Środa, 24 kwietnia 2019 r.   Imieniny: Horacego, Feliksa, Grzegorza
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2019-01-07, 20:11 Marek Ledwosiński

Marek Wojtkowski ma trzeciego zastępcę!

Krzysztof Kukuckji zajmować się będzie we włocławskim Ratuszu szeroko pojętą działką inwestycyjną. Fot. archiwum PR PiK
Krzysztof Kukuckji zajmować się będzie we włocławskim Ratuszu szeroko pojętą działką inwestycyjną. Fot. archiwum PR PiK
Włocławek ma kolejnego wiceprezydenta. Trzecim już zastępcą szefa Ratusza został Krzysztof Kukucki, lider Sojuszu Lewicy Demokratycznej we Włocławku, do tej pory przewodniczący włocławskiej Rady Miasta.
- Pan Krzysztof Kukucki będzie zajmował się szeroko pojętą działką inwestycyjną, gdzie takim głównym wydziałem, wokół którego na pewno będzie ogniskowała się praca Krzysztofa Kukuckiego, będzie Wydział Inwestycji jak również Wydział Rozwoju - mówił Bartek Kucharczyk, rzecznik włocławskiego Ratusza.

Jak informowało Polskie Radio PiK, Krzysztof Kukucki złożył mandat radnego. W Radzie Miasta zastąpi go Elżbieta Rutkowska, która zdobyła kolejny najwyższy wynik na liście Sojuszu Lewicy Demokratycznej w wyborach w okręgu numer pięć na włocławskim Zazamczu.

Na razie nie wiadomo jeszcze, kto będzie nowym przewodniczącym włocławskiej Rady Miasta. Z pewnością jednak ta funkcja przypadnie lewicy.

Urząd wiceprezydenta i stanowisko przewodniczącego Rady Miasta dla Sojuszu Lewicy Demokratycznej, to efekt ustaleń w koalicji, która obecnie rządzi Włocławkiem. Tworzy ją Platforma Obywatelska, .Nowoczesna i Sojusz Lewicy Demokratycznej.

Pozostałymi zastępcami Marka Wojtkowskiego są: Domicela Kopaczewska z Platformy Obywatelskiej i Barbara Moraczewska związana z Platformą Obywatelską.
Wiadomość o powołaniu Kukuckiego na urząd wiceprezydenta potwierdził Bartek Kucharczyk, rzecznik włocławskiego Ratusza

Wiadomości lokalne

2019-04-24, godz. 17:27 Płoną trawy, płoną lasy. Tym razem straty w Nadleśnictwie Dąbrowa (wideo) Kolejny pożar w regionie. Palił się las w leśnictwie Bedlenki w powiecie świeckim. Ogień pojawił się w środę (24.04.), około godziny 15, ale to wtorek (23.04. ... » więcej 2019-04-24, godz. 16:51 Zachem: nie będzie spółki wodnej, nie będzie komisji... Ponad trzy godziny trwała podczas sesji rady miasta dyskusja na temat zanieczyszczeń na terenach pozachemowskich. Radni kłócili się o komisję doraźną ws. Zach ... » więcej 2019-04-24, godz. 16:15 Matura? W większości szkół w regionie wciąż pisana jest palcem po wodzie... W szkołach, w których nie odbyła się rada pedagogiczna klasyfikująca uczniów do matury, decyzję o dopuszczeniu młodzieży do egzaminu dojrzałości podejmie dyre ... » więcej 2019-04-24, godz. 14:45 Kandydat PiS do Europarlamentu. "Ma pomysł i program dla regionu" - Jest młody i operatywny, takich ludzi nam potrzeba - mówiła o Marcinie Wrońskim, kandydacie do Parlamentu Europejskiego poseł Porozumienia Jarosława Gowina ... » więcej 2019-04-24, godz. 13:51 „Flisak” popłynie przez Wisłę. Vouchery na zakup rowerów dla laureatów konkursu „Flisak” to nazwa jednostki promowej, która będzie kursować między brzegami Wisły na wysokości Solca Kujawskiego i Czarnowa w gminie Zławieś Wielka. Imię dla ... » więcej 2019-04-24, godz. 13:28 W zamachach zginęli ich bliscy. Msza św. z udziałem studentów ze Sri Lanki Duszpasterstwo Akademickie 'Martyria' w Bydgoszczy zaprasza na Mszę św. w intencji ofiar zamachów na Sri Lance. Będą na niej obecni młodzi z tego państwa, stu ... » więcej 2019-04-24, godz. 12:53 Kilogramy narkotyków trzymał w mieszkaniu i na działce [zdjęcia, wideo] Kilka kilogramów narkotyków znaleźli policjanci u 26-letniego bydgoszczanina. Grozi mu do 10 lat więzienia » więcej 2019-04-24, godz. 12:14 Daniel w pułapce, z siatką owiniętą wokół szyi. Uwolnili go policjanci [wideo] W wielkanocną niedzielę policjanci z Grudziądza mieli nietypową interwencję. Uwolnili daniela, który utkwił w siatce ogrodzeniowej i nie mógł się wydostać. » więcej 2019-04-24, godz. 11:47 Sławomir Wittkowicz: Rząd powinien dawno uruchomić "plan B" w sprawie matur Wolny Związek Zawodowy Solidarność-Oświata, działający przy Forum Związków Zawodowych podjął decyzję o kontynuowaniu strajku nauczycieli. Przewodniczący związ ... » więcej 2019-04-24, godz. 10:47 Matura 2019: gdzie świadectwa gotowe, a gdzie ciągle czekają na radę kwalifikacyjną Rady klasyfikacyjnej odbyły się w 25 ze 185 strajkujących techników i liceów w woj. kujawsko-pomorskim. - Na dziś i jutro zaplanowane są rady pedagogiczne w s ... » więcej
1234567