Piątek, 19 kwietnia 2019 r.   Imieniny: Adolfa, Tymona, Leona
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2018-06-15, 10:48 Michał Zaręba/Redakcja

Toruński taksówkarz odpowie przed sądem za śmiertelne potrącenie pieszych

Siedziba prokuratury Okręgowej w Toruniu. Fot. www.torun.po.gov.pl
Siedziba prokuratury Okręgowej w Toruniu. Fot. www.torun.po.gov.pl
Prokuratura sporządziła akt oskarżenia ws. śmiertelnego wypadku na Szosie Lubickiej w Toruniu. 67-letni mężczyzna i o rok starsza kobieta zginęli na przejściu dla pieszych potrąceni przez taksówkę kierowaną przez Mariusza G.
Do zdarzenia doszło 1 stycznia ok. godz. 4: 00 na skrzyżowaniu Szosy Lubickiej i ul. Jamontta. Według ustaleń 52-letni Mariusz G. jechał z prędkością co najmniej 119 km/h przy obowiązującym ograniczeniu do 70 km/h, zaczął hamować dopiero po uderzeniu w pieszych.

- Mariusz G. naruszył umyślnie zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym w ten sposób, że zbliżając się do przejścia dla pieszych nie zachował szczególnej ostrożności, doprowadzając do potrącenia dwojga pieszych, na skutek którego oboje zmarli - poinformował Andrzej Kukawski, rzecznik Prokuratora Okręgowego w Toruniu.

- Oskarżony składał wyjaśnienia różnej treści, niespójne ze sobą i każdorazowo odmienne - dodał prokurator.

Zdaniem śledczych piesi mogli przyczynić się do zaistnienia tego wypadku: nie obserwowali innych uczestników ruchu drogowego, nie zwrócili uwagę na nadjeżdżający z dużą prędkością samochód. Wracali z imprezy sylwestrowej, byli pod wpływem alkoholu. Kierowca taksówki był trzeźwy.

Sprawcy (oskarżony jest emerytowanym policjantem ) grozi kara do 8 lat więzienia.

Prokuratura sporządziła również akt oskarżenia dla kierowcy, który śmiertelnie potrącił kobietę na przejściu dla pieszych w okolicy cmentarza przy ulicy Wybickiego.
Toruński taksówkarz odpowie przed sądem za śmiertelne potrącenie pieszych (Popołudnie z nami)
Toruń

Wiadomości lokalne

2019-04-19, godz. 08:55 Prof. Tomasz Drewa został przyjęty do Bractwa Kaphornowców Naukowiec opłynął przylądek Horn 8 marca 2018 roku na niemieckim jachcie Sarah W. Vorwerk. Bractwo, które przyjęło profesora do swojego grona, zrzesza śmiałkó ... » więcej 2019-04-19, godz. 08:04 Chcesz pomóc? Możesz dołożyć się do budowy Domu Nestora w Toruniu Fundusze na budowę całodobowego Domu Nestora zbiera toruńska Fundacja 'Łączymy Pokolenia'. » więcej 2019-04-19, godz. 07:11 Masz nietypowe odpady? Zawieź je do nowych, bydgoskich PSZOK-ów! Trzy nowoczesne PSZOKI czyli Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych powstały w Bydgoszczy. » więcej 2019-04-18, godz. 21:22 We Włocławku też problemy z maturami. Brakuje egzaminatorów Nawet jeśli w strajkujących szkołach zbiorą się rady pedagogiczne i przeprowadzą kwalifikację uczniów, to i tak trzeba będzie rozstrzygnąć problem komisji egz ... » więcej 2019-04-18, godz. 19:32 Katarzyna Lubnauer w Bydgoszczy: Za Nową Piątkę PiS zapłacimy wszyscy - Ten rząd nie traktuje poważnie nauczycieli - mówiła w Bydgoszczy szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer. Według niej rząd nie chce rozwiązać problemu nauczy ... » więcej 2019-04-18, godz. 17:37 To życie, a nie film. Jest akt oskarżenia w sprawie słynnego operatora Amerykański operator, który podczas zeszłorocznego Camerimage w Bydgoszczy pobił ratownika medycznego i szarpał się z policjantami stanie wkrótce przed sądem. » więcej 2019-04-18, godz. 16:17 W toruńskich placówkach oświatowych strajkuje 949 osób, a na zwolnieniach jest 450! Co z maturami? Po świętach zbiorą się rady pedagogiczne w toruńskich szkołach w sprawie klasyfikacji uczniów przed maturą. Dotychczasowe próby zakończyły się niepowiedzeniem. » więcej 2019-04-18, godz. 14:55 Pięć osób podejrzanych o cyberprzestępczość i wyłudzenie prawie miliona zł Lubuscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Biura Operacji Antyterrorystycznych zatrzymali w Toruniu pięć osób podejrzanych o cyberprzestępczość i o wyłud ... » więcej 2019-04-18, godz. 14:05 Wojskowy liczył na seks z nastolatką. Wyrok w zawieszeniu Pułkownik Robert O. - były szef sztabu Wielonarodowej Dywizji Północ-Wschód w Elblągu skazany za składanie propozycji seksualnych 14-latce. Sąd w Grudziądzu o ... » więcej 2019-04-18, godz. 13:09 „Flisak” popłynie przez Wisłę. Konkurs zakończony, nazwa dla promu wybrana „Flisak” to nazwa jednostki promowej, która będzie kursować między brzegami Wisły na wysokości Solca Kujawskiego i Czarnowa w gminie Zławieś Wielka. Imię dla ... » więcej
1234567