Piątek, 28 lutego 2020 r.   Imieniny: Romana, Ludomira, Lecha
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-01-31, 11:30 Adrianna Andrzejewska, Michał Zaręba/Redakcja

Mógł zgwałcić więcej kobiet. Czy będzie areszt dla byłego policjanta z Brodnicy?

Aresztu dla Krzysztofa G. odmówił brodnicki sąd, co zaskarżyła prokuratura/fot. Pixabay
Aresztu dla Krzysztofa G. odmówił brodnicki sąd, co zaskarżyła prokuratura/fot. Pixabay
12 lutego Sąd Okręgowy w Toruniu zdecyduje, czy były policjant z Brodnicy Krzysztof G., sądzony już za gwałt, zostanie tymczasowo aresztowany - dowiedziało się Polskie Radio PiK.
Mężczyzna, który odpowiada już przed brodnickim sądem za gwałt na komisariacie, niedawno usłyszał kolejne cztery zarzuty, dotyczące przestępstw na tle seksualnym. Chodzi m.in. o kolejny gwałt w miejscu swojej pracy oraz usiłowanie zgwałcenia w mieszkaniu pokrzywdzonej kobiety. Aresztu dla Krzysztofa G. odmówił brodnicki sąd, co zaskarżyła prokuratura.

- Śledczy już przy prowadzeniu pierwszej sprawy podejrzewali, że ofiar może być więcej - mówi Alina Szram, szefowa Prokuratury Rejowej w Brodnicy. - Portret psychologiczny, nakreślony przez biegłą wskazywał, że mężczyzna mógł już w przeszłości dopuścić się tego rodzaju przestępstw - dodaje. - Najtrudniejsze było fizyczne dotarcie do osób pokrzywdzonych. Najczęściej było tak, że te osoby zmieniały adresy albo trudno było go ustalić, albo zwyczajnie nie stawiły się na wezwanie.

Krzysztofa G. nasi dziennikarze spotkali w Brodnicy, na styczniowym treningu uczniowskiego klubu, gdzie oskarżony był wtedy instruktorem sztuk walki. Powiedział, że czuje się zaszczuty. Nie zgodził się na rozmowę, dotycząca nowych zarzutów.

Z władzami klubu sportowego nie udało nam się skontaktować. Krzysztof G. oskarżony jest również o psychiczne znęcenie się nad żoną. Te zarzuty usłyszał już po zwolnieniu ze służby.
Mówi Alina Szram, szefowa Prokuratury Rejowej w Brodnicy
Relacja z Brodnicy

Wiadomości lokalne

2020-02-28, godz. 12:45 Nie zaprzestali walki. Dziś o nich pamiętamy. Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych W Bydgoszczy trwają obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Rozpoczęły się mszą w kościele pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. » więcej 2020-02-28, godz. 11:50 NIK: Ścieki z NITRO-CHEMU nie zagrażają środowisku naturalnemu Ścieki z bydgoskiego Nitro-Chemu odprowadzane do Wisły nie zagrażają środowisku wodnemu i nie są szkodliwe dla żyjących w nim organizmów - wynika z raportu Na ... » więcej 2020-02-28, godz. 10:50 W Grudziądzu nie kupisz lekarstw przez całą dobę W Grudziądzu nie będzie apteki całodobowej. To efekt decyzji środowiska aptekarskiego, z którego przedstawicielami spotkał się prezydent miasta Maciej Glamows ... » więcej 2020-02-28, godz. 10:15 Sypniewski: kampania nie jest merytoryczna, bazuje na emocjach Zdaniem Marcina Sypniewskiego, polityka Konfederacji, który był gościem piątkowej Rozmowy Dnia Polskiego Radia PiK, dotychczasowa kampania wyborcza toczy się ... » więcej 2020-02-28, godz. 09:35 Dziurawa jezdnia nie ma barw politycznych. Wspólne dyżury radnych różnych opcji Radni obu stron politycznej barykady będą razem dyżurować w Bydgoszczy. Krajowe Forum Samorządowe zorganizowało w czwartek pierwsze takie spotkanie radnych z ... » więcej 2020-02-28, godz. 07:17 Zmiana warty w Wojewódzkim Sztabie Wojskowym w Bydgoszczy Dotychczasowy dowódca Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Bydgoszczy, pułkownik Tomasz Dominikowski, przekazał obowiązki swojemu zastępcy - podpułkownikowi Andr ... » więcej 2020-02-28, godz. 06:15 List do marszałka ws. przygotowania województwa na wypadek koronawirusa W przygotowania do walki z koronawirusem powinny włączyć się samorządy wojewódzkie - tak uważają senator Koalicji Obywatelskiej Krzysztof Brejza i poseł tego ... » więcej 2020-02-27, godz. 19:30 Podrobione kluczyki i piloty aut znanych marek odkryła - w sklepie - policja Ponad 3 tysiące sztuk podrobionych kluczyków od aut różnych marek zabezpieczyli policjanci z bydgoskiej komendy zwalczający przestępczość gospodarczą. Podróbk ... » więcej 2020-02-27, godz. 17:30 Niepubliczne Przedszkole „Alf" w Bydgoszczy zostanie zlikwidowane Do końca lipca podopieczni placówki muszą opuścić budynek przy ul. Przy Zamczysku 1. Wg Urzędu Miasta budynek jest stary, brzydki i już dawno zaplanowano jego ... » więcej 2020-02-27, godz. 17:17 Pożar kamienicy w Inowrocławiu. Jest już kluczowa opinia biegłych Śledztwo w sprawie śmierci przed czterema miesiąca kobiety i jej trzech córeczek w pożarze kamienicy w Inowrocławiu wkroczyło w końcową fazę. - Otrzymaliśmy k ... » więcej
1234567