Czwartek, 23 maja 2019 r.   Imieniny: Iwony, Dezyderego, Kryspina
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2018-12-04, 16:48 Tomasz Gronet

Manifest antysmogowy w Żninie: "Nie palimy byle czym"

Takie tabliczki maja pojawić się w Żninie. Grafika z Tygodnika Podhalańskiego
Takie tabliczki maja pojawić się w Żninie. Grafika z Tygodnika Podhalańskiego
Niezgoda na oddychanie zanieczyszczonym powietrzem grupy mieszkanek Żnina przerodziła się w lokalny odłam akcji "Nie palimy byle czym", w której wykorzystano hasło i logo udostępnione żninianom przez "Tygodnik Podhalański".
Powstał manifest do mieszkańców Żnina i tabliczki na bramy posesji z logo akcji. Pomógł lokalny tygodnik.

- Mój kolega z Zakopanego ,Jurek Jurecki, redaktor naczelny Tygodnika Podhalańskiego, przysłał mi informacje o akcji, która tak się właśnie nazywa. Kilka dni później odwiedziły mnie w redakcji zdeterminowane panie, które stwierdziły, że maja już dosyć dymu na ulicach Żnina i chciałyby coś zrobić, zmienić świadomość społeczną, wytłumaczyć ludziom, że nie można palić byle czym! Panie napisały manifest, myśmy wyprodukowali tabliczki, logo akcji "Nie palę byle czym" czyli zielony listek wydobywający się z komina - powiedział Dominik Księski z Tygodnika Pałuki.

Organizatorki akcji liczą na zainteresowanie władz samorządowych Żnina. Jutro spotkają się z radnymi z Komisji Ochrony Środowiska.
Relacja Tomasza Groneta (Popołudnie z nami)
Żnin

Wiadomości lokalne

2019-05-23, godz. 17:21 Jest kasa na Camerimage w Toruniu, ale nie odbędą się inne festiwale Toruń dołoży 1,7 mln zł do organizacji w mieście festiwalu Camerimage. Tak zdecydowali dziś radni. Kwota pozwoli przygotować tę edycję imprezy - powiedział dz ... » więcej 2019-05-23, godz. 14:26 Klienci wierzą, że kupują jaja ze wsi, a dostają... jajka z niespodzianką Jaja wiejskie pod lupą inspektorów handlowych, którzy zapowiadają częstsze kontrole targowisk. Powód? Okazuje się, że na rynkach pojawia się nabiał niewiadome ... » więcej 2019-05-23, godz. 13:45 „Marchewa" dla strażaków z Gruczna. „Nowy” wóz bojowy za 1 euro „Marchewa” jest już w Polsce. To 28-letni wóz bojowy, który trafił do strażaków ochotników z Gruczna (powiat świecki, gmina Świecie). » więcej 2019-05-23, godz. 13:02 Kanał Bydgoski zmieni się nie do poznania. Tak widzą go studenci [projekty] Kawiarnie i restauracje, drewniane kładki, a także wypożyczalnia sprzętu wodnego i place zabaw, zaprojektowane przez studentów UTP, pojawią się nad Kanałem By ... » więcej 2019-05-23, godz. 12:42 Myślimy o wojnie tak, jak pokazał nam serial? O „Czterech pancernych” na konferencji Most łączący kulturę polską i rosyjską; Frontowy szyk - czyli jak wyglądały kostiumy bohaterek; Rudy 102 na froncie historycznym - to tylko niektóre zagadnien ... » więcej 2019-05-23, godz. 11:44 Wyciek gazu koło Świecia. Koparka uszkodziła gazociąg, ewakuowano mieszkańców Podczas prac ziemnych w Dolnych Morgach doszło do uszkodzenia gazociągu średniego ciśnienia przez koparkę. Na miejsce pojechało sześć zastępów straży pożarnej ... » więcej 2019-05-23, godz. 11:00 Prof. Roman Bäcker: Mamy do czynienia z rewolucją antypedofilską w Polsce - Rewolucja oznacza, że to społeczeństwo stawia wymagania i określa, co jest dobre, a co złe - mówił w porannej Rozmowie Dnia Polskiego Radia PiK prof. Roman ... » więcej 2019-05-23, godz. 09:36 Firmy czekają na nowych pracowników. Targi Pracy w Nakle nad Notecią Pracodawcy z różnych branż zaprezentują się w czwartek (23 maja) podczas 9. edycji Targów Pracy w Nakle nad Notecią. » więcej 2019-05-23, godz. 08:31 Nie chcą płacić więcej za śmieci. Protest w Inowrocławiu Przed Urzędem Miasta w Inowrocławiu protestowali w środę lokalni działacze Zjednoczonej Prawicy wraz z mieszkańcami. Z transparentami w rękach przeciwstawiali ... » więcej 2019-05-23, godz. 08:25 Samorządy i ochotnicza straż pożarna z regionu dostali 50 milionów złotych Pierwsze 20 mln złotych to pieniądze z rezerwy celowej państwa na usuwanie skutków klęsk żywiołowych i przeciwdziałanie nim. Promesy przekazał samorządom woje ... » więcej
1234567