Poniedziałek, 17 lutego 2020 r.   Imieniny: Aleksego, Zbigniewa, Lukasza
Zablokowana DK10 po wypadku w Mrozowie, między Nakłem a Wyrzyskiem.
Zablokowana DK10 po wypadku w Mrozowie, między Nakłem a Wyrzyskiem.
Zablokowana DK10 po wypadku w Mrozowie, między Nakłem a Wyrzyskiem.
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2018-05-22, 10:14 Maciej Wilkowski/Tatiana Adonis

Pożar w gdyńskiej firmie, która miała dokonać egzekucji tartaku w Bydgoszczy

Nie wiadomo, czy w najbliższy poniedziałek dojdzie do egzekucji tartaku leżącego na terenie budowanej w Bydgoszczy Trasy Uniwersyteckiej. Fot. Archiwum
Nie wiadomo, czy w najbliższy poniedziałek dojdzie do egzekucji tartaku leżącego na terenie budowanej w Bydgoszczy Trasy Uniwersyteckiej. Fot. Archiwum
Nie wiadomo, czy w najbliższy poniedziałek dojdzie do egzekucji tartaku leżącego na terenie budowanej w Bydgoszczy Trasy Uniwersyteckiej. W firmie z Gdyni, która miała zająć się usunięciem sprzętu i uprzątnięciem placu w niedzielę wybuchł pożar, który zniszczył m.in. ciężarówki i koparkę.
Firma Kraz wygrała przetarg ogłoszony przez wojewodę. Za 200 tysięcy złotych miała zająć się egzekucją tartaku. Nie wiadomo jednak, czy będzie w stanie wykonać to zadanie. W niedzielną noc pożar uszkodził kilka ciężarówek i koparkę. Właściciel firmy Tomasz Styn, podkreśla, że nigdy wcześniej w jego zakładzie pożaru nie było.

- Policja prowadzi śledztwo na ten temat, nikogo za rękę nie złapałem, nie mogę nic powiedzieć, bo nie wiem. Zdarzył się straszny pożar, ale dziwne jest to, że wszystko się zapaliło jednocześnie, jestem stratny, bardzo stratny nawet.

- Czy będziecie w stanie wykonać zlecenie czyli egzekucję tartaku?

- Nie chcę udzielać informacji. Powiem tak, powiem nie, powiem tak i zacznie się dalej palić. No nie wiem - powiedział Tomasz Styn, właściciel firmy Kraz.

Jak dowiedzieli się dziennikarze Polskiego Radia PiK postępowanie w tej sprawie prowadzi prokuratura.

- Na miejscu były wykonywane czynności, które wskazały, że do pożaru doszło w wyniku podpalenia - to są wstępne ustalenia, ale wszystko na to wskazuje, że miało miejsce umyślne podpalenie - mówi Grażyna Wawryluk, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

O to co dalej z egzekucją dziennikarze Polskiego Radia PiK zapytali wojewodę kujawsko-pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza.

- W tej chwili obowiązuje jeszcze umowa z wykonawcą, ale faktem jest też to, że do takiej sytuacji doszło, wykonawca również nas o tym poinformował. Termin wykonania tego zadania stoi pod dużym znakiem zapytania - powiedział wojewoda Bogdanowicz.
Pożar w gdyńskiej firmie, która miała dokonać egzekucji tartaku w Bydgoszczy
Mówi Grażyna Wawryluk, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku
Mówi Mikołaj Bogdanowicz, wojewoda kujawsko-pomorski

Wiadomości lokalne

2020-02-17, godz. 10:41 Finansowa kara dla szpitala w Rypinie. Sytuacja placówki nadal trudna 221 tysięcy złotych i ewentualny zwrot nienależnie pobranych funduszy - to kara, jaką po przeprowadzonej kontroli wstępnie nałożył NFZ na szpital w Rypinie. » więcej 2020-02-17, godz. 09:23 Dr hab. Stanisław Burdziej: „Robienie reform zawsze kosztuje” Dr hab. Stanisław Burdziej, socjolog z UMK w Toruniu, który był gościem dzisiejszej Rozmowy dnia Polskiego Radia PiK, mówił, komentując reformę sądownictwa, ż ... » więcej 2020-02-17, godz. 08:13 Są chętni do budowy kolejnej ścieżki rowerowej w Toruniu Aż pięć firm jest zainteresowanych budową kolejnego odcinka ścieżki rowerowej, która połączy Bydgoskie Przedmieście z Osadą Leśną na Barbarce. Toruńscy drogow ... » więcej 2020-02-17, godz. 07:11 Bydgoszcz w programie na rzecz czystego powietrza. Samorządowcy do nauki! Bydgoszcz znalazła się wśród 17 miast zakwalifikowanych do projektu LeadAIR. Jest to nowy program dla samorządów, które poszukują wiedzy, inspiracji i wsparci ... » więcej 2020-02-16, godz. 20:29 „Bój o banę” w Żninie. Odtworzenie wydarzeń sprzed stu jeden lat Towarzystwo Pamięci Powstania Wielkopolskiego i Muzeum Ziemi Pałuckiej w Żninie z okazji 101. rocznicy zakończenia walk w powstaniu wielkopolskim zorganizował ... » więcej 2020-02-16, godz. 18:35 Mają kota na punkcie kotów i chcą tym zarazić innych Kot chodzi własnymi ścieżkami, ale potrafi być wspaniałym przyjacielem człowieka. O tym przekonywali pracownicy toruńskiego schroniska dla zwierząt podczas Dn ... » więcej 2020-02-16, godz. 16:34 Partyzant zagrał, a gitarę zlicytowano. Wszystko by pomóc chorym dzieciom Sukces charytatywnego koncertu w Bydgoszczy. Gitara z koncertu 40-lecia zespołu Dżem została wczoraj wieczorem zlicytowana za 30 tysięcy złotych. Aukcję wygra ... » więcej 2020-02-16, godz. 14:34 Akcja „50+ na drodze”. Szkolą policjanci i kierowca rajdowy! Rozpoczynają się zapisy na kolejną edycję akcji „50+ na drodze”. Szkolenie odbędzie się w dniach 6-7 marca 2020 roku. Prowadzący serdecznie zapraszają zainter ... » więcej 2020-02-16, godz. 12:32 Dyskusje o mieście na osiedlach. W Toruniu każdy może spotkać się z prezydentem Prezydent Torunia Michał Zaleski rozpoczyna cykl spotkań z mieszkańcami. W poniedziałek (17 lutego) urzędnicy spotkają się z mieszkańcami osiedla Stawki w Szk ... » więcej 2020-02-16, godz. 11:06 Są młodymi lekarzami, pomagają ubogim, my też możemy pomóc Bydgoscy uczniowie chcą wesprzeć działającą w mieście przychodnię studencką, która za darmo pomaga ubogim i bezdomnym. » więcej
1234567