Sobota, 07 grudnia 2019 r.   Imieniny: Marcina, Ambrożego, Teodora
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2018-12-30, 10:18 Sława Skibińska-Dmitruk/Polska Agencja Prasowa/Tomasz Więcławski/redakcja

Tragedia na przejściu dla pieszych w Toruniu

Do tragedii doszło na przejście dla pieszych, które nie jest wyposażone w sygnalizację świetlną. Fot. archiwum PR PiK
Do tragedii doszło na przejście dla pieszych, które nie jest wyposażone w sygnalizację świetlną. Fot. archiwum PR PiK
Toruńska policja wyjaśnia okolicznosci tragedii na drodze. 29 grudnia po godz. 19.00 samochód BMW uderzył na przejściu dla pieszych w dwie osoby - matkę i córkę. Obie nie żyją.
Kobiety w wieku 52 i 18 lat, ofiary tragicznego zdarzenia zmarły w szpitalu. Do tragedii doszło na ul. Grudziądzkiej w Toruniu, gdzie przejście dla pieszych nie jest wyposażone w było sygnalizację świetlną.

- Kobiety zostały przewiezione w sobotni wieczór do szpitala, ale po godzinie zmarły w wyniku odniesionych obrażeń - mówi Wioletta Dąbrowska,rzeczniczka toruńskich policjantów.

26-letni kierowca BMW został zatrzymany. Mężczyzna nie spożywał alkoholu - ustaliła policja, ale pobrano mu krew do badań - potwierdza Wioletta Dąbrowska - rzeczniczka toruńskich policjantów. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym mężczyźnie grozi od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

"Nie wiemy jeszcze, z jaką prędkością jechał kierowca" – dodała Dąbrowska. Z nieoficjalnych informacji PAP wynika, że była ona znaczna. BMW miało poważne uszkodzenia. W miejscu zdarzenia, przy ul. Grudziądzkiej, płoną znicze.

To kolejny taki wypadek w Toruniu. Poprzedni, w którym na pasach zginęły dwie osoby przechodzące przez jezdnie, wydarzył się 1 stycznia. Wówczas sprawcą był taksówkarz. W październiku sąd pierwszej instancji wymierzył mu 2,5 roku więzienia.
O tragedii na przejściu dla pieszych mówi Wioletta Dąbrowska, rzeczniczka toruńskich policjantów
26-letni kierowca BMW został zatrzymany - mówi Wioletta Dąbrowska, rzeczniczka toruńskich policjantów

Wiadomości lokalne

2019-12-06, godz. 21:30 Cel jest szczytny, gadżety świetne, a lista darczyńców - imponująca. Wszystko dla Kuby! Wojskowy Hercules - a dokładniej wierny model samolotu, remontowanego obecnie w bydgoskich WZL-ach - będzie można w niedzielę (08.12.) wylicytować podczas Mik ... » więcej 2019-12-06, godz. 20:21 Starszy pan zginął w wypadku drogowym w Żalnie. Podróżował sam Dwa samochody zderzyły się w piątek (06.12.) po godzinie 17:00 w okolicy Żalna, w powiecie tucholskim. 84-letni kierowca jednego z samochodów nie przeżył tego ... » więcej 2019-12-06, godz. 19:15 Najpiękniejsza choinka i świąteczny jarmark czekają na bydgoszczan! [galeria, wideo] 18 - metrowa choinka rozbłysła tysiącami światełek. Na Starym Rynku w Bydgoszczy odbyło się uroczyste uruchomienie oświetlenia na wielkim świątecznym świerku. ... » więcej 2019-12-06, godz. 18:12 Pracownicy bydgoskich domów pomocy społecznej wołają o pomoc...dla siebie Dziesięć minut na jednego podopiecznego, za mało podnośników i łóżek elektrycznych, dwie opiekunki na kilkudziesięciu chorych - tak według pracowników bydgosk ... » więcej 2019-12-06, godz. 17:18 Orszak świętego Mikołaja z prezentami dla chorych dzieci od Caritas i policji Ulicami Bydgoszczy przejechał w piatek (06.12.) konwój Świętego Mikołaja. Starszy jegomość z workiem prezentów w towarzystwie Polfinka i serca Caritas podjech ... » więcej 2019-12-06, godz. 15:04 Bydgoski „mechanik” ma trzy nowe pracownie. Nauczyciele i uczniowie zachwyceni Wyremontowane pomieszczenia i nowy sprzęty - w Zespole Szkół Mechanicznych nr 1 w Bydgoszczy uroczyście otwarto dziś trzy pracownie - mechatroniczną i informa ... » więcej 2019-12-06, godz. 13:28 Trzylatka potrzebuje pomocy! Mikołajkowy Koncert Charytatywny dla Karinki Ma cztery latka, zachorowała nagle, rodzice wierzą, że najgorsze już za nimi. Teraz potrzebuję pieniędzy na rehabilitację. W sobotę (7 grudnia) w Białych Błot ... » więcej 2019-12-06, godz. 12:39 Weekend cudów, czyli dary jadą do potrzebujących. Finał „Szlachetnej Paczki” W sobotę (7 grudnia) rozpoczyna się Weekend Cudów, czyli wyjątkowe dwa dni, w których „Szlachetna Paczka” dostarczy pomoc do kilkudziesięciu tysięcy potrzebuj ... » więcej 2019-12-06, godz. 12:13 Wygraj biżuterię YES na Gwiazdkę. Świąteczny konkurs w Polskim Radiu PiK Pięknie zastawiony stół, w tle lśniąca choinka, pod którą - masa prezentów. My też lubimy ten świąteczny obrazek. Chcesz podarować biżuterię na święta, a może ... » więcej 2019-12-06, godz. 10:19 Janusz Dzięcioł nie żyje. Zginął w wypadku na przejeździe kolejowym Tragedia wydarzyła się w piątek rano na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Białym Borze koło Grudziądza. W wypadku zginął Janusz Dzięcioł. » więcej
1234567