Niedziela, 19 stycznia 2020 r.   Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2018-10-29, 12:48 Marek Ledwosiński

Sędziowie Sądu Rejonowego we Włocławku nie będą orzekać w sprawie Piotra S.

Sąd Okręgowy we Włocławku wyłączył wszystkich sędziów Sądu Rejonowego od rozpoznania sprawy byłego szefa włocławskiej Prokuratury Rejonowej. Fot. freeimages.com/Jason Morrison
Sąd Okręgowy we Włocławku wyłączył wszystkich sędziów Sądu Rejonowego od rozpoznania sprawy byłego szefa włocławskiej Prokuratury Rejonowej. Fot. freeimages.com/Jason Morrison
Żaden z sędziów Sądu Rejonowego we Włocławku nie chce orzekać w sprawie byłego szefa włocławskiej Prokuratury Rejonowej, Piotra S. oskarżonego o prowadzenie samochodu w stanie wskazującym na spożycie alkoholu.
- Wszyscy sędziowie złożyli wnioski o wyłączenie ich z orzekania w tej sprawie - potwierdził prezes Sądu Rejonowego we Włocławku, Dariusz Bracisiewicz.

- Najczęściej podawaną przyczyną jest relacja służbowa ewentualnie z koleżeńska, łącząca sędziów z oskarżonym. Sąd Okręgowy we Włocławku wyłączył wszystkich sędziów Sądu Rejonowego od rozpoznania tej sprawy i przekazał ją do Sądu Rejonowego w Toruniu - tłumaczył prezes Sądu Rejonowego we Włocławku, Dariusz Bracisiewicz.

Sąd Rejonowy w Toruniu potwierdził, że sprawa do tego sądu wpłynęła. Na razie nie wiadomo, kiedy ruszy proces.

Do samego incydentu doszło 2,5 roku temu. Szef włocławskiej prokuratury przyjechał do sądu na rozprawę, w której miał oskarżać. Sędzia wyczuła od niego zapach alkoholu. Wówczas prokurator wyszedł z sali rozpraw i wyjechał spod sądu własnym samochodem. Sędzia wezwała policję. Prokurator został zatrzymany przez "drogówkę", która stwierdziła w jego organizmie ponad pół promila alkoholu.

Piotr S. jest obecnie zawieszony w czynnościach służbowych. Mężczyźnie grozi do dwóch lat pozbawienia wolności, a także wydalenie z zawodu.
Mówi prezes Sądu Rejonowego we Włocławku, Dariusz Bracisiewicz

Wiadomości lokalne

2020-01-19, godz. 11:16 Jedyny, który poległ podczas powrotu Pomorza do Macierzy. Pamiętają o bohaterze - Jest dla nas wielkim bohaterem - członkowie Stowarzyszenia na rzecz Ocalenia Śladów Przeszłości „Światło' - wspominali w sobotę plutonowego Gerarda Pająkows ... » więcej 2020-01-19, godz. 09:32 Harcerze świętowali przy wieży ciśnień. Uczcili rocznicę powrotu Bydgoszczy do Ojczyzny Biało-czerwona flaga ogromnej długości zawisła wczoraj na wieży ciśnień na Wzgórzu Dąbrowskiego w Bydgoszczy. Zawiesili ją harcerze ze Związku Harcerstwa Rzec ... » więcej 2020-01-19, godz. 07:45 Jadą tramwaje gen. Hallera i płk Skrzyńskiego. Tak 100-lecie świętuje Toruń Tramwaje w Toruniu noszą od soboty imiona twórców niepodległości Polski. Wszystko z okazji setnej rocznicy powrotu Torunia do Macierzy. » więcej 2020-01-18, godz. 20:15 Ale ciekawostka! Przyrodnicy znaleźli rzadką roślinę w Barcinie Pod hasłem „Dolina Noteci. Jest jeszcze w Barcinie co chronić i czym się zachwycać” barcińska biblioteka i Stowarzyszenie Ekologiczne zorganizowały w piątek k ... » więcej 2020-01-18, godz. 18:10 Dąb Stulecia już rośnie. Na uroczystości trzy prawnuczki Jana Maciaszka Jeden z dębów w Alei Ossolińskich w Bydgoszczy nosi od soboty miano Dębu Stulecia Powrotu Bydgoszczy do Polski. » więcej 2020-01-18, godz. 17:02 Błękitna Armia generała Hallera wjechała na rynek w Toruniu [zdjęcia] - Zawsze będziemy dbali o wolność i polskość naszego miasta, a także o to, by było miastem pokoju - powiedział w sobotę prezydent Torunia Michał Zaleski w 100 ... » więcej 2020-01-18, godz. 16:04 Bydgoszcz jest polska! Miasto biało-czerwone na stulecie powrotu do Macierzy [wideo] Bydgoszcz przybrała uroczyste oblicze z okazji 100-lecia powrotu do wolnej Polski. Na bydgoskim ratuszu pojawił się ogromny baner z napisem 'Bydgoszcz jest po ... » więcej 2020-01-18, godz. 14:50 Kidawa-Błońska: 100 lat temu salwy armatnie oznajmiły, że Toruń jest wolny Wicemarszałek Sejmu Małgorzata-Kidawa Błońska (PO) świętowała z Toruniem 100-lecie powrotu miasta do wolnej Polski. Zaapelowała do prezydenta Andrzeja Dudy, b ... » więcej 2020-01-18, godz. 12:50 Obchody 100. rocznicy wolnej Bydgoszczy: zmiany w organizacji ruchu w centrum W związku z planowanymi uroczystościami - do wtorku (20 stycznia) trzeba zwracać uwagę na oznakowanie na ulicach przyległych do Starego Rynku. Jeździmy inacze ... » więcej 2020-01-18, godz. 11:40 Premier Morawiecki świętuje z Bydgoszczą 100-lecie powrotu do Polski [wideo, zdjęcia] - Jesteśmy unitarnym państwem polskim i takim państwem pozostaniemy - powiedział w sobotę w Bydgoszczy premier Mateusz Morawiecki. Podkreślił, że wszyscy urzę ... » więcej
1234567