Środa, 20 lutego 2019 r.   Imieniny: Leona, Ludomira, Zenobiusza
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2018-08-27, 13:30 Damian Klich/Tatiana Adonis

Wymień piec węglowy na proekologiczne źródło ciepła

Urzędnicy opowiadali wszystkim chętnym, jak uzyskać dofinansowanie na wymianę pieców węglowych na pro-ekologiczne źródła ciepła/fot. Tatiana Adonis
Urzędnicy opowiadali wszystkim chętnym, jak uzyskać dofinansowanie na wymianę pieców węglowych na pro-ekologiczne źródła ciepła/fot. Tatiana Adonis
Na jakich zasadach Bydgoszcz dofinansowuje wymianę pieców? - szczegóły mieszkańcy poznali podczas poniedziałkowego (27 sierpnia) spotkania. Ratusz przypomina, że mogą oni liczyć na dofinansowanie.
Urzędnicy opowiadali w poniedziałek wszystkim chętnym, jak uzyskać dofinansowanie na wymianę pieców węglowych na pro-ekologiczne źródła ciepła, także o projektach międzynarodowych realizowanych przez Bydgoszcz oraz prawidłowej segregacji odpadów.

Miasto może dofinansować 100 procent kosztów poniesionych za wymianę pieca, jednak kwotę nie większą niż 3 tys. zł. Piec węglowy można wymienić na kotły elektryczne, olejowe, gazowe, automatyczne opalane biomasą, pompy ciepła czy urządzenia wykorzystujące energię elektryczną lub pobierające energię z sieci ciepłowniczej.

Wnioski należy składać do Urzędu Miasta Bydgoszczy nie później niż do 31 października. Na uczestników spotkania czekać będą materiały informacyjne oraz darmowe gadżety promujące walkę ze smogiem i projekty międzynarodowe, czyli koszulki, długopisy, notatniki, torby materiałowe oraz opaski odblaskowe.
Urzędnicy bydgoskiego ratusza zachęcają mieszkańców do wymiany starych pieców na ekologiczne urządzenia (Popołudnie z nami)
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2019-02-20, godz. 07:11 Wiejscy sportowcy na start! Koronowiacy liczą na podium! „Bez wiz i dewiz do Rzymu, Tokio, Meksyku” - była to w PRL-u reklama Igrzysk Olimpijskich Sportowców Wiejskich Województwa Kujawsko-Pomorskiego, których XVI e ... » więcej 2019-02-20, godz. 06:06 Rodzicu! Zapisz swoje dziecko do przedszkola! Od dziś, tj. od 20 lutego do 28 lutego, opiekunowie mają czas na przedłużenie pobytu swoich dzieci w przedszkolach samorządowych. Od 4 marca rusza natomiast r ... » więcej 2019-02-19, godz. 20:46 Grudziądzkie Dni Kopernikowskie Rozpoczęły 47. Grudziądzkie Dni Kopernikowskie. Uroczysta inauguracja odbyła się na pl. Miłośników Astronomii. Tam zostały złożone kwiaty pod pomnikiem Mikoła ... » więcej 2019-02-19, godz. 19:39 Śmiertelne ranienie nożem w centrum Bydgoszczy. Podejrzanemu grozi dożywocie Dożywocie grozi Jakubowi G. - za śmiertelne ranienie nożem 42-letniego Ukraińca. Do tragedii doszło w nocy z soboty na niedzielę przed pubem przy ul. Parkowej ... » więcej 2019-02-19, godz. 19:36 Kosma Złotowski "jedynką" PiS do PE. Tomasz Latos "dwójką" Decyzję o kandydatach podjął Komitet Polityczny Prawa i Sprawiedliwości. 'Dwójką' na Kujawach i Pomorzu będzie poseł Tomasz Latos. » więcej 2019-02-19, godz. 18:45 Fotowoltaika szkodzi zdrowiu? Tak twierdzą niektórzy mieszkańcy gminy Pakość W Wielowsi, w gminie Pakość na 40 hektarach ma powstać farma fotowoltaiczna. Inwestycji sprzeciwiają się mieszkańcy wsi, którzy obawiają się o plony i własne ... » więcej 2019-02-19, godz. 17:39 Protest niepełnosprawnych w Toruniu. Chcą pomocy od miasta [wideo] Karta osoby niepełnosprawnej i 500 złotych dopłaty od miasta dla chorych od urodzenia - takimi postulatami pojawili się przed toruńskim ratuszem niepełnospraw ... » więcej 2019-02-19, godz. 15:53 Ruszył ciężki sprzęt! Najpierw wyburzanie, później przebudowa ul. Kujawskiej w Bydgoszczy [wideo] Rozpoczęło się wyburzanie kamienic na rogu ulic Toruńskiej i Kujawskiej w Bydgoszczy. » więcej 2019-02-19, godz. 15:15 Czujniki czadu w placówkach oświatowych? Pół na pół Połowa kujawsko-pomorskich szkół, która do ogrzewania budynku używa węgla, oleju lub gazu nie ma zamontowanych czujników ostrzegających przed ewentualnym zagr ... » więcej 2019-02-19, godz. 14:20 Sejmik Organizacji Pozarządowych Województwa Kujawsko-Pomorskiego zainaugurował 5. kadencję Inicjowanie, opiniowanie projektów ustaw i uchwał - to część zadań Sejmiku Organizacji Pozarządowych Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Rozpoczęła się 5. kaden ... » więcej
1234567