Poniedziałek, 03 sierpnia 2020 r.   Imieniny: Lidii, Augusta, Nikodema
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Skorzystaj z oferty. Kliknij! (OGŁOSZENIE WŁASNE NADAWCY)
2018-12-07, 14:40 Robert Erdmann

Bydgoszcz drugim Ciechocinkiem? Senator tężnię widzi ogromną

Senator Jan Rulewski. Fot. janrulewski.pl
Senator Jan Rulewski. Fot. janrulewski.pl
Senator Jan Rulewski apeluje o wybudowanie dużej, miejskiej tężni w mieście. Ma to być sposób na poprawę jakości powietrza - mówi bydgoski senator.
Jan Rulewski postuluje też o zmianę systemu alimentacyjnego. Wszyscy zgadzają się, że obecny działa źle - mówił senator. Wzorem ma być system funkcjonujący w Danii.

- Tam, w kilkumilionowym państwie sprawność systemu wynosi 80 procent, a zajmuje się tym zaledwie garstka urzędników - mówił senator. W Polsce sprawność systemu alimentacyjnego jest wyjątkowo niska, a zajmuje się nim tysiące urzędników, prawników, czy pracowników więziennictwa...

Jan Rulewski skrytykował również miejską tablicę, jaka zawisła na kamienicy przy Dworcowej 87 - w miejscu, gdzie przed laty zorganizowany został strajk chłopski. "To tandeta" - ocenił senator.

Senator Jan Rulewski wypowiedział się również w kwestii budowy tężni w Bydgoszczy, apelując o wybudowanie jednej, dużej tężni miejskiej w mieście.

- Tężnie muszą być oddalone od ruchu samochodowego i od przemysłowego, gdyż mieszanka solanki - a właściwie mgły, aerozolu, który wytwarza tężnia - ze spalinami, byłaby piorunująca. Wobec tego gdzie ja planuję powstanie miejskiej tężni? Są trzy miejsca, nawet cztery w Bydgoszczy i okolicach, żeby taki tężnie powstały. To nowo budowany park akademicki, druga lokalizacja to Myślęcinek i trzecia lokalizacja to na Babiej Wsi obok hal sportowych "Łuczniczki", "Artego" i "Torbydu". To duży teren, aczkolwiek duży jest ruch samochodowy. Jest jednak przyjemne sąsiedztwo ośrodka i możliwość skorzystania, gdy ludzie będą się udawać na imprezę - mówił senator Jan Rulewski.
Senator Rulewski ma własny pomysł na budowę teżni w Bydgoszczy (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2020-08-03, godz. 16:30 Czy Ryszard Bober jest zagrożony koronawirusem? Istnieje duże prawdopodobieństwo, że senator Ryszard Bober z Polskiego Stronnictwa Ludowego został zakażony koronawirusem. Wcześniej Covid-19 stwierdzono u in ... » więcej 2020-08-03, godz. 15:02 O której w Grudziądzu przyjedzie tramwaj? Można sprawdzić w aplikacji w telefonie Aplikacja mobilna Kiedyprzyjedzie.pl działa od poniedziałku 3 sierpnia w Grudziądzu. Ma być ułatwieniem dla podróżnych, którzy od teraz mogą śledzić trasę swo ... » więcej 2020-08-03, godz. 13:08 Co przeszkadza pieszym w Bydgoszczy? Powstaje raport, można jeszcze zgłosić uwagi Kilkadziesiąt zgłoszeń przez kilka tygodni. Bydgoszczanie wskazują miejsca nieprzyjazne dla pieszych. Informacje wpływają do Stowarzyszenia Społeczny Rzecznik ... » więcej 2020-08-03, godz. 11:10 „Zbrodnie vatowskie” w Bydgoszczy, Toruniu i Inowrocławiu. Zatrzymano 21 osób W ramach śledztwa prowadzonego przez CBŚP pod nadzorem Prokuratury Krajowej w Szczecinie we współpracy z KAS w ostatnim czasie zatrzymano 21 osób, z czego 15 ... » więcej 2020-08-03, godz. 11:07 Dwukrotnie przekroczył dozwoloną prędkość! W dodatku ze skuterem wodnym na przyczepce! [wideo] Kierowca Audi ciągnął przyczepkę, a na niej jeszcze... skuter wodny. Namierzyli go policjanci ruchu drogowego z grupy SPEED. Kierowca ten prawie dwukrotnie pr ... » więcej 2020-08-03, godz. 10:10 Rażące łamanie przepisów i pościg po ulicach Pakości. W samochodzie znaleziono woreczki z marihuaną Nie zatrzymał się do kontroli, uciekał, łamał kolejne przepisy. Tak przez Pakość jechał 27-letni kierujący oplem. Wpadł w ręce inowrocławskiej „drogówki”. Odp ... » więcej 2020-08-03, godz. 07:03 Rozpoczyna się remont ważnej ulicy na bydgoskich Wyżynach. Zmieni się organizacja ruchu Remontowana będzie ul. Magnuszewskiej. To uzupełnienie wcześniej prowadzonych inwestycji. Modernizowane będą również przystanki. Inwestycja pochłonie ponad 2 ... » więcej 2020-08-02, godz. 17:12 Uroczyste wspomnienie gen. Jana Henryka Dąbrowskiego w Bydgoszczy Bydgoszcz uczciła pamięć gen. Jana Henryka Dąbrowskiego, uczestnika powstania kościuszkowskiego, twórcy Legionów Polskich we Włoszech i inicjatora powstania w ... » więcej 2020-08-02, godz. 10:15 Muzeum Warzelni Soli i Lecznictwa Uzdrowiskowego zaprasza! Muzeum Warzelni Soli i Lecznictwa Uzdrowiskowego w Ciechocinku, które od początku roku było modernizowane i wzbogacane o nowe eksponaty, w sobotę zostało otwa ... » więcej 2020-08-01, godz. 21:05 Więźniowie koronowskiego aresztu dla powstańców warszawskich Nawet dzisiaj bohaterowie Powstania Warszawskiego ratują życie... Swoim przykładem pomagają wyjść „na prostą” osadzonym w koronowskim areszcie. Wszystko dzięk ... » więcej
1234567