Piątek, 06 grudnia 2019 r.   Imieniny: Mikołaja, Jaremy, Emiliana
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-01-31, 08:41 Redakcja

Wybrał się na zakupy ze znalezioną kartą. Grozi mu 10 lat

Mężczyzna w różnych sklepach wybierał produkty, za które jednorazowo musiał zapłacić nie więcej niż 50 zł/fot. Pixabay
Mężczyzna w różnych sklepach wybierał produkty, za które jednorazowo musiał zapłacić nie więcej niż 50 zł/fot. Pixabay
40-latek z Rypina odpowie za włamanie się na konto bankowe. Mężczyzna wybrał się na zakupy po tym, jak znalazł kartę bankomatową. Użył jej 14 razy płacąc zbliżeniowo w różnych sklepach.
W miniony wtorek do dyżurnego policji w Rypinie zgłosił się mężczyzna i poinformował, że ktoś przy użyciu jego zagubionej karty bankomatowej, dokonał kilkunastu płatności zbliżeniowych na łączną kwotę ponad 400 zł.

- Sprawą zajęci się kryminalni. Na podstawie analizy dokumentów ustalili, gdzie dokonywano płatności kartą pokrzywdzonego i udali się w te miejsca. Po przejrzeniu zapisów z monitoringu, rozpoznali znanego im 40-letniego mieszkańca Rypina - relacjonuje st. asp. Dorota Rupińska, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji
w Rypinie.

Jak się okazało, mężczyzna po znalezieniu karty, wyruszył na zakupy. W różnych sklepach na terenie miasta wybierał produkty, za które jednorazowo musiał zapłacić nie więcej niż 50 zł. Kwota ta gwarantowała mu możliwość płatności zbliżeniowej.

W środę kryminalni zatrzymali mężczyznę, któremu przestawili zarzut polegający na tym, że czternastokrotnie włamał się na konto bankowe powodując straty ponad 400 zł. Za ten czyn grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.
Rypin
policja

Wiadomości lokalne

2019-12-06, godz. 10:19 Janusz Dzięcioł nie żyje. Zginął w wypadku na przejeździe kolejowym Tragedia wydarzyła się w piątek rano na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Białym Borze koło Grudziądza. W wypadku zginął Janusz Dzięcioł. » więcej 2019-12-06, godz. 09:38 Posłowie ponownie zajmą się projektem ws. utworzenia Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy. Sejm ponownie zajmie się obywatelskim projektem ustawy o utworzeniu Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy. Pierwsze czytanie zaplanowano na najbliższe posiedze ... » więcej 2019-12-06, godz. 08:21 Mikołajki z Polskim Radiem PiK. Mamy mnóstwo prezentów dla dzieci z Cerkwicy Małej Wielka góra prezentów urosła w naszej bydgoskiej siedzibie. Wszystkie przekażemy dzieciakom z Domu Dziecka w Cerkwicy Małej, które dziś zaprosiliśmy na Mikoła ... » więcej 2019-12-06, godz. 07:03 Przedświąteczny kiermasz w ZUS. Zyskali niepełnosprawni Ten kiermasz to przykład, jak lokalne instytucje mogą wspierać swoich sąsiadów. W siedzibie Zakładu Ubezpieczeń w bydgoskim Fordonie odbył się kiermasz świąte ... » więcej 2019-12-05, godz. 22:34 Jeszcze 8 miesięcy prac i będzie można pływać! I nie tylko! Symboliczna wiecha zawisła dziś na budowie basenu przy ul. Bażyńskich w Toruniu. Mieszkańcy będą mogli skorzystać z przebudowanego całkowicie obiektu w grudni ... » więcej 2019-12-05, godz. 21:32 Zorganizowano aukcję by pomóc bydgoskiemu klubowi Visła Blisko 17 tysięcy złotych zebrano podczas aukcji na rzecz siatkarskiego klubu Visła. W Bydgoskim Centrum Sztuki pod młotek poszły: rzeźby i obrazy, ale też pa ... » więcej 2019-12-05, godz. 19:23 Poznaliśmy pierwszego kandydata na stanowisko rektora UMK. Kto to? Prof. Andrzej Sokala z Wydziału Prawa i Administracji UMK ogłosił start w wyborach rektorskich. Stawia na harmonijny i zrównoważony rozwój całej uczelni, częś ... » więcej 2019-12-05, godz. 18:32 Podziękujmy wolontariuszom! Dzisiaj ich święto! [wideo] Dziś Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Z tej okazji w wielu miejscach regionu odbywają się targi wolontariatu. Na przykład w Bydgoszczy, w siedzibie Organiz ... » więcej 2019-12-05, godz. 17:23 Ich droga nie jest usłana różami. Znów muszą walczyć o swoje miejsca pracy Kwiaciarki z bydgoskiego placu Wolności znowu walczą o swoje pawilony. W tym miejscu ma powstać zbiornik retencyjny MWIK-u. Dodatkowo według wytycznych wojewó ... » więcej 2019-12-05, godz. 16:24 Czy w Polsce powstanie azyl dla dzikich zwierząt? Młodzi ludzie tego chcą Uczniowie z Torunia apelują o utworzenie azylu dla dzikich zwierząt w Polsce. Młodych poruszyła historia tygrysów uratowanych z „transportu śmierci”, które mu ... » więcej
1234567