Poniedziałek, 28 września 2020 r.   Imieniny: Wacława, Tymona, Marka
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Ogłoszenie własne nadawcy
2019-01-16, 17:30 Andrzej Krystek/Redakcja

Rolnicy: Sytuacja na rynku trzody chlewnej jest zła. Protest w Sępólnie Kraj. [wideo]

Rolnicy protestowali przeciwko złej sytuacji na rynku trzody chlewnej. Fot. Janusz Wiertel
Rolnicy protestowali przeciwko złej sytuacji na rynku trzody chlewnej. Fot. Janusz Wiertel
Niemal 200 rolników głównie z powiatów sępoleńskiego, tucholskiego i bydgoskiego zebrało się przed budynkiem Starostwa Powiatowego i Urzędu Miejskiego w Sępólnie Krajeńskim. Protestowali przeciwko złej sytuacji na rynku trzody chlewnej. Przynieśli flagi narodowe i transparenty.
- Nasze postulaty to podjęcie natychmiastowych działań w celu ustabilizowania ceny żywca wieprzowego na poziomie opłacalności, dopłaty dodatkowe dla hodowców świń, zmiany w Prawie łowieckim, realne odszkodowania za zniszczone uprawy przez zwierzynę leśną. Chcemy też wyrównania stawek płatności bezpośrednich do obowiązujących w krajach "starej" Unii Europejskiej oraz wprowadzenia przepisów nakładających obowiązek znakowania produktów rolnych spożywczych flagą kraju produkcji oraz pochodzenia żywności, jak również realnych kontroli jakości i realnych cen środków do produkcji rolnej przeznaczonej na rynek krajowy - wyliczał Tadeusz Pieczywek.

Postulaty zostaną skierowane do wojewody kujawsko - pomorskiego i ministra rolnictwa. Protest miał pokojowy charakter, rolnicy przed jego rozpoczęciem minuta ciszy uczcili pamięć zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.
Rolniczy protest w Sępólnie Krajeńskim
Rolniczy protest w Sępólnie Krajeńskim. Wideo: Janusz Wiertel
Sępólno Krajeńskie

Wiadomości lokalne

2020-09-28, godz. 13:02 W szpitalu brak miejsc dla chorych z Covidem, wojsko pomaga w DPS-ach Miejsc dla pacjentów z koronawirusem zaczyna brakować w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Toruniu. Tymczasem „terytorialsi” z regionu od dwóch dni pomagają w ... » więcej 2020-09-28, godz. 11:26 Senator PSL po przejściu Covid-19: Apeluję o słuchanie sanepidu i empatię dla chorych - Gospodarka, szkoły - wszystko wróciło do normalności i w tej chwili trudno by było Polaków zmobilizować, aby nałożyli sami na siebie rygory i ograniczenia, ... » więcej 2020-09-28, godz. 09:46 Nowa elewacja i dodatkowe stropy. Remont zabytkowego spichlerza w Grudziądzu Ćwierć miliona złotych będzie kosztować remont elewacji grudziądzkiego XIV-wiecznego spichlerza numer 45. Prace zostaną wykonane od strony Wisły. » więcej 2020-09-28, godz. 07:03 Co słychać na budowie trasy S5? Raport z odcinka Bydgoszcz Błonie - Szubin Północ [zdjęcia] Budowa trasy S5 pomiędzy węzłem Bydgoszcz Błonie i Szubin Północ wiąże się z powstaniem nowych mostów wiaduktów i innych obiektów inżynierskich. Jednym z nich ... » więcej 2020-09-27, godz. 20:34 Witrażowy sterowiec? Tylko w Toruniu. Przypomina historię wojsk balonowych To ostatnia okazja, by zobaczyć - prawie na żywo - jak wyglądał jedyny w wojsku polskim sterowiec o imieniu Lech, który przed wojną stacjonował w Toruniu. » więcej 2020-09-27, godz. 18:59 Czołówka niedaleko Łochowa. Auta rozbite, jedno doszczętnie. Dwie osoby w szpitalu Groźny wypadek na trasie między miejscowością Łochowo i Gorzeń. Na wysokości wsi Niedola doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych. » więcej 2020-09-27, godz. 18:50 Prezydent Grudziądza Maciej Glamowski nie ma koronawirusa. Wraca do pracy Samorządowiec, o czym informowaliśmy w piątek, przebywał na kwarantannie w związku, z tym, że w szkole, do której chodzi jego dziecko, stwierdzono przypadek c ... » więcej 2020-09-27, godz. 12:41 Rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego. Obchody w regionie Obchody w Bydgoszczy rozpoczęło (o 10.30) nabożeństwo w kościele garnizonowym Najświętszej Maryi Panny Królowej Pokoju. Po mszy świętej zebrani złożyli kwiaty ... » więcej 2020-09-27, godz. 08:09 Co gryzie pszczelarzy? O tym mówiło się podczas dorocznego forum w Przysieku Do Przysieka koło Torunia zjechali pszczelarze i konsumenci pszczelich przysmaków. 28. Forum Pszczelarza w Przysieku było okazją do spotkań, dyskusji, wymiany ... » więcej 2020-09-26, godz. 18:00 Czterech poszkodowanych w wypadku drogowym w Przyłubiu [zdjęcia] W sobotę, 26 września przed południem doszło do poważnego wypadku drogowego w Przyłubiu koło Bydgoszczy. » więcej
1234567