo] Sanie to już przeżytek - dziś św. Mikołaj przesiadł się do samochodu terenowego i miał jedną misję - zdobyć pieniądze na wypoczynek dla dzieci z domu dziecka. » więcej 2019-12-08, godz. 14:34 Zrób dzieciom radość darując pluszaka lub przybory szkolne Zabawki, maskotki, przybory szkolne i słodycze. Wszystko to można przynosić w ramach akcji „Za każdy uśmiech dziecka”, która odbywa się w Toruniu. » więcej 2019-12-08, godz. 12:24 Groźny wypadek w Gościeradzu. Rowerzysta w szpitalu Na drodze krajowej nr 25 w Gościeradzu doszło do wypadku. Samochód wpadł w poślizg i wypadł z drogi. Gdy znalazł się na ścieżce rowerowej uderzył w prawidłowo ... » więcej 2019-12-08, godz. 11:31 Rozbudowa Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy. Nowa przestrzeń przy ul. Gdańskiej Ostatnie prace konstrukcyjne wykonywane są przy nowej części Muzeum Okręgowego. Wykonywane jest zadaszenie. Nowa przestrzeń pozwoli wprowadzić szereg nowych f ... » więcej 2019-12-08, godz. 09:04 "Chcemy uratować ich od niesłusznej kary". Maraton Pisania Listów w Toruniu Torunianie stanęli w obronie osób, których prawa są łamane. Włączyli się w Międzynarodowy Maraton Pisania Listów, organizowany przez Amnesty International. » więcej 2019-12-08, godz. 07:20 Bydgoski garnizon w latach 1920-1939: powstaje album, historyk prosi o pomoc Bydgoski historyk z Instytutu Pamięci Narodowej, dr Krzysztof Osiński, przygotowuje - w związku z 100. rocznicą powrotu Bydgoszczy do odrodzonej Polski - albu ... » więcej 2019-12-07, godz. 21:24 Prosili o modlitwę o czyste powietrze. Akcja przed Areną Toruń 'Pomódlcie się o czyste powietrze i zdrowie nas wszystkich' - mówili przed Areną Toruń przedstawiciele ruchów miejskich. » więcej 2019-12-07, godz. 21:13 Męski Różaniec przeszedł ulicami Bydgoszczy. Inicjatywa Wojowników Maryi W sobotę po raz pierwszy ulicami Bydgoszczy przeszedł Męski Różaniec. Jest to inicjatywa mężczyzn - członków wspólnoty Wojownicy Maryi. » więcej 2019-12-07, godz. 19:46 Walczą o czyste powietrze. Marsz antysmogowy w Bydgoszczy [wideo] 'Pokochaj sąsiada', 'Idź pobiegać', 'Nie pal śmieci' - to hasła jakie pojawiły się dziś na transparentach mieszkańców Miedzynia, którzy smogowi mówią: 'dość!'. » więcej
1234567