Środa, 26 czerwca 2019 r.   Imieniny: Jana, Pawła
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2018-08-27, 13:30 Damian Klich/Tatiana Adonis

Wymień piec węglowy na proekologiczne źródło ciepła

Urzędnicy opowiadali wszystkim chętnym, jak uzyskać dofinansowanie na wymianę pieców węglowych na pro-ekologiczne źródła ciepła/fot. Tatiana Adonis
Urzędnicy opowiadali wszystkim chętnym, jak uzyskać dofinansowanie na wymianę pieców węglowych na pro-ekologiczne źródła ciepła/fot. Tatiana Adonis
Na jakich zasadach Bydgoszcz dofinansowuje wymianę pieców? - szczegóły mieszkańcy poznali podczas poniedziałkowego (27 sierpnia) spotkania. Ratusz przypomina, że mogą oni liczyć na dofinansowanie.
Urzędnicy opowiadali w poniedziałek wszystkim chętnym, jak uzyskać dofinansowanie na wymianę pieców węglowych na pro-ekologiczne źródła ciepła, także o projektach międzynarodowych realizowanych przez Bydgoszcz oraz prawidłowej segregacji odpadów.

Miasto może dofinansować 100 procent kosztów poniesionych za wymianę pieca, jednak kwotę nie większą niż 3 tys. zł. Piec węglowy można wymienić na kotły elektryczne, olejowe, gazowe, automatyczne opalane biomasą, pompy ciepła czy urządzenia wykorzystujące energię elektryczną lub pobierające energię z sieci ciepłowniczej.

Wnioski należy składać do Urzędu Miasta Bydgoszczy nie później niż do 31 października. Na uczestników spotkania czekać będą materiały informacyjne oraz darmowe gadżety promujące walkę ze smogiem i projekty międzynarodowe, czyli koszulki, długopisy, notatniki, torby materiałowe oraz opaski odblaskowe.
Urzędnicy bydgoskiego ratusza zachęcają mieszkańców do wymiany starych pieców na ekologiczne urządzenia (Popołudnie z nami)
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2019-06-26, godz. 14:45 Konferencja na UKW: - Grzyby pleśniowe są niesamowite. I niebezpieczne. To bestie! O zagrożeniu dla ludzi i zwierząt ze strony mikotoksyn i grzybów pleśniowych w paszach i żywności oraz o najnowszych sposobach ich wykrywania i zwalczania dys ... » więcej 2019-06-26, godz. 14:00 Starsza pani przeszła na „tamten” świat. Syn odebrał jeszcze 40 emerytur Matka nie żyła od trzech lat. Do dziś nie wiadomo, co stało się z jej prochami, tymczasem syn odebrał w imieniu nieboszczki kilkadziesiąt emerytur. Łącznie po ... » więcej 2019-06-26, godz. 13:15 Niech najbogatsi się zastanowią, czy naprawdę potrzebują tych pieniędzy... Włocławski poseł Prawa i Sprawiedliwości, Łukasz Zbonikowski, zaapelował do zamożnych Polaków o to, by nie korzystali z rządowego programu 500 Plus... » więcej 2019-06-26, godz. 12:04 Czy będzie śledztwo w sprawie śmierci generała Zbigniewa Nowka? Bydgoska prokuratura na razie zbiera informacje na temat tego zgonu, po tym, jak do organów ścigania wpłynęło zawiadomienia o możliwości popełnienia przestęps ... » więcej 2019-06-26, godz. 11:41 Krystian Frelichowski: Starówka jest bez tożsamości, bez historii. Nijaka... Bydgoski Stary Rynek jest nudny i nie ma szans przyciągnąć jakichkolwiek turystów, brak na nim przed wszystkim śladów przeszłości — uważa bydgoski radny Kryst ... » więcej 2019-06-26, godz. 10:11 „Terytorialsi” zorganizują prąd nawet w szczerym polu! Było lato 2017 roku. Ogromną część Borów Tucholskich zniszczyła nawałnica. Kilkadziesiąt tysięcy gospodarstw nie miało prądu. Regionalni „Terytorialsi” ćwiczą ... » więcej 2019-06-26, godz. 07:18 Senior na drodze też dba o bezpieczeństwo! Szkolenie w Inowrocławiu Kierowcy, rowerzyści i piesi w wieku 60 plus mogli dowiedzieć się jak prawidłowo i bezpiecznie poruszać się po drodze, jak sprawność psychofizyczna wpływa na ... » więcej 2019-06-26, godz. 06:05 Na co dzień grają w zielone, a na mistrzostwach leśników w siatkówkę Integracja i rywalizacja fair play - tak przebiegają rozgrywane w Toruniu XII Mistrzostwa Polski Leśników w Piłce Siatkowej o Puchar Dyrektora Generalnego Las ... » więcej 2019-06-25, godz. 22:07 Autografy dla legend opozycji oraz niezależnych dokumentalistów Antoni Tokarczuk, Jan Rulewski oraz bracia Sekielscy będą mieli swoje autografy w Alei Bydgoskich Autografów na ulicy Długiej. Tak zdecydowała kapituła tych w ... » więcej 2019-06-25, godz. 21:55 Dzika plaża w Pieckach bez śmieci? Będzie można wyrzucić je do kontenera? Jest szansa, że w pobliżu dzikiej plaży nad Jeziorem Jezuickim w Pieckach pod Bydgoszczą zrobi się czyściej. Mają tam stanąć kontenery na śmieci. To efekt nas ... » więcej
1234567