Czwartek, 18 października 2018 r.   Imieniny: Juliana, Łukasza
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2018-06-15, 08:05 Tatiana Adonis/Redakcja

Rafał P. - były radny stanął przed sądem. Odpowiada za znęcanie się nad żoną

Rafał P. i oskarżyciel posiłkowy Karolina Piasecka w Sądzie Rejonowym w Bydgoszczy. Fot. PAP/Tytus Żmijewski
Rafał P. i oskarżyciel posiłkowy Karolina Piasecka w Sądzie Rejonowym w Bydgoszczy. Fot. PAP/Tytus Żmijewski
W bydgoskim sądzie rozpoczął się proces byłego radnego PiS, oskarżonego o znęcanie się nad żoną. Rafał P. nie przyznaje się do winy.
- Jestem niewinny - powiedział przed rozpoczęciem rozprawy oskarżony, co potwierdził później ponownie na sali rozpraw.

Pokrzywdzona Karolina Piasecka zgodziła się na ujawnianie swojego wizerunku i podkreśliła, że może w końcu prowadzić normalne życie.

- Chciałabym, żeby ta sprawa raz na zawsze się skończyła. Liczę na sprawiedliwy wyrok. Zostawiam ocenę tego, co się wydarzyło sądowi - powiedziała.

Warszawska prokuratura, która prowadziła postępowanie w tej sprawie, zarzuca Rafałowi P. cztery przestępstwa - znęcanie się nad żoną w latach 2006-2017, naruszenie miru domowego i zniszczenie dokumentów.

Chodzi o dowód osobisty, prawo jazdy i kart SIM do telefonu komórkowego. Rafał P. odpowie też za uporczywe nękanie, do którego miało dochodzić od lutego do sierpnia zeszłego roku.

Byłemu bydgoskiemu radnemu grozi do 5 lat więzienia. Sąd zadecydował, że proces będzie jawny. W kwietniu 2017 r. bydgoski radny zrzekł się mandatu.

O sprawie zrobiło się głośno na początku 2017 roku, kiedy żona Rafała P. nagrania z domowych awantur opublikowała w internecie. Rafał P. początkowo zrezygnował z członkostwa w klubie radnych PiS i w partii. Potem zrzekł się też mandatu radnego.
Rafał P. - były radny stanął przed sądem. Odpowiada za znęcanie się nad żoną (Popołudnie z nami)
Bydgoszcz

Wiadomości lokalne

2018-10-18, godz. 01:00 Dziś na WSG debata kandydatów na prezydenta Bydgoszczy Dziś odbędzie się piąta z kolei debata wyborcza. Tym razem z udziałem kandydatów na prezydenta Bydgoszczy. » więcej 2018-10-17, godz. 22:17 Koalicja Obywatelska Platformy i Nowoczesnej podsumowuje kampanię wyborczą w Toruniu Koalicja Obywatelska Platformy i Nowoczesnej podsumowała kampanię wyborczą w Toruniu. Na konferencji wystąpili marszałek Piotr Całbecki, kandydat do Sejmiku W ... » więcej 2018-10-17, godz. 20:21 Kandydaci Kukiz'15 do Rady Miasta krytykują obecne władze Torunia Zarówno władze miasta jak i województwa podeszły po macoszemu do tematu wybudowania w Toruniu portu kontenerowego lub multimodalnego - mówili podczas konferen ... » więcej 2018-10-17, godz. 20:10 Michał Zaleski przedstawił kolejne plany dla Torunia Zagospodarowanie terenów zielonych, nowa szkoła i żłobek na lewobrzeżu Wisły - to część programu, który na osiedlu Na Skarpie zapowiedział dziś kandydat na pr ... » więcej 2018-10-17, godz. 17:06 Posłowie Latos i Król o kolejce Stary Fordon - Osowa Góra Budowę szybkiej kolejki miejskiej, która łączyłaby Fordon z Osową Górą zapowiada kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Bydgoszczy poseł Tomasz Latos. Ws ... » więcej 2018-10-17, godz. 16:00 W szkołach i przedszkolach bili rekord w ratowaniu Ponad 50 placówek - głównie szkoły podstawowe, ale także przedszkola z naszego regionu, wzięły udział w biciu rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji ... » więcej 2018-10-17, godz. 15:45 Burzliwa sesja bydgoskiej Rady Miasta w sprawie Nitro-Chemu Stanisław Drzewiecki, prezes bydgoskich Wodociągów, zarzuca spółce zbrojeniowej Nitro-Chem, że ta truje bydgoszczan. » więcej 2018-10-17, godz. 15:30 Kandydat na prezydenta Bydgoszczy Marcin Sypniewski o sporcie Utworzenie w Bydgoszczy największej w regionie szkoły mistrzostwa sportowego, remont i rozbudowę stadionu Chemika, a także więcej pieniędzy na rozwój klubów s ... » więcej 2018-10-17, godz. 15:30 Krótsze kolejki. Dodatkowe środki na m. in. tomografię komputerową i rezonans magnetyczny Dodatkowe środki finansowe skróciły kolejki na endoprotezoplastykę, operacje zaćmy oraz tomografię komputerową i rezonans magnetyczny. » więcej 2018-10-17, godz. 15:07 Akcja profilaktyczna "Październik-miesiąc wolny od uzależnień" w Toruniu Toruńska młodzież przestrzega rówieśników przed uzależnieniami. Na Rynku Nowomiejskim zorganizowała profilaktyczną akcję związaną z kampanią 'Październik-mies ... » więcej
1234567