Sobota, 30 maja 2020 r.   Imieniny: Ferdynanda, Karola, Jana
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Apartamentowiec
2018-10-29, 20:00 Marek Ledwosiński/ Redakcja

Marek Wojtkowski zaapelował do włocławian o poparcie w II turze wyborów prezydenta miasta

Fot. Marek Ledwosiński
Fot. Marek Ledwosiński
Walczący o reelekcję prezydent Włocławka Marek Wojtkowski zorganizował konwencję wyborczą przed drugą turą głosowania.
Zaapelował do włocławian, by poszli na wybory 4 listopada.

- Wybory się nie skończyły. Dlatego bardzo proszę o skorzystanie z tej obywatelskiej szansy. Będziemy decydować jaki Włocławek ma być przyszłości. Powinien być otwarty, tolerancyjny i proeuropejski - powiedział Marek Wojtkowski.

W konwencji wzięli udział parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej, nowo wybrani radni miasta i województwa, a także marszałek województwa Piotr Całbecki, który stwierdził, że Marek Wojtkowski to gwarancja dobrej współpracy z zarządem województwa.

- Jest dobrym kandydatem, a włocławianie sami dokonają wyboru. Jestem tylko po to, żeby zaświadczyć o naszej bardzo dobrej dotychczasowej współpracy i planach, zarówno dla województwa jak i Włocławka. Silny Włocławek jest na pewno ważnym punktem programu Platformy Obywatelskiej i mam nadzieję, że wspólnie dokończymy ten program przez najbliższych 5 lat - powiedział Piotr Całbecki.

W II turze wyborów urzędujący prezydent Włocławka zmierzy się z Jarosławem Chmielewskim - kandydatem Zjednoczonej Prawicy, szefem włocławskich struktur Prawa i Sprawiedliwości.
Mówi Marek Wojtkowski
Mówi Piotr Całbecki

Wiadomości lokalne

2020-05-29, godz. 20:00 Budżet obywatelskie Torunia: są pieniądze i jest apel o pomysły na miarę pandemii Toruń szuka oszczędności, ale nie rezygnuje z budżetu obywatelskiego. W przyszłym roku do podziału będzie prawie 7 mln 600 tys zł. Wnioski pojawią się na miej ... » więcej 2020-05-29, godz. 19:00 Rodzice zastępczy pilnie poszukiwani. To ciężka i ważna praca, a także misja! Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Toruniu szuka rodzin zastępczych. Jak przyznają pracownicy socjalni - potrzeby w tym zakresie z roku na rok rosną. » więcej 2020-05-29, godz. 17:54 Idziemy w pole razem z Kujawsko-Pomorskim Ośrodkiem Rolniczym w Minikowie! Mimo trwającej jeszcze epidemii koronawirusa, wiosną wiele się dzieje na polach doświadczalnych Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie, ... » więcej 2020-05-29, godz. 17:08 Toruńska hematologia wznawia działalność po dwóch miesiącach przerwy Oddział hematologii Szpitala Miejskiego w Toruniu otwiera się dla pacjentów. Pierwsi chorzy zostaną przyjęci w trybie stacjonarnym w poniedziałek, 1 czerwca. » więcej 2020-05-29, godz. 14:07 Bydgoszcz i Toruń osobno? Trwa bój o Zintegrowane Inwestycje Terytorialne Przełom w sprawie Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych? Jest oficjalna odpowiedź marszałka województwa na pismo prezydenta Bydgoszczy w sprawie ZIT - dowi ... » więcej 2020-05-29, godz. 13:37 Pożar autobusu na Pięknej w Bydgoszczy. Ulica była zablokowana Strażakom udało się już opanować pożar, ale na miejscu trwają jeszcze ostatnie działania. » więcej 2020-05-29, godz. 13:08 Żołnierze WOT pomagają w czasie epidemii. Dziś im za to podziękowano [wideo] Za poświęcenie, profesjonalizm i wspólpracę w czasie epidemii dziękował dziś żołnierzom wojewoda kujawsko-pomorski. Mikołaj Bogdanowicz mówił - na briefingu p ... » więcej 2020-05-29, godz. 12:11 Nowa plaża w Gąsawie - w sam raz na tegoroczne urlopy Leżąca na Pałukach - krainie 130 jezior - Gąsawa, będzie wreszcie miała plażę z prawdziwego zdarzenia. » więcej 2020-05-29, godz. 11:08 Przymrozki dadzą po kieszeni rolnikom. Czy będą odszkodowania? Rolnicy z Kujaw i Pomorza liczą straty po kwietniowych i majowych przymrozkach, i liczą na klęskowe odszkodowania. Bardzo ucierpiały sady i plantacje w gminie ... » więcej 2020-05-29, godz. 10:04 Obwodnice Sępólna i Kamienia Krajeńskiego. Kiedy początek budowy? Pozytywna decyzja komisji oceny projektów inwestycyjnych - to kolejny krok przybliżający powstanie obwodnic Sępólna Krajeńskiego i Kamienia Krajeńskiego. » więcej
1234567