Wtorek, 26 maja 2020 r.   Imieniny: Filipa, Pauliny / Dzień Matki
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Longinówka
2018-12-04, 16:48 Tomasz Gronet

Manifest antysmogowy w Żninie: "Nie palimy byle czym"

Takie tabliczki maja pojawić się w Żninie. Grafika z Tygodnika Podhalańskiego
Takie tabliczki maja pojawić się w Żninie. Grafika z Tygodnika Podhalańskiego
Niezgoda na oddychanie zanieczyszczonym powietrzem grupy mieszkanek Żnina przerodziła się w lokalny odłam akcji "Nie palimy byle czym", w której wykorzystano hasło i logo udostępnione żninianom przez "Tygodnik Podhalański".
Powstał manifest do mieszkańców Żnina i tabliczki na bramy posesji z logo akcji. Pomógł lokalny tygodnik.

- Mój kolega z Zakopanego ,Jurek Jurecki, redaktor naczelny Tygodnika Podhalańskiego, przysłał mi informacje o akcji, która tak się właśnie nazywa. Kilka dni później odwiedziły mnie w redakcji zdeterminowane panie, które stwierdziły, że maja już dosyć dymu na ulicach Żnina i chciałyby coś zrobić, zmienić świadomość społeczną, wytłumaczyć ludziom, że nie można palić byle czym! Panie napisały manifest, myśmy wyprodukowali tabliczki, logo akcji "Nie palę byle czym" czyli zielony listek wydobywający się z komina - powiedział Dominik Księski z Tygodnika Pałuki.

Organizatorki akcji liczą na zainteresowanie władz samorządowych Żnina. Jutro spotkają się z radnymi z Komisji Ochrony Środowiska.
Relacja Tomasza Groneta (Popołudnie z nami)
Żnin

Wiadomości lokalne

2020-05-25, godz. 20:49 Śmieci: powstała petycja w sprawie zerwania umowy z firmą Komunalnik - Firma Komunalnik nie radzi sobie z wywozem odpadów w Bydgoszczy, dlatego miasto powinno zerwać z nią umowę - uważa Daniel Kaszubowski. Bydgoszczanin napisał ... » więcej 2020-05-25, godz. 18:50 Bydgoski sędzia Jakub K. bez immunitetu. Jest zgoda na zatrzymanie. Zarzut: gwałt Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego uchyliła w poniedziałek 25 maja immunitet sędziemu, który miał dopuścić się gwałtu i wyraziła zgodę na jego zatrzymanie or ... » więcej 2020-05-25, godz. 15:52 Włocławek: trwa wyprowadzanie zdegradowanego Śródmieścia z kryzysu Remonty kamienic, działania pomocowe skierowane do mieszkańców, wspieranie lokalnych przedsiębiorców, pierwszy park kieszonkowy i mural - to tylko niektóre pr ... » więcej 2020-05-25, godz. 13:55 Córka zmarłej pacjentki zawiadamia prokuraturę. Z COVID-19 walczy też ojciec Najpierw z powodu koronawirusa straciła matkę, teraz o życie walczy jej ojciec. Jest szóste zawiadomienie do prokuratury w sprawie możliwych nieprawidłowości ... » więcej 2020-05-25, godz. 12:55 Międzynarodowy Dzień Dziecka Zaginionego. Ważne dobre relacje z dzieckiem Około 30 procent wszystkich zaginięć w Kujawsko-Pomorskiem dotyczy najmłodszych. W poniedziałek przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka Zaginionego. Choć większ ... » więcej 2020-05-25, godz. 11:45 Powstanie park kulturowy grudziądzkiej cytadeli. Fortyfikacje symbolem miasta Władze miejskie planują powstanie Parku Kulturowego „Cytadela Twierdzy Grudziądz”. Przedsięwzięcie ma wpisywać się w działania ochrony zabytków - poinformował ... » więcej 2020-05-25, godz. 09:26 Dariusz Kurzawa: Zbieranie podpisów dla Rafała Trzaskowskiego nie oznacza jego poparcia Zbieranie przez Polskie Stronnictwo Ludowe podpisów dla kandydatury Rafała Trzaskowskiego w wyborach prezydenckich nie oznacza jego poparcia, ale staranie o r ... » więcej 2020-05-25, godz. 07:56 Uczniowie klas I-III wracają na zajęcia. Co zrobić, by dzieci się nie nudziły? Klasy bez pluszaków i dywanów, dystans oraz mierzenie temperatury i dezynfekcja rąk przy wejściu - tak wygląda powrót dzieci do szkolnych ławek. » więcej 2020-05-24, godz. 18:30 Ojciec i nastoletnia córka nie żyją. Tragiczny wypadek w Tonowie koło Żnina Dwie osoby zginęły w niedzielę popołudniu w wypadku w miejscowości Tonowo (powiat żniński). Na powiatowej drodze samochód osobowy uderzył w drzewo. » więcej 2020-05-24, godz. 18:12 Nowe zakażenie koronawirusem w regionie. Ile takich osób w powiatach? O jednym, nowym zakażeniu koronawirusem w Kujawsko-Pomorskiem informuje w niedzielę (24 maja) wieczorem Urząd Wojewódzki. » więcej
1234567