Środa, 13 listopada 2019 r.   Imieniny: Mateusza, Izaaka, Stanisława
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-01-16, 17:30 Andrzej Krystek/Redakcja

Rolnicy: Sytuacja na rynku trzody chlewnej jest zła. Protest w Sępólnie Kraj. [wideo]

Rolnicy protestowali przeciwko złej sytuacji na rynku trzody chlewnej. Fot. Janusz Wiertel
Rolnicy protestowali przeciwko złej sytuacji na rynku trzody chlewnej. Fot. Janusz Wiertel
Niemal 200 rolników głównie z powiatów sępoleńskiego, tucholskiego i bydgoskiego zebrało się przed budynkiem Starostwa Powiatowego i Urzędu Miejskiego w Sępólnie Krajeńskim. Protestowali przeciwko złej sytuacji na rynku trzody chlewnej. Przynieśli flagi narodowe i transparenty.
- Nasze postulaty to podjęcie natychmiastowych działań w celu ustabilizowania ceny żywca wieprzowego na poziomie opłacalności, dopłaty dodatkowe dla hodowców świń, zmiany w Prawie łowieckim, realne odszkodowania za zniszczone uprawy przez zwierzynę leśną. Chcemy też wyrównania stawek płatności bezpośrednich do obowiązujących w krajach "starej" Unii Europejskiej oraz wprowadzenia przepisów nakładających obowiązek znakowania produktów rolnych spożywczych flagą kraju produkcji oraz pochodzenia żywności, jak również realnych kontroli jakości i realnych cen środków do produkcji rolnej przeznaczonej na rynek krajowy - wyliczał Tadeusz Pieczywek.

Postulaty zostaną skierowane do wojewody kujawsko - pomorskiego i ministra rolnictwa. Protest miał pokojowy charakter, rolnicy przed jego rozpoczęciem minuta ciszy uczcili pamięć zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.
Rolniczy protest w Sępólnie Krajeńskim
Rolniczy protest w Sępólnie Krajeńskim. Wideo: Janusz Wiertel
Sępólno Krajeńskie

Wiadomości lokalne

2019-11-13, godz. 08:11 Rok na stanowisku. Prezydent Grudziądza Maciej Glamowski poddany ocenie Mija rok od wyborów samorządowych. Co udało się zrobić prezydentowi Maciejowi Glamowskiemu i jak oceniają to inni? » więcej 2019-11-13, godz. 07:12 Kiedy tramwaje na górnym tarasie w Bydgoszczy? W grudniu po południu Trwają przygotowania do powrotu tramwajów na górnym tarasie miasta. Na osiedla Kapuściska, Wyżyny i Glinki w połowie grudnia będzie można dojechać bez przesia ... » więcej 2019-11-12, godz. 21:12 W Klubie „Supełek” haftują od 40 lat! Świętowali okrągły jubileusz Od 40 lat Klub Rękodzieła Artystycznego działa przy Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu. » więcej 2019-11-12, godz. 17:05 Naukowcy z UKW nagrodzeni! Egzoszkielet pomoże chorym, a rozdrabnianie przyspieszy recykling! To pierwszy tak duży sukces naukowców z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Na tegorocznych targach iEna 2019 w Norymberdze - które są jedną z naj ... » więcej 2019-11-12, godz. 15:05 Ramy okienne i panele podłogowe do pieca. 36 mandatów we Włocławku Stare meble, odpady po remontach i plastikowe butelki - to wrzucają do pieców włocławianie. W tym roku strażnicy miejscy nałożyli już 36 mandatów za spalanie ... » więcej 2019-11-12, godz. 14:15 Długi weekend na drogach: trzy osoby zginęły, zatrzymanych 54 pijanych kierowców Trzy osoby straciły życie na drogach w naszym regionie w miniony długi weekend. Niestety znowu było wielu takich, którzy wsiedli za kierownicę po wypiciu alko ... » więcej 2019-11-12, godz. 13:33 Ewa zginęła na przejściu, 23-latka przeprasza rodziców w sądzie. Jaka będzie kara? 23-letnia sprawczyni śmiertelnego wypadku na bydgoskich Kapuściskach stanęła we wtorek przed sądem. Niespełna rok temu potrąciła na pasach przy ul. Szpitalnej ... » więcej 2019-11-12, godz. 11:39 Rozpoczęła się nowa kadencja Parlamentu. Kto nas reprezentuje w Warszawie? 25 posłów i 5 senatorów będzie reprezentować nasze województwo podczas rozpoczynającej się nowej kadencji Parlamentu. » więcej 2019-11-12, godz. 11:20 Poseł Lenz: Spodziewam się w Sejmie debat pełnych emocji. Będzie się dużo działo - Spokojnie już było — odpowiedział poseł Tomasz Lenz na pytanie, jaka będzie rozpoczynająca się we wtorek IX kadencja Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej. Tomasz ... » więcej 2019-11-12, godz. 10:45 Katedra i kuria odcięte od świata. Podpisy pod petycją zbierane w parafiach i w Internecie - Jako mieszkańcy Diecezji Bydgoskiej zwracamy się do Pana Prezydenta i do Rady Miasta Bydgoszczy z prośbą o cofnięcie decyzji o zamknięciu ruchu samochodoweg ... » więcej
1234567