Czwartek, 26 listopada 2020 r.   Imieniny: Delfiny, Sylwestra, Konrada
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Ogłoszenie własne nadawcy
2019-01-29, 07:00 Marek Ledwosiński

Miejskie jacuzzi z... niespodzianką?

W jednym z jacuzzi włocławskiego basenu "Delfin" wykryto groźne drobnoustroje. Fot. archiwum PR PiK
W jednym z jacuzzi włocławskiego basenu "Delfin" wykryto groźne drobnoustroje. Fot. archiwum PR PiK
Senapid wykrył pałeczki ropy błękitnej w przygotowanym do otwarcia kompleksie basenu "Delfin" we Włocławku. Groźne drobnoustroje znaleziono w niecce jacuzzi. Po dezynfekcji przeprowadzone zostaną kolejne badania, a to o kolejne dni opóźni otwarcie włocławskiej pływalni po jej remoncie.
- Jeszcze chwilkę trzeba poczekać na otwarcie krytej pływalni "Delfin". W jednym z jacuzzi wykryto trzy szczepy bakterii. Ponieważ obydwie niecki jacuzzi są połączone jednym systemem, to druga próbka została pobrana do badania. Jesteśmy dobrej myśli, że teraz badanie wypadnie już korzystnie - mówi Łukasz Pszczółkowski, dyrektor Biura Sportu włocławskiego Ratusza.

Słowa dyrektora trzeba sprostować. Włocławski Sanepid twierdzi, że wykryto nie trzy szczepy, ale trzy kolonie tego samego szczepu. Chodzi o drobnoustroje z grupy "pseudomonas aeruginosa", czyli pałeczki ropy błękitnej. Bakterie te dość powszechnie bytują w środowisku, głównie w wodzie, w glebie i w ściekach. U ludzi wywołują groźne zapalenia.

Drobnoustrój jest wyjątkowo oporny na działanie antybiotyków i środków dezynfekcyjnych.
Mówi Łukasz Pszczółkowski, dyrektor Biura Sportu włocławskiego Ratusza

Wiadomości lokalne

2020-11-26, godz. 10:07 Wifi dla mieszkańców Tucholi. Nowe miejsca z darmowym dostępem do sieci Już nie tylko na rynku mieszkańcy Tucholi będą mogli korzystać z bezpłatnego Internetu. W mieście pojawiły się cztery nowe lokalizacje. Wszystko dzięki unijne ... » więcej 2020-11-25, godz. 21:29 Uważają, że policja jest brutalna. Protestowali w Toruniu Stop brutalności policji! Stop wyprowadzaniu Polski z Unii! - to główne hasła protestów, które odbyły się w Toruniu pod pomnikiem Mikołaja Kopernika i kilka m ... » więcej 2020-11-25, godz. 21:23 Zmiana patrona ulicy w Inowrocławiu. Tadeusz Chęsy zamiast Iwana Alejnika Zarządzenie zastępcze w sprawie zmiany nazwy ulicy na osiedlu Rąbin w Inowrocławiu zostało opublikowane w środę w Dzienniku Urzędowym Województwa Kujawsko-Pom ... » więcej 2020-11-25, godz. 20:39 Stan Wiaduktów Warszawskich w Bydgoszczy. Jest aż tak źle? Mocno zniszczone Wiadukty Warszawskie są na bieżąco monitorowane - zapewnia prezydent Bydgoszczy. » więcej 2020-11-25, godz. 19:34 Mniej za wywóz śmieci w Bydgoszczy? To nie takie proste Bydgoscy radni dostosowali do ustawy stawki za odpady komunalne dla niezamieszkałych nieruchomości. Np. za zmieszane śmieci w 120 litrowym pojemniku - opłata ... » więcej 2020-11-25, godz. 18:30 W regionie wolnych 916 łóżek covidowych i 60 respiratorów W województwie kujawsko-pomorskim wolnych jest 916 łóżek covidowych i 60 respiratorów - poinformował w środę urząd wojewódzki w Bydgoszczy. Ostatniej doby w r ... » więcej 2020-11-25, godz. 17:39 Kłopotek na kłopoty? Znany polityk chce być wójtem Warlubia Złotych gór nie obiecuje, rewolucji nie zamierza robić, ale, jak twierdzi, jest dobrym kandydatem na włodarza gminy. » więcej 2020-11-25, godz. 16:21 Kolejna grupa poszkodowana przez pandemię: taksówkarze [wideo, zdjęcia] Kolumna kilkudziesięciu pojazdów taxi przejechała w środę w południe głównymi ulicami Bydgoszczy. Przed siedzibą PiS na ul. Gdańskiej taksówkarze ustawili tru ... » więcej 2020-11-25, godz. 12:57 Nowe budynki, tramwaj między kamienicami. Bydgoskie Bocianowo się zmienia Plan odnowy jednej z najbardziej zniszczonych bydgoskich dzielnic - Bocianowa obejrzeli bydgoscy radni podczas trwającej zdalnej sesji . Mają być tam domy i p ... » więcej 2020-11-25, godz. 11:08 Zbigniew Gryglas: Pracujemy nad logistyką szczepień, ruszą pod koniec stycznia [rozmowa] - Szpitale tymczasowe to obiekty zapasowe, musimy je posiadać. Rząd zrobi wszystko, by Polacy mieli dostęp do szczepionki - mówił Zbigniew Gryglas — podsekret ... » więcej
1234567