Sobota, 20 kwietnia 2019 r.   Imieniny: Czesława, Agnieszki, Mariana
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-02-05, 11:57 Redakcja

Kierowca tira "nie zauważył", że uderzył w renault, które z kolei przewróciło latarnię

Wypadek w Lipnie/fot. materiały policji
Wypadek w Lipnie/fot. materiały policji
55-latek kierujący ciężarowym mercedesem nieprawidłowo omijał pojazd i uderzył w niego, nie zachowując odpowiedniego odstępu/fot. materiały policji
55-latek kierujący ciężarowym mercedesem nieprawidłowo omijał pojazd i uderzył w niego, nie zachowując odpowiedniego odstępu/fot. materiały policji
Wypadek w Lipnie/fot. materiały policji
Wypadek w Lipnie/fot. materiały policji
Ciężarówka, jadąca przez Lipno, uderzyła w stojącego na poboczu renault tak mocno, że samochód został siłą wepchnięty na latarnię, która się złamała. Kierowca jednak pojechał dalej. Na trasie zatrzymali go policjanci.
Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godz. 13.00 w Lipnie. - Kierujący renault 32-letni mieszkaniec Lipna nieprawidłowo zaparkował na chodniku i jezdni, i wyszedł na chwilę z pojazdu - relacjonuje podkom. Małgorzata Małkińska, oficer prasowy KPP w Lipnie. - Gdy do niego wrócił i wsiadł do środka, poczuł silne uderzenie w tył. Było tak mocne, że auto zostało przepchnięte do przodu i uderzyło w latarnię uszkadzając ją.

Okazało się, że 55-latek kierujący ciężarowym mercedesem nieprawidłowo omijał pojazd i uderzył w niego, nie zachowując odpowiedniego odstępu. Nie zatrzymał się jednak i pojechał dalej. - Wyjechał z Lipna i kierował się w stronę Rypina - poinformował policję przypadkowy świadek.

Ciężarówka została zatrzymana na terenie powiatu rypińskiego. Mieszkaniec Włocławka tłumaczył, że nic nie wie o udziale w kolizji, a widniejące na swoim samochodzie uszkodzenia przypisywał dawniejszemu zdarzeniu drogowemu.

Obaj kierujący pojazdami byli trzeźwi. Kierowca renault został ukarany mandatem za nieprawidłowe parkowanie pojazdu. Policjanci zatrzymali mu także dowód rejestracyjny, bo jego samochód został poważnie uszkodzony.
W przypadku kierowcy ciężarówki - policjanci skierują wniosek do sądu o ukaranie go.
Lipno

Wiadomości lokalne

2019-04-20, godz. 12:15 Zabolał brzuch? Pojawiła się gorączka? Gdzie znaleźć pomoc w święta? Przed nami święta, przychodnie zamknięte. To nie znaczy, że jesteśmy pozbawieni opieki medycznej. W te dni funkcjonuje bowiem nocna i świąteczna opieka zdrowo ... » więcej 2019-04-19, godz. 19:44 Paliły się trawy i trzcinowiska w gminie Kruszwica 10 zastępów straży pożarnej gasiło pożar traw i trzcinowisk w miejscowości Grodztwo w gminie Kruszwica. Ogień objął około 400 metrów kwadratowych terenu. » więcej 2019-04-19, godz. 18:25 Radny pyta o posterunek policji na Osowej Górze. Prezydent Bydgoszczy odpowiada Budowa nowego posterunku policji na Osowej Górze w Bydgoszczy nie została wstrzymana - zapewnia prezydent miasta. Interpelację w sprawie komisariatu na Osowej ... » więcej 2019-04-19, godz. 17:14 Kieszonkowcy nie mają świąt! Warto też zabezpieczyć mieszkanie przed wyjazdem Kujawsko-pomorscy policjanci przygotowali poradnik o tym, jak bezpiecznie zrobić zakupy i nie dać się okraść w centrum handlowym, na dworcu czy przystanku. » więcej 2019-04-19, godz. 15:00 Praca, praca, praca, a później: święta, święta! [wideo] Sprzątnie mieszkań i zakupy. Tak wyglądają ostatnie przygotowania przed świętami wielkanocnymi. Z mieszkańcami Torunia rozmawiał w Wielki Piątek nasz reporter. » więcej 2019-04-19, godz. 13:42 Nie będzie wypłaty, będą nagrody? Bydgoszcz chce zapłacić nauczycielom Za zajęcia dodatkowe i jako nagrody - w takiej formie prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski planuje przekazać pieniądze nauczycielom za czas strajku. Zgodnie z pr ... » więcej 2019-04-19, godz. 13:18 Tak się kiedyś pościło. I biło... w ramach pokuty wielkopostnej! Toruńskie Muzeum Etnograficzne w Toruniu przygotowało aranżacje świąteczne w chałupach na terenie skansenu. Wystawy ilustrują przygotowania do świąt , tradycj ... » więcej 2019-04-19, godz. 12:53 W roli głównej: pirat drogowy. Śledziła go policyjna kamera Pędził ponad sto kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym. Kierowca opla został zatrzymany w Złotnikach koło Żnina. 36 - latek ponad dwukrotnie przekroczył ... » więcej 2019-04-19, godz. 12:34 Specjaliści od przedmiotów z duszą. Czy wielki biznes to kupi? Chodzi o to, by duże firmy zainteresowały się drobną wytwórczością ludzi niepełnosprawnych - o tym rozmawiano podczas piątkowego posiedzenia Komisji Przedsięb ... » więcej 2019-04-19, godz. 11:58 Jedni strajkują, inni - dla protestujących - spacerują Reakcje na strajk nauczycieli? Wsparcie. W czwartek nauczyciele spotkali się w centrum Bydgoszczy, by dodać sił swoim związkowcom, z kolei w Toruniu - dla nau ... » więcej
1234567