Piątek, 18 stycznia 2019 r.   Imieniny: Piotra, Małgorzaty
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2018-07-26, 19:10 Kamila Zroślak

Po spotkaniach polityków PiS z mieszkańcami Bydgoszczy

Martwa starówka, zły stan ulic i upadek sportu - takie głosy zebrali politycy Prawa i Sprawiedliwości podczas spotkań z mieszkańcami Bydgoszczy. Fot. Kamila Zroślak
Martwa starówka, zły stan ulic i upadek sportu - takie głosy zebrali politycy Prawa i Sprawiedliwości podczas spotkań z mieszkańcami Bydgoszczy. Fot. Kamila Zroślak
Martwa starówka, zły stan ulic i upadek sportu - takie głosy zebrali politycy Prawa i Sprawiedliwości podczas spotkań z mieszkańcami Bydgoszczy.
Dziś pokazali wyniki ankiet. Na temat jakości życia w mieście wypowiedziało się ponad pół tysiąca osób.

- Pierwsze pytanie w ankiecie dotyczyło tego jakie tematy są szczególnie interesujące z punktu widzenia mieszkańców i to co jest dla ludzi najważniejsze to jest stan dróg w mieście. Uważam, że jednym z zadań dla przyszłego prezydenta to są właśnie kwestie dróg, również osiedlowych, coś co zostało przez obecnego prezydenta zupełnie zaniedbane i dopiero w ostatnim roku coś w tej sprawie się zmieniło. Ważne wg mieszkańców są też inne rzeczy, takie jak komunikacja miejska, czy rewitalizacja terenów nad Brdą oraz sprawy związane z kulturą. Bydgoszczanom najbardziej podoba się to, że w mieście jest dużo zieleni, choć pewnie mogłoby być jeszcze więcej, podoba się Wyspa Młyńska. Nie podoba się natomiast mała liczba imprez otwartych, zaniedbane ulice osiedlowe, wymarłe centrum i upadek sportu - mówił poseł PiS, Tomasz Latos.

- Na każdym z tych spotkań sale były zapełnione, bywały sytuacje, że trzeba było krzeseł dostawiać, niektóre osoby nawet stały - dodał radny PiS, Michał Krzemkowski.

- Sprawy Bydgoszczy nie były jedynymi sprawami o których mówiliśmy na tych spotkaniach, ale ponieważ zaraz będzie kampania wyborcza zależało nam na tym, żeby poznać opinie mieszkańców miasta, jednak mowa była także o sprawach ogólnopolskich, zainteresowanie było reformami, które PiS przeprowadza, ale także polityką europejską - mówił europoseł PiS, Kosma Złotowski.

- Nam cały czas zależy na dialogu z mieszkańcami, którzy przychodzili np. z pomysłami. Te spotkania to nie była część wyrafinowanego planu kampanii wyborczej, to była raczej próba pokazania ludziom, że mogą być poważnie traktowani, a dziś mam wrażenie, nie są poważnie traktowani bydgoscy radni, a co dopiero mówić o mieszkańcach - zauważył poseł PiS, Łukasz Schreiber.

W ankietach politycy Prawa i Sprawiedliwości pytali również bydgoszczan o ocenę prezydentury Rafała Bruskiego, pomysły na ożywienie starówki i zagospodarowanie przestrzeni w Młynach Rothera.
Po spotkaniach polityków PiS z mieszkańcami Bydgoszczy (Popołudnie z nami)
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2019-01-17, godz. 17:27 Łagodna zima w Bydgoszczy. Budżet drogowców szybko nie topnieje Ponad milion złotych wydano do tej pory w Bydgoszczy na akcję zimowego utrzymania miasta. Drogowcy przyznają, że na razie zima obchodzi się z miejskim budżete ... » więcej 2019-01-17, godz. 15:44 Przerwana praca inowrocławskich urzędników. Niebezpieczeństwa nie było Policyjni pirotechnicy nie znaleźli w Urzędzie Miasta w Inowrocławiu bomby, która - według anonimowego autora maila - miała zostać podłożona w jednej z toalet ... » więcej 2019-01-17, godz. 13:17 Całodobowy gabinet ginekologiczny? Ratusz: Czekamy na konkrety Działacze Nowoczesnej w Bydgoszczy chcieliby, aby w mieście funkcjonował całodobowy gabinet ginekologiczny. Pomysł sondowali w Internecie. » więcej 2019-01-17, godz. 12:30 Bójka przed kręgielnią. 38-latek nie żyje, oskarżony niczego nie pamięta Zarzut spowodowania ciężkich uszkodzeń ciała ze skutkiem śmiertelnym usłyszał 41-letni mieszkaniec Chełmży Sławomir L., który w nocy z 12 na 13 stycznia miał ... » więcej 2019-01-17, godz. 11:35 Żydowicz prosi marszałka o pilne spotkanie. Chce zapytać o kasę na Camerimage Marek Żydowicz, szef Festiwalu Camerimage chce się pilnie spotkać z marszałkiem województwa. Zamierza zapytać Piotra Całbeckiego, czy województwo jest gotowe ... » więcej 2019-01-17, godz. 10:04 Dr Osiński: Piłsudski nie był tu popularny, bo mieliśmy "swoich Józefów" - W Bydgoszczy i Toruniu pamięć o odzyskaniu niepodległości oraz o powrocie do macierzy wiązała się z nazwiskami generałów Józefa Dowbor-Muśnickiego i generał ... » więcej 2019-01-17, godz. 08:00 Stop mowie nienawiści. Po feriach specjalne lekcje w bydgoskich szkołach W związku z tragicznymi wydarzeniami, do których doszło w Gdańsku, w bydgoskich szkołach po feriach prowadzone będą specjalne zajęcia poświęcone tolerancji i ... » więcej 2019-01-17, godz. 07:00 Marszałkowski Bal Dobroczynny już niebawem. Gdzie trafi wsparcie? [wideo] Koszulka z autografem Kamila Stocha i fartuch kuchenny z podpisem Roberta Makłowicza - to niektóre gadżety, jakie będzie można wylicytować podczas IX Marszałk ... » więcej 2019-01-16, godz. 20:30 Manifestacja "Włocławek murem za Owsiakiem". Czy szef WOŚP zmieni zdanie? Prezydent Włocławka Marek Wojtkowski zachęca włocławian do udziału w niedzielnej manifestacji, która ma nakłonić Jerzego Owsiaka, by nie rezygnował z kierowan ... » więcej 2019-01-16, godz. 18:30 Rafał Bruski: Nie można pobłażać takim sytuacjom. Skarga na umorzenie śledztwa ws. "politycznych aktów zgonu" Prezydent Bydgoszczy zaskarży decyzję gdańskiej prokuratury o umorzeniu śledztwa w sprawie 'politycznych aktów zgonu' wystawionych w 2017 r. przez Młodzież Ws ... » więcej
1234567