Środa, 23 września 2020 r.   Imieniny: Tekli, Bogusława, Linusa
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Ogłoszenie własne nadawcy
2018-12-30, 10:18 Sława Skibińska-Dmitruk/Polska Agencja Prasowa/Tomasz Więcławski/redakcja

Tragedia na przejściu dla pieszych w Toruniu

Do tragedii doszło na przejście dla pieszych, które nie jest wyposażone w sygnalizację świetlną. Fot. archiwum PR PiK
Do tragedii doszło na przejście dla pieszych, które nie jest wyposażone w sygnalizację świetlną. Fot. archiwum PR PiK
Toruńska policja wyjaśnia okolicznosci tragedii na drodze. 29 grudnia po godz. 19.00 samochód BMW uderzył na przejściu dla pieszych w dwie osoby - matkę i córkę. Obie nie żyją.
Kobiety w wieku 52 i 18 lat, ofiary tragicznego zdarzenia zmarły w szpitalu. Do tragedii doszło na ul. Grudziądzkiej w Toruniu, gdzie przejście dla pieszych nie jest wyposażone w było sygnalizację świetlną.

- Kobiety zostały przewiezione w sobotni wieczór do szpitala, ale po godzinie zmarły w wyniku odniesionych obrażeń - mówi Wioletta Dąbrowska,rzeczniczka toruńskich policjantów.

26-letni kierowca BMW został zatrzymany. Mężczyzna nie spożywał alkoholu - ustaliła policja, ale pobrano mu krew do badań - potwierdza Wioletta Dąbrowska - rzeczniczka toruńskich policjantów. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym mężczyźnie grozi od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

"Nie wiemy jeszcze, z jaką prędkością jechał kierowca" – dodała Dąbrowska. Z nieoficjalnych informacji PAP wynika, że była ona znaczna. BMW miało poważne uszkodzenia. W miejscu zdarzenia, przy ul. Grudziądzkiej, płoną znicze.

To kolejny taki wypadek w Toruniu. Poprzedni, w którym na pasach zginęły dwie osoby przechodzące przez jezdnie, wydarzył się 1 stycznia. Wówczas sprawcą był taksówkarz. W październiku sąd pierwszej instancji wymierzył mu 2,5 roku więzienia.
O tragedii na przejściu dla pieszych mówi Wioletta Dąbrowska, rzeczniczka toruńskich policjantów
26-letni kierowca BMW został zatrzymany - mówi Wioletta Dąbrowska, rzeczniczka toruńskich policjantów

Wiadomości lokalne

2020-09-23, godz. 07:05 Przywłaszczył zabytkową bombardę i będzie miał kłopoty Kryminalni z Torunia ustalili kto w trakcie prowadzenia robót remontowych prowadzonych na terenie Parafii pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny ... » więcej 2020-09-22, godz. 18:34 Tańsze mieszkania dla inowrocławian? Podpisano porozumienie W Inowrocławiu mogą powstać lokale z rządowego programu rozwoju mieszkalnictwa. Porozumienie w tej sprawie podpisali dziś prezydent Inowrocławia i prezes Kraj ... » więcej 2020-09-22, godz. 16:33 Poseł Robert Kwiatkowski o „Piątce dla zwierząt”: ta ustawa nie doprowadzi do przedterminowych wyborów „Przyszedł czas na zmiany” - tak o przyjętej przez Sejm „Piątce dla zwierząt” mówił w Toruniu poseł Robert Kwiatkowski. » więcej 2020-09-22, godz. 14:35 Wszystko o Pracowniczych Programach Kapitałowych. Konferencja w Bydgoszczy Zatrudnieni na Kujawach i Pomorzu chętniej niż z innych regionów przystępują do Pracowniczych Planów Kapitałowych. Właśnie o takim oszczędzaniu na emeryturę d ... » więcej 2020-09-22, godz. 13:55 Inspektorzy pracy odwiedzają szkoły. To nie kontrole. To prewencja Dyrektorzy kujawsko-pomorskich szkół są otwarci na współpracę z inspekcją pracy. Tak wynika z ich dotychczasowych wizyt w placówkach oświatowych. » więcej 2020-09-22, godz. 13:28 Podejrzany o rozbój na dworcu. Rozpoznajesz go? Policjanci z Komisariatu Policji Bydgoszcz-Śródmieście apelują o pomoc w identyfikacji osoby przedstawionej na filmie oraz zdjęciach. Wszyscy, którzy rozpozna ... » więcej 2020-09-22, godz. 12:57 Zieloni o zieleni w Toruniu. Wzorem ogrody fasadowe z Holandii [wizualizacje] Zielone dachy na starówce, drzewa w donicach na ulicy Szerokiej i żywopłoty wyłapujące spaliny przy ruchliwych drogach. To część propozycji toruńskich społecz ... » więcej 2020-09-22, godz. 11:59 Radny Szymański interpeluje do prezydenta Inowrocławia Trzeba doceniać sukcesy naukowe uczniów - tak uważa Dobromir Szymański inowrocławski radny Porozumienia. W interpelacji do prezydenta miasta Ryszarda Brejzy p ... » więcej 2020-09-22, godz. 10:05 Tragedia rodziny wypoczywającej pod Włocławkiem. Nie żyją 2 osoby Prawie 80-letnie małżeństwo zginęło w pożarze barakowozu w Szczutkowie w gminie Choceń. Matkę i ojca chciał ratować przebywający w budynku obok syn. » więcej 2020-09-22, godz. 09:35 Koalicja Kukiz'15 z Prawem i Sprawiedliwości? To nie jest niemożliwe Poseł Paweł Szramka, gość wtorkowej Rozmowy Dnia Polskiego Radia PiK, nie wykluczył koalicji Kukiz'15 z Prawem i Sprawiedliwością w przypadku w przypadku rozp ... » więcej
1234567