Czwartek, 28 maja 2020 r.   Imieniny: Jaromira, Justa, Justyny
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Longinówka
2018-04-14, 14:42 Monika Kaczyńska/Redakcja

Foodsharing, czyli dzielenie się żywnością

W Toruniu trwa III Ogólnopolski Zlot Foodsharing. Fot. Facebook
W Toruniu trwa III Ogólnopolski Zlot Foodsharing. Fot. Facebook
Wymieniają się doświadczeniami na temat prowadzenia jadłodzielni, rozmawiają o planach na przyszłość i o tym, jak się dalej rozwijać. W Toruniu trwa III Ogólnopolski Zlot Foodsharing.
Jak mówią założyciele toruńskich jadłodzielni Sylwia Kowalska i Michał Piszczek, są one w mieście potrzebne.

- Jadłodzielnie sprawdzają się bardzo dobrze, a mieszkańcy jeszcze lepiej, bo mamy coraz więcej darczyńców, którzy przynoszą bardzo różne produkty. Nic długo nie leży na półkach. Wszystko znajduje osobę, która chce z tego skorzystać - powiedziała Sylwia Kowalska.

- Chcielibyśmy, aby w każdej dzielnicy miasta stanęła jadłodzielnia. Namawiamy wszystkich zainteresowanych, żeby nam pomogli, bo technicznie jesteśmy przygotowani. Mamy lodówki, półki... Chodzi o to, że potrzebujemy ludzi, którzy będą opiekunami, którzy nam pomogą i będą się tym miejscem zajmowali - dodał Michał Piszczek.

Uczestnicząca w toruńskim zlocie Agnieszka Laskowska z Łodzi podkreśliła, że właśnie za sprawą inspiracji z zeszłorocznego zjazdu w Toruniu po kilku miesiącach powstała pierwsza łódzka jadłodzielnia.

Uczestnicy zlotu rozmawiają też o możliwości założenia stowarzyszenia oraz o Karcie Jadłodzielni, która określa m.in. to jak powinna funkcjonować jadłodzielnia. Ustalenia zostaną wprowadzone w całej Polsce.
Foodsharing, czyli dzielenie się żywnością
Toruń

Wiadomości lokalne

2020-05-28, godz. 17:04 Inwestycja w szpitalu w Grudziądzu. Dla bezpieczeństwa medyków i pacjentów Grudziądzki szpital buduje nową sterylizatornię. Poprzedni obiekt jest za mały, a trzeba zwiększać bezpieczeństwo medyków i pacjentów. » więcej 2020-05-28, godz. 14:28 Jechał pod prąd bez prawa jazdy, w karambolu zginął 28-latek. Jest wyrok Sąd Okręgowy w Toruniu utrzymał karę 10 lat więzienia dla sprawcy karambolu na autostradzie pod Toruniem. Do tragicznego wypadku doszło w lutym zeszłego roku. » więcej 2020-05-28, godz. 13:52 Studenci chcą zdawać egzaminy zdalnie. Jakie decyzje na uczelniach w regionie? [wideo] Jest decyzja  UMK w Toruniu w sprawie sesji egzaminacyjnej - będzie można zdawać ją zdalnie, podobnie jak na UKW w Bydgoszczy. UTP planuje „system mieszany”. » więcej 2020-05-28, godz. 12:57 31-letni motocyklista zginął na miejscu. Policja:18-latka nie ustąpiła pierwszeństwa Policjanci z Nakła pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło w środę wieczorem na obwodnicy miasta. Zginął w nim ... » więcej 2020-05-28, godz. 12:30 Jeden z ostatnich żołnierzy 1. Dywizji Pancernej generała Maczka zmarł w Toruniu [wideo] Kapitan Edmund Semrau, jeden z ostatnich żołnierzy 1. Dywizji Pancernej generała Maczka, nie żyje. Miał 94 lata. » więcej 2020-05-28, godz. 12:10 Tramwaj na Kujawskiej: od soboty duże zmiany. Kierowcy, piesi uważajcie! [grafiki] Będą kolejne zmiany w organizacji ruchu w rejonie ulicy Kujawskiej w Bydgoszczy. Od soboty (30 maja) wykonawca przystępuje do prac na odcinkach, po których ob ... » więcej 2020-05-28, godz. 10:21 Stwierdzili koronawirusa i nadal przyjmowali na oddział? Kontrola sanepidu w szpitalu Sanepid prowadzi już kontrolę w Specjalistycznym Szpitalu Miejskim w Toruniu -dowiedziało się Polskie Radio PiK. Jej przeprowadzenie - po wykryciu 51 przypadk ... » więcej 2020-05-28, godz. 07:04 Chcą refundacji urządzenia dla osób z usuniętą krtanią. Ministerstwo czeka na opinię Parlamentarzyści z Inowrocławia pytają ministra zdrowia o refundację urządzenia, ułatwiającego życie osobom z usuniętą krtanią. Tacy pacjenci, w czasie epidem ... » więcej 2020-05-27, godz. 21:32 „Jest dla nas życiowym przewodnikiem”. Bydgoszcz upamiętni 100. urodziny Jana Pawła II Bydgoska Rada Miasta przyjęła stanowisko w sprawie upamiętnienia 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II. Wniosek w tej sprawie zgłosił Jarosław Wenderlich z klub ... » więcej 2020-05-27, godz. 20:19 Radni PiS: strategia rozwoju Bydgoszczy bez konkretów. PO: Wypracowali ją mieszkańcy Bydgoska Rada Miasta przyjęła strategię rozwoju miasta do 2030 roku. Radni PiS mieli do dokumentu wiele zastrzeżeń, jednak w ocenie radnych koalicji - choć do ... » więcej
1234567