Poniedziałek, 22 października 2018 r.   Imieniny: Halki, Filipa, Salomei
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2018-07-26, 19:10 Kamila Zroślak

Po spotkaniach polityków PiS z mieszkańcami Bydgoszczy

Martwa starówka, zły stan ulic i upadek sportu - takie głosy zebrali politycy Prawa i Sprawiedliwości podczas spotkań z mieszkańcami Bydgoszczy. Fot. Kamila Zroślak
Martwa starówka, zły stan ulic i upadek sportu - takie głosy zebrali politycy Prawa i Sprawiedliwości podczas spotkań z mieszkańcami Bydgoszczy. Fot. Kamila Zroślak
Martwa starówka, zły stan ulic i upadek sportu - takie głosy zebrali politycy Prawa i Sprawiedliwości podczas spotkań z mieszkańcami Bydgoszczy.
Dziś pokazali wyniki ankiet. Na temat jakości życia w mieście wypowiedziało się ponad pół tysiąca osób.

- Pierwsze pytanie w ankiecie dotyczyło tego jakie tematy są szczególnie interesujące z punktu widzenia mieszkańców i to co jest dla ludzi najważniejsze to jest stan dróg w mieście. Uważam, że jednym z zadań dla przyszłego prezydenta to są właśnie kwestie dróg, również osiedlowych, coś co zostało przez obecnego prezydenta zupełnie zaniedbane i dopiero w ostatnim roku coś w tej sprawie się zmieniło. Ważne wg mieszkańców są też inne rzeczy, takie jak komunikacja miejska, czy rewitalizacja terenów nad Brdą oraz sprawy związane z kulturą. Bydgoszczanom najbardziej podoba się to, że w mieście jest dużo zieleni, choć pewnie mogłoby być jeszcze więcej, podoba się Wyspa Młyńska. Nie podoba się natomiast mała liczba imprez otwartych, zaniedbane ulice osiedlowe, wymarłe centrum i upadek sportu - mówił poseł PiS, Tomasz Latos.

- Na każdym z tych spotkań sale były zapełnione, bywały sytuacje, że trzeba było krzeseł dostawiać, niektóre osoby nawet stały - dodał radny PiS, Michał Krzemkowski.

- Sprawy Bydgoszczy nie były jedynymi sprawami o których mówiliśmy na tych spotkaniach, ale ponieważ zaraz będzie kampania wyborcza zależało nam na tym, żeby poznać opinie mieszkańców miasta, jednak mowa była także o sprawach ogólnopolskich, zainteresowanie było reformami, które PiS przeprowadza, ale także polityką europejską - mówił europoseł PiS, Kosma Złotowski.

- Nam cały czas zależy na dialogu z mieszkańcami, którzy przychodzili np. z pomysłami. Te spotkania to nie była część wyrafinowanego planu kampanii wyborczej, to była raczej próba pokazania ludziom, że mogą być poważnie traktowani, a dziś mam wrażenie, nie są poważnie traktowani bydgoscy radni, a co dopiero mówić o mieszkańcach - zauważył poseł PiS, Łukasz Schreiber.

W ankietach politycy Prawa i Sprawiedliwości pytali również bydgoszczan o ocenę prezydentury Rafała Bruskiego, pomysły na ożywienie starówki i zagospodarowanie przestrzeni w Młynach Rothera.
Po spotkaniach polityków PiS z mieszkańcami Bydgoszczy (Popołudnie z nami)
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2018-10-22, godz. 17:56 Michał Zaleski po raz 5. prezydentem Torunia 55 procent głosów dla Michała Zaleskiego, 23 - dla Tomasza Lenza - to nieoficjalne wyniki wyborów samorządowych w Torunia. » więcej 2018-10-22, godz. 16:20 Rafał Bruski pozostanie prezydentem Bydgoszczy; wynik zaskoczył pozostałych kandydatów Zwyciężył w pierwszej turze. Dziś podziękował bydgoszczanom za udział w wyborach samorządowych i podsumował kampanię. Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski podkre ... » więcej 2018-10-22, godz. 15:48 Koalicja Obywatelska zwyciężyła w wyborach do Sejmiku Województwa? Koalicja Obywatelska uzyskała najwięcej głosów w wyborach do Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Prawo i Sprawiedliwość zajęło drugie miejsce, Polskie S ... » więcej 2018-10-22, godz. 13:41 O dialogu Jana Pawła II w 40-lecie jego pontyfikatu na konferencji Bydgoszczy - Otwartość i kompromis są podstawą każdego dialogu - podkreślają uczestnicy konferencji zorganizowanej w Domu Jubileuszowym w Bydgoszczy z okazji 40-lecia po ... » więcej 2018-10-22, godz. 13:25 Tomasz Latos: Nie zapomnę o Bydgoszczy - Pomimo porażki nie zapomnę o Bydgoszczy i będę ją wspierał - mówił poseł PiS Tomasz Latos. Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta miasta pogratulował R ... » więcej 2018-10-22, godz. 13:16 Koalicja Obywatelska, PiS i lokalny komitet zdobyły mandaty w Radzie Miasta w Grudziądzu Komitety Koalicji Obywatelskiej, Prawa i Sprawiedliwości oraz Sojuszu Obywatelskiego Grudziądza Macieja Glamowskiego zdobyły mandaty w Radzie Miasta Grudziądz ... » więcej 2018-10-22, godz. 12:38 W Ciechocinku będzie II tura wyborów Dotychczasowy wieloletni burmistrz Ciechocinka Leszek Dzierżewicz z bloku 'Dla przyszłości Ciechocinka' zdobył 47 procent głosów. To oznacza, że będzie II tur ... » więcej 2018-10-22, godz. 12:28 W Inowrocławiu II tury nie będzie. Ryszard Brejza z dużym poparciem W Inowrocławiu trwa liczenie głosów. Do Miejskiej Komisji Wyborczej nie dotarły jeszcze protokoły z 6 obwodowych komisji, najprawdopodobniej jednak, wynik wyb ... » więcej 2018-10-22, godz. 12:02 Glamowski i Guzowski zmierzą się w II turze wyborów na prezydenta Grudziądza Maciej Glamowski popierany przez Koalicję Obywatelską oraz Andrzej Guzowski popierany przez PiS zmierzą się w II turze wyborów prezydenckich w Grudziądzu - po ... » więcej 2018-10-22, godz. 11:58 PiS wygrało wybory do Rady Miasta we Włocławku Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory do Rady Miasta Włocławka - poinformowała Miejska Komisja Wyborcza. Zwycięzcy uzyskali dziewięć mandatów w 25-osobowej ra ... » więcej
1234567