Piątek, 20 września 2019 r.   Imieniny: Filipiny, Eustachego, Euzebii
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-02-05, 11:57 Redakcja

Kierowca tira "nie zauważył", że uderzył w renault, które z kolei przewróciło latarnię

Wypadek w Lipnie/fot. materiały policji
Wypadek w Lipnie/fot. materiały policji
55-latek kierujący ciężarowym mercedesem nieprawidłowo omijał pojazd i uderzył w niego, nie zachowując odpowiedniego odstępu/fot. materiały policji
55-latek kierujący ciężarowym mercedesem nieprawidłowo omijał pojazd i uderzył w niego, nie zachowując odpowiedniego odstępu/fot. materiały policji
Wypadek w Lipnie/fot. materiały policji
Wypadek w Lipnie/fot. materiały policji
Ciężarówka, jadąca przez Lipno, uderzyła w stojącego na poboczu renault tak mocno, że samochód został siłą wepchnięty na latarnię, która się złamała. Kierowca jednak pojechał dalej. Na trasie zatrzymali go policjanci.
Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godz. 13.00 w Lipnie. - Kierujący renault 32-letni mieszkaniec Lipna nieprawidłowo zaparkował na chodniku i jezdni, i wyszedł na chwilę z pojazdu - relacjonuje podkom. Małgorzata Małkińska, oficer prasowy KPP w Lipnie. - Gdy do niego wrócił i wsiadł do środka, poczuł silne uderzenie w tył. Było tak mocne, że auto zostało przepchnięte do przodu i uderzyło w latarnię uszkadzając ją.

Okazało się, że 55-latek kierujący ciężarowym mercedesem nieprawidłowo omijał pojazd i uderzył w niego, nie zachowując odpowiedniego odstępu. Nie zatrzymał się jednak i pojechał dalej. - Wyjechał z Lipna i kierował się w stronę Rypina - poinformował policję przypadkowy świadek.

Ciężarówka została zatrzymana na terenie powiatu rypińskiego. Mieszkaniec Włocławka tłumaczył, że nic nie wie o udziale w kolizji, a widniejące na swoim samochodzie uszkodzenia przypisywał dawniejszemu zdarzeniu drogowemu.

Obaj kierujący pojazdami byli trzeźwi. Kierowca renault został ukarany mandatem za nieprawidłowe parkowanie pojazdu. Policjanci zatrzymali mu także dowód rejestracyjny, bo jego samochód został poważnie uszkodzony.
W przypadku kierowcy ciężarówki - policjanci skierują wniosek do sądu o ukaranie go.
Lipno

Wiadomości lokalne

2019-09-20, godz. 16:00 Kandydaci PiS chcą rozmawiać z ludźmi. O Polsce, nie o Białorusi... - Bo Polska to nie Białoruś - tłumaczył na przedwyborczym spotkaniu w Toruniu kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Senatu Zbigniew Rasielewski. Głos zabrał tak ... » więcej 2019-09-20, godz. 15:15 Czterysta lat, miliony godzin lekcyjnych, tysiące uczniów, setki profesorów... I Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida z Oddziałami Dwujęzycznymi w Bydgoszczy to szkoła, która historycznie nawiązuje do tradycji kolegium jezuickiego. ... » więcej 2019-09-20, godz. 13:53 Młodzi walczą w obronie Ziemi. Protest Tysiąca Miast w Toruniu - Nie damy zabrać sobie przyszłości - przekonywali uczestnicy Młodzieżowego Strajku Klimatycznego pod pomnikiem Mikołaja Kopernika w Toruniu. Podobne manifest ... » więcej 2019-09-20, godz. 12:55 Zabytkowe autobusy, komunikacja za darmo. Dzień Bez Samochodu w Bydgoszczy Darmowa komunikacja miejska, zlot zabytkowych autobusów i parada pojazdów - tak Bydgoszcz będzie świętowała Europejski Dzień bez Samochodu. » więcej 2019-09-20, godz. 12:15 Czterolatek, który wypadł z okna mieszkania na 11. piętrze, w stanie ciężkim Czteroletni chłopiec, który wypadł z okna mieszkania znajdującego się na 11. piętrze jednego z budynków w Toruniu, przeżył wielogodzinną operację. Jest w stan ... » więcej 2019-09-20, godz. 11:06 Usiądź na miejscu radnego, zwiedzaj gabinet prezydenta. Drzwi Otwarte w ratuszu Urzędowe korytarze na wyciągnięcie ręki. Bydgoski ratusz organizuje w sobotę (21 września) Drzwi Otwarte. » więcej 2019-09-19, godz. 20:35 Prezes PiS w Bydgoszczy: nasze zapowiedzi zostały spełnione, uzyskaliśmy wiarygodność Nasze zapowiedzi zostały spełnione i to nie tylko te, które składaliśmy przed wyborami; uzyskaliśmy w ten sposób to, co jest fundamentem demokracji - wiarygod ... » więcej 2019-09-19, godz. 19:45 Pamięci pomordowanych w Miednoje policjantów. Uroczystość w Bydgoszczy W Bydgoszczy uczczono pamięć polskich policjantów pomordowanych w Miednoje przez NKWD. Cześć ofiarom oddali przedstawiciele władz miasta, kombatanci i uczniow ... » więcej 2019-09-19, godz. 18:57 Czterolatek w Toruniu wypadł z 11 piętra. Walczy o życie W czwartek ok. godz. 17, czteroletni chłopiec wypadł z okna mieszkania znajdującego się na 11 piętrze jednego z budynków w Toruniu - poinformowała kom. Marta ... » więcej 2019-09-19, godz. 18:45 Liderzy Koalicji Polskiej na konwencji w Bydgoszczy Polska lepszych szans jest możliwa, jest nie jutro i pojutrze, ale jest możliwa dziś, tu i teraz - powiedział Bydgoszczy prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. ... » więcej
1234567