Czwartek, 23 maja 2019 r.   Imieniny: Iwony, Dezyderego, Kryspina
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2018-10-29, 20:00 Marek Ledwosiński/ Redakcja

Marek Wojtkowski zaapelował do włocławian o poparcie w II turze wyborów prezydenta miasta

Fot. Marek Ledwosiński
Fot. Marek Ledwosiński
Walczący o reelekcję prezydent Włocławka Marek Wojtkowski zorganizował konwencję wyborczą przed drugą turą głosowania.
Zaapelował do włocławian, by poszli na wybory 4 listopada.

- Wybory się nie skończyły. Dlatego bardzo proszę o skorzystanie z tej obywatelskiej szansy. Będziemy decydować jaki Włocławek ma być przyszłości. Powinien być otwarty, tolerancyjny i proeuropejski - powiedział Marek Wojtkowski.

W konwencji wzięli udział parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej, nowo wybrani radni miasta i województwa, a także marszałek województwa Piotr Całbecki, który stwierdził, że Marek Wojtkowski to gwarancja dobrej współpracy z zarządem województwa.

- Jest dobrym kandydatem, a włocławianie sami dokonają wyboru. Jestem tylko po to, żeby zaświadczyć o naszej bardzo dobrej dotychczasowej współpracy i planach, zarówno dla województwa jak i Włocławka. Silny Włocławek jest na pewno ważnym punktem programu Platformy Obywatelskiej i mam nadzieję, że wspólnie dokończymy ten program przez najbliższych 5 lat - powiedział Piotr Całbecki.

W II turze wyborów urzędujący prezydent Włocławka zmierzy się z Jarosławem Chmielewskim - kandydatem Zjednoczonej Prawicy, szefem włocławskich struktur Prawa i Sprawiedliwości.
Mówi Marek Wojtkowski
Mówi Piotr Całbecki

Wiadomości lokalne

2019-05-22, godz. 20:32 Serce miasta bez spalin i ryku silników. Tak zdecydowali mieszkańcy Starego Rynku bez samochodów chcą uczestnicy konsultacji społecznych w Bydgoszczy. Za taką opcją opowiedziała się zdecydowana większość autorów opinii. Głosow ... » więcej 2019-05-22, godz. 18:53 Wanda Nowicka na rondzie Jagiellonów. W tym miejscu niepełnosprawni zawracają... O wprowadzenie kolejnych rozwiązań ułatwiających życie osobom niepełnosprawnym apelowała w Bydgoszczy Wanda Nowicka, „jedynka' na regionalne liście Wiosny w e ... » więcej 2019-05-22, godz. 17:18 O uzdrawianiu relacji lekarz - pacjent opowie w sobotę (25.05.) gość z Norwegii Profesor P » więcej 2019-05-22, godz. 16:36 Są miejsca i pieniądze, a dzieci niewiele. Uzdrowiska czekają na małych pacjentów Na konferencji, pt. „Samorząd dzieciom”, która odbyła się w toruńskim Urzędzie Marszałkowskim, spotkali się w sprawie zdrowia najmłodszych pacjentów samorządo ... » więcej 2019-05-22, godz. 15:35 Wyremontują alejki i powieszą hamaki. W Parku Tysiąclecia wszystko będzie jak nowe Park Tysiąclecia na lewobrzeżu Torunia przejdzie rewitalizację. Będą nowe alejki parkowe, ławki, stojaki na rowery, a w części wypoczynkowej hamaki i leżaki. » więcej 2019-05-22, godz. 15:03 Na górze Mikołaj Kopernik, na dole Zbigniew Girzyński, a w tle kampania wyborcza Infrastruktura, gospodarka oraz inwestycje w kulturę i człowieka - tym, między innymi, chce zająć się dr Zbigniew Girzyński, kandydat listy Prawa i Sprawiedli ... » więcej 2019-05-22, godz. 14:15 Lekarze zbadają twoje znamiona za darmo. „Biała Sobota” w Bydgoszczy Bydgoszczanie będą  mogli skontrolować swoje znamiona. W ramach „Białej Soboty” specjaliści będą wykonywać badania dermatoskopowe w kierunku wykrycia czerniak ... » więcej 2019-05-22, godz. 13:46 Poseł Tomasz Latos: Trzeba wypromować województwo w Unii Europejskiej - Chcę zabiegać o to, by nasze piękne województwo promowane było w Brukseli i Strasburgu - zapewniał podczas konferencji przy pomniku Kopernika w Toruniu pose ... » więcej 2019-05-22, godz. 13:14 O pieniądzach, prawie czy sojuszach. Debaty przed Eurowyborami w Polskim Radiu PiK [wideo] Ostatnia debata z udziałem kandydatów w wyborach do Parlamentu Europejskiego odbyła się w środę (22 maja) w Polskim Radiu PiK. Wszystkie cztery można obejrzeć ... » więcej 2019-05-22, godz. 13:04 Reforma edukacji drogo kosztowała. Bydgoski ratusz: „Niech rząd za to płaci” Prawie 3,5 mln zł zapłaty od rządu domaga się Urząd Miasta Bydgoszczy za reformę edukacji. » więcej
1234567