Piątek, 13 grudnia 2019 r.   Imieniny: Lucji, Otylii
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2018-12-07, 14:40 Robert Erdmann

Bydgoszcz drugim Ciechocinkiem? Senator tężnię widzi ogromną

Senator Jan Rulewski. Fot. janrulewski.pl
Senator Jan Rulewski. Fot. janrulewski.pl
Senator Jan Rulewski apeluje o wybudowanie dużej, miejskiej tężni w mieście. Ma to być sposób na poprawę jakości powietrza - mówi bydgoski senator.
Jan Rulewski postuluje też o zmianę systemu alimentacyjnego. Wszyscy zgadzają się, że obecny działa źle - mówił senator. Wzorem ma być system funkcjonujący w Danii.

- Tam, w kilkumilionowym państwie sprawność systemu wynosi 80 procent, a zajmuje się tym zaledwie garstka urzędników - mówił senator. W Polsce sprawność systemu alimentacyjnego jest wyjątkowo niska, a zajmuje się nim tysiące urzędników, prawników, czy pracowników więziennictwa...

Jan Rulewski skrytykował również miejską tablicę, jaka zawisła na kamienicy przy Dworcowej 87 - w miejscu, gdzie przed laty zorganizowany został strajk chłopski. "To tandeta" - ocenił senator.

Senator Jan Rulewski wypowiedział się również w kwestii budowy tężni w Bydgoszczy, apelując o wybudowanie jednej, dużej tężni miejskiej w mieście.

- Tężnie muszą być oddalone od ruchu samochodowego i od przemysłowego, gdyż mieszanka solanki - a właściwie mgły, aerozolu, który wytwarza tężnia - ze spalinami, byłaby piorunująca. Wobec tego gdzie ja planuję powstanie miejskiej tężni? Są trzy miejsca, nawet cztery w Bydgoszczy i okolicach, żeby taki tężnie powstały. To nowo budowany park akademicki, druga lokalizacja to Myślęcinek i trzecia lokalizacja to na Babiej Wsi obok hal sportowych "Łuczniczki", "Artego" i "Torbydu". To duży teren, aczkolwiek duży jest ruch samochodowy. Jest jednak przyjemne sąsiedztwo ośrodka i możliwość skorzystania, gdy ludzie będą się udawać na imprezę - mówił senator Jan Rulewski.
Senator Rulewski ma własny pomysł na budowę teżni w Bydgoszczy (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2019-12-13, godz. 17:08 Afrykański Pomór Świń już w Wielkopolsce i Lubuskiem! O wspólnym, zintegrowanym działaniu wszystkich szczebli administracji, służb weterynaryjnych, a także mundurowych w zapobieganiu, bioasekuracji przed ASF afry ... » więcej 2019-12-13, godz. 16:02 „Sobota z paszportami” z Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy W najbliższą sobotę, 14 grudnia, Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki organizuje „Sobotę z paszportami”. Mieszkańcy mogą w tym dniu złożyć wnioski paszportowe w ... » więcej 2019-12-13, godz. 15:00 Stanisław Mątewski o śp. Józefie Bońku: - Podziwiałem go. Obrońca nie do przejścia -Był bardzo dobrym zawodnikiem i człowiekiem - tak o zmarłym w czwartek (12.12.) Józefie Bońku - ojcu Zbigniewa (prezesa Polskiego Zwiazku Piłki Nożnej) mówi ... » więcej 2019-12-13, godz. 14:00 Toruń z niepokojem i z nadzieją czeka na ostateczną kwotę podwyżek za wywóz śmieci - O co najmniej 17 procent wzrosną w Toruniu opłaty za wywóz śmieci od mieszkańców - potwierdził prezydent Michał Zaleski. Miasto właśnie rozstrzygało przetar ... » więcej 2019-12-13, godz. 12:50 Młodzieżowa Rada Miasta samorządową szkoła życia. Lekcja polityki trwa już siódmy rok Siódmą kadencję rozpoczęła w piątek (13.12.) bydgoska Młodzieżowa Rada Miasta. Młodzi radni reprezentują uczniów wielu bydgoskich szkół, przedstawiają swoje p ... » więcej 2019-12-13, godz. 11:48 Józef Boniek nie żyje. Zbigniew Boniek, prezes PZPN, w żałobie... Józef Boniek zmarł w czwartek, 12 grudnia, w szpitalu w Bydgoszczy. Pochodził z Nakła. Grał w Czarnych Nakło, Zawiszy Bydgoszcz i Polonii Bydgoszcz na pozycji ... » więcej 2019-12-13, godz. 10:28 Zachodnia pierzeja na desce młodych architektów. Ich kreska przejdzie do historii? Jak zmienić Pierzeję Zachodnią Starego Rynku w Bydgoszczy? - takie zadanie otrzymali uczestnicy warsztatów architektonicznych w Galerii Wspólnej. Warsztaty dl ... » więcej 2019-12-13, godz. 10:21 Prof. Wojciech Polak: - Młodych przekonają do historii grupy rekonstrukcyjne - Rozliczanie historii nam nie wyszło. To sprawa przegrana. Teraz powinniśmy skupić się na budowaniu świadomości historycznej młodych ludzi. To będzie wielole ... » więcej 2019-12-13, godz. 09:25 Toruń nocą wspominał czas, kiedy Polacy stanęli przeciwko Polakom... Torunianie upamiętnili 38. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. O północy złożyli kwiaty i zapalili znicze pod tablicą przypominającą patriotyczne demonstra ... » więcej 2019-12-13, godz. 08:29 Marszałek rozdał nagrody dziennikarzom z regionu. Nasi radiowcy górą! Dziennikarze z regionu docenieni w dwóch konkursach Urzędu Marszałkowskiego: „Fundusze europejskie dla Kujawsko-Pomorskiego' oraz „Lubię tu być...na zielonym' ... » więcej
1234567