Czwartek, 28 maja 2020 r.   Imieniny: Jaromira, Justa, Justyny
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Skorzystaj z oferty. Kliknij! (OGŁOSZENIE WŁASNE NADAWCY)
2019-01-25, 13:58 Monika Siwak-Waloszewska/Redakcja/Marek Ledwosiński

Karambol 13 samochodów na A1. Jest ofiara i ranni. Droga odblokowana [zdjęcia, aktualizacja]

Karambol na autostradzie A1 w Ustroniu koło Włocławka/fot. Paweł Skraba
Karambol na autostradzie A1 w Ustroniu koło Włocławka/fot. Paweł Skraba
Do wypadku doszło między Ciechocinkiem, a Włocławkiem, blisko węzła Włocławek-Północ, na pasie w kierunku Łodzi. Trzy osoby są ranne, jedna nie żyje.
W miejscowości Ustronie, na autostradzie A1 zderzyło się 13 samochodów - osobowe, ciężarowe i autobus. Trzy osoby - w tym 6-letnie dziecko - są w stanie ciężkim, jedna nie żyje. Na miejsce poleciały dwa śmigłowce, pojechały trzy karetki i sześć zastępów straży pożarnej.

Jak doszło do wypadku? - Kierujący samochodem Skoda Fabia nie dostosował prędkości do warunków atmosferycznych i wjechał w tył poprzedzającego go samochodu ciężarowego. Po chwili w ten sam samochód wjechała Skoda Octavia. Kierowca Octavi poniósł śmierć. Kobieta i dziecko zostały przetransportowane śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do bydgoskiego szpitala im. Jurasza - relacjonuje policja.

Wszystkie pasy w kierunku Łodzi były przez kilka godzin zablokowane. Później powoli sytuacja na autostradzie się poprawiała. Drogowcy dopuścili do ruchu lewy pas drogi. Od około godz. 16.15 brak utrudnień.
Mówi starszy kapitan Marcin Jaworski z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej we Włocławku
Mówi Joanna Seligowska-Ostatek z włocławskiej policji
Materiał Moniki Siwak-Waloszewskiej (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2020-05-27, godz. 21:32 „Jest dla nas życiowym przewodnikiem”. Bydgoszcz upamiętni 100. urodziny Jana Pawła II Bydgoska Rada Miasta przyjęła stanowisko w sprawie upamiętnienia 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II. Wniosek w tej sprawie zgłosił Jarosław Wenderlich z klub ... » więcej 2020-05-27, godz. 20:19 Radni PiS: strategia rozwoju Bydgoszczy bez konkretów. PO: Wypracowali ją mieszkańcy Bydgoska Rada Miasta przyjęła strategię rozwoju miasta do 2030 roku. Radni PiS mieli do dokumentu wiele zastrzeżeń, jednak w ocenie radnych koalicji - choć do ... » więcej 2020-05-27, godz. 19:48 Personel przebadany, wszystkie testy ujemne. Uzdrowisko Ciechocinek zaprasza - Uzdrowisko Ciechocinek jest bezpieczne i gotowe na przyjęcie kuracjuszy - przekazał Polskiemu Radiu PiK prezes spółki Marcin Zajączkowski. Szefostwo spółki ... » więcej 2020-05-27, godz. 18:54 Przed maturami szkoła domaga się oświadczeń od uczniów, że są zdrowi Abiturienci V LO w Bydgoszczy mają składać specjalne oświadczenia, że nie są zakażeni koronawirusem. Kuratorium Oświaty jest zdziwione, a prawnicy mówią, że o ... » więcej 2020-05-27, godz. 18:09 Prezydent Bydgoszczy: Budujmy przyszłość z bezpośrednim otoczeniem, nie z Toruniem - Bydgoszcz i Toruń mają kilkaset lat tradycji i nigdy się do siebie nie zbliżyły - mówił na sesji bydgoskiej Rady Miasta prezydent Rafał Bruski. Wyjaśniał ra ... » więcej 2020-05-27, godz. 16:12 Będzie nadzorował pracę siedmiu wydziałów. Nowy wiceprezydent Torunia [wideo] Pomoc społeczna, zdrowie, ochrona zabytków i zieleń miejska - to między innymi dziedziny, którymi jako nowy zastępca prezydenta Torunia zajmować się będzie Pa ... » więcej 2020-05-27, godz. 13:17 Uwaga, łabędzie na drodze! Nietypowa interwencja inowrocławskiej policji [zdjęcia] To było niecodzienne 'doprowadzenie'. Policjanci zaopiekowali się rodziną łabędzi i przekierowali ją w rejon pobliskiej rzeki. Tam posłuszni rodzice i siedem ... » więcej 2020-05-27, godz. 11:08 Były oficer z Bydgoszczy podejrzany o ustawianie przetargów dla armii [wideo] Do zatrzymań doszło w Bydgoszczy, Gdańsku i Warszawie. W gronie osób podejrzanych o zamieszanie w ten proceder, poza byłym żołnierzem, jest także dwóch biznes ... » więcej 2020-05-27, godz. 10:30 Rozmowa Dnia z Tomaszem Latosem: - W co gra opozycja? W destabilizację i chaos Gość Rozmowy dnia Polskiego Radia PiK przypuszcza, że jedna z poprawek senackich ma spowodować przesunięcie wyborów prezydenckich na dni po 6 sierpnia. » więcej 2020-05-27, godz. 10:07 Kujawsko-pomorskie służby sanitarno-epidemiologiczne pomagają na Śląsku! Jedna z ekip specjalistów z Powiatowych Stacji Sanitarno - Epidemiologicznych w regionie właśnie wróciła do domu ze Śląska, gdzie wspierała tamtejsze służby w ... » więcej
1234567