Wtorek, 21 maja 2019 r.   Imieniny: Wiktora, Kryspina, Tymoteusza
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2018-05-22, 10:14 Maciej Wilkowski/Tatiana Adonis

Pożar w gdyńskiej firmie, która miała dokonać egzekucji tartaku w Bydgoszczy

Nie wiadomo, czy w najbliższy poniedziałek dojdzie do egzekucji tartaku leżącego na terenie budowanej w Bydgoszczy Trasy Uniwersyteckiej. Fot. Archiwum
Nie wiadomo, czy w najbliższy poniedziałek dojdzie do egzekucji tartaku leżącego na terenie budowanej w Bydgoszczy Trasy Uniwersyteckiej. Fot. Archiwum
Nie wiadomo, czy w najbliższy poniedziałek dojdzie do egzekucji tartaku leżącego na terenie budowanej w Bydgoszczy Trasy Uniwersyteckiej. W firmie z Gdyni, która miała zająć się usunięciem sprzętu i uprzątnięciem placu w niedzielę wybuchł pożar, który zniszczył m.in. ciężarówki i koparkę.
Firma Kraz wygrała przetarg ogłoszony przez wojewodę. Za 200 tysięcy złotych miała zająć się egzekucją tartaku. Nie wiadomo jednak, czy będzie w stanie wykonać to zadanie. W niedzielną noc pożar uszkodził kilka ciężarówek i koparkę. Właściciel firmy Tomasz Styn, podkreśla, że nigdy wcześniej w jego zakładzie pożaru nie było.

- Policja prowadzi śledztwo na ten temat, nikogo za rękę nie złapałem, nie mogę nic powiedzieć, bo nie wiem. Zdarzył się straszny pożar, ale dziwne jest to, że wszystko się zapaliło jednocześnie, jestem stratny, bardzo stratny nawet.

- Czy będziecie w stanie wykonać zlecenie czyli egzekucję tartaku?

- Nie chcę udzielać informacji. Powiem tak, powiem nie, powiem tak i zacznie się dalej palić. No nie wiem - powiedział Tomasz Styn, właściciel firmy Kraz.

Jak dowiedzieli się dziennikarze Polskiego Radia PiK postępowanie w tej sprawie prowadzi prokuratura.

- Na miejscu były wykonywane czynności, które wskazały, że do pożaru doszło w wyniku podpalenia - to są wstępne ustalenia, ale wszystko na to wskazuje, że miało miejsce umyślne podpalenie - mówi Grażyna Wawryluk, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

O to co dalej z egzekucją dziennikarze Polskiego Radia PiK zapytali wojewodę kujawsko-pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza.

- W tej chwili obowiązuje jeszcze umowa z wykonawcą, ale faktem jest też to, że do takiej sytuacji doszło, wykonawca również nas o tym poinformował. Termin wykonania tego zadania stoi pod dużym znakiem zapytania - powiedział wojewoda Bogdanowicz.
Pożar w gdyńskiej firmie, która miała dokonać egzekucji tartaku w Bydgoszczy
Mówi Grażyna Wawryluk, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku
Mówi Mikołaj Bogdanowicz, wojewoda kujawsko-pomorski

Wiadomości lokalne

2019-05-21, godz. 09:02 Dzieci chorują, więc są z nimi dzień i noc w szpitalu. To dla nich „Piękny Dzień Mamy” Służą w 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygadzie Wojsk Obrony Terytorialnej. Spotkały się na poligonie w Toruniu, poznały, polubiły i stwierdziły, że chciałyby zrobić ... » więcej 2019-05-21, godz. 08:05 Perony są za niskie i nie spełniają norm UE. Włocławski dworzec do przebudowy Przebudowa dworca kolejowego we Włocławku coraz bliżej. W poniedziałek została podpisana umowa pomiędzy PKP SA i wykonawcą projektu włocławskiego dworca. » więcej 2019-05-21, godz. 07:04 Lisewo ma własną sieć gazową. "Priorytetem rządu poprawa jakości życia na wsi" 300 nowych gmin w Polsce będzie miało swoją sieć gazową. To założenia programu rządowego, ogłoszonego przez premiera Morawieckiego. Jednym z samorządów, gdzie ... » więcej 2019-05-20, godz. 20:55 Pikietują przeciwko amerykańskiej ustawie 447. I chcą odwołania ambasador USA Kilkadziesiąt osób protestowało w Toruniu przeciwko amerykańskiej tzw. ustawie 447. Pikietę zorganizowały Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy oraz Stowa ... » więcej 2019-05-20, godz. 20:03 Admirał Józef Unrug wzorem dla innych. Konkurs w „Dworze Marzeń” w Sielcu W Sielcu koło Żnina, w dawnym majątku przedwojennego dowódcy Marynarki Wojennej admirała Józefa Unruga zakończył się IV Rejs Admiralski - ogólnopolski konkurs ... » więcej 2019-05-20, godz. 19:04 Jan Szyszko w Grudziądzu: Lasy, gleby, zasoby geotermalne - tego w UE nam zazdroszczą - W Unii Europejskiej zazdroszczą nam tego, co związane z przyrodą i ochroną środowiska- mówił w Grudziądzu Jan Szyszko. Były minister środowiska odwiedził na ... » więcej 2019-05-20, godz. 17:55 Debaty przed Eurowyborami w Polskim Radiu PiK. We wtorek o pieniądzach Kolejne dwie debaty z udziałem kandydatów w wyborach do Parlamentu Europejskiego odbędą się we wtorek i środę (21 i 22 maja) w Polskim Radiu PiK. » więcej 2019-05-20, godz. 17:15 16 zagadek dotyczących Jana Pawła II. Nowy escape room „U Lolka” w Łochowie Pierwszy w Polsce, religijny escape room dotyczący Jana Pawła II powstał w Łochowie (powiat bydgoski, gmina Białe Błota). Pokój zagadek został otwarty w Szkol ... » więcej 2019-05-20, godz. 16:20 Schetyna w regionie: o kandydatach Koalicji Europejskiej i państwowej komisji ds. pedofilii - Chcemy powołania niezależnej, państwowej komisji ds. pedofilii - mówił w poniedziałek w Toruniu szef PO Grzegorz Schetyna. W Bydgoszczy - podczas konwencji ... » więcej 2019-05-20, godz. 14:35 Piesi są najważniejsi? W bydgoskim ratuszu o współczesnych miastach W ratuszu zorganizowano konferencję popularnonaukową pn. „Wyzwania dla współczesnych miast”. Wszyscy jesteśmy pieszymi to cykl konferencji organizowanych prze ... » więcej
1234567