Czwartek, 21 listopada 2019 r.   Imieniny: Alberta, Janusza, Konrada
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-01-29, 07:00 Marek Ledwosiński

Miejskie jacuzzi z... niespodzianką?

W jednym z jacuzzi włocławskiego basenu "Delfin" wykryto groźne drobnoustroje. Fot. archiwum PR PiK
W jednym z jacuzzi włocławskiego basenu "Delfin" wykryto groźne drobnoustroje. Fot. archiwum PR PiK
Senapid wykrył pałeczki ropy błękitnej w przygotowanym do otwarcia kompleksie basenu "Delfin" we Włocławku. Groźne drobnoustroje znaleziono w niecce jacuzzi. Po dezynfekcji przeprowadzone zostaną kolejne badania, a to o kolejne dni opóźni otwarcie włocławskiej pływalni po jej remoncie.
- Jeszcze chwilkę trzeba poczekać na otwarcie krytej pływalni "Delfin". W jednym z jacuzzi wykryto trzy szczepy bakterii. Ponieważ obydwie niecki jacuzzi są połączone jednym systemem, to druga próbka została pobrana do badania. Jesteśmy dobrej myśli, że teraz badanie wypadnie już korzystnie - mówi Łukasz Pszczółkowski, dyrektor Biura Sportu włocławskiego Ratusza.

Słowa dyrektora trzeba sprostować. Włocławski Sanepid twierdzi, że wykryto nie trzy szczepy, ale trzy kolonie tego samego szczepu. Chodzi o drobnoustroje z grupy "pseudomonas aeruginosa", czyli pałeczki ropy błękitnej. Bakterie te dość powszechnie bytują w środowisku, głównie w wodzie, w glebie i w ściekach. U ludzi wywołują groźne zapalenia.

Drobnoustrój jest wyjątkowo oporny na działanie antybiotyków i środków dezynfekcyjnych.
Mówi Łukasz Pszczółkowski, dyrektor Biura Sportu włocławskiego Ratusza

Wiadomości lokalne

2019-11-20, godz. 20:34 "Człowiek nie rodzi się homoseksualistą". Medyczna środa na Collegium Medicum UMK Co zrobić kiedy dziecko urodzi się homoseksualne? - Nie jest to możliwe, ponieważ taki gen nie istnieje - mówił prof. dr hab. Tomasz Grzybowski na Collegium M ... » więcej 2019-11-20, godz. 19:41 Pomagają dzieciom, chorym i seniorom. To dla nich są Stalowe Anioły [lista nagrodzonych] Tworzą rodzinne domy dziecka, pomagają seniorom, osobom chorym, ubogim i niepełnosprawnym - dziś odebrali Stalowe Anioły, specjalne nagrody zarządu województw ... » więcej 2019-11-20, godz. 18:45 Lewicowi działacze kontra kurator oświaty. Poszło o głośny film "Nieplanowane" Sprzeciw wobec listu kujawsko-pomorskiego kuratora oświaty wyrazili działacze lewicowych partii z regionu. Zaapelowali, by Marek Gralik przestał zachęcać uczn ... » więcej 2019-11-20, godz. 16:55 Sebastian Chmara wygrywa cywilny proces z właścicielem Tartaku Bydgoszcz Właściciel Tartaku Bydgoszcz winny zniesławienia i naruszenia dóbr osobistych byłego zastępcy prezydenta miasta Sebastiana Chmary. Taki wyrok zapadł w bydgosk ... » więcej 2019-11-20, godz. 16:03 Uszkodziła biura parlamentarzystów PiS. Sąd: Miała prawo wyrazić niezadowolenie Elżbieta P. oskarżona o uszkodzenie biur byłych parlamentarzystów PiS Krzysztofa Czabańskiego i Andrzeja Mioduszewskiego nie poniesie konsekwencji karnych. Ta ... » więcej 2019-11-20, godz. 15:18 Internowani w Chełmnie doczekali się sprawiedliwości. Wyrok dla dwóch generałów SB Po niemal 11 latach od chwili zgłoszenia przestępstwa do prokuratury i ponad 100 rozprawach, przed sądem zapadł w we wtorek w Warszawie prawomocny wyrok w spr ... » więcej 2019-11-20, godz. 12:15 Bezpłatnie, na 2 tygodnie. Włocławska szkoła wypożycza sprzęt rehabilitacyjny Już nie tylko rowery trójkołowe, ale też wózki inwalidzkie, balkoniki rehabilitacyjne i kule ortopedyczne można wypożyczyć w Zespole Szkół nr 3 we Włocławku. ... » więcej 2019-11-20, godz. 11:15 „Środa z Profilaktyką” w oddziale NFZ w Bydgoszczy Ciąży i opiece nad niemowlęciem poświęcona jest kolejna „Środa z Profilaktyką” w Kujawsko-Pomorskim Oddziale Wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia. Do godz. ... » więcej 2019-11-20, godz. 10:45 Powiat świecki ogranicza plastik. Ma być bardziej ekologicznie Starostwo Powiatowe w Świeciu nad Wisłą rezygnuje z plastiku. Starosta Barbara Studzińska wprowadziła zarządzenie polegające na wyeliminowaniu z codziennej pr ... » więcej 2019-11-20, godz. 09:59 Adam Banaszak: Projekt nie był ani prawicowy ani lewicowy, był niemądry Jedność Zjednoczonej Prawicy nie jest zagrożona dopóki nie będą zachwiane trzy filary: przedsiębiorczość, samorządność i sfera nauki - powiedział w Rozmowie D ... » więcej
1234567