Czwartek, 23 maja 2019 r.   Imieniny: Iwony, Dezyderego, Kryspina
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2018-11-06, 18:40 Marek Ledwosiński

Łukasz Zbonikowski krytycznie o Jarosławie Chmielewskim

fot. Archiwum
fot. Archiwum
Włocławski poseł Prawa i Sprawiedliwości, Łukasz Zbonikowski, twierdzi, że winę za wyborcze niepowodzenia PiS we Włocławku ponosi szef miejskich struktur partii i przegrany kandydat PiS na prezydenta, Jarosław Chmielewski.
Zbonikowski zwołał konferencję prasową i przedstawił listę błędów, które przypisuje Chmielewskiemu.

- Utrzymywanie podziałów i niesnasek wewnątrzpartyjnych. Zrezygnowanie z wielu oddanych instytucji i struktur, jak choćby klub Gazety Polskiej. Błędny termin i błędna motywacja rezygnacji z koalicji z Markiem Wojtkowskim dwa lata temu. Zjednoczenie wszystkich ugrupowań antypisowskich. Ogłoszenie się kandydatem na prezydenta Włocławka, a jednocześnie wzięcie najbardziej opłacanej funkcji państwowej z polecenia partyjnego. Jeżdżenie banerów naszego kandydata we Wszystkich Świętych wokół cmentarzy i to była już taka wisienka na torcie dobijająca tę kampanię - powiedział Łukasz Zbonikowski.

Włocławski lider PiS, Jarosław Chmielewski, do sprawy odniósł się krótko.

- Nie będę komentował słów wypowiedzianych przez pana posła. Najważniejszą zasadą jest nie szkodzić własnemu ugrupowaniu, a to niestety, jak widać ma miejsce - powiedział Jarosław Chmielewski.

Poseł Łukasz Zbonikowski chce przedstawić zarzuty wobec Chmielewskiego centralnym władzom Prawa i Sprawiedliwości. Stwierdził, że plan minimum to zmuszenie Jarosława Chmielewskiego do tego, aby zdecydował, czy poświęca się polityce i nadal kieruje PiS we Włocławku, czy też porzuca dowodzenie partią w mieście i pozostaje na stanowisku członka zarządu fabryki "Anwil". Obecnie Jarosław Chmielewski funkcje te sprawuje łącznie.
Relacja Marka Ledwosińskiego (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2019-05-23, godz. 14:26 Klienci wierzą, że kupują jaja ze wsi, a dostają... jajka z niespodzianką Jaja wiejskie pod lupą inspektorów handlowych, którzy zapowiadają częstsze kontrole targowisk. Powód? Okazuje się, że na rynkach pojawia się nabiał niewiadome ... » więcej 2019-05-23, godz. 13:45 „Marchewa" dla strażaków z Gruczna. „Nowy” wóz bojowy za 1 euro „Marchewa” jest już w Polsce. To 28-letni wóz bojowy, który trafił do strażaków ochotników z Gruczna (powiat świecki, gmina Świecie). » więcej 2019-05-23, godz. 13:02 Kanał Bydgoski zmieni się nie do poznania. Tak widzą go studenci [projekty] Kawiarnie i restauracje, drewniane kładki, a także wypożyczalnia sprzętu wodnego i place zabaw, zaprojektowane przez studentów UTP, pojawią się nad Kanałem By ... » więcej 2019-05-23, godz. 12:42 Myślimy o wojnie tak, jak pokazał nam serial? O „Czterech pancernych” na konferencji Most łączący kulturę polską i rosyjską; Frontowy szyk - czyli jak wyglądały kostiumy bohaterek; Rudy 102 na froncie historycznym - to tylko niektóre zagadnien ... » więcej 2019-05-23, godz. 11:44 Wyciek gazu koło Świecia. Koparka uszkodziła gazociąg, ewakuowano mieszkańców Podczas prac ziemnych w Dolnych Morgach doszło do uszkodzenia gazociągu średniego ciśnienia przez koparkę. Na miejsce pojechało sześć zastępów straży pożarnej ... » więcej 2019-05-23, godz. 11:00 Prof. Roman Bäcker: Mamy do czynienia z rewolucją antypedofilską w Polsce - Rewolucja oznacza, że to społeczeństwo stawia wymagania i określa, co jest dobre, a co złe - mówił w porannej Rozmowie Dnia Polskiego Radia PiK prof. Roman ... » więcej 2019-05-23, godz. 09:36 Firmy czekają na nowych pracowników. Targi Pracy w Nakle nad Notecią Pracodawcy z różnych branż zaprezentują się w czwartek (23 maja) podczas 9. edycji Targów Pracy w Nakle nad Notecią. » więcej 2019-05-23, godz. 08:31 Nie chcą płacić więcej za śmieci. Protest w Inowrocławiu Przed Urzędem Miasta w Inowrocławiu protestowali w środę lokalni działacze Zjednoczonej Prawicy wraz z mieszkańcami. Z transparentami w rękach przeciwstawiali ... » więcej 2019-05-23, godz. 08:25 Samorządy i ochotnicza straż pożarna z regionu dostali 50 milionów złotych Pierwsze 20 mln złotych to pieniądze z rezerwy celowej państwa na usuwanie skutków klęsk żywiołowych i przeciwdziałanie nim. Promesy przekazał samorządom woje ... » więcej 2019-05-23, godz. 07:00 Historia wsi i budownictwa pod jednym dachem. Wspominamy „poniatówki” Zostało ich w Polsce tylko 3 tysiące. Małe wiejskie osiedla, drewniane domy z zagrodami stały się przedmiotem wystawy w Zespole Szkół Agro - ekonomicznych w p ... » więcej
1234567