Niedziela, 16 czerwca 2019 r.   Imieniny: Aliny, Benona, Anety / Rozgłośnia bydgoska nadała pierwszą audycję stereofoniczną (1973)
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2018-07-26, 19:10 Kamila Zroślak

Po spotkaniach polityków PiS z mieszkańcami Bydgoszczy

Martwa starówka, zły stan ulic i upadek sportu - takie głosy zebrali politycy Prawa i Sprawiedliwości podczas spotkań z mieszkańcami Bydgoszczy. Fot. Kamila Zroślak
Martwa starówka, zły stan ulic i upadek sportu - takie głosy zebrali politycy Prawa i Sprawiedliwości podczas spotkań z mieszkańcami Bydgoszczy. Fot. Kamila Zroślak
Martwa starówka, zły stan ulic i upadek sportu - takie głosy zebrali politycy Prawa i Sprawiedliwości podczas spotkań z mieszkańcami Bydgoszczy.
Dziś pokazali wyniki ankiet. Na temat jakości życia w mieście wypowiedziało się ponad pół tysiąca osób.

- Pierwsze pytanie w ankiecie dotyczyło tego jakie tematy są szczególnie interesujące z punktu widzenia mieszkańców i to co jest dla ludzi najważniejsze to jest stan dróg w mieście. Uważam, że jednym z zadań dla przyszłego prezydenta to są właśnie kwestie dróg, również osiedlowych, coś co zostało przez obecnego prezydenta zupełnie zaniedbane i dopiero w ostatnim roku coś w tej sprawie się zmieniło. Ważne wg mieszkańców są też inne rzeczy, takie jak komunikacja miejska, czy rewitalizacja terenów nad Brdą oraz sprawy związane z kulturą. Bydgoszczanom najbardziej podoba się to, że w mieście jest dużo zieleni, choć pewnie mogłoby być jeszcze więcej, podoba się Wyspa Młyńska. Nie podoba się natomiast mała liczba imprez otwartych, zaniedbane ulice osiedlowe, wymarłe centrum i upadek sportu - mówił poseł PiS, Tomasz Latos.

- Na każdym z tych spotkań sale były zapełnione, bywały sytuacje, że trzeba było krzeseł dostawiać, niektóre osoby nawet stały - dodał radny PiS, Michał Krzemkowski.

- Sprawy Bydgoszczy nie były jedynymi sprawami o których mówiliśmy na tych spotkaniach, ale ponieważ zaraz będzie kampania wyborcza zależało nam na tym, żeby poznać opinie mieszkańców miasta, jednak mowa była także o sprawach ogólnopolskich, zainteresowanie było reformami, które PiS przeprowadza, ale także polityką europejską - mówił europoseł PiS, Kosma Złotowski.

- Nam cały czas zależy na dialogu z mieszkańcami, którzy przychodzili np. z pomysłami. Te spotkania to nie była część wyrafinowanego planu kampanii wyborczej, to była raczej próba pokazania ludziom, że mogą być poważnie traktowani, a dziś mam wrażenie, nie są poważnie traktowani bydgoscy radni, a co dopiero mówić o mieszkańcach - zauważył poseł PiS, Łukasz Schreiber.

W ankietach politycy Prawa i Sprawiedliwości pytali również bydgoszczan o ocenę prezydentury Rafała Bruskiego, pomysły na ożywienie starówki i zagospodarowanie przestrzeni w Młynach Rothera.
Po spotkaniach polityków PiS z mieszkańcami Bydgoszczy (Popołudnie z nami)
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2019-06-15, godz. 17:01 Włocławek bawi się na całego, ale nie zapomina też o swoim patronie [galeria] Środkowy weekend czerwca to tradycyjnie Dni Włocławka. Sobota i niedziela (15-16.06.) są pełne zabawy, koncertów, pokazów i imprez sportowych. Reprezentacyjna ... » więcej 2019-06-15, godz. 16:32 Powiedzenie: lekarzu ulecz samego siebie, wzięli sobie do serca. I leczą się sportem W zdrowym ciele zdrowy duch - ta idea przyświecała lekarzom i weteranom rywalizującym w zawodach lekkoatletycznych na stadionie Miejskim w Toruniu. Zawodnicy ... » więcej 2019-06-15, godz. 15:41 Gładkie, szorstki i kosmate. Ponoć dają się kochać. Naszemu obiektywowi! [galeria] Pająki, skorpiony, gady - słowem pełna egzotyka królowała w sobotę (15.06.) w w bydgoskiej Artego Arenie. Oryginalni bohaterowie Bydgoskiej Giełdy i Wystawy Z ... » więcej 2019-06-15, godz. 14:56 Meble, opony i puszki niemal zrosły się z lasem. Oni się z tym nie zgadzają! Prawie 200 osób zareagowało na wieść o dorocznej akcji, pt. „Czysta Puszcza Bydgoska”, i stawiło się przy ul. Dąbrowa z rękawicami i workami na śmieci, by kol ... » więcej 2019-06-15, godz. 14:17 Jedna jednostka krwi ratuje trzy osoby. Oby dobroczynność weszła nam w krew! 14 czerwca urodziny obchodził Karl Landsteiner, odkrywca grupy krwi, noblista. Z tej okazji, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy sk ... » więcej 2019-06-15, godz. 12:34 O męczennikach XX i XXI wieku rozmawiali goście konferencji w bydgoskim seminarium Sesje z udziałem gości z całej Polski kończy się w sobotę (15.06.) o godz. 16. Do tego czasu można było posłuchać prelekcji poświęconych, m.in. kapłanom z Dac ... » więcej 2019-06-15, godz. 11:44 Śledczy najsłynniejszej finansowej afery w Polsce jadą w teren, do Świecia Spotkanie otwarte z komisją do spraw Amber Gold odbędzie się w poniedziałek (17.06.), o godz. 17, w hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Sienkiewicza w Świec ... » więcej 2019-06-15, godz. 11:03 W Grudziądzu powstanie Kolegium Nauk Medycznych. To inicjatywa miasta i WSG Wyższa Szkoła Gospodarki z Bydgoszczy będzie kształcić w Grudziądzu pielęgniarki i położone. Bazą edukacyjną uczelni zostanie grudziądzki szpital. Pierwszy na ... » więcej 2019-06-15, godz. 09:02 Świat staroci jest fascynujący! Można się o tym przekonać w Grudziądzu Stare znaczki, monety, ceramikę, czy płyty winylowe i elementy uzbrojenia będzie można oglądać i kupić na Nadwiślańskim Jarmarku Staroci, który od piątku trwa ... » więcej 2019-06-15, godz. 07:15 Pomóż posprzątać las! Akcja dla każdego, również dla rodzin z dziećmi W lesie powinno być czysto - przekonują organizatorzy akcji pod hasłem „Czysta Puszcza Bydgoska'. Zapraszają bydgoszczan do wspólnego sprzątania. » więcej
1234567