Niedziela, 31 maja 2020 r.   Imieniny: Anieli, Petronel
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Longinówka
2018-11-06, 18:40 Marek Ledwosiński

Łukasz Zbonikowski krytycznie o Jarosławie Chmielewskim

fot. Archiwum
fot. Archiwum
Włocławski poseł Prawa i Sprawiedliwości, Łukasz Zbonikowski, twierdzi, że winę za wyborcze niepowodzenia PiS we Włocławku ponosi szef miejskich struktur partii i przegrany kandydat PiS na prezydenta, Jarosław Chmielewski.
Zbonikowski zwołał konferencję prasową i przedstawił listę błędów, które przypisuje Chmielewskiemu.

- Utrzymywanie podziałów i niesnasek wewnątrzpartyjnych. Zrezygnowanie z wielu oddanych instytucji i struktur, jak choćby klub Gazety Polskiej. Błędny termin i błędna motywacja rezygnacji z koalicji z Markiem Wojtkowskim dwa lata temu. Zjednoczenie wszystkich ugrupowań antypisowskich. Ogłoszenie się kandydatem na prezydenta Włocławka, a jednocześnie wzięcie najbardziej opłacanej funkcji państwowej z polecenia partyjnego. Jeżdżenie banerów naszego kandydata we Wszystkich Świętych wokół cmentarzy i to była już taka wisienka na torcie dobijająca tę kampanię - powiedział Łukasz Zbonikowski.

Włocławski lider PiS, Jarosław Chmielewski, do sprawy odniósł się krótko.

- Nie będę komentował słów wypowiedzianych przez pana posła. Najważniejszą zasadą jest nie szkodzić własnemu ugrupowaniu, a to niestety, jak widać ma miejsce - powiedział Jarosław Chmielewski.

Poseł Łukasz Zbonikowski chce przedstawić zarzuty wobec Chmielewskiego centralnym władzom Prawa i Sprawiedliwości. Stwierdził, że plan minimum to zmuszenie Jarosława Chmielewskiego do tego, aby zdecydował, czy poświęca się polityce i nadal kieruje PiS we Włocławku, czy też porzuca dowodzenie partią w mieście i pozostaje na stanowisku członka zarządu fabryki "Anwil". Obecnie Jarosław Chmielewski funkcje te sprawuje łącznie.
Relacja Marka Ledwosińskiego (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2020-05-31, godz. 17:29 „Dość kłótni i sporów” Apel podczas obchodów Święta Ludowego w Bydgoszczy Dziś Zielone Świątki, święto ludowców. Z tej okazji przedstawiciele Polskiego Stronnictwa Ludowego z regionu złożyli w Bydgoszczy kwiaty pod pomnikiem Wincent ... » więcej 2020-05-31, godz. 14:46 Petycja w sprawie umożliwienia porodów rodzinnych w szpitalu w Toruniu W takiej chwili kobieta nie może być sama. Potrzebuje wsparcia najbliższej osoby i trzeba jej to umożliwić - piszą autorki internetowej petycji do dyrekcji Wo ... » więcej 2020-05-31, godz. 12:43 Słodkie wakacje w Żninie? Cukrownia jest teraz hotelem [zdjęcia] 110 lat produkowała cukier i dawała zatrudnienie wielu pokoleniom Pałuczan. Od jutra, po trzech latach przebudowy, wypoczywać w niej będą, takie przynajmniej ... » więcej 2020-05-31, godz. 06:00 Rząd znosi kolejne obostrzenia, biskupi znoszą dyspensję Biskupi z regionu znoszą dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnym mszach świętych. » więcej 2020-05-30, godz. 17:58 Kujawsko-Pomorskie: 13 kolejnych osób wygrało z koronawirusem Służby wojewody poinformowały w sobotę po południu o kolejnych 13 ozdrowieńcach. W ciągu minionej doby w woj. kujawsko-pomorskim nie zanotowano żadnego nowego ... » więcej 2020-05-30, godz. 15:30 Jak powstał Myślęcinek? Kolejny wirtualny spacer po Bydgoszczy [wideo] Historię Myślęcinka, czyli największego parku miejskiego w Polsce można było poznać uczestnicząc w kolejnym wirtualnym spacerze po Bydgoszczy. » więcej 2020-05-30, godz. 13:55 Prezydent Torunia: Osobny ZIT to egoizm ze strony Bydgoszczy - To smutny pomysł, żeby nie tworzyć wspólnego ZIT-u - powiedział prezydent Torunia odnosząc się do propozycji prezydenta Bydgoszczy. Rafał Bruski chce tworzy ... » więcej 2020-05-30, godz. 12:01 Burmistrz rapuje. Dziękuje medykom i zaprasza kuracjuszy do Ciechocinka [wideo] Burmistrz Ciechocinka Leszek Dzierżewicz wziął udział w ogólnopolskiej akcji #hot16challenge2. Przy okazji wsparcia dla medyków promuje opustoszały z powodu e ... » więcej 2020-05-30, godz. 07:27 Budowa na Kujawskiej: duże zmiany. Kierowcy, piesi uważajcie! [grafiki, wideo] Kolejne zmiany w organizacji ruchu w rejonie ulicy Kujawskiej w Bydgoszczy. Od soboty (30 maja) wykonawca przystąpił do prac na odcinkach, po których dotąd po ... » więcej 2020-05-30, godz. 07:20 Kandydaci grają i śpiewają...na nagraniach! Pierwsza taka rekrutacja w historii uczelni Akademia Muzyczna w Bydgoszczy wkracza w gorący czas rekrutacji i egzaminów. A gorąco będzie i na internetowych łączach, i w koncertowych salach, niestety, z ... » więcej
1234567