Czwartek, 23 maja 2019 r.   Imieniny: Iwony, Dezyderego, Kryspina
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-02-04, 11:53 Elżbieta Rupniewska/Redakcja

Zniknął budynek PZN w Bydgoszczy. Co dalej?

Fot. Elżbieta RupniewskaNa sprzedanej działce trwają jeszcze ostatnie prace wyburzeniowe.
Fot. Elżbieta RupniewskaNa sprzedanej działce trwają jeszcze ostatnie prace wyburzeniowe.
Wyburzenie budynku Polskiego Związku Niewidomych przy ulicy Powstańców Wielkopolskich w Bydgoszczy nie oznacza, że znika sam związek i jedyny w Polsce Ośrodek Rehabilitacji i Szkolenia Niewidomych.
- Wybudowany w latach 70. ubiegłego wieku budynek, kiedy nikt nie myślał o energooszczędności, generował ogromne koszty związane z ogrzewaniem. Długi są do dzisiaj, a sam budynek był dla nas za duży - poinformowała Małgorzata Pacholec z centrali Polskiego Związku Niewidomych w Warszawie.

Dlatego władze Polskiego Związku Niewidomych postanowiły sprzedać połowę działki przy Powstańców Wielkopolskich, której organizacja jest właścicielem od dziesięcioleci, a pieniądze ze sprzedaży przeznaczyć na modernizację pozostałych obiektów.

- Cały czas mamy umowę z PFRON-em na ośrodek Homer. Stale przyjeżdżają na szkolenia z całego kraju ociemniali i ludzie tracący wzrok. Czeka nas gruntowna modernizacja. Jesteśmy przekonani, że po niej ośrodek będzie naprawdę wzorcowy - dodała Małgorzata Pacholec.

Na sprzedanej działce trwają jeszcze ostatnie prace wyburzeniowe. Już wiadomo, że w tym miejscu stanie sklep niemieckiej sieci handlowej.
Zniknął budynek PZN w Bydgoszczy. Co dalej?

Wiadomości lokalne

2019-05-23, godz. 23:01 Mówią, że będzie smród, dlatego nie chcą chlewni i protestują! Mieszkańcy Szelejewa protestowali dziś na sesji Rady Gminy w Gąsawie przeciwko planom budowy w ich miejscowości przemysłowych chlewni. » więcej 2019-05-23, godz. 22:45 Tomasz Latos uważa, że środki unijne są dzielone niesprawiedliwie - Nie wszyscy są równo traktowani jeżeli chodzi o podział środków unijnych - mówił w Grudziądzu Tomasz Latos. Kandydat Zjednoczonej Prawicy do Europarlamentu ... » więcej 2019-05-23, godz. 19:23 Nie marnujcie swoich głosów! Głosujcie na lewicę - apeluje SLD z Torunia Toruńska lewica apeluje do mieszkańców regionu o udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego. » więcej 2019-05-23, godz. 17:21 Jest kasa na Camerimage w Toruniu, ale nie odbędą się inne festiwale Toruń dołoży 1,7 mln zł do organizacji w mieście festiwalu Camerimage. Tak zdecydowali dziś radni. Kwota pozwoli przygotować tę edycję imprezy - powiedział dz ... » więcej 2019-05-23, godz. 14:26 Klienci wierzą, że kupują jaja ze wsi, a dostają... jajka z niespodzianką Jaja wiejskie pod lupą inspektorów handlowych, którzy zapowiadają częstsze kontrole targowisk. Powód? Okazuje się, że na rynkach pojawia się nabiał niewiadome ... » więcej 2019-05-23, godz. 13:45 „Marchewa" dla strażaków z Gruczna. „Nowy” wóz bojowy za 1 euro „Marchewa” jest już w Polsce. To 28-letni wóz bojowy, który trafił do strażaków ochotników z Gruczna (powiat świecki, gmina Świecie). » więcej 2019-05-23, godz. 13:02 Kanał Bydgoski zmieni się nie do poznania. Tak widzą go studenci [projekty] Kawiarnie i restauracje, drewniane kładki, a także wypożyczalnia sprzętu wodnego i place zabaw, zaprojektowane przez studentów UTP, pojawią się nad Kanałem By ... » więcej 2019-05-23, godz. 12:42 Myślimy o wojnie tak, jak pokazał nam serial? O „Czterech pancernych” na konferencji Most łączący kulturę polską i rosyjską; Frontowy szyk - czyli jak wyglądały kostiumy bohaterek; Rudy 102 na froncie historycznym - to tylko niektóre zagadnien ... » więcej 2019-05-23, godz. 11:44 Wyciek gazu koło Świecia. Koparka uszkodziła gazociąg, ewakuowano mieszkańców Podczas prac ziemnych w Dolnych Morgach doszło do uszkodzenia gazociągu średniego ciśnienia przez koparkę. Na miejsce pojechało sześć zastępów straży pożarnej ... » więcej 2019-05-23, godz. 11:00 Prof. Roman Bäcker: Mamy do czynienia z rewolucją antypedofilską w Polsce - Rewolucja oznacza, że to społeczeństwo stawia wymagania i określa, co jest dobre, a co złe - mówił w porannej Rozmowie Dnia Polskiego Radia PiK prof. Roman ... » więcej
1234567