Środa, 27 maja 2020 r.   Imieniny: Augustyna, Juliana, Magdaleny
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Longinówka
2019-02-04, 11:53 Elżbieta Rupniewska/Redakcja

Zniknął budynek PZN w Bydgoszczy. Co dalej?

Fot. Elżbieta RupniewskaNa sprzedanej działce trwają jeszcze ostatnie prace wyburzeniowe.
Fot. Elżbieta RupniewskaNa sprzedanej działce trwają jeszcze ostatnie prace wyburzeniowe.
Wyburzenie budynku Polskiego Związku Niewidomych przy ulicy Powstańców Wielkopolskich w Bydgoszczy nie oznacza, że znika sam związek i jedyny w Polsce Ośrodek Rehabilitacji i Szkolenia Niewidomych.
- Wybudowany w latach 70. ubiegłego wieku budynek, kiedy nikt nie myślał o energooszczędności, generował ogromne koszty związane z ogrzewaniem. Długi są do dzisiaj, a sam budynek był dla nas za duży - poinformowała Małgorzata Pacholec z centrali Polskiego Związku Niewidomych w Warszawie.

Dlatego władze Polskiego Związku Niewidomych postanowiły sprzedać połowę działki przy Powstańców Wielkopolskich, której organizacja jest właścicielem od dziesięcioleci, a pieniądze ze sprzedaży przeznaczyć na modernizację pozostałych obiektów.

- Cały czas mamy umowę z PFRON-em na ośrodek Homer. Stale przyjeżdżają na szkolenia z całego kraju ociemniali i ludzie tracący wzrok. Czeka nas gruntowna modernizacja. Jesteśmy przekonani, że po niej ośrodek będzie naprawdę wzorcowy - dodała Małgorzata Pacholec.

Na sprzedanej działce trwają jeszcze ostatnie prace wyburzeniowe. Już wiadomo, że w tym miejscu stanie sklep niemieckiej sieci handlowej.
Zniknął budynek PZN w Bydgoszczy. Co dalej?

Wiadomości lokalne

2020-05-27, godz. 13:17 Uwaga, łabędzie na drodze! Nietypowa interwencja inowrocławskiej policji [zdjęcia] To było niecodzienne 'doprowadzenie'. Policjanci zaopiekowali się rodziną łabędzi i przekierowali ją w rejon pobliskiej rzeki. Tam posłuszni rodzice i siedem ... » więcej 2020-05-27, godz. 11:08 Były oficer z Bydgoszczy podejrzany o ustawianie przetargów dla armii [wideo] Do zatrzymań doszło w Bydgoszczy, Gdańsku i Warszawie. W gronie osób podejrzanych o zamieszanie w ten proceder, poza byłym żołnierzem, jest także dwóch biznes ... » więcej 2020-05-27, godz. 10:30 Rozmowa Dnia z Tomaszem Latosem: - W co gra opozycja? W destabilizację i chaos Gość Rozmowy dnia Polskiego Radia PiK przypuszcza, że jedna z poprawek senackich ma spowodować przesunięcie wyborów prezydenckich na dni po 6 sierpnia. » więcej 2020-05-27, godz. 10:07 Kujawsko-pomorskie służby sanitarno-epidemiologiczne pomagają na Śląsku! Jedna z ekip specjalistów z Powiatowych Stacji Sanitarno - Epidemiologicznych w regionie właśnie wróciła do domu ze Śląska, gdzie wspierała tamtejsze służby w ... » więcej 2020-05-27, godz. 09:20 Jak się mieszka w Smukale? Jak u Pana Boga za piecem! Sąsiedzi są tam najlepsi Okolice Smukały - Opławca - Janowa w Bydgoszczy zwyciężyły w drugiej edycji ogólnopolskiego rankingu dzielnic serwisu Otodom. Tym razem pod lupę wzięto więzi ... » więcej 2020-05-27, godz. 08:15 Dodatkowe testy u pracowników toruńskich przedszkoli i żłobków Toruń zleca dodatkowe badania na obecność koronawirusa u opiekunów toruńskich maluchów. Na dwa dni miasto zamknęło kilka miejskich placówek - przekazał we wto ... » więcej 2020-05-27, godz. 07:18 Marzenia o Wielkiej Pętli Fordonu. Czy się spełnią? Koncepcja już jest Społeczny Komitet Budowy Wielkiej Pętli Fordonu przedstawił koncepcję przebiegu trasy rekreacyjnej u podnóża fordońskich górek. To ponad 20-kilometrowy szlak ... » więcej 2020-05-26, godz. 20:25 W urzędzie zbierano podpisy pod kandydaturą na prezydenta? Sprawdza to policja Policja prowadzi postępowanie sprawdzające w związku z zawiadomieniem o zbieraniu w Świeciu podpisów pod jedną z kandydatur na prezydenta - poinformował ofice ... » więcej 2020-05-26, godz. 19:52 Ulicy Bydgoskiej w Warszawie nie będzie W stolicy są ulice Koronowska, Nakielska, Tucholska, Inowrocławska, nie ma zaś ulicy Bydgoskiej i... nie będzie. W tej sprawie do prezydenta stolicy Rafała Tr ... » więcej 2020-05-26, godz. 18:16 Aura zmienia plany. Most tymczasowy w Toruniu nie stanie Nie będzie tymczasowej przeprawy w Toruniu. Powodem jest susza i niski stan Wisły - poinformował podczas wtorkowej wideokonferencji prezydent miasta Michał Za ... » więcej
1234567