Czwartek, 14 listopada 2019 r.   Imieniny: Rogera, Serafina, Wawrzyńca
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2018-06-15, 10:48 Michał Zaręba/Redakcja

Toruński taksówkarz odpowie przed sądem za śmiertelne potrącenie pieszych

Siedziba prokuratury Okręgowej w Toruniu. Fot. www.torun.po.gov.pl
Siedziba prokuratury Okręgowej w Toruniu. Fot. www.torun.po.gov.pl
Prokuratura sporządziła akt oskarżenia ws. śmiertelnego wypadku na Szosie Lubickiej w Toruniu. 67-letni mężczyzna i o rok starsza kobieta zginęli na przejściu dla pieszych potrąceni przez taksówkę kierowaną przez Mariusza G.
Do zdarzenia doszło 1 stycznia ok. godz. 4: 00 na skrzyżowaniu Szosy Lubickiej i ul. Jamontta. Według ustaleń 52-letni Mariusz G. jechał z prędkością co najmniej 119 km/h przy obowiązującym ograniczeniu do 70 km/h, zaczął hamować dopiero po uderzeniu w pieszych.

- Mariusz G. naruszył umyślnie zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym w ten sposób, że zbliżając się do przejścia dla pieszych nie zachował szczególnej ostrożności, doprowadzając do potrącenia dwojga pieszych, na skutek którego oboje zmarli - poinformował Andrzej Kukawski, rzecznik Prokuratora Okręgowego w Toruniu.

- Oskarżony składał wyjaśnienia różnej treści, niespójne ze sobą i każdorazowo odmienne - dodał prokurator.

Zdaniem śledczych piesi mogli przyczynić się do zaistnienia tego wypadku: nie obserwowali innych uczestników ruchu drogowego, nie zwrócili uwagę na nadjeżdżający z dużą prędkością samochód. Wracali z imprezy sylwestrowej, byli pod wpływem alkoholu. Kierowca taksówki był trzeźwy.

Sprawcy (oskarżony jest emerytowanym policjantem ) grozi kara do 8 lat więzienia.

Prokuratura sporządziła również akt oskarżenia dla kierowcy, który śmiertelnie potrącił kobietę na przejściu dla pieszych w okolicy cmentarza przy ulicy Wybickiego.
Toruński taksówkarz odpowie przed sądem za śmiertelne potrącenie pieszych (Popołudnie z nami)
Toruń

Wiadomości lokalne

2019-11-13, godz. 21:05 Testowali seniorów z wiedzy obywatelskiej. Olimpiada na bydgoskim UKW 75 pytań i 60 minut na odpowiedź - kujawsko-pomorscy seniorzy pisali e środę test z wiedzy obywatelskiej. » więcej 2019-11-13, godz. 19:48 Trasa S5: sześć firm chce kończyć odcinek za Włochów, wyrzuconych z budowy W środę otwarto oferty firm budowlanych, które zgłosiły chęć budowy odcinka trasy S5 - od Białych Błot do Szubina. Zgłosiło się sześć firm. » więcej 2019-11-13, godz. 18:54 Bilet Uczniowski i Karta Malucha dla mieszkańców Metropolii Bydgoszcz 10 złotych za bilet miesięczny i 100 złotych za całoroczny zapłacą od 1 grudnia dzieci i młodzież z czterech ościennych gmin w okolicach Bydgoszczy za korzyst ... » więcej 2019-11-13, godz. 18:08 To była największa zbrodnia popełniona przez Niemców. Prezentacja teki edukacyjnej IPN Nauczyciele historii nie tylko z regionu Kujaw i Pomorza otrzymali nową tekę edukacyjną Instytutu Pamięci Narodowej. Tym razem są to materiały na temat Zbrodn ... » więcej 2019-11-13, godz. 16:08 Protest w Mamliczu przeciw planom burmistrza Barcina. "Dzieci potrzebują tej szkoły!" - Skoro gmina ma pieniądze na basen czy lodowisko, to na szkołę też muszą się znaleźć - mówią mieszkańcy Mamlicza w gminie Barcin. Protestują przeciw planom b ... » więcej 2019-11-13, godz. 15:22 Wenezuelka chce zostać w Toruniu. Boi się mafii, która zmusiła ją do przemytu narkotyków - Boję się o życie swoje i moich dzieci - mówi Wenezuelka Yurbi, która przebywa w Toruniu i próbuje zalegalizować swój pobyt w Polsce. Kobieta - szukając prac ... » więcej 2019-11-13, godz. 14:26 Dzienne domy opieki medycznej ułatwią powrót do zdrowia po pobycie w szpitalu W regionie powstają dzienne domy pomocy medycznej. To nowa forma wsparcia, która ma pomóc w sprawowaniu opieki nad osobami chorymi i ułatwić ich powrót do peł ... » więcej 2019-11-13, godz. 13:12 Sejmik województwa zatwierdził zmiany personalne w samorządzie regionu Paweł Zgórzyński i Marek Domżała zostali nowymi radnymi województwa z PSL. Zastąpili Dariusza Kurzawę i Ryszarda Bobera, którzy dostali się do parlamentu. Now ... » więcej 2019-11-13, godz. 11:15 Samobójstwa, depresje, kryzysy. Dlaczego młodzi cierpią? Konferencja w Toruniu Pół tysiąca! młodych ludzi w ubiegłym roku odebrało sobie życie. Co czwarty nastolatek cierpi na depresję. W Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu zorganizowana z ... » więcej 2019-11-13, godz. 09:52 Zbigniew Girzyński: Mam nadzieję na merytoryczną debatę Niespokojnie też już było — mówił w Rozmowie Dnia poseł Zbigniew Girzyński z Prawa i Sprawiedliwości, nawiązując do wtorkowej wypowiedzi posła Tomasza Lenza z ... » więcej
1234567