Wtorek, 15 października 2019 r.   Imieniny: Jadwigi, Teresy, Florentyny
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-01-31, 11:30 Adrianna Andrzejewska, Michał Zaręba/Redakcja

Mógł zgwałcić więcej kobiet. Czy będzie areszt dla byłego policjanta z Brodnicy?

Aresztu dla Krzysztofa G. odmówił brodnicki sąd, co zaskarżyła prokuratura/fot. Pixabay
Aresztu dla Krzysztofa G. odmówił brodnicki sąd, co zaskarżyła prokuratura/fot. Pixabay
12 lutego Sąd Okręgowy w Toruniu zdecyduje, czy były policjant z Brodnicy Krzysztof G., sądzony już za gwałt, zostanie tymczasowo aresztowany - dowiedziało się Polskie Radio PiK.
Mężczyzna, który odpowiada już przed brodnickim sądem za gwałt na komisariacie, niedawno usłyszał kolejne cztery zarzuty, dotyczące przestępstw na tle seksualnym. Chodzi m.in. o kolejny gwałt w miejscu swojej pracy oraz usiłowanie zgwałcenia w mieszkaniu pokrzywdzonej kobiety. Aresztu dla Krzysztofa G. odmówił brodnicki sąd, co zaskarżyła prokuratura.

- Śledczy już przy prowadzeniu pierwszej sprawy podejrzewali, że ofiar może być więcej - mówi Alina Szram, szefowa Prokuratury Rejowej w Brodnicy. - Portret psychologiczny, nakreślony przez biegłą wskazywał, że mężczyzna mógł już w przeszłości dopuścić się tego rodzaju przestępstw - dodaje. - Najtrudniejsze było fizyczne dotarcie do osób pokrzywdzonych. Najczęściej było tak, że te osoby zmieniały adresy albo trudno było go ustalić, albo zwyczajnie nie stawiły się na wezwanie.

Krzysztofa G. nasi dziennikarze spotkali w Brodnicy, na styczniowym treningu uczniowskiego klubu, gdzie oskarżony był wtedy instruktorem sztuk walki. Powiedział, że czuje się zaszczuty. Nie zgodził się na rozmowę, dotycząca nowych zarzutów.

Z władzami klubu sportowego nie udało nam się skontaktować. Krzysztof G. oskarżony jest również o psychiczne znęcenie się nad żoną. Te zarzuty usłyszał już po zwolnieniu ze służby.
Mówi Alina Szram, szefowa Prokuratury Rejowej w Brodnicy
Relacja z Brodnicy

Wiadomości lokalne

2019-10-15, godz. 15:31 Wyciek amoniaku w chłodni w Grudziądzu 13 zastępów straży pożarnej pracuje w jednej z chłodni w Grudziądzu, w której wycieka amoniak. Rzecznik prasowy kujawsko-pomorskiej straży pożarnej st. kpt. A ... » więcej 2019-10-15, godz. 13:45 Nie jedź do NFZ-tu. NFZ przyjedzie do Ciebie! Kolejki petentów ustawiły się przed mobilnym stanowiskiem Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia, które pojawiło się w inowro ... » więcej 2019-10-15, godz. 12:55 Projekty zgłoszone, czas na wybór! Głosowanie w Toruńskim Budżecie Obywatelskim 113 projektów mają do wyboru torunianie w budżecie obywatelskim na 2020 rok. Do podziału jest 7,41 mln zł. Sporo jest zadań związanych z wypoczynkiem i zielen ... » więcej 2019-10-15, godz. 12:00 Przegroda podzieliła ulicę Toruńską w bydgoskim Łęgnowie Zapora chroniąca przed falą powodziową z Wisły zablokowała na kilka godzin przejazd ulicą Toruńską w Bydgoszczy. W poprzek drogi stanęła przegroda, która jest ... » więcej 2019-10-15, godz. 10:21 Mediacja - tańsza i szybsza, ale skuteczna jak sądowy proces Okręgowa Rada Adwokacka w Bydgoszczy zorganizowała konferencję o mediacjach. Są one tańsze i szybsze niż procesy sądowe - mówi adwokat Andżelika Jędryka-Pihut. » więcej 2019-10-15, godz. 09:41 Radosław Sajna: Mam nadzieję na większą koncyliacyjność w parlamencie Układ sił, który wytworzył się w Senacie może prowadzić do większej koncyliacyjności i do wzięcia odpowiedzialności za Polskę nie tylko przez formację rządząc ... » więcej 2019-10-15, godz. 08:10 Pożar budynku mieszkalnego w miejscowości Wtelno 4 zastępy straży pożarnej gasiły pożar budynku mieszkalnego we Wtelnie. Ogień pojawił się przed godziną 6:00. » więcej 2019-10-15, godz. 07:50 Komisje suszowe pracują w pocie czoła. A gminy nie spieszą się po odszkodowanie... Dopłaty do uszkodzonych przez suszę plantacji wynoszą 500 złotych i 1000 złotych do hektara, w zależności od rozmiaru szkód. Wnioski w tej sprawie można skład ... » więcej 2019-10-15, godz. 06:45 Kto doświadczył tego głodu, może uczestniczyć w naukowym projekcie UMK Zakład Pielęgniarstwa Psychiatrycznego Collegium Medicum UMK zaprasza do udziału w badaniu. Poszukiwani są mężczyźni w wieku 23-64 lata, którzy przeszli alkoh ... » więcej 2019-10-14, godz. 23:06 Zmarł architekt Włodzimierz Mucha. Dla Bydgoszczy projektował BRE Bank nad Brdą O odejściu znakomitego twórcy zawiadamia Stowarzyszenie Architektów Polskich. » więcej
1234567