Niedziela, 19 stycznia 2020 r.   Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-03-09, 15:37 Tatiana Adonis/Redakcja

Z dziećmi trzeba rozmawiać i poświęcać im czas. Tablet czy smartfon? Tak, tylko mądrze!

W Urzędzie Wojewódzkim spotkali się m.in. nauczyciele, katecheci, rodzice i samorządowcy. Fot. Tatiana Adonis
W Urzędzie Wojewódzkim spotkali się m.in. nauczyciele, katecheci, rodzice i samorządowcy. Fot. Tatiana Adonis
Korzystanie z komputera, internetu i telefonu komórkowego nie jest złe, ale trzeba to robić mądrze - o współczesnych zagrożeniach rozmawiają w Bydgoszczy uczestnicy ogólnopolskiego sympozjum pod hasłem "Dzieci i młodzież w zagrożeniu. Fonoholizm. Pornografia".
W Urzędzie Wojewódzkim spotkali się m.in. nauczyciele, katecheci, rodzice i samorządowcy.

Jak podkreśla Małgorzata Więczkowska, medioznawca i pedagog, ponad 45 proc. młodzieży stara się mieć telefon zawsze przy sobie, nawet gdy kładzie się spać i wstaje z łóżka.

- Dzieci zbyt dużo przebywają w wirtualnej rzeczywistości. Badania pokazują, że coraz młodsze dzieci coraz więcej czasu korzystają z nowych mediów i później jest z tego dużo problemów. Szczególnie jeżeli chodzi o małe dzieci rozwój mowy i rozwój intelektualny. Myślę, że należałoby w domu stworzyć takie strefy wolne od mediów - na pewno czas posiłków, sypialnia. To narzędzia, które mają nam służyć, ale nie mogą nami zawładnąć - powiedziała Małgorzata Więczkowska.

- Te urządzenia nie są złe, ale musimy z nich w sposób mądry korzystać. Dzieci nie są w stanie kontrolować siebie i nie są w stanie zawsze mądrze i dobrze z nich korzystać. Dlatego my - rodzice, powinniśmy na ten temat z dziećmi rozmawiać, nie tylko zabraniać, ale rozmawiać i poświęcać im czas - dodała Mirosława Chmielewicz z Centralnej Diakonii Społecznej.

Organizatorem sympozjum jest Diakonia Społeczna Ruchu Światło-Życie i Fundacja Światło-Życie.
Mówią Małgorzata Więczkowska i Mirosława Chmielewicz

Wiadomości lokalne

2020-01-18, godz. 20:15 Ale ciekawostka! Przyrodnicy znaleźli rzadką roślinę w Barcinie Pod hasłem „Dolina Noteci. Jest jeszcze w Barcinie co chronić i czym się zachwycać” barcińska biblioteka i Stowarzyszenie Ekologiczne zorganizowały w piątek k ... » więcej 2020-01-18, godz. 18:10 Dąb Stulecia już rośnie. Na uroczystości trzy prawnuczki Jana Maciaszka Jeden z dębów w Alei Ossolińskich w Bydgoszczy nosi od soboty miano Dębu Stulecia Powrotu Bydgoszczy do Polski. » więcej 2020-01-18, godz. 17:02 Błękitna Armia generała Hallera wjechała na rynek w Toruniu [zdjęcia] - Zawsze będziemy dbali o wolność i polskość naszego miasta, a także o to, by było miastem pokoju - powiedział w sobotę prezydent Torunia Michał Zaleski w 100 ... » więcej 2020-01-18, godz. 16:04 Bydgoszcz jest polska! Miasto biało-czerwone na stulecie powrotu do Macierzy [wideo] Bydgoszcz przybrała uroczyste oblicze z okazji 100-lecia powrotu do wolnej Polski. Na bydgoskim ratuszu pojawił się ogromny baner z napisem 'Bydgoszcz jest po ... » więcej 2020-01-18, godz. 14:50 Kidawa-Błońska: 100 lat temu salwy armatnie oznajmiły, że Toruń jest wolny Wicemarszałek Sejmu Małgorzata-Kidawa Błońska (PO) świętowała z Toruniem 100-lecie powrotu miasta do wolnej Polski. Zaapelowała do prezydenta Andrzeja Dudy, b ... » więcej 2020-01-18, godz. 12:50 Obchody 100. rocznicy wolnej Bydgoszczy: zmiany w organizacji ruchu w centrum W związku z planowanymi uroczystościami - do wtorku (20 stycznia) trzeba zwracać uwagę na oznakowanie na ulicach przyległych do Starego Rynku. Jeździmy inacze ... » więcej 2020-01-18, godz. 11:40 Premier Morawiecki świętuje z Bydgoszczą 100-lecie powrotu do Polski [wideo, zdjęcia] - Jesteśmy unitarnym państwem polskim i takim państwem pozostaniemy - powiedział w sobotę w Bydgoszczy premier Mateusz Morawiecki. Podkreślił, że wszyscy urzę ... » więcej 2020-01-18, godz. 11:11 Burmistrz Aleksandrowa Kujawskiego nie żyje. Przegrał walkę z ciężką chorobą Zmarł burmistrz Aleksandrowa Kujawskiego Andrzej Cieśla. Tragiczną informację przekazała na portalu społecznościowym m.in. miejscowa Ochotnicza Straż Pożarna. » więcej 2020-01-18, godz. 09:26 Weekend radości! 100 lat temu Bydgoszcz i Toruń wróciły do wolnej Polski [program obchodów] Ponad pół tysiąca osób weźmie udział w rekonstrukcji wydarzeń sprzed stu lat na Starym Rynku w Bydgoszczy. W Toruniu odbędzie się rekonstrukcja powitania pols ... » więcej 2020-01-18, godz. 08:02 Setna rocznica powrotu Bydgoszczy do Macierzy. Jest co czytać! Z okazji setnej rocznicy powrotu Bydgoszczy do wolnej Polski Archiwum Państwowe wydało książkę „Polska Bydgoszcz w dokumencie archiwalnym 1918-1920”. » więcej
1234567