Poniedziałek, 23 września 2019 r.   Imieniny: Tekli, Bogusława, Linusa
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-03-09, 15:37 Tatiana Adonis/Redakcja

Z dziećmi trzeba rozmawiać i poświęcać im czas. Tablet czy smartfon? Tak, tylko mądrze!

W Urzędzie Wojewódzkim spotkali się m.in. nauczyciele, katecheci, rodzice i samorządowcy. Fot. Tatiana Adonis
W Urzędzie Wojewódzkim spotkali się m.in. nauczyciele, katecheci, rodzice i samorządowcy. Fot. Tatiana Adonis
Korzystanie z komputera, internetu i telefonu komórkowego nie jest złe, ale trzeba to robić mądrze - o współczesnych zagrożeniach rozmawiają w Bydgoszczy uczestnicy ogólnopolskiego sympozjum pod hasłem "Dzieci i młodzież w zagrożeniu. Fonoholizm. Pornografia".
W Urzędzie Wojewódzkim spotkali się m.in. nauczyciele, katecheci, rodzice i samorządowcy.

Jak podkreśla Małgorzata Więczkowska, medioznawca i pedagog, ponad 45 proc. młodzieży stara się mieć telefon zawsze przy sobie, nawet gdy kładzie się spać i wstaje z łóżka.

- Dzieci zbyt dużo przebywają w wirtualnej rzeczywistości. Badania pokazują, że coraz młodsze dzieci coraz więcej czasu korzystają z nowych mediów i później jest z tego dużo problemów. Szczególnie jeżeli chodzi o małe dzieci rozwój mowy i rozwój intelektualny. Myślę, że należałoby w domu stworzyć takie strefy wolne od mediów - na pewno czas posiłków, sypialnia. To narzędzia, które mają nam służyć, ale nie mogą nami zawładnąć - powiedziała Małgorzata Więczkowska.

- Te urządzenia nie są złe, ale musimy z nich w sposób mądry korzystać. Dzieci nie są w stanie kontrolować siebie i nie są w stanie zawsze mądrze i dobrze z nich korzystać. Dlatego my - rodzice, powinniśmy na ten temat z dziećmi rozmawiać, nie tylko zabraniać, ale rozmawiać i poświęcać im czas - dodała Mirosława Chmielewicz z Centralnej Diakonii Społecznej.

Organizatorem sympozjum jest Diakonia Społeczna Ruchu Światło-Życie i Fundacja Światło-Życie.
Mówią Małgorzata Więczkowska i Mirosława Chmielewicz

Wiadomości lokalne

2019-09-23, godz. 12:26 Eksperymenty w naukobusie. Chodzi o to, by zarazić dzieci nauką Święto nauki zorganizowano w poniedziałek w Kijewie Królewskim koło Chełmna. Okazją był przyjazd naukobusu do szkoły podstawowej. » więcej 2019-09-23, godz. 11:18 Poseł Piotr Król: Trasa S10 musi powstać, to jest nasz priorytet! - Odcinek drogi S10 łączący Bydgoszcz z Toruniem powstanie w ciągu najbliższej kadencji Parlamentu, niezależnie od tego, czy znajdzie się partner prywatny, cz ... » więcej 2019-09-23, godz. 09:57 600 uczestników, kolor pomarańczowy. Biegali w Inowrocławiu [zdjęcia] Ponad 600 biegaczy wzięło udział w trzeciej już w tym roku odsłonie biegowego cyklu 'Cztery kolory' w Inowrocławiu. » więcej 2019-09-23, godz. 09:05 Atrakcje z regionu będą walczyć o tytuł Najlepszego Produktu Turystycznego Perspektywy - 9 Hills Festiwal w Chełmnie, Leśny Park Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy oraz Dom Mikołaja Kopernika w Toruniu mają szanse na mian ... » więcej 2019-09-23, godz. 08:19 Łączy nas nie tylko Jan Śniadecki. Nasz dziennikarz z delegacją regionu na Litwie [zdjęcia] Dariusz Gross z Polskiego Radia PiK pojechał wraz z delegacją samorządowców i dziennikarzy z Kujaw i Pomorza na Litwę. - Jest wiele elementów, które łączą nas ... » więcej 2019-09-22, godz. 20:18 Kwiaty, pokaz zwierząt i promocja karpia. Jesienny kiermasz w Minikowie [zdjęcia] Ponad 100 stoisk handlowych z roślinami do wysadzenia, jadłem tradycyjnym i innymi towarami znalazło się na terenach wystawowych Kujawsko -Pomorskiego Ośrodka ... » więcej 2019-09-22, godz. 19:10 Niepełnosprawni na pikniku w Toruniu. "Funkcjonują tak samo, jak zdrowi" [wideo] Zabawa oraz integracja - takie były cele II Toruńskiego Edukacyjnego Pikniku Osób Niepełnosprawnych, który zorganizowano dziś w Centrum Targowym Park na Bydgo ... » więcej 2019-09-22, godz. 17:19 Dawni mieszkańcy wspominają swoje miejsca. II Święto Chełmińskiego Przedmieścia Pamiątki, stare zdjęcia mogli oglądać torunianie na II Święcie Chełmińskiego Przedmieścia na terenie Wodociągów. » więcej 2019-09-22, godz. 15:16 Wspinali się na ścianę w lesie, wisieli pod mostem.Terenowa Masakra w Bydgoszczy [zdjęcia] 'Pozioma siatka - kto chodził po dachach, to sobie poradzi', 'Ściana w lesie - z jej szczytu widać już świetlaną przyszłość' - to opis dwóch z 52 przeszkód na ... » więcej 2019-09-22, godz. 13:03 Zwłoki dryfowały w wodzie. Mężczyzna utonął w Wiśle w Bydgoszczy Ciało około 50-letniego mężczyzny wyłowiono z Wisły w Bydgoszczy. » więcej
1234567