Niedziela, 17 listopada 2019 r.   Imieniny: Salomei, Grzegorza, Elżbiety
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-01-07, 20:11 Marek Ledwosiński

Marek Wojtkowski ma trzeciego zastępcę!

Krzysztof Kukuckji zajmować się będzie we włocławskim Ratuszu szeroko pojętą działką inwestycyjną. Fot. archiwum PR PiK
Krzysztof Kukuckji zajmować się będzie we włocławskim Ratuszu szeroko pojętą działką inwestycyjną. Fot. archiwum PR PiK
Włocławek ma kolejnego wiceprezydenta. Trzecim już zastępcą szefa Ratusza został Krzysztof Kukucki, lider Sojuszu Lewicy Demokratycznej we Włocławku, do tej pory przewodniczący włocławskiej Rady Miasta.
- Pan Krzysztof Kukucki będzie zajmował się szeroko pojętą działką inwestycyjną, gdzie takim głównym wydziałem, wokół którego na pewno będzie ogniskowała się praca Krzysztofa Kukuckiego, będzie Wydział Inwestycji jak również Wydział Rozwoju - mówił Bartek Kucharczyk, rzecznik włocławskiego Ratusza.

Jak informowało Polskie Radio PiK, Krzysztof Kukucki złożył mandat radnego. W Radzie Miasta zastąpi go Elżbieta Rutkowska, która zdobyła kolejny najwyższy wynik na liście Sojuszu Lewicy Demokratycznej w wyborach w okręgu numer pięć na włocławskim Zazamczu.

Na razie nie wiadomo jeszcze, kto będzie nowym przewodniczącym włocławskiej Rady Miasta. Z pewnością jednak ta funkcja przypadnie lewicy.

Urząd wiceprezydenta i stanowisko przewodniczącego Rady Miasta dla Sojuszu Lewicy Demokratycznej, to efekt ustaleń w koalicji, która obecnie rządzi Włocławkiem. Tworzy ją Platforma Obywatelska, .Nowoczesna i Sojusz Lewicy Demokratycznej.

Pozostałymi zastępcami Marka Wojtkowskiego są: Domicela Kopaczewska z Platformy Obywatelskiej i Barbara Moraczewska związana z Platformą Obywatelską.
Wiadomość o powołaniu Kukuckiego na urząd wiceprezydenta potwierdził Bartek Kucharczyk, rzecznik włocławskiego Ratusza

Wiadomości lokalne

2019-11-17, godz. 10:48 Smycze, ubranka, obroże - wszystko dla psów i kotów. Targi PupiLove w Bydgoszczy Kolejna edycja PupiLovych Targów odbędzie się w niedzielę (17 listopada) w Bydgoszczy. To impreza skierowana do wszystkich właścicieli psów i kotów. » więcej 2019-11-16, godz. 19:00 50 plus za kierownicą. Bezpieczeństwo przede wszystkim Kierowcy z wieloletnim stażem mogli zweryfikować i udoskonalić technikę jazdy. To w ramach kolejnej edycji akcji prewencyjnej „50+ na drodze”, która odbyła si ... » więcej 2019-11-16, godz. 17:46 Dyskusja o kościele i młodych ludziach. Forum Młodzieży Diecezji Bydgoskiej - Młodzi wybierają kościół, który jest klarowny i otwarty - mówią uczestnicy I Forum Młodzieży Diecezji Bydgoskiej. Jego uroczyste otwarcie nastąpiło w Domu J ... » więcej 2019-11-16, godz. 16:15 95-lat MZK w Toruniu i przejażdżka „ogórkiem” Mieszkańcy Torunia mieli szansę odbyć sentymentalną podróż. Na ulice miasta wyjechał „ogórek”, czyli stary autobus marki Jelcz. Wszystko z okazji 95-lecia Mie ... » więcej 2019-11-16, godz. 14:05 Przemaszerowali przez centrum Bydgoszczy, by dać znać o Szlachetnej Paczce Marsz Szlachetnej Paczki przeszedł ulicami Bydgoszczy. To znak, że oficjalnie otwarto bazę rodzin, które można obdarować w przedświątecznym czasie. W wojewódz ... » więcej 2019-11-16, godz. 12:33 Armia to przygoda i wyzwanie. Przysięga wojskowa w Toruniu 123 elewów Narodowych Sił Rezerwowych potwierdziło oficjalnie chęć wstąpienia do armii. Uroczysta przysięga wojskowa odbyła się w Centrum Szkolenia Artylerii ... » więcej 2019-11-16, godz. 11:19 Zmarł bp Bronisław Dembowski - biskup senior diecezji włocławskiej Biskup senior diecezji włocławskiej Bronisław Dembowski zmarł w sobotę w nocy w szpitalu we Włocławku; miał 92 lata - poinformował moderator kurii ks. prał. L ... » więcej 2019-11-16, godz. 08:04 „Ważyworki” dla Torunia! Będą szyć siatki na zakupy i rozdawać mieszkańcom Społecznicy z Fundacji Alternatywnej zapraszają mieszkańców do wspólnej akcji na rzecz środowiska. W weekend zamierzają uszyć co najmniej sto worków wielorazo ... » więcej 2019-11-16, godz. 07:02 Przez dziki straty w uprawach. Inowrocławski radny domaga się, by je odstrzelić Dziki niszczą pola uprawne w podinowrocławskich Tupadłach i okolicznych wsiach. Problem zgłosili rolnicy, a miejski radny Marcin Wroński interweniuje w tej sp ... » więcej 2019-11-15, godz. 21:23 W Bydgoszczy brakuje pieniędzy, albo opera, albo remont ul. Nakielskiej. Zdecydują radni Przebudowa ulicy Nakielskiej w Bydgoszczy nie rozpocznie się o czasie, czyli w 2020 roku, bo nie ma na ten cel pieniędzy. Wstrzymana też zostanie budowa basen ... » więcej
1234567