Środa, 29 stycznia 2020 r.   Imieniny: Zdzisława, Franciszka, Józefa
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-02-05, 11:57 Redakcja

Kierowca tira "nie zauważył", że uderzył w renault, które z kolei przewróciło latarnię

Wypadek w Lipnie/fot. materiały policji
Wypadek w Lipnie/fot. materiały policji
55-latek kierujący ciężarowym mercedesem nieprawidłowo omijał pojazd i uderzył w niego, nie zachowując odpowiedniego odstępu/fot. materiały policji
55-latek kierujący ciężarowym mercedesem nieprawidłowo omijał pojazd i uderzył w niego, nie zachowując odpowiedniego odstępu/fot. materiały policji
Wypadek w Lipnie/fot. materiały policji
Wypadek w Lipnie/fot. materiały policji
Ciężarówka, jadąca przez Lipno, uderzyła w stojącego na poboczu renault tak mocno, że samochód został siłą wepchnięty na latarnię, która się złamała. Kierowca jednak pojechał dalej. Na trasie zatrzymali go policjanci.
Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godz. 13.00 w Lipnie. - Kierujący renault 32-letni mieszkaniec Lipna nieprawidłowo zaparkował na chodniku i jezdni, i wyszedł na chwilę z pojazdu - relacjonuje podkom. Małgorzata Małkińska, oficer prasowy KPP w Lipnie. - Gdy do niego wrócił i wsiadł do środka, poczuł silne uderzenie w tył. Było tak mocne, że auto zostało przepchnięte do przodu i uderzyło w latarnię uszkadzając ją.

Okazało się, że 55-latek kierujący ciężarowym mercedesem nieprawidłowo omijał pojazd i uderzył w niego, nie zachowując odpowiedniego odstępu. Nie zatrzymał się jednak i pojechał dalej. - Wyjechał z Lipna i kierował się w stronę Rypina - poinformował policję przypadkowy świadek.

Ciężarówka została zatrzymana na terenie powiatu rypińskiego. Mieszkaniec Włocławka tłumaczył, że nic nie wie o udziale w kolizji, a widniejące na swoim samochodzie uszkodzenia przypisywał dawniejszemu zdarzeniu drogowemu.

Obaj kierujący pojazdami byli trzeźwi. Kierowca renault został ukarany mandatem za nieprawidłowe parkowanie pojazdu. Policjanci zatrzymali mu także dowód rejestracyjny, bo jego samochód został poważnie uszkodzony.
W przypadku kierowcy ciężarówki - policjanci skierują wniosek do sądu o ukaranie go.
Lipno

Wiadomości lokalne

2020-01-29, godz. 14:25 Sępólno Krajeńskie z mianem „Miasta dobrego życia". To trzeba sprawdzić! Polski Instytut Ekonomiczny ogłosił wyniki rankingu jakości życia, w którym Sępólno Krajeńskie okrzyknięte zostało „Miastem dobrego życia'. Oceniano miasta li ... » więcej 2020-01-29, godz. 12:45 Ogień w kamienicy w Gniewkowie. Obrażenia, poparzenia, zatrucie dymem Dwie osoby trafiły do szpitala po pożarze mieszkania w kamienicy przy ul. Paderewskiego w Gniewkowie. Z ogniem walczyło 5 zastępów straży pożarnej. » więcej 2020-01-29, godz. 11:46 Koalicyjne roszady w bydgoskiej radzie miasta. Ireneusz Nitkiewicz odchodzi Zmiana w prezydium bydgoskiej Rady Miasta. Ze stanowiska wiceprzewodniczącego zrezygnował Ireneusz Nitkiewicz. Dlaczego to zrobił? » więcej 2020-01-29, godz. 10:26 Anna Gembicka w Radiu PiK: - Turystyka uzdrowiskowa może ożywić region Dawny basen solankowy w Ciechocinku ma szansę znowu przyciągać kuracjuszy. Starania o odnowienie niszczejącego od lat obiektu - zapowiedziała na naszej anteni ... » więcej 2020-01-29, godz. 10:15 Władze szpitala w Świeciu uspokajają: nikt w tej lecznicy nie choruje na koronawirusa 55 - letni mężczyzna mieszkaniec Chełmna, który trafił tam kilka dni temu sam zgłosił się do lecznicy, bo miał objawy grypy. Wcześniej wrócił z Australii, mia ... » więcej 2020-01-29, godz. 09:41 Starówka to nie wszystko. Warto zajrzeć za winkiel, wejść po schódkach - z tą książką! Powstał nowy subiektywny przewodnik po Bydgoszczy zatytułowany „Za winklem, po schódkach”, a w nim miejsca nieoczywiste, nieco ukryte, pierwsza liga miejskieg ... » więcej 2020-01-29, godz. 07:55 „Środa z Profilaktyką”- tym razem wszystko o aktywności fizycznej Przeciwdziałanie chorobom oraz wsparcie w ich leczeniu poprzez aktywność fizyczną dostosowaną do stanu zdrowia będzie głównym tematem kolejnej „Środy z Profil ... » więcej 2020-01-29, godz. 06:30 Poseł Piotr Król szefem podkomisji stałej ds. transportu drogowego Bydgoski poseł Prawa i Sprawiedliwości Piotr Król został przewodniczącym podkomisji stałej ds. transportu drogowego, drogownictwa, bezpieczeństwa ruchu drogow ... » więcej 2020-01-28, godz. 20:15 Co dalej z portem multimodalnym w Emilianowie? Wojewoda odpowiada Trzymamy rękę na pulsie - zapewnia wojewoda kujawsko-pomorski w sprawie powstania portu multimodalnego w Emilianowie pod Bydgoszczą. „Express Bydgoski” napisa ... » więcej 2020-01-28, godz. 18:35 Sądowa batalia o uniewinnienie wójta gminy Warlubie Wójt Warlubia walczy o uniewinnienie. W Sądzie Okręgowym w Bydgoszczy odbyła się rozprawa apelacyjna. To pokłosie wyroku świeckiego sądu z czerwca 2019 roku, ... » więcej
1234567