Niedziela, 26 maja 2019 r.   Imieniny: Filipa, Pauliny / Dzień Matki
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2018-11-24, 12:07 Tatiana Adonis/Damian Klich/Redakcja

Dzień Otwartego Notariatu. Notariusze udzielali darmowych porad

W Bydgoszczy spotkanie odbywa się w Zespole Szkół nr 1 przy pl. Wolności. Fot. Damian Klich
W Bydgoszczy spotkanie odbywa się w Zespole Szkół nr 1 przy pl. Wolności. Fot. Damian Klich
Darowizny, testamenty, postępowania spadkowe, rozdzielność i wspólnota majątkowa – to tylko niektóre sprawy, o których można było porozmawiać z notariuszami z okazji Dnia Otwartego Notariatu.
W Bydgoszczy spotkanie odbyło się w Zespole Szkół nr 1 przy pl. Wolności, a w Toruniu w Centrum Sztuki Współczesnej przy Wałach Generała Sikorskiego.

Temat tegorocznej 9. edycji Dnia Otwartego Notariatu brzmiał: „Porozmawiaj z notariuszem, jak zadbać o bezpieczeństwo swojego majątku”. Jednak, jak podkreślają organizatorzy akcji, niezależnie od tematu przewodniego, notariusze udzielali odpowiedzi na wszystkie pytania leżące w ich kompetencjach.

- Dominują tematy związane z dziedziczeniem, ze sporządzeniem testamentu lub darowiznami. Zależy nam na tym, żeby pomagać, uświadamiać i wyjaśniać, bo dzięki uzyskanej podczas takiej akcji wiedzy każdy zainteresowany może w sposób bezpieczny zdecydować o losach swojego majątku, a wiele problemów natury prawnej i majątkowej wynika z braku podstawowej wiedzy - powiedział Mateusz Weiss, bydgoski notariusz.

Dzień Otwarty Notariatu jest organizowany od 2010 roku w ostatnią sobotę listopada. Notariusze będą udzielać darmowych porad od 10.00 do 16.00.

Szczegóły na www.porozmawiajznotariuszem.pl.
Mówi notariusz Mateusz Weiss i uczestnicy akcji

Wiadomości lokalne

2019-05-26, godz. 10:38 Jesteś niepełnosprawny i chcesz głosować? Zadzwoń po transport! Niepełnosprawni mogą korzystać z darmowego transportu na wybory. Samochody przystosowane do przewozu osób z dysfunkcjami ruchu jeżdżą np. po Toruniu od 8:30. ... » więcej 2019-05-26, godz. 09:31 Uhonorowani rolnicy, przedsiębiorcy i naukowcy związani z rolnictwem Najlepsi kujawsko-pomorscy rolnicy, laureaci dorocznych konkursów Rolnik Pomorza i Kujaw oraz biznesmeni współpracujący z rolnictwem także naukowcy uczelni ro ... » więcej 2019-05-25, godz. 18:30 Dołączyli do grona księży Czterech diakonów: Jakub Fotin, Łukasz Kucharski, Bartosz Marut i Igor Wichrowski przyjęło w bydgoskiej katedrze święcenia kapłańskie. » więcej 2019-05-25, godz. 17:00 Jak pomóc i łagodzić ból pacjentów i ich rodzin. Konferencja Medycyny Paliatywnej w Toruniu Współpraca specjalistów i wymiana doświadczeń. Taki jest cel Ogólnopolskiej Konferencji Medycyny Paliatywnej w Toruniu. Wydarzenie odbywa się po raz 19. i jak ... » więcej 2019-05-25, godz. 16:56 Policja odkryła składowisko odpadów chemicznych koło Radziejowa Policja i prokuratura prowadzą czynności na odkrytym składowisku odpadów w Topólce koło Radziejowa. Na terenie przedsiębiorstwa zajmującego się obróbką drewna ... » więcej 2019-05-25, godz. 15:30 Młodzieżowi mistrzowie pierwszej pomocy rywalizowali w Bydgoszczy Musieli pomóc między innymi poparzonemu nastolatkowi, czy kobiecie z bólem w klatce piersiowej. W Bydgoszczy młodzież rywalizowała w Mistrzostwach Pierwszej P ... » więcej 2019-05-25, godz. 14:05 Wsiąść do pociągu... Tu się nie da, ale zobaczyć warto! Pociągi, zwrotnice, stacje kolejowe i semafory. Wszystko to można oglądać w Toruniu, ale w wersji mini. Pociągi nie tylko jadą, ale też wydają odgłosy i komun ... » więcej 2019-05-25, godz. 13:00 Z Pawłem Wojciechowskim każdy bałagan da się przeskoczyć! [wideo] Mistrz świata w skoku o tyczce Paweł Wojciechowski złapał w sobotę chwytak do zbierania śmieci. Wraz z grupą bydgoszczan wziął udział we wspólnym sprzątaniu m ... » więcej 2019-05-25, godz. 11:45 Znamiona na skórze trzeba badać! By nie było za późno! Bydgoszczanie mogą sprawdzić swoje znamiona na skórze. W Szpitalu Uniwersyteckim im. dr. Antoniego Jurasza trwają bezpłatne badania i konsultacje z lekarzami. ... » więcej 2019-05-25, godz. 07:30 Napoleon, De Mono i inne atrakcje na Święcie Starego Fordonu Można podziwiać modele kolejek i samolotów, zrobić zakupy na jarmarku, oddać krew wraz z motocyklistami i spotkać się z Napoleonem. To tylko niektóre z atrakc ... » więcej
1234567