Niedziela, 26 maja 2019 r.   Imieniny: Filipa, Pauliny / Dzień Matki
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
2018-04-14, 14:42 Monika Kaczyńska/Redakcja

Foodsharing, czyli dzielenie się żywnością

W Toruniu trwa III Ogólnopolski Zlot Foodsharing. Fot. Facebook
W Toruniu trwa III Ogólnopolski Zlot Foodsharing. Fot. Facebook
Wymieniają się doświadczeniami na temat prowadzenia jadłodzielni, rozmawiają o planach na przyszłość i o tym, jak się dalej rozwijać. W Toruniu trwa III Ogólnopolski Zlot Foodsharing.
Jak mówią założyciele toruńskich jadłodzielni Sylwia Kowalska i Michał Piszczek, są one w mieście potrzebne.

- Jadłodzielnie sprawdzają się bardzo dobrze, a mieszkańcy jeszcze lepiej, bo mamy coraz więcej darczyńców, którzy przynoszą bardzo różne produkty. Nic długo nie leży na półkach. Wszystko znajduje osobę, która chce z tego skorzystać - powiedziała Sylwia Kowalska.

- Chcielibyśmy, aby w każdej dzielnicy miasta stanęła jadłodzielnia. Namawiamy wszystkich zainteresowanych, żeby nam pomogli, bo technicznie jesteśmy przygotowani. Mamy lodówki, półki... Chodzi o to, że potrzebujemy ludzi, którzy będą opiekunami, którzy nam pomogą i będą się tym miejscem zajmowali - dodał Michał Piszczek.

Uczestnicząca w toruńskim zlocie Agnieszka Laskowska z Łodzi podkreśliła, że właśnie za sprawą inspiracji z zeszłorocznego zjazdu w Toruniu po kilku miesiącach powstała pierwsza łódzka jadłodzielnia.

Uczestnicy zlotu rozmawiają też o możliwości założenia stowarzyszenia oraz o Karcie Jadłodzielni, która określa m.in. to jak powinna funkcjonować jadłodzielnia. Ustalenia zostaną wprowadzone w całej Polsce.
Foodsharing, czyli dzielenie się żywnością
Toruń

Wiadomości lokalne

2019-05-25, godz. 19:20 Uhonorowani rolnicy, przedsiębiorcy i naukowcy związani z rolnictwem Najlepsi kujawsko-pomorscy rolnicy, laureaci dorocznych konkursów Rolnik Pomorza i Kujaw oraz biznesmeni współpracujący z rolnictwem także naukowcy uczelni ro ... » więcej 2019-05-25, godz. 18:30 Dołączyli do grona księży Czterech diakonów: Jakub Fotin, Łukasz Kucharski, Bartosz Marut i Igor Wichrowski przyjęło w bydgoskiej katedrze święcenia kapłańskie. » więcej 2019-05-25, godz. 17:00 Jak pomóc i łagodzić ból pacjentów i ich rodzin. Konferencja Medycyny Paliatywnej w Toruniu Współpraca specjalistów i wymiana doświadczeń. Taki jest cel Ogólnopolskiej Konferencji Medycyny Paliatywnej w Toruniu. Wydarzenie odbywa się po raz 19. i jak ... » więcej 2019-05-25, godz. 16:56 Policja odkryła składowisko odpadów chemicznych koło Radziejowa Policja i prokuratura prowadzą czynności na odkrytym składowisku odpadów w Topólce koło Radziejowa. Na terenie przedsiębiorstwa zajmującego się obróbką drewna ... » więcej 2019-05-25, godz. 15:30 Młodzieżowi mistrzowie pierwszej pomocy rywalizowali w Bydgoszczy Musieli pomóc między innymi poparzonemu nastolatkowi, czy kobiecie z bólem w klatce piersiowej. W Bydgoszczy młodzież rywalizowała w Mistrzostwach Pierwszej P ... » więcej 2019-05-25, godz. 14:05 Wsiąść do pociągu... Tu się nie da, ale zobaczyć warto! Pociągi, zwrotnice, stacje kolejowe i semafory. Wszystko to można oglądać w Toruniu, ale w wersji mini. Pociągi nie tylko jadą, ale też wydają odgłosy i komun ... » więcej 2019-05-25, godz. 13:00 Z Pawłem Wojciechowskim każdy bałagan da się przeskoczyć! [wideo] Mistrz świata w skoku o tyczce Paweł Wojciechowski złapał w sobotę chwytak do zbierania śmieci. Wraz z grupą bydgoszczan wziął udział we wspólnym sprzątaniu m ... » więcej 2019-05-25, godz. 11:45 Znamiona na skórze trzeba badać! By nie było za późno! Bydgoszczanie mogą sprawdzić swoje znamiona na skórze. W Szpitalu Uniwersyteckim im. dr. Antoniego Jurasza trwają bezpłatne badania i konsultacje z lekarzami. ... » więcej 2019-05-25, godz. 07:30 Napoleon, De Mono i inne atrakcje na Święcie Starego Fordonu Można podziwiać modele kolejek i samolotów, zrobić zakupy na jarmarku, oddać krew wraz z motocyklistami i spotkać się z Napoleonem. To tylko niektóre z atrakc ... » więcej 2019-05-25, godz. 06:15 Licytacje i charytatywne treningi. Wszystko dla Oli. Możesz pomóc! „Walczymy dla Oli” pod takim hasłem ruszyła akcja pomocy dla 23-letniej bydgoszczanki. » więcej
1234567